Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İlk sürüklenmemi yaşadım. Tecrübe edenlere küçük bir sorum olacaktı

Motovento
    REKLAM ALANI

Dün akşam yağmur yağmıştı ve ben motorumla yaklaşık 30-35 km istanbul sahilde filan gezdim. Tam eve geçiyordum ki Safirin orada vitesler arasını hızlı geçip 70-80 e dayadım ibreyi ve aynı hızla durmak istedim !

Ön frene yollar kuru ikenki basmamdan daha sert bastım hangi akla hizmet ise neyse doğal olarak direksiyon sola doğru katlandı bende hemen freni bıraktım ve ön taraf toplandı acemiyiz ama iyi topladım yani :D derken bi heyecan tekrar frene bastım bu kez de direksiyon sağa katlandı ve bıraktım gitti motor.

Bende motor da sürüklendik ben 4-5 metre motor ise benden 10 metre ileriye kadar gitti
    Motor sürüklenirken egsozun yere sürtmesinden dolayı kıvılcımlar çıktı accayip üzüldüm öyle bir farı yanarken motoru sürüklenirken gördüğüme.
    Neyse değinmek istediğim bir başka nokta ise motorla yola cıkmadan durduk yere sağ koruma takozu yere düştü çıktı bildiğin vidası kırılmış bende içimden geçirmiştim ki " ya birde sağa yatarsam motorla " diye kiii oldu

Hepsi bir yana bunları tecrübe edicez bir yerime bişey olmadı şükür ki halaa ayakkabım ve dizliğim yokken benim gibi kaza yapan bir çok hatta neredeyse herkes benim gibi ufak tefek kaza yapmıştır bundan benim gibi garip ama haz alan tad alan oldu mu
    Yani orada öyle yerde sürüklenirken filan ( bu arada yol cok tenha idi kimsenin geçmediği bir yer ) kaza ardından inanılmaz bi keyif aldım olaydan "iyi bunu da öğrendik birdaha yağmurda bu kadar çok sert fren yapmıyoruz" filan diyordum kendime normal mi ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gorefest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT09 Tracer
    Aldığın keyfin sebebi sana bişey olmaması, ayağa sağlam kalktığın için mutlu olman gerekir ve olmuşsun ve bunun da keyfini yaşıyorsun doğal yani

Geçmiş olsun

diablof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1998 Honda CMX 250 Rebel | X max 250
    gorefest hocama katılıyorum. o anı görebilmek, hatırlayabilmek, yavaş hızda olduğun için slow motionda gerçekleşmesi.

sonrasında ayağa kalkabilmen, bir şeyin olmaması ve içgüdüsel olarak bu kazadan sonra hayatta kalmış olmak hepsi birleşince, motoru yerden kaldırıp, tekrar çalıştırıp biraz gittikten sonra istemsiz gülme, gülümseme küfür le karışık hayıflanma bende de oldu

Dash_1905 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 200kt
    Hocam öncelikle çok geçmiş olsun. Size birşeyin olmaması sevindirici bir olay. Mutlu olmanınızın sebebi gorefest in de dediği gibi sana birşy olmadan ayağa kalkman ve ufak bir kaza ile çok önemli bir tecrübe edinmiş olmnanız. Tekrardan geçmiş olsun.

erenedip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial znu 125
    geçmiş olsun en kötü kazanız bu olsun

Motosikleti
    MT-25
    Merhaba ,

Bunu ılk defa dile getireceğim. Sürüklenirken manyakca gülüyor ve en son durduğum an aptalca bir gulumseme ile tamamladım suruklenmeyi . Ölümden korkmadim. Yerde takla atarken ara ara sürüklenen motorumu görüyordum. Saniyelik kesitlerle kadrajima giriyordu ve umarım kalkar ve surebilirim motor zarar gelmez diye düşündüm.. taklalar bitmisti ve is dumduz suruklenmeye gelmisti... öyle dumduk sürüklenirken aptalca gülüyordum.

