Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yeni kazamiz ve ehliyetsiz surucu

Motovento
    REKLAM ALANI
    Xavosa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Merhabalar arkadaslar.

Malesef buradaki ikinci basligimi uzuntuyle acmak zorundayim.
    Neyseki bu sefer saglam kafa ve saglam vucutla kalarak isleri takip ettik ve proseduru cevredeki arkadaslardan da destek alarak islettik.

Oglen saatlerinde ayni yonde onumde seyreden bir doblo once yolun ortasinda durur vaziyette bekledikten sonra bende kavsak uzerinden yanindan gecmek icin hizimi arttirdim. Akabinde sahis bir anda sinyal vermeden seri bir donus yaparak onume girdi ve sag yan arka bolumden kendisine carptim.

Ilk soku atlattiktan sonra motorun uzerinde kaldigima dua ederek gurul gurul akan dereye dusmemek icin kendimi arkaya attim ve yere uzandim. Sahis aracini uzak bir noktaya cekerek etrafimdaki kalabaliktan siyrilip birseyin yok dimi kardesim yarin haberlesiriz falan diyerek uzaklasmaya calisirken bir dakka dedim polis cagirdik.

Benim icin cagirilan ambulansi istemedigimi belirterek imza attim ve gonderdim bu sefer oyuna gelmek istemiyordum, takip edecektim. Tam takim gezdigimden sadece kolumda bir siyrik vardi ve hafif yaniyordu. Sakince polisleri bekledim.

Polisler gelince olayin nasil gelistigini anlattim ve akabinde sahisin ehliyetinin olmadigi kimliginin de uzerinde bulunmadigini aracin da sirket araci oldugunu gorduk.

Polis iki araci da fotografladi ve sahisin araci kacirdigi yerle olay yeri arasindaki mesafeyi olctu. Haberciler falan geldi bayagi gundem olduk

Polis tutanagi tuttuktan sonra karsilikli sigorta ve kimlik fotograflarimizi cekerek pazartesi trafik subeye cagirildik. Motoru yamaha servisine cektirdim ve simdi ekspertiz, hasar tespit gibi islemlerin yapilacagi soylendi.

Polisle yaptigim ayakustu konusmada sahsin ehliyetsiz olmasinin kazanin kusur payini etkilemedigini onun sahsi bir ceza olarak kendisine yansiyacagi ama sigortayla ilgili bir konu olmadigini dilersem farkli bir sikayette bulunabilecegim soylendi.

Simdi bundan sonraki surecte nasil bir yol izlemeliyim ve ozellikle maddi yonden en az zararla atlatabilecegim surec nasil islemeli sizlerden bilgi rica ediyorum.

Karsidaki kisiyi adli bir surecle cezai yaptirima maruz birakmak gibi bir derdim yok acikcasi sadece isin maddi yonune odaklanmis durumdayim. Cok sikintili bir donemde basima geldi malesef.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun fethiyeli hemşehrim.

Motosikleti
    TRACER 700
    Öncelikle geçmiş olsun kardeşim cana gelmemiş mala gelmiş
    Lakin ambulansa hayır demene üzüldüm çünkü ambulans geldimi doğal olaraktan mahkemelik oluyosun yani yaramalı Kaza diye geçiyor benim başıma geldi ordan biliyorum
    Önce hastaneye seni ambulans götürdümü diğer sürücüyüde ifadesini almak için kazanın olduğu bölgedeki karakola gönderiyor lar ifade için ve senin haberin hastaneden gelmeden onun ifadesinide almazlar çünkü madur olan sensin yani yaralanan
    Bu kısımdan sonra davacıysan mahkemeliksin ve ve İnan bana karşıdaki şoför ehliyetsizse sadece 600 tl ceza ödüyor ve o konu kapatılıyor sonra yaralamadan dava sürüyor mahkemeden bilirkişide isteyebiliyorsun haklıysan iste tabi masraflar yüksek bilirkişi masrafı artı evrak masrafı İnan bana davayı kaybeden en az 3000 3500tl öder
    Ve ayrıca sigortalar devreye giriyor sen varsa resimleri ve polisin doldurduğu tutanak çok önemli burda polis geldiği için kendi aranızda tutanak düzenlemiyorsunuz polis sizin tutamağınızı dolduruyor ve sonrası sigortalara kalmış kim haklıysa haksız olan tarafın sigortası ödüyor masrafları
    Anlıycan biraz ugraşman lazın
    Tekrar geçmiş olsun

Motosikleti
    R25
    Bildiğim kadarı ile onun ehliyetsiz olması sucun tamamen ona kalmasını sağlıyor lakin trafik kurallarına göre senin öndeki aracın yanından gecme bi gibi bi Hakkın varmı bilmiyorum, sigortanın suçu karşı tarafa *****eğinden emin olsaydın adamla uzlaşma yoluna gitmen daha mantıklıydı, Ada'ma başka bi ehliyet bul tutanaktada sucu kabul et deseydin

Motosikleti
    Yamaha R25
    Cok tesekkurler. Henuz sigortalar devreye girmedi pazartesi gidecegim ve olayi anlatacagim surec baslayacak. Benim mantigimin almadigi ehliyeti olmayan bir adamin zaten o an orada olmamasi gerekir. Yani benim bu konuda ne olursa olsun hakli olan taraf olmam gerekmez mi? Aksi bir durum olursa ne tur sikayetlerde bulunulmasi gerekiyorsa bulunacagim artik. Adam onume girecek ehliyetsiz sonra eli cebinde aramizda hallederiz deyip cekip gidecek.

Motosikleti
    TRACER 700
    Diyelimki bir Kaza meydana geldi bir taraf 8 de 8 haklı ve de haklı olan tarafın ehliyeti Yok Yine de ehliyetsiz taraf haklı
    Ehliyeti ol aşığı için 600 tl civarında bi cezası var sadece ama sigortalar tarafında durum nasıl bilmem belki ordan bi dikiş tutturulur sigortalar kanuna bakmak gerek ordan bişey çıkabilir diye düşünüyorum

Motosikleti
    KTM DUKE 250 > Pulsar 200 NS
    Karşı tarafın ehliyetsiz olmaması durumunu unut o onun sorunu. Polis ona üçbin beşbin onbin neyse kanundaki ona göre cezayı keser o ayrı bir konu. Ancak senin arabaya yandan vurman durumu biraz karıştırıyor bence. O aracın önüne kırdığını ispat etmen lazım. Adam haliyle derse ben bileyim ben gardaş yandan geldi vurdu bana derse haksız konuma düşebilirsin. Bizim trafik kanunları öyle saçma ki öndeki araç geri geri gelse arkadaki arabaya vursa arkadaki araba suçlu oluyor.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Fotolara bakarak :
    Sağdan geçmeye çalışmışsiniz sanırım
    Orada dar bir alandan geçmeye çalışmışsiniz sanırım
    Çok yavaş değilsiniz sanırım
    Öndeki araç hatali ve kusurlu, siz hatalisiniz.

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    geçmiş olsun..

