Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Araca çarpıp üzerinden uçtum. bir kaç sorum olucak yardımcı olur musunuz?

Motovento
    REKLAM ALANI
    mephamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000 AfricaTwin
    Sİgorta olmamasının trafik cezasını yersiniz.
    Karşı tarafın hasarının sizin hatanız kadar olan kısmını yani %25 ini ödersiniz. Ama bunu öderseniz banka üzerinden havale ile açıklama kısmına durumu yazarak ödeyin. Elden ödemeyin.
    Motorunuz bağlanır.Ve Otoparka çekilir. Otoprk ücretini ödersiniz motoru almaya gittiğinizde, trafik sigortası yaptırmadan motoru otoparktan alamazsınız.
    Bu kadar.
    Bence avukatlık bir durum sözkonusu değil.Hele de siz karşı tarafın hasarının size düşen kısmını ödemeyi kabul ederseniz. Karşı taraf avukat tutar da size dava açarsa mahkeme esnasında avukat tutulabilir. Yoksa bu halde aceleye gerek yok.
    Karşı tarafın kaskosu varsa ve hasarı kasko karşılarsa, o kasko şirketi de dava açmadan önce size ulaşır. Bu kadar para öde der, sen hayır ödemem dersen dava açar. Direk dava açmazlar.
    Sigorta yok diye %100 hatalı olmuyor ve bütün hasarı ödemiyorsunuz yani...
    Erhan Tosun, blue4XL ve jimi_hendrix bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Hyosung RT 125
    Eyvallah hocam verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Motor kaza yaptığım gün otoparka çekildi. Ben hastanede kendi derdimle uğraşırken aradılar motoru şuraya çekiyoruz dediler bende tamam deyip kapatmıştım. Babam gitmiş bugün sormaya 85 tl çekici parası, her gün içinde 5 tl otopark ücreti demişler. Sigorta yaptırmadan motoru oradan alamazsam eğer ne yapmam gerekecek? Her gün otopark parası yazılıyor :(

mephamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000 AfricaTwin
    Telefon açın. Ayrıntıları sorun. Motoru babam teslim alabilir mi, sigortayı yapacam peki ya muayene falan sorun.Motosiklet kazasonrası otoparka çekilmiş olduğundan traik sigortası es geçiliyor olabilir. Bunu otopark zaten size söyleyecetir. Teslim durumunun ayrıntılarını öğrenin ve motoru ordan çıkartın. Günde 5 tl çok değilmiş bu arada. Çekici parası için de pazarlık edin. Şansınız az ama deneyin yine de.
    Sizin motorunuzda da bir hasar var, karşı tarafta da.
    Sizin motorun hasarının %75 ini karşı taraf, onların hasarının %25 ini siz daha doğrusu sigortalarınız ödemeli esasında. Sizin sigortanız yok ama karşı tarafın var. DOlayısıyla onların evrakların örneği ile motorunuzun hasarını yaptırtmaya çalışabilirsiniz. Burada bu işi yapan servisler size yardımcı olur. Karşı tarafın sigorta ve ehliyet fotokopisi ile kaza tutanağının örneğini tamir işi yapan adama götürmelisiniz. O da exper çağıracak değer biçecek sonra motoru tamir etmeye başlayacaklar.

Karşı taraf size ulaşırsa eğer hasarın size düşen kısmını ödeyecekseniz ödersiniz, kaskosu varsa ve size ulaşırsa kasko ile pazarlık yaparak ödeyin. yoksa mahkeme ile her halukarda sizden parayı alırlar.
    Kaskosu varsa sizin motorun satışına mahkemeden tedbir koydurma ihtimali var, üstünüze düşen kısmı öderseniz tedbiri kaldırırlar.
    blue4XL bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawa versys
    Sigorta olmaması ayrı bir konu tarafların kazadaki kusurları ayrı bir konudur. Karşı taraf kusurluysa sizin yaralanmaniza neden olduğu için(taksirle yaralama denir hukuk dilinde) ceza alır ama öyle çok bir ceza değildir. Denetimle hapis yatmadan geciliir genelde. Işte sizin şikayetiniz burda devreye girecek siz şikayetçi olmazsaniz soruşturma açılmaz. Gerçi şu an ceza davasi acilip acilmayacagi da belli değil savcılık takipsizlik de verebilir. Neyse siz karşı tarafin kusurlu olduğunda iddaliysaniz (orn. Tutanakta aleyhinize bir sey yazmiyorsa)şikayetinizi geri almazsanız surec devam eder burda avukatlik ucreti dogmaz. Isin hukuk kısmi (tazminat) ise soyle ceza davasi sonucu bu adam ceza alırsa zararının tazminini istersin. Nedir zarar dersen: motorun hasarı, otopark ve çekici parası, senin iş gücü kaybın hatta şartları varsa manevi tazminat. Ama bu olayda pek manevi tazminatının verileceğini sanmam. Tüm süreç sonunda haksız çıkarsan ne olur?ZMM Sigortan olmuş olsaydı karşı tarafın maddi zararını karşılardi ama bu durumda maalesef senin karşılaman gerekecek. Ayrıca adamın kaskosu var ve adam kaskodan yaptırmışsa kasko sigortası adama ödediği bedeli sana rücu eder yani senden tahsil eder. Ayrıca işin idari yaptirim kısmı var aracın trafikten men edilir sigortan olmadığı için. Onun için tüm motor seven kardeşlerime arkadaşlarıma bu gibi durumlarla karsilasmalari için zorunlu sigortalarıni zamanında yaptırmalarini tavsiye ederim. Bunun mantigi altındaki demir parcasi ( araba, motorsiklet, kamyon vs) insan içine çıktığı için tehlike arz etmesi ve ilerde bir kaza olursa (risk gerçeklesirse) bundan doğan hasarı ödemek bakımından kendini, üçüncü kişileri garanti altına almaktır. Hukukta bu bir kusursuz sorumluluk halidir. Madem bir demir yigini kullaniyirsan (sahsi olarak kast etmiyorum trafikteki tum araclari kast ediyorum) meydana gelen hukuka aykiri fiilden kusurun olmasa da sorumlusun. Olayın basit şekilde özeti bu.
    Bu yazdıklarımi tamamen senin olayı anlatmana göre bir avukat gozuyle irdeleyip yazdım. Esasında tutanak ve ifadeler incelenerek hukuki tavsiye verilir. Onun icin burda yazdıklarım kesinlikle ama kesinlikle tavsiye değildir sadece merakini gidermek adına ilerdeki risklerini motorsikleti cok seven bir avukat olarak özetlemeye çalıştım.
    blue4XL, akjenas, polo34 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

cıbırlover1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla %100 karşı taraf suçlu ise size sigorta cezası dışında bir ceza geleceğini sanmıyorum. Bir arkadaşım ehliyeti yok iken kaza yapmıştı. %100 karşı taraf hatalı olduğu için kendi cebinden sadece 1684 tl ehliyetsizlik cezası çıktı.
    Arkadasa katiliyorum sigorta denilen sey siz eger hataliysaniz karsi tarafin masraflarini ödeyen bir olgu. Eģer ki hatanız yoksa sigortasızlık ve muayenesizlikten araciniza ceza yazıp ilk cezanız degilse motorunuzu baglarlar. Yoksa karsi tarafinkini sizin ödeyeceginizi zannetmiyorum .Ama burası türkiye belli de olmaz.

Ancak ehliyetsizlikte ben haklı olsaniz dahi karsi tarafin %100 hakli olacagini dusunuyorum. Cunku kullanma yetkisi yok ancak sizde öyle bir durum yok gibi. Sadece benim yorumumdur

Motosikleti
    Hyosung RT 125
    Verdiğiniz bilgiler ve yaptığınız yapıcı eleştiriler için çok teşekkür ederim. En azından az birazda olsa bilgi sahibi oldum Allah razı olsun.

Normalde motorumu kış girmeden satıp MSX 125 almayı düşünüyordum. İlk aracım olduğu için ve canım istediğinde dışarı çıkıp istediğim yere rahatça gittiğim için çok mutluydum. Ama bu yaşadığımdan sonra motordan biraz uzaklaşmayı düşünüyor gibiyim çünkü sabahın 7'sinde hiç bir trafik olmadığı halde bu kazayı yaşadım.

