Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Arkadan Çarpıp Kaçtılar - Eskişehir

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Sentor 150
    Merhaba motosiklet.net ailesi,

2 gün önce aldığım motosiklet için "Tebrik ve Kutlamalar" bölümüne konu açamadan ne yazık ki buraya konu açıyorum.

Dün akşam saat 19:30-20:00 civarında, Yunus Emre Kampüsü önünde ışıklar için yavaşlarken (kesinlikle ani fren yok), hızını alamayan ve sol viraja girecek olan birisi arkadan motora vurdu. Vurulduğunu anladığım an refleks olarak debriyajı sıktım öndeki boşluğa doğru gidebilmek için ancak dengem bozuldu ve düştüm. Kafamı kaldırıp baktığımda çoktan gazlamaya başlamıştı. Beraber sürdüğüm arkadaşım durdurmaya çalıştı, fakat sürücü kaçtı. Arkadaşım plakasını aldı, etraftakiler de almışlar. Ancak plakanın sonuyla ilgili çelişkide kaldık.

Polisi aradım, geldiklerinde şikayetçi olduğumu söyledim. Çok yardımcı oldular ama plakalarla aracın eşgali uyuşmadı. Ya gerçekten yanlış alındı plakalar ya da araçta illegal bir durum var. Bunun üzerine karakola gidip şikayetçi olmam gerektiğini söylediler. Gidecektim fakat sonucunda bir şey çıkmayacağını düşündüğüm için vazgeçtim.

Aracın plakası 11 TD ile başlıyor, mavi eski model bir araç. Ve iş ki biz polis beklerken, 11 plaka başka bir araç önünde motosiklet varken göbekte yanladı, az kalsın vuracaktı. Düzgün araç kullananları tenzih ediyorum fakat 11 plaka gördüğüm bir çok araç maalesef Eskişehir'de trafik canavarlığı yapıyor.

Eğer durup "Bir şeyin var mı, özür dilerim" deseydi inanın yeterliydi. "Sigortam yok, durumum yok kardeşim" deseydi, "Canın sağolsun, kazadır olur" der geçerdim. Kaza beni üzüp sinirlendirmedi. Vurup kaçması gerçekten çok öfkelenmeme ve üzülmeme sebep oldu. Böyle insanların var olduğunun kanıtını yaşamak fazlasıyla canımı sıktı.

• Dizimde hafif bir sıyrık ve ağrı dışında sağlığımda çok şükür bir sorun yok.
    • Motosikletin arka stop lambası kırıldı ve lamba çerçevesi çatladı. Sol aynanın arkası çizildi. Başka bir hasar yok. 150-200 lirayla çözülür diye düşünüyorum.
    • Motosikletim Mondial Sentor 150.

Belki okuyorlardır, yanıma gelip yardımcı olmaya çalışan herkese çok teşekkür ediyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    erenedip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial znu 125
    geçmiş olsun. Bu ülkenin ayısı şerefsizi bitmez. Yavaşlarken dururken ayna kontrol etmekten önüme bakamıyorum! trafikte sağ şeritten gidiyorum scooter kullandığımdan zaten dengesiz bir motor. Adam sağ şeritte 200 le gidiyor. Hele bu anasını sattığımın ankarasında hep böyle sağ şerit akar sol şerit bakar! çok geçmiş olsun bence vazgeçmeyin illa kaçtığı alanda mobese vardır tespit edilir peşine düşerseniz!
    zeamays bunu beğendi.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Geçmiş olsun.

Geçen hafta bizim şubede kurye arkadasımıza çarpıp kaçtılar. Hemde ters yönde. Evli çoluk çocuk sahibi adam kolu kırık yatıyor evde.

Diyecek pek bişey bulamıyorum.
    zeamays bunu beğendi.

Motosikleti
    Sentor 150
    Alıntı erenedip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun. Bu ülkenin ayısı şerefsizi bitmez. Yavaşlarken dururken ayna kontrol etmekten önüme bakamıyorum! trafikte sağ şeritten gidiyorum scooter kullandığımdan zaten dengesiz bir motor. Adam sağ şeritte 200 le gidiyor. Hele bu anasını sattığımın ankarasında hep böyle sağ şerit akar sol şerit bakar! çok geçmiş olsun bence vazgeçmeyin illa kaçtığı alanda mobese vardır tespit edilir peşine düşerseniz!
    Teşekkür ederim geçmiş olsun dilekleriniz için. O an polis geldiğinde bir sonuç alsaydık peşini bırakmaya niyetim yoktu. Ama öbür türlü sonuç alınabileceğini düşünmesem de işler daha da büyüyecek, yaş 24 olmasına rağmen ailemi güç bela ikna edebildim, böyle bir şeyi duymalarını da istemiyorum. Korkuyorlar motosikletten, bu sefer her dışarı çıktığımda huzursuz olacaklar.

mehmet tufan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BURGMAN
    çok çok geçmiş olsun.
    yazıktır ki burası türkiye, motosiklet kullanırken öncelikli olarak arkadan gelenlere dikkat etmek zorundayız.
    diyecek birşey bulamıyorum ne desem boş..
    zeamays bunu beğendi.

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Bilecik plakaların çoğu aynıdır karşıdan karşıya geçmek için adamlar yaya görünce fren yada gaza basarlar. Aracın modelini hatırlıyorsun resim olarak at eğer 11 td ile başlayan plaka görürsem haber veririm
    zeamays bunu beğendi.

Motosikleti
    Sentor 150
    Alıntı bursagsli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilecik plakaların çoğu aynıdır karşıdan karşıya geçmek için adamlar yaya görünce fren yada gaza basarlar. Aracın modelini hatırlıyorsun resim olarak at eğer 11 td ile başlayan plaka görürsem haber veririm
    Olayın şoku nedeniyle tam hatırlayamıyorum, etraftakilerin söylediğine göre renault ya da peugeot baya eski bir model mavi araç. Teşekkür ederim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)