Sebep neydi bende bilmiyorum. Manyak bir zevkti. Gruptaki insanlar inanılmaz korktu , hele arkamdan gelen izleyen sürücü soka girdi .. Tamam sakin ol iyiyim ben diye onu sakinleştirmeye çalıştım
    Osm@n bunu beğendi.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kombine fren yapmayı öğren, böyle durumlarda arkaya önden daha fazla kuvvet uygula, hatta acil bir durum yoksa önü kullanma, 50-60 km hızlarda her motor arka fren ile durabilir, en azından yavaşlayabilir. Ha diyeceksin ki arka teker de kitlenir, doğrudur ama öyle bir durumda motoru düzeltmek çok daha kolaydır, ayağını frenden çektiğin an toplar fakat ön kayarsa işin zor, geçmiş olsun.

Alıntı diablof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gorefest hocama katılıyorum. o anı görebilmek, hatırlayabilmek, yavaş hızda olduğun için slow motionda gerçekleşmesi.

sonrasında ayağa kalkabilmen, bir şeyin olmaması ve içgüdüsel olarak bu kazadan sonra hayatta kalmış olmak hepsi birleşince, motoru yerden kaldırıp, tekrar çalıştırıp biraz gittikten sonra istemsiz gülme, gülümseme küfür le karışık hayıflanma bende de oldu
    Ben arkadaşı arayıp motorun yanında o duyguyu yaşadım hemen kaldırıp gitmedim :D

gorefest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT09 Tracer
    Yaşadığın olayın benzerini pistte ilk yaşadığım anın videosu, videonun sonunda verdiğim kısa tepki, maalesef pistteki görevlilerle yaptığım geyik muhabbetleri yok ama ayağa sağlam kalkmak bundan keyiflisi yok

hasmet bunu beğendi.

yusufkalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT 07
    Alıntı oluroyle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba ,

Bunu ılk defa dile getireceğim. Sürüklenirken manyakca gülüyor ve en son durduğum an aptalca bir gulumseme ile tamamladım suruklenmeyi . Ölümden korkmadim. Yerde takla atarken ara ara sürüklenen motorumu görüyordum. Saniyelik kesitlerle kadrajima giriyordu ve umarım kalkar ve surebilirim motor zarar gelmez diye düşündüm.. taklalar bitmisti ve is dumduz suruklenmeye gelmisti... öyle dumduk sürüklenirken aptalca gülüyordum.

Sebep neydi bende bilmiyorum. Manyak bir zevkti. Gruptaki insanlar inanılmaz korktu , hele arkamdan gelen izleyen sürücü soka girdi .. Tamam sakin ol iyiyim ben diye onu sakinleştirmeye çalıştım
    Kafa tasımın sağ kulak üstünde bir ufak delik sağ kol kemiğime kadar soyuk ama bana geldi bir gülme birde ilk kazamdı aynı senin gibi abi gül gül yarıldım taki hastane polisinin sana 6.000 caza yazıyorum demesine kadar meyersem eğliyetsiz kaza yaptiysan bisikleten düştüm,kapıya kafa attım demek lazımış.

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı yusufkalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kafa tasımın sağ kulak üstünde bir ufak delik sağ kol kemiğime kadar soyuk ama bana geldi bir gülme birde ilk kazamdı aynı senin gibi abi gül gül yarıldım taki hastane polisinin sana 6.000 caza yazıyorum demesine kadar meyersem eğliyetsiz kaza yaptiysan bisikleten düştüm,kapıya kafa attım demek lazımış.
    Sen naaaptin ? Hem de ehliyetsiz..
    Ekipmansiz miydin ? Benim o zamanki ekipmanlar cok saglammdi. Verdiğim parayı hak ettiler kuruşuna kadar. Onca suruklenmeye , ki cakilli asfaltta suruklendim montta sadece cebin alt kisminda sanırım taşlardan dolayı yırtık vardı .Montlari bilirsin alt zemine geçmemiş bir yirtikti

Ben ilk darbeyi sol kalcadan yere çarparak aldım ve donmeye basladigim an cenem ve alnim sertçe yerle temas etti . Kaç kere yuvarlanarak sürüklendim bilmiyorum. En son sürükleniyordum .

Ekipmana her zaman onem veren biriyim. Beş dakikalık yere amaaan giyilmez bee dediğim an motorla çıkmak yerine, alternatif tercih ederim.

Konuları okuyacak yeni başlayacak arkadaşlar , kendinize doğru örnekleri, örnek alın. Ekipmaniniza , güvenliğinize dikkat edin. Ehliyetsiz araç kullanmayın, Kullanan cezasınin sorumluluğunu alıyor da kullanıyor şimdi.