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016

Zorunlu Mali Sorumluluk (Trafik) Sigortası Genel Şartları

Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk (Trafik) Sigortası Genel Şartları
    B.1. HASAR VE TAZMİNAT
    B.1.1. Rizikonun Gerçekleşmesi Halinde Sigortalı ve/veya Sigorta Ettirenin Yükümlülükleri
    Sigortalı, rizikonun gerçekleşmesi halinde aşağıdaki hususları yerine getirmekle yükümlüdür:
    a) Bu sözleşmeye göre, sorumluluğunu gerektirecek bir olayı, haberdar olduğu andan itibaren on gün içinde sigortacıya ihbar etmek, kendisine yöneltilen istemi ise, derhâl sigortacıya bildirmek,
    b) Sigortalı değilmişçesine zararın önlenmesi, azaltılması, artmasına engel olunması veya sigortacının poliçeden doğan rücu haklarının korunabilmesi için, imkânlar ölçüsünde önlemler almak ve bu amaçla sigortacı tarafından verilen talimatlara uymak,
    c) Rizikonun gerçekleşmesinden sonra, sözleşme uyarınca veya sigortacının istemi üzerine, rizikonun veya tazminatın kapsamının belirlenmesinde gerekli ve beklenebilecek olan her türlü bilgi ile belgeyi sigortacıya makul bir süre içinde sağlamak, ayrıca, aldığı bilgi ve belgenin niteliğine göre, rizikonun gerçekleştiği veya diğer ilgili yerlerde sigortacının inceleme yapmasına izin vermekle ve kendisinden beklenen uygun önlemleri almak ile sigortacının talebi üzerine, olayın ve zararın nedeni ile hangi hal ve şartlar altında gerçekleştiğini ve sonuçlarını tespite, tazminat yükümlülüğü ve miktarı ile rücu hakkının kullanılmasına yararlı, elde edilmesi mümkün bilgi ve belgeleri gecikmeksizin vermek,
    ç) Zarardan dolayı dava yolu ile veya başka yollarla bir tazminat talebi karşısında kaldığı veya aleyhine cezai kovuşturmaya geçildiği hallerde, durumdan sigortacıyı derhal haberdar etmek ve tazminat talebine ve cezai kovuşturmaya ilişkin olarak almış olduğu ihbarname, davetiye ve benzeri tüm belgeleri derhal sigortacıya vermek,
    d) Sigorta konusu ile ilgili başka sigorta sözleşmeleri varsa sigortacılardan her birine rizikonun gerçekleştiğini bildirmek,
    e) Maddi hasarlı trafik kazalarında motorlu aracı tutanak düzenlemek üzere güvenli bir yere çekmek.
    Belirtilen yükümlülüklerin ihlal edilmesi sebebiyle ödenecek tutar artarsa, zarar görenlere bu sebeple yapılan ödeme ihlaldeki kusuru nispetinde sigortalıdan rücuen tahsil edilir.
    B.2. TAZMİNAT VE GİDERLERİN ÖDENMESİ
    Sigortacı zarar ve ziyan talebinde bulunan üçüncü kişilerle doğrudan doğruya temasa geçerek anlaşma hakkını haizdir.
    Ancak sigortacının yazılı izni olmadıkça, sigortalı tazminat talebini kısmen veya tamamen kabule yetkili olmadığı gibi zarar görenlere herhangi bir tazminat ödemesinde de bulunamaz.
    (Değişik paragraf:RG-2/8/2016-29789) 2.1. Sigortacı; hak sahibinin, kaza veya zararın tespit edilebilmesi için bu genel şartlar ekinde yer alan gerekli tüm belgeleri sigortacının merkez veya şubelerinden birine ilettiği tarihten itibaren sekiz işgünü içinde tazminatı hak sahibine öder. Sigortacının kendisine iletilen belgelere haklı olarak itiraz etmesi veya kendisinin hak sahibinden ya da başka bir kurumdan haklı olarak yeni bir belge talep etmesi halinde söz konusu süre yeni talep edilen belgenin sigortacının merkez veya şubelerinden birine iletilmesinden sonra başlar. Sigortacı hak sahibinden münhasıran hak sahibinin tazminat hakkını etkileyen bilgi ve belgeleri talep edebilir.
