Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha XMAX 250 ABS pert

Motovento
    REKLAM ALANI

Ağustos ayı bayram haftasında Küçükyalı E-5 'te en sol şeritte önümdeki araca arkadan çarpmak suretiyle yaptığım kaza sonucu bana ciddi birşey olmadı fakat benim Yamaha XMAX 250 vefat etti. Kask mont dizlik eldiven ve ABS epey işe yaradı. Takla atıp sürüklenmeme rağmen kırık çıkık olmadı. Bir dolu ezik çürük ve ayak bileğinde kesiklerle atlattım. 1 hafta her yerim ağrıdı ama olsun, kalıcı bir hasar yok. Kusurlu taraf benim, acele ediyordum, takip mesafesini kısa tutmuştum, araç aniden fren yaptı, ben de yaptım ama yeterli mesafe yoktu. Sol arkadan çarptım.

Kaskoyu Allianz'dan yaptırmıştım, arayıp hasar bildirdim, yol yardımı arayıp motoru servise çektirdim. Tuna Otomotiv Maltepe servisi kolaylık sağlayıp çok yardımcı oldular. Eksper hemen geldip incelemiş, şasisi eğildiği için onarılamaz, pert demiş. Üzerinde sağlam grenaj da kalmamıştı zaten. Zavallı motor öndeki araca çarpıp, oradan sekip soldaki beton bariyerlere, oradan sekip asfalta sürte sürte en sağ şeride geçmiş. Benim haberim yok tabi o sırada yerde yuvarlanmakla meşguldüm. Benim yerime XMAX öldü, ben de şaşırdım nasıl kurtuluğuma... Öndeki araca da üzüldüm, hiç yoktan dert yarattım adama. Tampon eziği dışında bi hasarı olmadı.

Hasar bildirimi yaptıktan sonra gerekli evrakları gönderdim ve eksper incelemesi başladı ve bugün pert raporu çıktı.
    Sovtaj bedeli olarak gayet makul bir piyasa rayiç bedeli telkif ettiler ben de kabul ettim. Mutabakat ve ibranamesini gönderdim, haftaya da satış vekaletini vericem. Bir aksilik olmazsa bu kaza dosyası sorunsuz kapanacak.

Size tavsiyem, acele etmeyin, gereksiz risk almayın, her zaman tam koruma giyin, kasko yaptırın, ABS tercih edin ve mutlaka takip mesafesi bırakın.
    pea, F54, twisten ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Geçmiş olsun. İyi ki kasko yaptırmışsınız. En azından maddi kaybınız büyük değil.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    geçmiş olsun önemli olan size birşey olmamış gerisi teferruat.
    bu arada bende allianz dan kasko yaptırıyorum 3 yıl oldu ödeme ne kadar zaman da yapılacak bilgi verirseniz iyi olur.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Geçmiş olsun.
    Sen sağlamsın kasko da var süper haber daha kötüsü olabilirdi..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    çok geçmiş olsun tedbir ve şans diyelim size bir şey olmasın gerisi yalan zaten.meraktan soruyorum bu firmaya göre taşıta görede sanırım değişiyor.sizin motoru 17ye aldığınızı tahmin etsem kasko size ne teklif ediyor? aldığınız 17 binmi yoksa 2. el piyasa değerimi yoksa şu anki xmax abs kaç tl ise o değerdenmi?örneğin corsa aldım 46 ya anlaştık aldığımız yere kasko yaptırdım aracın kasko değeri 46 bin ama aracın şu anki değeri 59

Yorum yazan herkese teşekkürler.

İşlem tamamlanınca toplam süreyi yazarım.

Alıntı burak burk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok geçmiş olsun tedbir ve şans diyelim size bir şey olmasın gerisi yalan zaten.meraktan soruyorum bu firmaya göre taşıta görede sanırım değişiyor.sizin motoru 17ye aldığınızı tahmin etsem kasko size ne teklif ediyor? aldığınız 17 binmi yoksa 2. el piyasa değerimi yoksa şu anki xmax abs kaç tl ise o değerdenmi?örneğin corsa aldım 46 ya anlaştık aldığımız yere kasko yaptırdım aracın kasko değeri 46 bin ama aracın şu anki değeri 59
    2.el piyasasına bakıp taban fiyatı teklif ediyorlar sanırım.
    Benim motor 2014 modeldi, güncel piyasa değeri 13000-16000 arası.
    2014'te Tuna Oto'dan 14000 TL'ye sıfır almıştım.
    Kasko 13000 TL teklif etti ben de kabul ettim.

Bu ayın 12'si itibariyle sovtaj işlemi için benden istenen tüm evrak, plaka, yedek anahtar, ruhsat vb. herşeyi Allianz'ın ihale firması olan Cesar'a gönderdim. Umarım problemsiz sonuçlanır fakat aklıma takılan 2 konu var.

1) Allianz benden IBRANAME imzalamamı istedi. Yani bana henüz ödeme yapmadıkları halde "ödemeyi aldım ve Allianz tüm görevlerini yapmıştır, ibra ediyorum" şeklinde 2 hafta sonrasının tarihi atılmış belge imzalattılar. Bu evrağı imzalamadığınız zaman işlemler devam etmiyor. Normalde imzalamam ama rutin işlemdir, güvenilir firmadır, işlemler hızlansın falandır diyerek imzaladım. (Gerçi ben garanti olsun diye evrağı sahiplen.com'a da yollayıp 5 TL'ye zaman tasdiklemesi yaptırdım ki belgeyi erken imzaladığım kayıt altında olsun diye. Sonra mahkemelik olursak "paramı aldım" diye erken imzaladığım kağıdı aleyihme kullanamazlar, ödeme yapmadan imzalattırdıklarını ispatlamam kolaylaşır.)

2) Kasko müşterisi neden sovtaj işleminin yapılmasını beklemek zorunda? Pert tazminat bedeli zaten belli, müşteri parasını alabilmek için pert aracının sovtajının yapılmasını niye beklemek zorunda?

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Geçmiş olsun. Kendinizde hasar yok ya en önemlisi bu.

Scooter nasıl olsa deyip eksik ekipmanla binenler de görse keşke bu başlığı. Ekipmanın tam olması hayatınızı kurtarmış.

Kasko da sizi maddi kayıptan kurtarmış. Hep derim, kasko şart.

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun önemli olan size birşey olmamış gerisi teferruat.
    bu arada bende allianz dan kasko yaptırıyorum 3 yıl oldu ödeme ne kadar zaman da yapılacak bilgi verirseniz iyi olur.
    Tazminatı 43 gün (28 iş günü) içinde ödediler.

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    Toprağı bol olsun

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler