Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

İlk kazam ve polislerin tutumu

Motovento
    REKLAM ALANI

Selam, 2300 km lik tecrübem var daha yeniyim yani.Her zaman geçtiğim yoldan giderken u dönüşünün yasak olduğu yerde beyaz bi şahin yanlayarak önüme kırdı, ön freni ani sıkınca kitlendi ve sol tarafa yattım arabanın arka tekeri kaskıma çarptı ve araç hızla uzaklaştı.Görgü tanıkları kafamın ezildiğini sanmışlar.Yerde bi kaç saniye sürüklenmiştim, ekipmanlarım tamdı bende ciddi bişey yok (bir kaç ezik dışında).
    Olayın ilginç tarafı bundan sonra kaza yeri ve karakol 30 metre kadar.Kazadan sonra 155 i aradım bana karakola git dedi, gittiğimde memurlar maç izliyorlardı ve hiç bi işlem yapmadılar (tabiri caizse beni salladılar).155 i ara dediler sinirle çıktım karakoldan (hafif yaralıyım olayı anlattım dinlemediler bile).Yolda şans eseri motorlu polis geçiyordu etraftakiler durdurdular, olayı anlattım ambulansı ve trafik polisini çağırdı.Ambulans beni hastaneye götürdü ve yaklaşık 5 saat acilde kaldım.Adli vaka olduğu için polisler geldi ifade verdim.Hastanede işim bitti motora bakmaya gittim (gece 3 civarı).Motorun yanına geldiğimde telefona bi baktım bi numara 9 kez beni aramış.Geri aradığımda beni sallayan polis memuru olduğunu anladım, emniyette işlemlerin var gelebilirmisin dedi.30 metre uzağımda zaten gittim.Bana direk "sen bana yaralı olduğunu söylemedin dedi".Bende sinirlendim tabi "dinlemedin bile salladın beni dedim".Birden senin ağzını burnunu kırarım filan dedi.Sonra ortamı sakinleştirmeye çalıştı.Yaklaşık 2 saat emniyette kaldım, benim hastanede verdiğim ifadeyi tehtitvari bi şekilde değiştirmeye zorladı bende ifademi değiştirmedim.Bimer e olayı yazdım umarım bi yaptırımı olur.
    Onur34, sdt, bursalıali ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Hocam öncelikle geçmiş olsun , Bimer e yazmakla en iyisini yapmışsın. Bimere bi kaç şikayetim oldu geçmiş zamanda hepside sonuca ulaştı.

Kesinlikle ve kesinlikle Türkiye şartlarında Aksiyon kamerası şart şart şart . Polisin bile mağdur vatandaşını iplemediği bir ülkede 150-200 liralık bi kamerayla kendimizi iplettirmemiz şart.
    Pisman ve oxus bunu beğendiler.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Onla geçmiş olsun.
    bursalıali bunu beğendi.

erenedip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial znu 125
    Ismini alarak yazsaydin kekoyu. Bimer is gorur. Gecmis olsun.

gurcano - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza NSS300A
    Aracın plakası tespit edilebildi mi bari...?

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Gecmis olsun, olayın adli boyutu kaos olabilir bu durum için pek yorum yapamayacağım, fakat, kazaya dair söylemek istediğim şey, acil durumda yapabileceğiniz 2 hareket var;

1-) Kaçış manevrası
    2-) Fren

Fren yapmayı tercih ettiğinizde, freni harç diye sıkmayın, rahmetlinin dediği gibi, ezerek ve dozajlı sıkın, diski kilitlemeyin, eğer buna vakit kalmadıysa diğer seceneği tercih edin, ve kaçış manevrası yapın.

Bazı temel eğitimlerde, engelden kaçış manevraları uygulamalı olarak gösteriliyor, tavsiye ederim.

Tekrar geçmiş olsun.
    sdt bunu beğendi.

Şu polisler kendilerinden nefret ettirmek için ellerinden gelen her gayreti gösteriyorlar. Bu gayreti, vatandaşın sorununu çözmek veya iş yapmak için kullanmayıp maç izliyorlar. Hem de mesai saatinde. Polislerin mesai saatinde maç izlemesi serbest mi? Polisin vatandaşa "senin ağzını burnunu kırarım" diye tehdit etmesi moralini bozması, serbest mi? Polisin gelen vatandaşı dinlememesi serbest mi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:03 ----------

Ha bir de 155 i arıyorsunuz karakola git diyorlar
    Karakola gidiyorsunuz 155 i ara diyorlar
    Dalga geçiyorlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:06 ----------

Karakola gidiyorsunuz ifadeyi tehditvari biçimde değiştirmeye çalışıyorlar.
    Bu arada olay nerede geçti

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Bildiğim kadarıyla :
    Emniyet'te de "performans sistemi" var, çözdüğü vaka oranı yüksekse prim alıyor veya sicili yükseliyor falan. Bu durumda çözmesi zor olayları kayıtlara girmeyerek başarı oranını arttırmak da bizde gayet geçerli bir yoldur. Kapitalist sistem işte .....
    velizrsln ve bursalıali bunu beğendiler.

geçmiş olsun okumadım çünkü zaten yeterince aptalca şeyler görüp duyuyorum ülkeden yeterince soğudum çıkış yolu bulasıya kadar böyle şeyleri görmek istemiyorum daha çok, ama ne olduysa normaldir burası türkiye, adam arabayla kaza yapar hatta adam öldürür etraf benzin kokusu yerine alkol kokar ama polis gelir ona beyfendi der belki üzerindeki 200-300 tl lik takım elbise yüzündendir neyse olur böyle

Pisman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    bende trafik kazasında omzumu kırdım, polisler genellikle olayları mümkünse görmemezlikten geliyor, mecbur kalınca da olay yokmuş, basit bir şeymiş gibi ifade almaya yönlendiriyorlar.

Greenut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Polisler insan değildir, insan oldukları gün de polis olmayacaklardır. Bu söz her ne kadar yabancı teşkilat için söylenmiş olsa da yıldan yıla bizim polisimiz de bu kıvama geliyor. Görevini layığıyla yapan polisler olabilir, 10 tanede 1 tane. Ben bu zamana kadar bir çok teşkilattan memurla dolaylı ya da direk yolla muhattap oldum, içlerinden 2 tane adam gördüm, biri ahbabım arşivci biri de yoldan geçerken arabadan espri yaptığım karşılığında tebessüm gösterip şakayı anlayışla karşılayan tanımadığım bir zat. Gerisinin alayının köküne kibrit suyu.

#ACAB
    yigozya ve zabuzaretta bunu beğendiler.

Gecen ay arkadan araca vurdum, karsi tarafin sigorta nisanda bitmis polisi cagirdik geldi iki 34 plaka guzel carpismissiniz filan dedi. Sonra tutanak tutacaz biraz bekleyelim arkadas sigortasini yapsin dedi 2 saat bekledik oyle sigortayi yapsin diye bu seferde carptigim surucu asker kacagi cikti bi yarim saatte bekledik ekip geldi dikekce imzaladi filan 3 saat sonunda alkole bakip takip no verdi iste memleketib polisi tamamen sans isi bir standardi yok yani

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Evimi polise avukata kiraya vermedim, hepsi başa bela.
    yigozya, bursalıali ve dogacıdogan bunu beğendiler.

Riptalon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 300
    Geçmiş olsun. Okurken sinir bastı. Şu başıma gelse yemin ederim vatanımdan soğurum. Bu kadar iş bilmezlik, gaflet olmaz. Yazıklar olsun.

EthanHunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda Cbf 150
    Geçmiş olsun kardeş. Yaptırımı olur zaten karakoldaki ilgisiz polisler amirlerinden sağlam fırça yemişler, için rahat olsun.