    Hasar halinde, hasar gören parça, onarımı mümkün değilse veya eşdeğer parça veya ömrünü tamamlamış araçlar mevzuatı kapsamındaki araçlardan elde edilen orijinal parça ile değişimine imkân yok ise orijinali ile değiştirilir. Kaza tarihine göre model yılından itibaren 3 yılı geçmeyen motorlu araçlarda hasar gören parça, onarımı mümkün değilse öncelikle orijinali ile değiştirilir, orijinal parçanın bulunmaması durumunda eşdeğer veya ömrünü tamamlamış araçlar mevzuatı kapsamındaki araçlardan elde edilen orijinal parça ile değiştirilir. Ancak model yılından itibaren 3 yılı geçmeyen motorlu araçta hasar gören parçanın orijinal olmadığı durumda eşdeğer veya ömrünü tamamlamış araçlar mevzuatı kapsamındaki araçlardan elde edilen orijinal parça ile değişim yapılır. Bu paragraf uygulaması sonucu araçta bir kıymet artışı meydana gelse dahi bu fark tazminat miktarından indirilemez.
    (Değişik paragraf:RG-2/8/2016-29789) Eşdeğer veya ömrünü tamamlamış araçlar mevzuatı kapsamındaki araçlardan elde edilen orijinal parça ile değişim mümkün olduğu halde, sigortacının bilgisi ve onayı dahilinde olmadan orijinal parça ile onarım sağlanır ise sigortacının sorumluluğu, sigortacının kaza tarihi itibariyle benzer hasarlardaki onarım uygulamasına göre, eşdeğer veya ömrünü tamamlamış araçlar mevzuatı kapsamındaki araçlardan elde edilen orijinal parça bedeli ile sınırlıdır. Sigortacı bu paragraf kapsamındaki onaya ilişkin tercihini hasar ihbarından itibaren 2 iş günü içinde onarım merkezine veya hak sahibine bildirmediği durumda onayı varsayılır. İspat yükümlülüğü sigortacıya aittir.
    2.2. Hak sahibi aracının, bu madde uyarınca Hazine Müsteşarlığınca belirlenen ölçütleri karşılayan, dilediği onarım merkezinde onarılmasını talep edebilir. Bu durumda sigortacı, araç kaza tarihi itibariyle anlaşmalı olduğu onarım merkezinde onarılsaydı uygulanacak parça, tedarik, işçilik ve diğer hususlara göre belirlenecek bedele göre ödeme yapabilir. Sigortacı söz konusu bedel uygulaması hakkında hak sahibini hasar ihbarından itibaren 2 iş günü içinde bilgilendirir. Sigortacı bu süre içinde anılan bildirimi yapmadığı takdirde bildirim konusu bedeli hak sahibine karşı ileri süremez.
    2.3. Onarım masraflarının zarar gören aracın rizikonun gerçekleştiği tarihteki değerini aşması ve aynı zamanda eksper raporu ile aracın onarım kabul etmez bir hale geldiğinin tespit edilmesi durumunda, araç tam hasara uğramış sayılır. Bu durumda, aracın ilgili mevzuat doğrultusunda hurdaya ayrıldığına dair hurda tescil belgesi sigortacıya ibraz edilmeden tazminat ödenmez.
    Onarım masrafları zarar gören aracın rizikonun gerçekleştiği tarihteki değerini aşsın veya aşmasın, ağır hasarlı aracın onarımının mümkün olduğunun eksper raporu doğrultusunda tespit edilmiş olması durumunda, aracın ilgili mevzuat doğrultusunda trafikten çekildiğine dair “trafikten çekilmiştir” kaşeli tescil belgesi sigortacıya ibraz edilmeden tazminat ödenmez.
    Hak sahibinin aracın hasarlı haliyle kendisine terk edilmesine onay vermesi halinde aracın riziko tarihindeki rayiç değeri ile hasarlı hali arasındaki tutar zorunlu trafik sigortası limitleri dahilinde kendisine tazminat olarak ödenebilir. Bu durumda ilgisine göre bu maddede yer alan usul çerçevesinde işlem yapılır. Hak sahibinin onayı ile aracı hasarlı haliyle hak sahibine terk ederek tazminatı ödemek isteyen sigortacı, tespit edip hak sahibine bildirdiği sovtaj bedelini bildirimden itibaren 1 aylık süreyle sınırlı olarak garanti etmiş sayılır.
    Kısmi onarımlarda parçaların sigorta şirketi tarafından tedarik veya tazmin edilmesi halinde hasarlı parçalar talep ettiği takdirde sigortacının malı olur.
    Kısmi hasar halinde tarafların mutabakatıyla onarım yerine nakdi ödeme yapılabilir.
    Araç sicilinde bulunan işleme engel kayıtlar sebebiyle, belirtilen hurda veya çekme belgesinin hak sahibi tarafından alınamaması ve sigorta şirketine ibraz edilememesi halinde, tazminat ödemesi, ilgili tutarın sigortacı tarafından masrafları tazminat tutarından mahsup edilmek üzere, mahkemece tespit edilen ödeme mahalline tevdii suretiyle de yapılabilir. Bu durumda hurda veya çekme belgesi aranmaz ve ödeme bilgisi sigorta şirketince ilgililere bildirilir.
