Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Araca çarpıp üzerinden uçtum. bir kaç sorum olucak yardımcı olur musunuz?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Yazılan cevapların bir kısmı oh ne iyi olmuş odeseydin şeklinde bunu kesinlikle aklım almıyor. Kazayı yapan arkadaş zaten sigortasız olmasının sonuçlarına katlanacak, sorusu bu durumda ne olur daha önce tecrübesi olan arkadaşlar benzer olay yaşayan arkadaşlardan bilgi alabilmek. Sigorta yaptırmamanin bedelini en çok kendi ödeyecek bu kaza durumu için spesifik olarak yazıyorum. Sigortasız yola çıkmamamiz gerektiğini motor kullanan tüm arkadaşlar biliyorlar ama uygulamayanlar var , bu gibi paylaşımlardan ders çıkarsınlar. Kaza yapan arkadaşa geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Kendi adıma konu ile ilgili tecrübem olmadığı için bilgim olmadan birşeyler yazmak istemiyorum. Sağlığın konusunda ağrının geçmesini beklemeden hemen gerekli doktorlara gidip muayene olmanı tavsiye ederim belki müdahale edilmesi gereken ve geç kaldığın için yasanabilecek sıkıntıların önüne geçmen açısından işi şansa bırakmamalisin. Diger şeyler maddi hasar vesair halledilir hiçbir şey senin sağlığından önemli değil motormus arabaymis hepsi tamir olur. Kazalardan sonra insan manen uzaklaşıyor motordan , binmek icin acele etme , zaman geçsin tekrar bir değerlendirme yaparsın eğer kararın sakin kafa ilede değişmiyorsa binmekten vazgeçersin. Moralini bozma , sağlığını düşün öncelikle.
    darkmotor ve blue4XL bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Hyosung RT 125
    Alıntı Salurbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazılan cevapların bir kısmı oh ne iyi olmuş odeseydin şeklinde bunu kesinlikle aklım almıyor. Kazayı yapan arkadaş zaten sigortasız olmasının sonuçlarına katlanacak, sorusu bu durumda ne olur daha önce tecrübesi olan arkadaşlar benzer olay yaşayan arkadaşlardan bilgi alabilmek. Sigorta yaptırmamanin bedelini en çok kendi ödeyecek bu kaza durumu için spesifik olarak yazıyorum. Sigortasız yola çıkmamamiz gerektiğini motor kullanan tüm arkadaşlar biliyorlar ama uygulamayanlar var , bu gibi paylaşımlardan ders çıkarsınlar. Kaza yapan arkadaşa geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Kendi adıma konu ile ilgili tecrübem olmadığı için bilgim olmadan birşeyler yazmak istemiyorum. Sağlığın konusunda ağrının geçmesini beklemeden hemen gerekli doktorlara gidip muayene olmanı tavsiye ederim belki müdahale edilmesi gereken ve geç kaldığın için yasanabilecek sıkıntıların önüne geçmen açısından işi şansa bırakmamalisin. Diger şeyler maddi hasar vesair halledilir hiçbir şey senin sağlığından önemli değil motormus arabaymis hepsi tamir olur. Kazalardan sonra insan manen uzaklaşıyor motordan , binmek icin acele etme , zaman geçsin tekrar bir değerlendirme yaparsın eğer kararın sakin kafa ilede değişmiyorsa binmekten vazgeçersin. Moralini bozma , sağlığını düşün öncelikle.
    Eyvallah hocam sağolun. Dizim iyileşti kendime geldim yürüyorum artık Allaha şükür.
    Salurbey bunu beğendi.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı zago06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi niye öyle diyorsun şimdi ya :( bizim arka lastikten bulması zor onu uygun fiyata bir tane bulup değiştirip sonra sigortayı yaptırıp sonra da muayeneye gidecektim zaten. Neyse haklısın banada ders oldu.

Peki bu kaza tespit tutanağını yapan polisler kazayı görüp hatalının araç olduğunu gördükleri halde sistemden benim sigorta ve muayenemin olmadığını görür görmez direk bütün suçu otomatikman bana mı yıkıyorlar yani? Dediklerinizden tam olarak bunu anladım.

Bir de ben şimdi şikayetçiyim dedim dediğim için avukat parası falan da mı çıkacak otomatikman? Demesem daha mı iyiydi? Şikayetimi geri alıyım mı? Uzlaşma yoluna giderim dedim belki avukata gerek kalmadan anlaşırız.
    vay bee, adalet nerede? bence sadece sigortasız trafiğe çıkmanın cezası kesilsin sana ve geri kalan tüm diğer maddi cezalar karşı tarafa kesilmeli. çünkü kazada suç büyük oranda karşı tarafta. sırf sigortan yok diye tüm suçu sana yükleyemezler. yok arkadaş, kesinlikle bir tabanca şart oldu. belki öldürmekle tehdit edip bu adaletsizliklerden kurtuluruz. böyle adaletsizlik yüzünden dayanamayıp cinayet işleyenler aslında suçlu değil, çünkü yarın bir gün sizden sonra başkalarının canını yakacaklar o yüzden ölmeleri gerek.

ben sigortasız kullanıyorum para yok sigorta yaptırmaya. yavaş gidiyorum o yüzden. 2 gün önce bir herif fırça atmaya yeltendi ufaktan.

motorumla adamın yakınında durdum ve geçmesini bekliyordum, gel gel ez beni diyordu oda. bende dengesiz olduğunu anladım tabi o yüzden pek umursamadım çekil önümden dedim ve adam çekilince yoluma devam ettim. arkamdan hadi yürü git dedi ERKEK öyle deyince rahatlamıştır, son sözü o söyledi ya

sonra dün döner kavşakta arabalar ezmesin ve kaza olmasın diye yola bakarken sağ tarafta iki kadın "ezecek bizi" dedi ve kızdım onlarada. ilerde yaya geçidi varken döner kavşakta ne işiniz var allahın cezaları! 5 dakika önce beyaz bir sedan skoda araç gördüm 20 metre falan ilerden yakınıma doğru geldi ve döner kavşağa doru devam etti ve kadın gözünü telefondan hiç ayırmadı, önüne biri çıksa çarptıktan sonra anlayacak.

ah bu kadınlar var ya, yağlarımı eritiyorlar kilo veriyorum.

Motosikleti
    Hyosung RT 125
    Abiler uzun uzun araştırmalarım sonucu biraz bilgi edindim. Trafikçi abilerle konuştum. Dediklerine göre: karşı taraf asli kusurlu, ben tali kusurluymuşum. Kazanın 8'de 6'sı karşı tarafın, 8'de 2'si benimmiş. Hakim belki hepsini onada verebilir de dediler. Benim muayenesiz ve sigortasız olmam kazaya etki etmiyormuş. Bunun cezasını ödermişim sadece. İş artık mahkemeye kaldı. O da kim bilir ne kadar sürer artık. Offf ki ne offf

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    hocam olayın üstünde baya geçmiş ama yardımcı olabileceğim bir konu varsa arayabilirsin beni 0554 410 52 68

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)