Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İzmir'de yağmur esnasında kaza

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kavel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    Merhaba dostlar,

Bugün İzmir'de sabahtan beri aralıklarla süren yağış vardı. Alsancakta çalıştığım yerden çıkıp eve gidecektim. Motor da dışarıda yağmurda ıslanmıştı. Selemi silip motora bindim ve yola çıktım. Arka frende bi gariplik vardı ve normalinden daha sıkı olduğunu farkettim ve her sıktığımda çığlık atar gibi ses çıkartıyordu. Yaklaşık 1 km gittikten sonra Atatürk Lisesi önünde arka teker bir anda kilitlendi ve ıslak asfaltta kaymaya başladı. yaklaşık 10 mt kaydıktan sonra altımdan kaçtı ve yan yattım. Şans ki arkamda seyreden araçlar uzaktaydı ve düştüğümü önceden görüp durdular. Kalktığımda motosiklet çalışmıyordu. Kenara çekip ayak marşıyla denedim, yapmadığım numara kalmadı fakat yine de çalışmadı. Benzin göstergesi E'ye çok yakındı. Benzin bittiğinden mi oldu yoksa arka fren balatasında bir sıkıntı mı oldu çözemedim. Sonuç olarak motosikleti emniyetli bi yerde kitledim ve eve döndüm. Sizce neden kitlenmiştir görüş bildirirseniz sevinirim lakin sabah ilk işim gidip çalıştırmaya çalışmak olacak. Marka Kuba Superlight 200 2014 model

Şimdiden cevaplar için teşekkürler...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Alıntı Kavel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba dostlar,

Bugün İzmir'de sabahtan beri aralıklarla süren yağış vardı. Alsancakta çalıştığım yerden çıkıp eve gidecektim. Motor da dışarıda yağmurda ıslanmıştı. Selemi silip motora bindim ve yola çıktım. Arka frende bi gariplik vardı ve normalinden daha sıkı olduğunu farkettim ve her sıktığımda çığlık atar gibi ses çıkartıyordu. Yaklaşık 1 km gittikten sonra Atatürk Lisesi önünde arka teker bir anda kilitlendi ve ıslak asfaltta kaymaya başladı. yaklaşık 10 mt kaydıktan sonra altımdan kaçtı ve yan yattım. Şans ki arkamda seyreden araçlar uzaktaydı ve düştüğümü önceden görüp durdular. Kalktığımda motosiklet çalışmıyordu. Kenara çekip ayak marşıyla denedim, yapmadığım numara kalmadı fakat yine de çalışmadı. Benzin göstergesi E'ye çok yakındı. Benzin bittiğinden mi oldu yoksa arka fren balatasında bir sıkıntı mı oldu çözemedim. Sonuç olarak motosikleti emniyetli bi yerde kitledim ve eve döndüm. Sizce neden kitlenmiştir görüş bildirirseniz sevinirim lakin sabah ilk işim gidip çalıştırmaya çalışmak olacak. Marka Kuba Superlight 200 2014 model

Şimdiden cevaplar için teşekkürler...
    merhaba hocam. geçmiş olsun öncelikle. böyle ufak kazalar tecrübe edindirir, aman üzülmeyin. ucuz atlattığınıza sevinin.
    arka freniniz kampana heralde. kampanalar ıslandığında balata böyle reaksiyonlar gösterir. bi anda azcık bassanız bile PAT diye kitleyebilir yağmurda kampanaya çok dikkat etmek gerekiyor. motorun çalışmama sebebine gelirsek, muhtemelen benzin dökülmüştür siz düştüğünüzde, benzin seviyenize bi bakın.

ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    olum o kadar ıslanmış motor biliyosun seleyi silip yola çıkmak nedir ucuz yırtmışsın :D

Motosikleti
    Rks cruiser 250
    Geçmiş olsun. Gruba alalım seni. Bizim grubun cogunlugu karsıyakada.

Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    Dostlar cevaplar için teşekkürler. Söylediğiniz gibi kampanalar ıslandığından sanırım. Benzin döküldüğü için de çalışmaması kuvvetle muhtemel. Ben de Çiğli de oturuyorum. Tanışırsak çok sevinirim.Telefon numaramı özelden atıyorum. İyi geceler...

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    Geçmiş olsun kardeş superlight ta kill switch tuşu var mı? Eğer var ise düşünce elin çarpmış olabilir ona da bir bak.

Dublebas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS150
    Bu arada orjinal lastikleri motorun değil mi?

Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    Kill switch yok kardesim ya. Lastikler de ne yazik ki orjinal. Ilk firsatta degistirecegim
    Dublebas bunu beğendi.

Motosikleti
    YAMAHA X MAX 250
    Çok geçmiş olsun kardeş Allah beterinden saklasın tekerin düz bassın her daim.

Dublebas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS150
    Alıntı Kavel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kill switch yok kardesim ya. Lastikler de ne yazik ki orjinal. Ilk firsatta degistirecegim
    Geçmiş olsun benzin azmış herhalde tahliyeden kalanı da boşaltmış umarım çalışmıştır?

Lastik olayı çok önemli 10 bin tl altı motorların hiç birinde düzgün lastik yok maalesef hemen değiştirmek lazım.
    MotoVlog > https://goo.gl/8jrwAL

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Dublebas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun benzin azmış herhalde tahliyeden kalanı da boşaltmış umarım çalışmıştır?

Lastik olayı çok önemli 10 bin tl altı motorların hiç birinde düzgün lastik yok maalesef hemen değiştirmek lazım.
    10bin üstünde de yok
    Dublebas bunu beğendi.
    Az silindir, çok iş

Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    Arkadaşlar benzin alip tekrar denedim çalışmadı. Yanimda alet edevat olmadigi icin bujiye, ateslemeye de bakamadim. Tahminim yagmurda dustugum icin buji ya da atesleme islanmis olabilir. Baska bir sorun olabilir mi ne dusunuyorsunuz

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10bin üstünde de yok
    Aprilia Rsv 4 Rf te pirelli var diye biliyorum gayet kalitelidir ))
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)