    2.4. Dava açılması halinde, sigortalının ihbarı ile sigortacı takip ve idare etmek üzere davaya her aşamada dahil olur. Sigortalı, sigortacının göstereceği avukata gereken vekâletnameyi vermek zorundadır. Sigortacı karşı taraf lehine hükmedilen dava masrafları ile mahkemece hükmedilen karşı taraf avukatlık ücretlerini ödemekle yükümlüdür. Şu kadar ki, hükmolunan tazminat sigorta bedelini geçerse, sigortacı bu masrafları sigorta bedelinin tazminata oranı dahilinde öder.
    Sigortalı veya eylemlerinden sorumlu tutulduğu kimseler aleyhine cezai kovuşturmaya geçilmesi halinde, sanığın izni ile sigortacı da savunmaya iştirak eder. Bu takdirde, sigortacı yalnız seçtiği avukatın giderlerini öder.
    2.5. İncelemeler hasar ihbarı üzerine üç ay içinde tamamlanamamışsa; sigortacı, tazminattan mahsup edilmek üzere, tarafların mutabakatı veya anlaşmazlık hâlinde mahkemece yaptırılacak bilirkişi tespitlerine göre süratle tespit edilecek hasar miktarının en az yüzde ellisini avans olarak öder.
    B.3. SİGORTACININ HALEFİYETİ
    Sigortacı ödediği tazminat miktarınca hukuken hak sahibi yerine geçer.
    B.4. ZARAR GÖRENLERİN HAKLARININ SAKLI TUTULMASI VE SİGORTACININ SİGORTALIYA RÜCU HAKKI
    Sigorta sözleşmesinden veya sigorta sözleşmesine ilişkin kanun hükümlerinden doğan ve tazminat yükümlülüğünün kaldırılması veya miktarının azaltılması sonucunu doğuran haller zarar görene karşı ileri sürülemez.
    (Değişik:RG-2/2/2016-29612)(1) Ödemede bulunan sigortacı, sigorta sözleşmesine ve bu sözleşmeye ilişkin kanun hükümlerine göre, tazminatın kaldırılmasını veya azaltılmasını sağlayabileceği oranda kazaya sebebiyet veren sigortalıya rücu edebilir.
    Sigortalıya başlıca şu nedenlerle rücu edilir:
    a) Tazminatı gerektiren olay, sigortalının veya eylemlerinden sorumlu olduğu kişilerin kasti bir hareketi veya ağır kusuru sonucunda meydana gelmiş ise,
    b)(Değişik:RG-2/2/2016-29612)(1)Tazminatı gerektiren olay, aracın ilgili mevzuat hükümlerine göre gereken ehliyetnameye sahip olmayan veya geçerliliğini yitirmiş sürücü sertifikasına sahip ya da ehliyetine geçici/sürekli el konulmuş kimseler tarafından sevk edilmesi veya trafik kurallarının ağır kusur ile ihlali sonucunda meydana gelmiş ise,
    c) Aracın, uyuşturucu madde veya ilgili mevzuatta belirlenen seviyenin üzerinde alkollü içki almış kişilerce veya aynı mevzuatta alkollü içki alamayacağı belirtilen kişilerce alkollü içki alınmak suretiyle kullanılması sırasında meydana gelen zararlar,
    ç) Tazminatı gerektiren olay, yolcu taşımaya ruhsatlı olmayan araçlarda yolcu taşınması veya yetkili makamlarca tespit edilmiş olan istiap haddinden fazla yolcu veya yük taşınması veya patlayıcı, parlayıcı ve tehlikeli maddeleri taşıma ruhsatı bulunmayan araçlarda, bu maddelerin parlama, tutuşma ve infilakı yüzünden meydana gelmiş ise,
    d) Sigortalının rizikonun gerçekleşmesi halinde bu genel şartların B.1. maddesinde belirtilen yükümlülükleri yerine getirmemesinden dolayı zarar ve ziyan miktarında bir artış olursa,
    e) Tazminatı gerektiren olayın aracın çalınması veya gasp edilmesi sonucunda olması halinde, çalınma veya gasp edilme olayında sigortalının kendisinin veya eylemlerinden sorumlu olduğu kişilerin kusurlu olduğu tespit edilirse,
    f) Bedeni hasara neden olan trafik kazalarında sigortalının veya eylemlerinden sorumlu olduğu kişilerin, tedavi veya yardım amaçlı sağlık kuruluşuna gitme, can güvenliği nedeniyle uzaklaşma gibi zorunlu haller hariç olmak üzere, olay yerini terk etmesi veya kaza tutanağı, alkol raporu vb. kazanın oluş koşullarına ilişkin gereken belgelerin düzenlenmesi yükümlülüğüne aykırı davranması halinde,
    Sigortacı rücu sebeplerine dayanarak tazminat sürecini geciktiremez ve bu sebeplere dayalı bilgi ve belgeyi hak sahibinden talep edemez.

Kaynak :Türkiye Sigorta, Reasürans ve Emeklilik Şirketleri Birliği

Motosikleti
    Yamaha R25
    Orasi cok genis bir yol hocam aracta tam ortada belirsizce duruyordu bende genis bosluktan gececektim herhangi bir serit cizgisi de yok yolda farkettiyseniz. Ben o alandan gecerken ani bir sekilde saga donus yapti sahis. Yol kenara carparak motorla sektim zaten biraz daha solda oldu kaza. Hatam ne yapacagini arkada durup beklememem olabilir ona bir sey diyemem.

@osman bey cok tesekkurler. Sanirim mevzuata gore tazminat hakkimiz doguyor oyle degil mi?

S3cond - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Ehliyetsizlik 1766tl aracın sahibine 1766tl kimliksizlik 100 küsür direk ceza alır!
    600 tl rakamını nerden uydurdunuz 2 dk da :D

Ayrıca sen aracın ön kapıdan itibaren arka tamponu kadar olan kısmına çarptığın için kagıt üzerinde suç motora cıkar.

Ama sen şeritte giderken makas atıp seni saga sıkıştırdıysa olay değişir.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Alıntı sport-turing adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle geçmiş olsun kardeşim cana gelmemiş mala gelmiş
    Lakin ambulansa hayır demene üzüldüm çünkü ambulans geldimi doğal olaraktan mahkemelik oluyosun yani yaramalı Kaza diye geçiyor benim başıma geldi ordan biliyorum
    Önce hastaneye seni ambulans götürdümü diğer sürücüyüde ifadesini almak için kazanın olduğu bölgedeki karakola gönderiyor lar ifade için ve senin haberin hastaneden gelmeden onun ifadesinide almazlar çünkü madur olan sensin yani yaralanan
    Bu kısımdan sonra davacıysan mahkemeliksin ve ve İnan bana karşıdaki şoför ehliyetsizse sadece 600 tl ceza ödüyor ve o konu kapatılıyor sonra yaralamadan dava sürüyor mahkemeden bilirkişide isteyebiliyorsun haklıysan iste tabi masraflar yüksek bilirkişi masrafı artı evrak masrafı İnan bana davayı kaybeden en az 3000 3500tl öder
    Ve ayrıca sigortalar devreye giriyor sen varsa resimleri ve polisin doldurduğu tutanak çok önemli burda polis geldiği için kendi aranızda tutanak düzenlemiyorsunuz polis sizin tutamağınızı dolduruyor ve sonrası sigortalara kalmış kim haklıysa haksız olan tarafın sigortası ödüyor masrafları
    Anlıycan biraz ugraşman lazın
    Tekrar geçmiş olsun
    Hocam o kadar uzatmaya gerek yok söylediğiniz doğru lakin ben ifademden sonra karşı taraf masrafımı karşıladığı sürece şikayetçi değilim diye eklettim.Sonra masrafım karşılandı.Mahkeme falan uğraşmadık.

nalpergok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 660 Sport
    Arkadaş hayret birşey ya.. O kadar adam bilip bilmeden, kendinden o kadar emin sallamış ki hayret etmemek elde değil.

Motosikleti
    Yamaha R25
    Arkadaslar bakin,

Ayna kontrolu yok, sinyal yok, kazadan sonra araci farkli bir noktaya cekiyor, girilmez denilen yola giriyor;

Trafik levhasina dikkat..
    Arac oraya donerken oluyor kaza.
    Ve tum bunlarin ustune bu adamin ehliyeti yok, daha once elinden alinmis. Uzerinde kimligi yok.
    Simdi hala bana nasil kusurdan hatadan bahsediliyor? Ben her turlu hakkimi aramak zorunda degil miyim? Ya ben o dereden ucup olseydim? Bir defa da motor kullananlar hakkini arasin.. Bu trafik seytanlarini yollardan men etmeyelim mi?

