Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kaza yaptık Görüşleriniz tecrübeleriniz??

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    pulsar ns150
    Çift şeritli yolda şeridimde giderken karşıdan gelen araç benim şeridimin sagındakı sokaga girmek icin aniden sola döndü sinyalsiz ve kontrolsüz bir şeklide bende motoru kafadan vurmamak icin son anda ön frene abandım sonuc teker kilitlendi motor sola yatti sürüklenerek araçin tekerine carptim aracin hicbirseyi yok Allaha şükür bendede fakat benim motorun ön takım arka kuyruk kısmı vs ciddi hasar var yaklaşik 3000 lira şimdi ne yapmak lazım sizce hatalı kimdir % kaç verir exper?? (hızım 40km felandı)

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:24 ----------

Olduki % 60 kusurlu bulundum Experin verdigi karara nasıl itiraz ederiz?? Deger kaybı icin tazminat isteyebilirmiyiz karşı tarafın sigortasından ?? Sayılar sevgiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Tutanak tuttunuz mu ?

Motosikleti
    pulsar ns150
    Evet şans eseri carpitigim araçın arkasındaki araçda kamera varmış görüntüde var

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı byrmcnrRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet şans eseri carpitigim araçın arkasındaki araçda kamera varmış görüntüde var
    Öncelikle geçmiş olsun yazmayı unuttum k.bakmayın , Sinyalli kontrollü bir şekilde bile dönse hatanın büyük kısmını karşı tarafa verirler o konuda şüpheniz olmasın.Bende yeni yeni motor işine giriştim hiç tecrübem yok yarım saat kullandım sadece bu gün , ama bu yarım saatte ön frenin çok tehlikeli birşey oldunu öğrendim..

Motosikleti
    pulsar ns150
    Şimdi fark ettim kaza tarihinden bir gün sonra trafik sigortası yaptirmiş bu insan evladı artik günahada girmek istemiyorum Allah yaratmiş sonuçta nolacak şimdi

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Şimdi fark ettim kaza tarihinden bir gün sonra trafik sigortası yaptirmiş bu insan evladı artik günahada girmek istemiyorum Allah yaratmiş sonuçta nolacak şimdi
    Bu konuda çok bilgili değilim ancak sigortasız olması sizin için daha kötü olurdu gibi geliyor . O zaman hasarınızı karşılaması için mahkeme ile uğraşıyorsunuz sanırım.

Motosikleti
    honda pcx 125-ktm duke 200 - honda cbr 500 r
    Ön fren tehlikeli değil arkadaşlar ABS siz fren tehlikeli 3. Motorum ve hep ABS li motosiklet kullanıyorum en az 10 kazadan ABS sayesinde kurtuldum almayın aldırmayın

Motosikleti
    pulsar ns150
    Yokmu tecrübeli bi arkadaş bizi aydınlatsa sevaba girse 😀

hayat2teker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 250
    Aracın ön lastiğine mi çarptınız yoksa arkaya mı?

Karayolları Trafik Kanunu Madde 53'te der ki:

".......
    Sola dönüşlerde sürücüler;
    ....
    5. Dönüş sırasında, karşıdan gelen ve emniyetle durdurulamayacak kadar kavşağa yaklaşmış olan taşıtların geçmesini beklemeye,
    zorunludurlar
    ......"

Motosikleti
    pulsar ns150
    Araç sola döndü ben aracin sağ ön kapısına carpıp ucmamak icin ön frene abandım teker kilitlendi motor sola yatti sürüklenerek araçin sag arka tekerine carparak durdu

Motosikleti
    nc750x
    ...karşıdan gelen araç benim şeridimin sagındakı sokaga girmek icin aniden sola döndü sinyalsiz ve kontrolsüz bir şeklide ...
    Sizin yolunuz üzerindeki her yol ağzı, her çıkış, her tali yol için bu türden ani dönüşleri daima bekleyerek sürün. Burada olmaz demeyin o kadar sık oluyorki.

Ben her yola çıktığımda mutlaka aniden çıkışı, dönüşü kaçıran bir araç sinyal bile vermeden 45-90 derecelik açılarla aniden dönüşe dalıyor...

Üstelik malesef bu sırada motosiklet akıllarına bile gelmiyor.

Haklı bile olsanız sizde oluşan travma daha büyük ceza oluyor.
    "Önemli olan acil durumda ne yapacağını bilerek sürmek değil, acil duruma hiç düşmeyecek şekilde sürebilmektir."

Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle geçmiş olsun yazmayı unuttum k.bakmayın , Sinyalli kontrollü bir şekilde bile dönse hatanın büyük kısmını karşı tarafa verirler o konuda şüpheniz olmasın.Bende yeni yeni motor işine giriştim hiç tecrübem yok yarım saat kullandım sadece bu gün , ama bu yarım saatte ön frenin çok tehlikeli birşey oldunu öğrendim..
    ön fren tehlikeli değildir bilin ki Yüksek cc motorları durduran ön frendir bilinçsizce fren yapmak tehlikelidir..

Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben arka fren ile yaklaşık 6 ay hiç ön freni kullanmadan sürdüm motosikleti.Makina sanki hic durmak istemiyormuş gibi gidiyor. Ön fren olmazsa olmaz,ama Barkın abinin dediği gibi sıkmak lazım.Limon sıkar gibi...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı Dark-ghost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben arka fren ile yaklaşık 6 ay hiç ön freni kullanmadan sürdüm motosikleti.Makina sanki hic durmak istemiyormuş gibi gidiyor. Ön fren olmazsa olmaz,ama Barkın abinin dediği gibi sıkmak lazım.Limon sıkar gibi...
    Evet , yorumdada belirttiğim gibi yarım saatlik sürüşte tehlikeli gelmişti. Şu anki tecrübelerimle ön freni panikleyip âniden sıkmak tehlikeliymiş diyorum

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Motoru kendim toplamıştım. Arka freni tam ayarlayamadığım için haftalarca ön fren ile sürdüm. Benim için iyi oldu artık ön freni daha iyi kullanabiliyorum. Şimdi arka freni yaptım ama hala ön freni kullanıyorum. Arka fren kayıp gidiyor zaten faydası yok.

Motosikleti
    sym orbit 2 125
    Öncelikle geçmiş olsun. konu dışı olacak biraz kusura bakmayın. ehliyet sınavı haricinde viltesli/büyük tekerlekli kullanmadım. orada da ön teker kilitlenmedi. kendi scooterimde 3-4 defa ön teker kilitlenmesi yaşadım ancak devrilme vs olmadı. kızakladım ama dengemi korudum. şimdi vitesliye geçme düşüncem var ama bu bahsettiğiniz teker kilitlenmesi yaşandığı zaman viteslilerde denge kurmak çok mu zor, ondan mı devriliyor? scooter ile kıyaslayabilecek tecrübeye sahip olan var mı?

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Kafamı duvarlara sürtüyorum ya ön fren tehlikeliymiş!

Motoruma.com tdem35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şahıs sinyal verse dahi kafasına göre dönemez. Yolun tehlike oluşturmayacak şekilde boşalmasını beklemek zorunda. Sadece geçiş önceliği olan alanlarda öncelik karşı tarafta ise sizin beklemeniz gerekir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)