Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kaza Yaptım Size Danışmalıyım

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar bugün ilk kazamı yaptım, ben hatalıyım.

arabanın sağına hafif sürtüp yere düştüm şimdi şöyle bir olay var;

Trafik sigortam yoktu abi anlayışlı cıktık, ustasını aradı öyle kafadan fiyat aldı işte yan tarafıma boya lazım falab 300 Tl dedi, şimdi ben trafik sigortasını yaptırıp ondan ödetme şansım var mı belirli bir tutanak tutmadık fotoğrafda çekmedik kazayla ilgili abiye sözim var 1 hafta içinde 300 tl vericem ne yapabilirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Tutanak tutmadıysanız fotoğraf çekmediyseniz geçmiş olsun, sigortadan hiçbir şey alamazsınız. Sen masrafı kabul etmişsin bir kere. Adamı çağırıp yalandan kaza gösterip yeniden tutanak mı tutturacaksın, kabul etmez ki. Belli ki çok ciddi bir hasar yok. Üç kuruşluk hasar için tramer kaydı oluşsun da istememiş. Biraz pazarlık et 250TL ya falan düşür. Ben yaptırayım moduna gir.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS 2017
    Fotoğrafları çekip yasadısı tutanak tutabilirdiniz. Gelecek tarihe ama motoru kaldırmaman gerekiyordu ya da kaza yaptığınız yere gidip motoru aynı konuma arabayı aynı konuma getirip fotoğraf çekip tutanak tutacaksın. Bence bu riske girmektense adam anlayışlıymış 300 tl ver ve birdaha sigortasız kesinlikle binme. Polis çağırsa çok daha yüksek cezalar alıcaktın veya verdiğin hasar çok fazla olsa nasıl ödeyeceksin sigortasız.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:34 ----------

Yukarda tam anlatamadım adam da kabul ederse tutanak tutup sanki sonra olmuş gibi yapmanız gerekiyor ama yasadışı ve ağır cezaları var.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    1 hafta içinde 300 TL vereceksiniz yapacak birşey yok

nuwanda324 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj PULSAR 200 RS
    300 ver kurtul işte uzatma boşa. En kısa zamanda da sigortanı yaptır. Adamın iyi niyetini sakın suistimal etme.
    infernus ve TATLIHIZ bunu beğendiler.

erreguay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İnsaflı çıkmış direk polis çağırtıp sigortan olmadığı için işlem yaptırta bilirdi.
    Bence hiç uğraşma bul 250 300 ver kurtul.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hasar 300 TL tutuyorsa hiç trafik sigortasını bulaştırma.Hem hasarsızlık indirimi kaybedersin,hem sicilinde kaza olduğu için bundan sonra sahip olacağın her araca belli bir süre normalden yüksek sigorta çıkar vb... Özetle sigorta şirketleri o 300 TL lik hasarı senden misli ile çıkartır.Çok yüksek 1000 TL ler ile ifade edilen hasarlar olmadıkça sigortaya hiç bulaşmayın.

bikerboi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    23' Piaggio Beverly S 400
    motosiklet.net cakal.net e dönmüş yazık

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)