O zaman ben neden tam takim gezip dizligime kadar takiyorum? Kanunlara neden uyuyorum? Simdi bu adam yuzunden benim motorum tramere dustu hakkimi kim verecek sikayetci olmazsam? Elimden ne geliyorsa yapacagim yarin da sizleri bilgilendirecegim.

hknzrdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NT700V Deauville
    Öncelikle çok geçmiş olsun.
    Sadece fotoğraflardan sende hata var mı, yok mu ölçmek sağlıklı olmaz. Polisin dediğine de pek bakma zira olay büyümesin, iş uzamasın diye polisler böyle şeyler söyleyebilirler. Çevrende muhakkak tanıdık bir avukat vardır, konuyu onunla görüş. Sana nasıl bir yol izleyeceğin konusunda bilgi vereceklerdir.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Karşı tarafın sigortasından "ikinci el değer kaybı" bedelini istemeyi, ilk etapta vermeyecekleri için mahkeme yoluyla bu tutarı almayı sakın unutma. Kazalı motorunu kimse almak istemeyecek, piyasanın 3-4 bin lira altına satacaksın. Bunun tazminini yapabiliyorsun. Unutma.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı S3cond adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ehliyetsizlik 1766tl aracın sahibine 1766tl kimliksizlik 100 küsür direk ceza alır!
    600 tl rakamını nerden uydurdunuz 2 dk da :D

Ayrıca sen aracın ön kapıdan itibaren arka tamponu kadar olan kısmına çarptığın için kagıt üzerinde suç motora cıkar.

Ama sen şeritte giderken makas atıp seni saga sıkıştırdıysa olay değişir.
    İlk başta,arkadan vuran hatalıdır tezini, sağlam bir tutanak ve güzel fotoğraflarla desteklerseniz, çürütebilirsiniz. Daha önce arabayla başıma geldi, önümdeki araç kavşağa yakın sıkışık trafikte beklerken, ben sağ şeritten (ilerde sağa dönecektim) tam yanına yaklaştığımda sağa kırdı (arada düz çizgi var). Arka tampon, kapı karışık vurdum ben. Hemen bu aracı geri çekmeye çalıştı, sol kapıdan inemezdim, sağ kapıdan kendimi atıp, hemen gittim direksiyona yapıştım, aracı oynattırmadım. Sonra da ihlal ettiği çizgiyi de içine alacak şekilde güzelce fotoğrafladım. Adamlar, sen arkadan vurdun suçlusun demelerine rağmen ben %100 haklı çıktım.
    Burada aracı yerinden oynatması karşı taraf için bir handikaptır, şimdi o diyelir sağımdan geçmeye çalıştı; sen de diyeceksen ki; eğer sola dönüş var ise sinyal verdi dönecekti, veya sola yanaştı durmak için, mecburen ben de sağından geçmek zorunda kaldım. Madem ambulansa binmedin, keşke kendin düzenleseydin tutanağı daha iyi olurdu. Ayrıca sağa dönülmez levhası senin için bir avantaj.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:51 ----------

Alıntı Öz_Musti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karşı tarafın sigortasından "ikinci el değer kaybı" bedelini istemeyi, ilk etapta vermeyecekleri için mahkeme yoluyla bu tutarı almayı sakın unutma. Kazalı motorunu kimse almak istemeyecek, piyasanın 3-4 bin lira altına satacaksın. Bunun tazminini yapabiliyorsun. Unutma.
    Ayrıyeten arkadaş çok haklı, geçen bizim mali müşavir, haklı olduğu bir kazada ekstradan 2010 jetta için yanlış hatırlamıyorsam 14.000 değer kaybı bedeli de aldı.

Motosikleti
    Kawasaki Z300 satıldı/2014 X max 250 ABS
    Öncelikle çok geçmiş olsun,kazayı hafif sıyrıklarla atlatman güzel.

Bu benzer bir kaza benim başımdanda geçti,bana çarpan araç kaçtı kask kamerası görüntüleriyle olay çözüme kavuştu.

Şimdi sana şöyle bir yönlendirme yapacağım.

Birincisi ambulans'a binmemekle hata etmişsin,birşeyin olmasa dahi binecektin.
    Karakolda ifade verirken karşı taraftan şikayetci ve davacı olduğunu belirt.
    Tazminat konusuna gelince manevi tazminat alamayacaksın büyük ihtimal (ayakta tedavi olayından dolayı)ceza davasında karşı tarafa 100 gün hapis cezası para cezasına çevrilecek,

aracında daha önce hasar yoksa değer kaybı için rapor yazdırıp karşı tarafın sigortasıyla iletişime geçebilirsin.Çünkü aracında muhtemelen hasar kaydı oluşucak.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Konuyla ilgili sorularınız için bana ulaşabilirsiniz MT ailesi
    Berkant KUŞDEMİR
    05544105268

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)