Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

30km İle Giderken Tek Taraflı Kaza Yaptım Servis Kaza Kaydı Açar mı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar bilenlere konuyu anlatmak ve sonunda da sorumu sormak istiyorum. Motor alacak gücüm olmadığı için hiç alamadım ve süremedim. Geçen arkadaşın motorunu öğrenme amaçlı aldım sürüyordum 30 km ile falan daha sonra kocaman yolda iki karış uzunlukda yarım karış derinlik belki daha fazla çukura denk geldim ve düştüm. Motor hakimiyetimi kolllayamadım ama çukur resmen ön tekeri sağa katladı. Şüphesiz acemi olmasam belki atlatırdım ama gece sessiz bir sokak diye orada çalışayım dedim malesef sokakta da yarığa denk geldim. Arkadaşın zararını karşılayacağım zaten takozlar sayesinde ön ve sağ sol grenajlarda çizik bile yok sadece egsoz kısmı çizildi ayaklık hafif yamultu takoz bile taş gibi duruyor. Aklıma takılan ise masraf ne çıkar ve yıllık bakıma gidecek motor orada kaza yaptı diye sisteme mi işliyorlar, arkadaş satarken sorun yaşar mı diye içim içimi yiyor. Servise direk gitmedik ama gideceğiz bir akıl verin lütfen işin acemisiyim arkadşaımı da çok seviyorum ve mahcubiyetimi gidermek istiyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Tirafik kazaları genel sesteme kayıt olur hani şu plaka sorgulama dediğimiz sisteme de kayıt olur sorgularsan çıkar ,

Servis kayıtları sen ne işlem yaparsan hangi parça değişirse onu kaydeder kendim yan yatırdım bu parçaları değiştirdim dersin servisten sorgularsa

Bildiğim kadar honda yamaha gibi servisler araç parça değişimlerini kayıt altına alıyor diyerleri salamıyor bile

Ayrıca emanet malın canı burnund OLUR der atalarımız onun içindirki emanet almayıda vermeyide sevmem
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

Alıntı MeNGuC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tirafik kazaları genel sesteme kayıt olur hani şu plaka sorgulama dediğimiz sisteme de kayıt olur sorgularsan çıkar ,

Servis kayıtları sen ne işlem yaparsan hangi parça değişirse onu kaydeder kendim yan yatırdım bu parçaları değiştirdim dersin servisten sorgularsa

Bildiğim kadar honda yamaha gibi servisler araç parça değişimlerini kayıt altına alıyor diyerleri salamıyor bile

Ayrıca emanet malın canı burnund OLUR der atalarımız onun içindirki emanet almayıda vermeyide sevmem
    Hocam cevap için çok teşekkürler, motor yamaha yzf r125 şimdi parça değişirse plaka sorgulama sisteminden yani telefondan çıkmaz dimi, servisten sorgulama nedir o nasılı oluyor ki hocam ondan çıkar yani parça değişirse ama sms atılıp kaza kaydı sorgulamdan çıkmaz doğru mudur hocam

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Alıntı markol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam cevap için çok teşekkürler, motor yamaha yzf r125 şimdi parça değişirse plaka sorgulama sisteminden yani telefondan çıkmaz dimi, servisten sorgulama nedir o nasılı oluyor ki hocam ondan çıkar yani parça değişirse ama sms atılıp kaza kaydı sorgulamdan çıkmaz doğru mudur hocam
    Kaza tutanakları sadece plaka sorgulamasında çıkar senin 2 parça değişimin plaka sorgulamayla çıkmaz
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

Alıntı MeNGuC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaza tutanakları sadece plaka sorgulamasında çıkar senin 2 parça değişimin plaka sorgulamayla çıkmaz
    Anladım hocam peki parça sorgulama diye bir şey var mı servislerden plaka girip bu motor parça değişmiş mi diye vs

Motosikleti
    MT-25
    Serviste veya cepten sorgualamada gözükse ne gözükmese ne?
    Satarken söylemeyeceksiniz,ufacık aklınızla çakallık yapacaksınız öyle mi?
    Umarım hayatın boyunca biriktirip alacağın bir araba veya motosiklet önceden kazalı çıkar ve sen başkasına ne yaşattığını anlarsın.
    EmirE bunu beğendi.

nat675 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar NS 200
    Bu gibi durumlar yüzünden ikinci el piyasası iğrenç bir duruma gelmiş vaziyette. Düştüysen düştün kardeşim. Kaza işte yapacak bişey yok. Cana geleceğine mala gelsin, sana bişey olmasın. Hasar kaydı olursa olsun. Sen dürüst bir şekilde alıcıya durumu izah edersin. Alırsa alır almazsa almaz. Paşa gönlü bilir. Ama makinede hasar kaydı çıkacak, alıcı da fiyatı kırmaya çalışacak diye neden çekiniyorsunuz. Varsın değer kaybı olsun. Arkadaşını mağdur etmemek için oluşan değer kaybını da karşılarsın ne olacak.

Düşmeyen, devrilmeyen, sağa sola sürtmeyen, ufak tefek çizilmeyen motosiklet mi var. Varsa da çok nadirdir. Bunlar basit durumlar. Kafaya takıkacak şeyler değiller.

İlk motorumu ikinci gün otopartkta devirdim. Yan sehbada duruyordu. Sol tarafına motor girmişti, sağdan bineyim dedim. Kendime doğru fazla yatırınca motorun altında kaldım. Elcik takozuyla koruma demirinin boyası attı.
    Başka birgün park ederken bastığım yere bişey dökülmüş ayağım kaydı yine düştüm.
    Herkesin başına gelen şeyler bunlar.

Şimdi ikinci motoruma biniyorum. Bir buçuk ay oldu. Diğerinden gelen tecrübeyle şimdiye kadar daha bir yere sürtmedim ve düşürmedim. Ama düşüreceğim ve sürteceğim kesinlikle. İstanbul'da motosiklet kullanıyoruz. Eninde sonunda düşecez kaçarı yok. Allah büyük sıkıntı vermesin.

Yani böyle şeyleri takıntı yapmayın. Millet motorum değer kaybedecek diye neler neler yapıyor. Oha diyoruz görünce okuyunca.

Yapacağınız tek şey biraz empati. Kendinizi alıcı yerine koyarak davranın...

tam bir köylü kurnazlığı örneği, umarım aldığınız alacağınız tüm motorlu araçlarda sizin gibi çakallara denk gelirsiniz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)