Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sürücü Kursunun Sorumsuzluğu

Motovento
    REKLAM ALANI
    Newsted - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SP200
    Merhaba arkadaşlar.Konuyu buraya açmak doğru muydu emin değilim fakat işin içinde motoru yatırmak ve şu anda sahip olduğum diz yaralanmaları olduğu için buraya açıyorum.Bugün teorik sınav sonrası ilk motosiklet sürüş eğitimlerimi aldım ve yeni eve gelmiş sayılırım.Dün kursu arayıp ekipmanımın tam olduğunu söyleyip getirmem gerekiyor mu yoksa siz verecek misiniz diye sordum.Biz size ekipman vereceğiz gerek yok dediler ben de başkasının giydiği eldiveni giymek istemediğim için yanımda eldivenlerimi ve kask için ise balaklava götürdüm.Bizim kurstan o gün eğitim alacak tek kişiymişim buna çok sevindim eğitmen tamamen benimle ilgilenecek diye.Fakat gittiğimde ortada hiçbir ekipman yoktu ve sorduğumda da ''bişey olmaz sıkıntı yok'' cevabını aldım.Hatta eğitmen eldivenlerle gazı ve debriyajı hissedemeyebilirsin çıkart istersen dedi.Biraz çıkartıp debriyaj kavrama alıştırmaları yaptıktan sonra bu şekilde güvende hissetmediğimi ve giymek istediğimi söyledim.Motosiklete ilk defa bindiğim, daha öncesinde sadece uzaktan sevici olduğum için virajda yatma olayı beni başlarda korkuttu ve çok geniş alıp sadece gidon turu ile döndüm.Bunun alıştırmalarını yaparken virajı alamayıp motoru 3 kere yatırdım sanırım.Yatırırken kendimi motosikletten uzağa bırakmayı başardım ayağım altında kalmadı fakat her yatırışımda motosiklet bacağımı sıyırdı ve şu anda sağ kaval kemiği etrafında ve sol diz kapağı altında yaralanmalar mevcut.Eğer dandik bir dizlik dahi olsa bunların hiçbiri olmayacaktı şimdi.Yarın da aynı saatte eğitim var ve ekipmanın değerini şimdiden çok iyi anlamış durumdayım.Yarın eğitime ne derlerse desinler tüm ekipmanlarım tam bir şekilde gideceğim.Çok ufak bir şeyden dahi olsa şu anda biraz acı çekiyorum ve daha büyük hızlarda ya da bir başkasının dikkatsizliğinde neler olabilir tahmin edebildiğim için bundan sonra da ekipman konusuna çok dikkat edeceğim.Arada bir tanıdık olduğu için ve onun sayesinde çok cüzi bir miktar paraya kayıt olduğum için bu seferlik bir şey yapmayacağım ve bundan sonraki eğitimlerde de kendi önlemimi kendim alacağım kimseye güvenmeyeceğim.Bunu da sizinle paylaşmak istedim.Ha bir de sonlara doğru debriyaj kavrama, vites değiştirme, slalom, 8 çizme, ani manevra ve hızlanıp ani fren yapmada hiçbir sıkıntı yaşamadım.Bundan sonra sadece antreman yapıp sınav gününü bekleyeceğim.Uzun oldu biraz kusura bakmayın tekeriniz düz bassın

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Café Racer
    Tüm acemi sürücüler keşke senin gibi bilinçli olsa.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    3 kere devirdiniz geçmiş olsun da motosiklet ne hâlde onu hiç düşünen yok

Motosikleti
    Kuba SP200
    Alıntı *Heka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tüm acemi sürücüler keşke senin gibi bilinçli olsa.
    Umarım ustalaştıkça gereksiz bir güven gelmez ve hep ekipmanım tam gezerim.Kasksız ve dizliksiz saçlarım rüzgarda savrulurken kendimi ne kadar cg'ci bir apaçi gibi hissetsem de bu kadar zevkli olacağını hiç tahmin etmiyordum umarım uzun yıllar binmek nasip olur

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:41 ----------

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3 kere devirdiniz geçmiş olsun da motosiklet ne hâlde onu hiç düşünen yok
    Hocam devirdik dediysek lönk diye bırakmadık kontrollü bıraktık sert düşmedi yani ama sol aynayı da bağlantı yerinden kırdım geçmiş olsun dileğiniz için ayrıca teşekkürler

En azından hoca varmış bende hoca da yoktu

Motosikleti
    Kuba SP200
    Alıntı Ocanner35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En azından hoca varmış bende hoca da yoktu
    Motoru verip direk git çalış mı dediler Şaka bir yana bugün soğuktu ve suratıma suratıma yedim rüzgarı sanırım ufaktan kaptım şifayı

kuesier - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125R
    Boyle devam hocam.. bilinçli insanlari gördükçe cok ama cok seviniyorum ya.
    Sarilasim geldi hocam size

Alıntı Newsted adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru verip direk git çalış mı dediler Şaka bir yana bugün soğuktu ve suratıma suratıma yedim rüzgarı sanırım ufaktan kaptım şifayı
    Aynen öyle dediler, hocanın isi çıkmış birazdan gelir dediler. (Gelmedi)

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Geçmiş olsun.
    Başımıza ne geliyorsa zaten bu "Birşey olmaz" mantigindan geliyor.

Motosikleti
    Kuba SP200
    Alıntı kuesier adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boyle devam hocam.. bilinçli insanlari gördükçe cok ama cok seviniyorum ya.
    Sarilasim geldi hocam size
    Çok teşekkürler dostum benden 1 yaş büyüksün ve adaşımsın ve ilerde de meslektaşım olacaksın sanırım, umarım bir gün karşılaşırız

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:53 ----------

Alıntı Ocanner35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen öyle dediler, hocanın isi çıkmış birazdan gelir dediler. (Gelmedi)
    başınıza bir iş gelse sorumluluk da almaz onlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:54 ----------

Alıntı tomass adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun.
    Başımıza ne geliyorsa zaten bu "Birşey olmaz" mantigindan geliyor.
    Kesinlikle haklısınız eğitmen bile bunu yapıyor.Ülkece mentalite de bir sıkıntı var.Geçmiş olsun dilekleriniz için teşekkürler

Ok4N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XVS 1100 DragStar
    Kendi sağlığınızı sizden başka kimse düşünmez. Bence hata sizde madem ekipmanınız var kimseye minnet etmeyin. Taşımakla uğraşmayayım diyosanız o ayrı ama işte sonra böyle şeyler oluyor. Motosiklet kullanıcıları beklenmeyeni beklemeli bence. Tekeriniz düz bassın..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler