Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İlk Ciddi Kazam - CBR125R 15 Gün Alçı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CBR 125 R
    Yol : Ufak tefek düşüşler haricinde, en ciddi kazamı geçen sene bu zamanlar yaptım, bilenler bilir, izmirde ağaçlı yol diye bi yol var yaşar üniversitesinin önünden sanayiye doğru gider, bilmeyenler için iki şeritli tek yön bi yoldur.her 100 metrede bir falan sola dönüşler vardır. hız limiti 50'dir.

Kaza : yolu anlattığıma göre olaya geçebilirim, sabah işe gidiyorum hala hafif uyku sersemiyim , dedim ya iki şeritli, sol şeritten 80-100 arası gidiyorum. ilerde sağdan yavaş yavaş giden bir araç aniden önüme kırdı, meğersem soldaki sokağa gircekmis. daha 150 metre vardır kırdığında, korna yaptım, selektör yaptım, aynı anda frenlere de abandım arka teker de kaydı, zaten orası kaygan bi yol, sağa kaçabildiğim kadar kaçtım. neyse heralde 30 km hızla falan arabanın sol arka tamponuna çaprazdan kaya kaya girdim.

Ekipmanlarım: Bu konuda hatalıyım, sadece kask ve eldiven vardı, ceket yoktu,allah korumus.

Aldığım Hasar: Sağ ayağım arabanın altında kalmış, ezilmiş. kırır çıkık yoktu ama tedbir için 15 gün alçıda kaldı. onun haricinde ufak sıyrıklar.

Motorun Aldığı Hasar: Motorun ön çamurluğu gitti, onun haricinde farkettiğim bi keleği yoktu.

Kaza Sonrası Tecrübelerim:
    • Polis kaskınızı alıyo, delil için miymiş neymiş, neyse sonra gidip almanız gerekiyo.
    • Motosiklet kaza yerinde kalıyo, bu yüzden kazadan sonra hastaneye gitmeden önce sote bi yere çekin, ya da çektirin ve kilitleyin. benim polis iyi bi abiydi kamyonetle almıslar motoru ama almaya dabilirler haberiniz olsun.
    • karşı tarafın telefon numarasını mutlaka alın, yoksa polis vermiyo, gizlilik vs. diyo. sigorta için falan iletişim kurmanız gerekebilir, mutlaka numarasını alın.

hız limitini aştım ve böyle bir kaza geçirdim,allah korudu,siz de dikkat edin, uyanık olun.
    okuduğunuz için tesekkurler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    webingo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    çok geçmiş olsun hocam

Motosikleti
    CBR 125 R
    tesekkürler. bir sene onceydi. gecti gitti

Gecmis olsun, o yol hep oyle ya duz oldugu icin mi bilmem ama insanlar hizli gidiyor hep sonra donusu kacirip ani fren yapiyolar iste

Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun. Allah beterinden saklasın.

Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    Geçmiş olsun

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler