Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ehliyetsiz sigortasız kaza yaptım

Motovento
    REKLAM ALANI

ben motorla sağdan giderken önümdeki araç sinyal vermeden döndü ve ben araca çarptım adamda ehliyet yok sigortayı 1 saat önce yaptırdım dedi nekadar doğru bilmiyorum hafta sonu nasıl sigorta yaptırabilir bendede ehliyet sigorta yok adam kendı sigortası ehliyet olmadan karşılarmı arabayı onu merak ediyorum
    ben motoru geçtim cezayıda geçtim yedik zaten ama adam masrafıda bize kitlemeye çalşıyor yardımcı olursanız sevinirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    adamda ehliyet yok, sigorta yok; sende de ehliyet ve sigorta yok.

ikinizde ehliyetsiz arac kullanmaktan 1800 küsur tl. ceza yediniz.

fakat hasar konusu ne olur, hic bilmiyorum. sonuçta ikinizde de sigorta yok.

cezayı yedik tamam,motoruda geçtim bnm motorun hasarı fln ama adam ehliyetsiz kendi arabasının hasarını karşılatabilirmi,sonra sigortacılar bizim kapımıza gelirmi

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:59 ----------

cevap yazarsanız sevinirim arada kaldım zor durumdayım arkadaşlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:02 ----------

Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adamda ehliyet yok, sigorta yok; sende de ehliyet ve sigorta yok.

ikinizde ehliyetsiz arac kullanmaktan 1800 küsur tl. ceza yediniz.

fakat hasar konusu ne olur, hic bilmiyorum. sonuçta ikinizde de sigorta yok.
    o adamda sigorta var 1 saat önce yaptırdım dedi ama hafta sonu nasıl yaptırıyor anlamıyorum

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı yilmazzy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cezayı yedik tamam,motoruda geçtim bnm motorun hasarı fln ama adam ehliyetsiz kendi arabasının hasarını karşılatabilirmi,sonra sigortacılar bizim kapımıza gelirmi

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:59 ----------

cevap yazarsanız sevinirim arada kaldım zor durumdayım arkadaşlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:02 ----------

o adamda sigorta var 1 saat önce yaptırdım dedi ama hafta sonu nasıl yaptırıyor anlamıyorum
    varsa bilen bi el atsın.

TlntS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ehliyet olmadigi icin sigorta olsa bile sigorta bakmaz o ise. ikinizde kendi araclarinizi yaptiracaksiniz. kazs tutanwgini tuttunuzsa adamin ad soy ad yaziliysa sorun yok. kaza tutanagi yoksa yine sorun yok. polis geldiyse ikinizde ceza yediysenis ve sanirim oyle olmus. keske polis cagirmasaydiniz. bosa ikinizde ceza yediniz. polis tutanak tuttuysa yine herkes kendi hasarini oder. o adamin hasarini odemen icin o adamin ehliyetli olmasi lazim. ayrica o adamin sigortasi kaza sirasinda karsi tarafin masrafini oder yanj sigortasi olsada sigorta o masrafa karismaz. adam sark kurnazligi yapiyor. git mahkemeye ver de ben odemiyorum de bise yapamaz. mah veremez kendisi suclu cunku tabi sizde suclusunuz.

isin ozeti ikinizdede ehliyet yok. kasko bile olsa herkes kendi masrafini oder sogortanin hicbir hukmu yok.
    Onur34 bunu beğendi.

Motosikleti
    KAWASAKİ-R6
    Sigorta iki tarafa da karışmaz, siz yediğiniz ceza ve kendi araçlarınıza yapacağınız masraf la kalırsınız.

Sigorta yapma olayına gelirsek, artık internet üzerinden 7/24 sigorta yapa biliyorsunuz.

Şirket aracıyla kazaya karıştık suç karşı taraf da, fakat adam rapor tutmamak için biraz oyalandı yanımıza yaklaşmadı bolca telefonla ilgilindi, sonra rapor tutmaya başladık adam bilgileri telefondan giriyor, derken sigorta başlangıç tarihi ve saati dikkatimizi çekti, meğer adam bizi oyalarken cep den sigortasını yapıyormuş işe polisi dahil ettik sizin olayda buna benzer ola bilir geçmiş olsun.
    Onur34 bunu beğendi.
    https://www.youtube.com/watch?v=4R38-vqpBB0

Grumpy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durduk yere ceza yazdırmıssınız kendınıze, baska bır durum yok.

Alıntı TlntS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ehliyet olmadigi icin sigorta olsa bile sigorta bakmaz o ise. ikinizde kendi araclarinizi yaptiracaksiniz. kazs tutanwgini tuttunuzsa adamin ad soy ad yaziliysa sorun yok. kaza tutanagi yoksa yine sorun yok. polis geldiyse ikinizde ceza yediysenis ve sanirim oyle olmus. keske polis cagirmasaydiniz. bosa ikinizde ceza yediniz. polis tutanak tuttuysa yine herkes kendi hasarini oder. o adamin hasarini odemen icin o adamin ehliyetli olmasi lazim. ayrica o adamin sigortasi kaza sirasinda karsi tarafin masrafini oder yanj sigortasi olsada sigorta o masrafa karismaz. adam sark kurnazligi yapiyor. git mahkemeye ver de ben odemiyorum de bise yapamaz. mah veremez kendisi suclu cunku tabi sizde suclusunuz.

isin ozeti ikinizdede ehliyet yok. kasko bile olsa herkes kendi masrafini oder sogortanin hicbir hukmu yok.
    kesin karışmaz dıymı sonradan sıgortacılar kapımıza fln dayanmasın

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:53 ----------

Alıntı Erhan Tosun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sigorta iki tarafa da karışmaz, siz yediğiniz ceza ve kendi araçlarınıza yapacağınız masraf la kalırsınız.

Sigorta yapma olayına gelirsek, artık internet üzerinden 7/24 sigorta yapa biliyorsunuz.

Şirket aracıyla kazaya karıştık suç karşı taraf da, fakat adam rapor tutmamak için biraz oyalandı yanımıza yaklaşmadı bolca telefonla ilgilindi, sonra rapor tutmaya başladık adam bilgileri telefondan giriyor, derken sigorta başlangıç tarihi ve saati dikkatimizi çekti, meğer adam bizi oyalarken cep den sigortasını yapıyormuş işe polisi dahil ettik sizin olayda buna benzer ola bilir geçmiş olsun.
    yanı sıgorta yaptırsa dahı ehlıyetı olmadıgı ıcın kendı masrafını karşılamaz dıymı

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:55 ----------

Alıntı Grumpy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Durduk yere ceza yazdırmıssınız kendınıze, baska bır durum yok.
    cezayada kabullendım yapacak bırsey yok arabanın hasarı ustume kalmasında

Motosikleti
    HERO HUNK 150
    hiç bir şey ödemeyin adam üzerinize kırmış herkez kendi masrafını karşılasın boş bulunup adama para filan vermeyin adam ehliyetsiz değilmi

Alıntı spil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hiç bir şey ödemeyin adam üzerinize kırmış herkez kendi masrafını karşılasın boş bulunup adama para filan vermeyin adam ehliyetsiz değilmi
    aynen ehlıyetı fln yok bzdede yok bız 3600 yedk ztn ceza hm bana hemde motor sahıbıne

MoRFy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 600 - BMW R25/3
    sigorta zaten ehliyetsiz biri kaza yaptı ise hasarı karşılamaz... kazadan sonra madem ehliyet yok sigorta yok herkez aracını alıp pılı pırtı toplayıp kaçacaktı. karşı tarafa 5 kuruş verme baksın dalgasına... sen nekadar suçlu isen oda okadar suçlu...

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bir daha ehlihyetsiz sigortasız araça binmezsin. ders olur umarım bu sana!

erkanzdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    versys650
    Konu karışık.
    Ehliyet olmasada sigorta kusur analizini ayrıca yapar.
    Zaten durumunuzda elite yakın, karşı taraf biraz uyanıklıkla masrafı size yüklemiş.

zaten kırık çatlakla çekıyoruz acısını ama sıgorta neyapar kesın bı bılgıye ulaşmam lazım

Öncelikle merhaba ,
    Eniştem Gül Hasar Yönetimi İç Anadolu bölgesi yetkilisi . HİÇBİR GÜVENCENİZ OLMASA BİLE TAZMİNAT ALIR.
    İSMET ŞAFAK AR
    TEL NO : 05427820964
    adımı AHMET HAMZA GÜL söylemeniz halinde özel ilgilenecektir.

