Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Olaylı Ehliyet Sınavı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Newsted - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SP200
    Merhaba arkadaşlar bugün öğle saatlerinde ehliyet sınavına girdim ve sınavı sorunsuz bir şekilde verdim.Fakat benim sıram gelene kadar bir takım talihsiz olaylar yaşandı bunu da sizlerle paylaşmak istedim.Sınavım 11.40 saatindeydi benden önce bir bayan arkadaşın sınavı vardı.Parkurda pek güven vermiyordu açıkçası motoru çok sallıyor ve düşmesine ramak kalıyordu hep.Parkuru iyi kötü bitirdikten sonra trafiğe çıkmasına izin verdi komisyon.Trafiğe çıktılar ve ben de kenardaki toprak yolda park etmiş motorların yanında diğer motorcu arkadaşlarla sohbet ediyordum ve bir 15 dk içinde bayan arkadaş yarım metre yanımdan hızlıca toprak yola girip motorların arasına daldı ve 2 motor yere düştü.Bayan arkadaşta yaralanma yoktu neyseki fakat bizim motorun plakalığı tek taraftan çatladı ve sanırım diğer motorların birinin de çamurluğu kırılmış.Diğer motorun sahibi yani başka bir kurstan yetkili hoca tutanak tutmakta ısrar etti.Komisyon ve benim hocam bana hazırlanmamı ve motora binip sınav saatime kadar alıştırma yapmamı istedi.Ben de dedikleri gibi yaptım ve sınav saatine kadar çalıştım.Sınav zamanı geldi kimlik kontrolüdür akü korna sinyal yerleridir falan oraları da geçtik parkura başlayacağız.Fakat tartışma hala sürüyor diğer kursun yetkilisi bizim hocadan ehliyetini istiyor ve bu ehliyetle kaza tutanağı tutulmasını istiyor.Bana başla dediler başladım 1 kere tamamladım bir daha yap dediler sıkıntı devam ettiği için.İki oldu üç oldu dört oldu artık beşinci kez parkuru tamamladıktan sonra çektim yanlarına kapattım kontağı dedim hocam daha ne kadar dönücez başım döndü başlayalım artık.Semazen gibi dönüyoruz bir saattir.Neyse tamam yapalım da gelelim burada bekleyin muhabbetleri döndü diğer kursla, biz gittik trafiği de sorunsuz bir şekilde tamamladık geldik.Alacağımdan eminim fakat diğer kurs polis çağırmış biz giderken.Polis geldi ve şu anda siz suçlusunuz araç çarptı ve olay yerini terketti durumunda diyor.Hasarları neyse karşılayın hem aday 200 lira ceza yemesin hem de sigortanız yanmasın.Diğer kurstan yetkiliyi ikna etti aday da 50 lira verdi çamurluk için olay çözüldü sanırım.Bu da böyle ilginç bir sınav oldu benim için

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Bayan geçti mi kaldı mı şimdi?

Motosikleti
    Kuba SP200
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla hocam emin değilm ondan.Çarptıktan sonra yalvarıyordu.Ben trafiğe çıkarken de arabaya binmiş orda da yalvarmış sınavdan sonra tartışma sırasında da ara ara yalvardı.Benden sonra öğle arasında komisyon hoca ile birlikte yemeğe giderken o da gitti orda da yalvarmıştır herhalde.Kursa uğrayınca bir sorarım

MoRFy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 600 - BMW R25/3
    çamurluğa 50 lira sıkışmış

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    He ya, hatuna ne oldu ?
    Brezilya dizisi gibi yeminle.
    +299 Gitmek cesaret ister, Enduro yapmak yetenek.
    Cesaret aptalda da var, ama yetenek herkeste yok...
    -MrMud

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Motosikletin ufak hasarlarını karşılamak kolay da, araba ehliyeti alırken trafikteki diğer araçlara zarar verilirse ne olur çok merak ediyorum. Hem internet videolarında hem de ehliyet sınavı güzergahlarında kazalar gördüm.

Motosikleti
    Kuba SP200
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikletin ufak hasarlarını karşılamak kolay da, araba ehliyeti alırken trafikteki diğer araçlara zarar verilirse ne olur çok merak ediyorum. Hem internet videolarında hem de ehliyet sınavı güzergahlarında kazalar gördüm.
    Kurs eğitiminde olduğu ve yanında hoca bulunduğu sürece stajyer ehliyetli sayılır gibisinden bişey okumuştum.Emin değilim tabi

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:27 ----------

Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    He ya, hatuna ne oldu ?
    Brezilya dizisi gibi yeminle.
    Kursa uğrayayım sonucu yazarım buraya :D

Memleket Çorum, ikametgah; Gediz /Kütahya
    Motosikleti
    YAMAHA SUPER TENERE
    Heyecan dolu bir ehliye sınavı olmuş. Unutamazsın o günü.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    B ye girerken bizim geçemeyen bağyanlar ağlıyordu :D

serdar23_Bilgem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1200 GS Adventure
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sürücü kursuna kayıtlı olan kursiyerlere K sınıfı geçici ehliyet hazırlanır.

K Sınıfı geçici ehliyet sadece sürücü kursu aracıyla,usta öğreticiyle yapılan eğitimler için geçerlidir.

Bir kaza olduğunda normal ehliyeli kişi gibi işlem görür. Kusuru oranında sigorta işlemleri yürür.

Kaza olması halinde kursiyerin hiç bir maddi sorumluluğu yoktur. Yanındaki usta öğretici olabilecek olumsuzluklara müdahale etmek için oradadır.
    Gönül ne gezi ister, ne dernek şahane;

Gönül iki kalıcı dost ister, motosiklet bahane.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)