Alıntı EthanHunt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun kardeş. Yaptırımı olur zaten karakoldaki ilgisiz polisler amirlerinden sağlam fırça yemişler, için rahat olsun.
    Fırça yetmez. İşlerinden atılması, kapının önüne konması ve akıllarının başlarına gelmesi gerekiyor. Fırçalamak azarlamak bir şeyi çözmüyor. İşten atılmadığı sürece herşey aynen devam edecektir. Dışarıda işlerini layıkıyla yapacak bir çok pırlanta gibi işsiz adam vardır.
    bursalıali bunu beğendi.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı Greenut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Polisler insan değildir, insan oldukları gün de polis olmayacaklardır. Bu söz her ne kadar yabancı teşkilat için söylenmiş olsa da yıldan yıla bizim polisimiz de bu kıvama geliyor. Görevini layığıyla yapan polisler olabilir, 10 tanede 1 tane. Ben bu zamana kadar bir çok teşkilattan memurla dolaylı ya da direk yolla muhattap oldum, içlerinden 2 tane adam gördüm, biri ahbabım arşivci biri de yoldan geçerken arabadan espri yaptığım karşılığında tebessüm gösterip şakayı anlayışla karşılayan tanımadığım bir zat. Gerisinin alayının köküne kibrit suyu.

#ACAB
    Türkiye şartlarında Van dağının eteklerinin de kurulu Ahmet Çakar üniverstenin balık boku temizleme lisans bölümü mezunu adam ne iş bulabilir ki bu ülkede.Ya gidip dönercide masa silecek yada gidip polis olacak.Hükümetimiz de sağolsun omuzunun üstüne başı olan herkesi polis yaptığından böyle saçma sapan adamlara tabanca verip sen insanları koruyacaksın diyor.Tabii her eline güç geçen yobaz gibi bunlar da milleti ezerek,tehdit ederek adam olduklarını sanıyorlar.Bazen görünce üzülüyorum polislerin 12/12 olan çalışma sistemine ama böyle şeyler okudukça yine nefretim artıyor.

Çok polisle muhatap oldum ama dediğin gibi 10 tanesinden 1 tanesi işe yarar adamdı kalanı amele tayfası

ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    bu ülkenin polisi askeri vatandaşı herşeyi leş böyle şeylere şaşırmamak lazım.
    dogacıdogan bunu beğendi.

Arkadaşlar kendi imkanlarım ile plakayı buldum (caddedeki mekanların kameralarından polise kalsa çok beklerdim heralde), polise bildirdim.Bugün aradılar tehşis için beni karakola çağırdılar (bu mu çarptı diye).Ben bilmiyorum tabi nerden hatırlayayım kameralarda da belli deyil.Bana çarpıp kaçan ifadesini vermiş ben çarptım diye.Ben hatırlamadığıma dair evrak imzaladım.Bana çarpan küçüktü ama sanki olayı bu üstlenmiş gibi geldi bana (8 9 kişi gelmişler ben aileme söylemedim bile zaten tedirginler).
    Olayın güzel tarafı arabanın (şahin) trafik sigortası yoktu ve araç bağlandı (farklı cezalar da yazıldı). Olay mahkemeye taşındı.
    Desteğiniz ve öneriniz için teşekkürler en kısa sürede kask kamerası alacağım.
    dogacıdogan, RoofRoof ve bursalıali bunu beğendiler.

Motoruma.com tdem35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu tarz olaylarda karakolda sıkıntı yaşarsanız orayı terkedip bir yere gidin. Önce 150'yi arayıp bimere şikayet edip sonrasında da 155'i arayıp olayı anlatın. 155'e bimer şikayetinizden bahsederseniz yanınıza gelecek olan ekip konuyu bildiğinden sizi sallama şansını kendinde göremiyor

Not: Karakolda sıkıntı yaşadığınız polisin kolundaki numarasını çaktırmadan whatsappdan mesaj atarmış gibi telefona yazın. O numaralı polisi şikayet edin.
    user123 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)