Kazalarda %50 haklı olmanızla birlikte Trafik Sigortası Teminatları ve Trafik Kazası Tazminatları
    Zorunlu trafik sigortası teminatları ve limitleri Hazine Müsteşarlığı tarafından belirlenen, bütün sigorta şirketleri için aynı olan teminatlardır. Ancak fiyat ve ödeme koşulları şirketlere göre farklılık göstermektedir.

Zorunlu trafik sigortası kapsamında, sigorta teminatları ve limitleri, araçların model yılı ve ruhsat sahibinin mesleği gibi değişkenler nedeniyle bazı farklılıklar oluşur.

Trafik sigortası kapsamı altında verilen teminatlar şu şekildedir.

1) Kişi başı vefat ve tedavi teminatı; Hasarın yaşanması halinde her kişi için verilecek olan vefat ve tedavi masrafları,
    2) Kaza başına vefat ve tedavi teminatı; Bir hasar durumunda bir kazadaki her bir kişinin vefat ve tedavi masraflarını karşılar,
    3) Araç ve kaza başına maddi hasar teminatı; Bir hasar durumunda karşı tarafa verilecek maddi zararları karşılar,

Trafik sigortası, zorunlu olmasının yanı sıra, karşı tarafa verilen hasarları karşılaması bakımından araç sahiplerini maddi olarak koruyan bir sigortadır.Gerek kaza olması ihtimali, gerekse herhangi bir polis kontrolünde ilk dikkat edilecek unsurlardan biri olan trafik sigortası ihmal edilmemelidir.

Trafik Kazaları ve Tazminat Davası : Ülkemizde, araç kullanan kişilere yeterli eğitim verilmemesi, trafik denetimlerindeki yetersizlikler, yollardan kaynaklanan kusur ve aksaklıklar, alkollü araç kullanımı, trafik kurallarına riayetsizlik gibi nedenlerden her gün yüzlerce maddi hasarlı, yaralamalı ve ölümlü trafik kazası olmaktadır. Trafik kazaları neticesinde, kazaya karışanların canı veya vücut bütünlüğü yanında, maddi olarak da zararlar meydana gelmektedir. Trafik kazaları neticesinde oluşan maddi – manevi zararların nasıl tazmin edileceği aşağıda dile getirilmiştir.

Ülkemizde sıklıkla meydana gelen ölümlü trafik kazaları neticesinde, vefat edenin yakınları için talep edilecek tazminat hakları aşağıda belirtilmiştir.

Destekten yoksun kalma tazminatı,
    Cenaze ve defin giderleri,
    Vefat edenin, vefatı anına kadar yapılan tedavi giderleri ve diğer masraflar,
    Kazaya karışan aracın uğradığı hasara ilişkin maddi tazminat,

alıyor.
    HEPSİ ÜCRETSİZ HİZMETLER.

Motosikleti
    xmax 400 momo abs 2014 peugeot django 150
    Geçmiş olsun iki tarafında sigortası yok ise cebinizden yaptirirsiniz. Trafik polisi gelmiş ise tutanak polis tutmuştur git tutanağı al kime ne kusur vermiş sana kusur verdiyse karşı taraf uzun mahkeme uğraşları sonucu kusur oranına göre yüzde kaç payına düşüyor ise zararını alabilir ama uğraşmaz gibi geliyor bence adama para verme zaten sigorta yok olmayan sigorta şirketi kapına nasıl gelecek. Adamın kazadan sonra yaptırdığı sigorta birşey ifade etmez.rahatina bak.

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ikiniz de cay falan icin kola icin hayatiniza kaldiginiz yerden devam edin. Anlattiginiz seyin sonucu hicbirsey. Ikiniz de birbirinizden zirnik alamazsiniz. Ha bir de ikiniz de ehliyet edinin, bir de sigortasiz gezmeyin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)