Geçmiş olsun .

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Bende yağmurlu havada kaza yaptım. Yaklaşık 100 km/s hızla dümdüz giderken asfalttaki ufak bir çıkıntıya takılıp düşme şeklinde oldu. Üzerimde bot hariç tam ekipman vardı. Aynen su kaydırağı gibi sulu asfalt üzerinde çok uzun süre kaydım. Bayaa eğlenceliydi. Tabii kuru asfaltta o hızla sürüklenseydim veya biryerlere çarpsaydım hiç eğlenceli olmazdı.

Cevap aslinda tek kelime: Adrenalin.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı gorefest adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaşadığın olayın benzerini pistte ilk yaşadığım anın videosu, videonun sonunda verdiğim kısa tepki, maalesef pistteki görevlilerle yaptığım geyik muhabbetleri yok ama ayağa sağlam kalkmak bundan keyiflisi yok

http://www.youtube.com/watch?v=polcodYk1-c
    Bunu yazacagim hic aklima gelmezdi ama cok tatli lowside olmus. Yumusacik. Kazali ama belasiz. Azcik metal, azcik asfalt zarar gormus o kadar. Gecmis olsun.

Alıntı Akiza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün akşam yağmur yağmıştı ve ben motorumla yaklaşık 30-35 km istanbul sahilde filan gezdim. Tam eve geçiyordum ki Safirin orada vitesler arasını hızlı geçip 70-80 e dayadım ibreyi ve aynı hızla durmak istedim !

Ön frene yollar kuru ikenki basmamdan daha sert bastım hangi akla hizmet ise neyse doğal olarak direksiyon sola doğru katlandı bende hemen freni bıraktım ve ön taraf toplandı acemiyiz ama iyi topladım yani :D derken bi heyecan tekrar frene bastım bu kez de direksiyon sağa katlandı ve bıraktım gitti motor.

Bende motor da sürüklendik ben 4-5 metre motor ise benden 10 metre ileriye kadar gitti
    Motor sürüklenirken egsozun yere sürtmesinden dolayı kıvılcımlar çıktı accayip üzüldüm öyle bir farı yanarken motoru sürüklenirken gördüğüme.
    Neyse değinmek istediğim bir başka nokta ise motorla yola cıkmadan durduk yere sağ koruma takozu yere düştü çıktı bildiğin vidası kırılmış bende içimden geçirmiştim ki " ya birde sağa yatarsam motorla " diye kiii oldu

Hepsi bir yana bunları tecrübe edicez bir yerime bişey olmadı şükür ki halaa ayakkabım ve dizliğim yokken benim gibi kaza yapan bir çok hatta neredeyse herkes benim gibi ufak tefek kaza yapmıştır bundan benim gibi garip ama haz alan tad alan oldu mu
    Yani orada öyle yerde sürüklenirken filan ( bu arada yol cok tenha idi kimsenin geçmediği bir yer ) kaza ardından inanılmaz bi keyif aldım olaydan "iyi bunu da öğrendik birdaha yağmurda bu kadar çok sert fren yapmıyoruz" filan diyordum kendime normal mi ?
    Motorum o zamanlar mondial masti idi sırf deneyim kazanmak adına yağmurlu havada yola çıktım çıkmaz olaydım mal gibi hızlanıp frene koydum ayağımı hopp yerdeyim ekipman dizlik kask vardı birde eldiven sadece totom yırtıldı yani pantolon pantolona yazık oldu :D Mavi'den almıştımda ehehehe hepsi tecrübe deneyim ama bilin yani yağmurlu havada mallıktır bunu yapmak :D

Motosikleti
    2014 YBR125 ESD
    Alıntı gorefest adlı üyeden alıntı Mesajı göster

http://www.youtube.com/watch?v=polcodYk1-c
    Gerçekten çok tatlı bir şekilde düşmüşsünüz��

Hiç sürüklenmedim fakat motoru kumda kaydırıp o kumun kaynağı olan büyük kum öbeğinin tam ortasına düştüm o birkaç saniyelik küçük uçuşun ardından bi süre yattığım yerde gülmüştüm :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)