Hani böyle bir aracın arkasından gidersiniz, kavşakta önünüzdeki araç yüzünden kavşağa girecek bir başka araç sizi görmez ve önünüze fırlar kaza olur diyeceğim ama inanın yemin ederim ki "YOL BOMBOŞTU" Ayağım iyileşsin gidip çevre kameralardan orayı gören varsa videosunu bulcam. Ben adamı gördüm duruyordu, kavşağa yaklaştım birden gaza basıp önüme çıktı kaçmaya çalıştım ama adam frene dahi basmadı ucundan kaçıp gidiyim dedim ama olmadı :( yerde acıdan kıvranırken görmedim nerden çıktın dedi :( hala hayretler içerisindeyim beni nasıl görmedi diye :( msx 125 kullansam demek ki kimse görmez beni :(

Motosikleti
    Pulsar 200NS-Yamaha R25-Xmax 250-Fz6 Fazer
    Alıntı zago06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Verdiğiniz bilgiler ve yaptığınız yapıcı eleştiriler için çok teşekkür ederim. En azından az birazda olsa bilgi sahibi oldum Allah razı olsun.

Normalde motorumu kış girmeden satıp MSX 125 almayı düşünüyordum. İlk aracım olduğu için ve canım istediğinde dışarı çıkıp istediğim yere rahatça gittiğim için çok mutluydum. Ama bu yaşadığımdan sonra motordan biraz uzaklaşmayı düşünüyor gibiyim çünkü sabahın 7'sinde hiç bir trafik olmadığı halde bu kazayı yaşadım.

Hani böyle bir aracın arkasından gidersiniz, kavşakta önünüzdeki araç yüzünden kavşağa girecek bir başka araç sizi görmez ve önünüze fırlar kaza olur diyeceğim ama inanın yemin ederim ki "YOL BOMBOŞTU" Ayağım iyileşsin gidip çevre kameralardan orayı gören varsa videosunu bulcam. Ben adamı gördüm duruyordu, kavşağa yaklaştım birden gaza basıp önüme çıktı kaçmaya çalıştım ama adam frene dahi basmadı ucundan kaçıp gidiyim dedim ama olmadı :( yerde acıdan kıvranırken görmedim nerden çıktın dedi :( hala hayretler içerisindeyim beni nasıl görmedi diye :( msx 125 kullansam demek ki kimse görmez beni :(
    Kardeşim tekrar selamlar bir önceki sayfada yorum yapmıştım , kırıcı üzücü birşey dediysem eğer affola kusuruma bakma . Canlı şahit olduğum bir örnektir ki amcaoğlu tabi bu kişi benden büyük 40 küsür şuan Ben taa ilkokula giderken motor almış bize gelmişti , giderken bir yaya çarpıyor ışıkta kalkışta ve korkudan kaçıp gidiyor kadının ayağı kırılıyor . Sigortası felanda yok tabi sonradan abimi tespit ediyolar buluyolar işte hastane masrafını felan karşılıyor ondan sonra aradan 10 15 sene geçiyor bir kaç sene önce abime mektup geldi yani amcaoğluma , çarptığı kişiyi hiç sormadığı için dava etmişler bilmem kaç yüz milyar para , sigorta olmadığından bu parayı devlet ödüyor devlette sonra kendisinden geri alıyor . yüzlerce milyar parayıda ödeyemeyeceğinden 2 sene hapse girdi çıktı yok yere . En büyük korkum bunlar benim senin canından değerli değil tabiki çok çok geçmiş olsun tekrar ama nolur nolmaz sonraya ertelememek lazım bu tarz şeyleri ki canlar yanmasın :(

blue4XL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Önce MCT250, şimdi Yamaha
    Alıntı mephamd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sİgorta olmamasının trafik cezasını yersiniz.
    Karşı tarafın hasarının sizin hatanız kadar olan kısmını yani %25 ini ödersiniz. Ama bunu öderseniz banka üzerinden havale ile açıklama kısmına durumu yazarak ödeyin. Elden ödemeyin.
    Motorunuz bağlanır.Ve Otoparka çekilir. Otoprk ücretini ödersiniz motoru almaya gittiğinizde, trafik sigortası yaptırmadan motoru otoparktan alamazsınız.
    Bu kadar.
    Bence avukatlık bir durum sözkonusu değil.Hele de siz karşı tarafın hasarının size düşen kısmını ödemeyi kabul ederseniz. Karşı taraf avukat tutar da size dava açarsa mahkeme esnasında avukat tutulabilir. Yoksa bu halde aceleye gerek yok.
    Karşı tarafın kaskosu varsa ve hasarı kasko karşılarsa, o kasko şirketi de dava açmadan önce size ulaşır. Bu kadar para öde der, sen hayır ödemem dersen dava açar. Direk dava açmazlar.
    Sigorta yok diye %100 hatalı olmuyor ve bütün hasarı ödemiyorsunuz yani...
    Alıntı mephamd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Telefon açın. Ayrıntıları sorun. Motoru babam teslim alabilir mi, sigortayı yapacam peki ya muayene falan sorun.Motosiklet kazasonrası otoparka çekilmiş olduğundan traik sigortası es geçiliyor olabilir. Bunu otopark zaten size söyleyecetir. Teslim durumunun ayrıntılarını öğrenin ve motoru ordan çıkartın. Günde 5 tl çok değilmiş bu arada. Çekici parası için de pazarlık edin. Şansınız az ama deneyin yine de.
    Sizin motorunuzda da bir hasar var, karşı tarafta da.
    Sizin motorun hasarının %75 ini karşı taraf, onların hasarının %25 ini siz daha doğrusu sigortalarınız ödemeli esasında. Sizin sigortanız yok ama karşı tarafın var. DOlayısıyla onların evrakların örneği ile motorunuzun hasarını yaptırtmaya çalışabilirsiniz. Burada bu işi yapan servisler size yardımcı olur. Karşı tarafın sigorta ve ehliyet fotokopisi ile kaza tutanağının örneğini tamir işi yapan adama götürmelisiniz. O da exper çağıracak değer biçecek sonra motoru tamir etmeye başlayacaklar.

Karşı taraf size ulaşırsa eğer hasarın size düşen kısmını ödeyecekseniz ödersiniz, kaskosu varsa ve size ulaşırsa kasko ile pazarlık yaparak ödeyin. yoksa mahkeme ile her halukarda sizden parayı alırlar.
    Kaskosu varsa sizin motorun satışına mahkemeden tedbir koydurma ihtimali var, üstünüze düşen kısmı öderseniz tedbiri kaldırırlar.
    Alıntı KsK10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sigorta olmaması ayrı bir konu tarafların kazadaki kusurları ayrı bir konudur. Karşı taraf kusurluysa sizin yaralanmaniza neden olduğu için(taksirle yaralama denir hukuk dilinde) ceza alır ama öyle çok bir ceza değildir. Denetimle hapis yatmadan geciliir genelde. Işte sizin şikayetiniz burda devreye girecek siz şikayetçi olmazsaniz soruşturma açılmaz. Gerçi şu an ceza davasi acilip acilmayacagi da belli değil savcılık takipsizlik de verebilir. Neyse siz karşı tarafin kusurlu olduğunda iddaliysaniz (orn. Tutanakta aleyhinize bir sey yazmiyorsa)şikayetinizi geri almazsanız surec devam eder burda avukatlik ucreti dogmaz. Isin hukuk kısmi (tazminat) ise soyle ceza davasi sonucu bu adam ceza alırsa zararının tazminini istersin. Nedir zarar dersen: motorun hasarı, otopark ve çekici parası, senin iş gücü kaybın hatta şartları varsa manevi tazminat. Ama bu olayda pek manevi tazminatının verileceğini sanmam. Tüm süreç sonunda haksız çıkarsan ne olur?ZMM Sigortan olmuş olsaydı karşı tarafın maddi zararını karşılardi ama bu durumda maalesef senin karşılaman gerekecek. Ayrıca adamın kaskosu var ve adam kaskodan yaptırmışsa kasko sigortası adama ödediği bedeli sana rücu eder yani senden tahsil eder. Ayrıca işin idari yaptirim kısmı var aracın trafikten men edilir sigortan olmadığı için. Onun için tüm motor seven kardeşlerime arkadaşlarıma bu gibi durumlarla karsilasmalari için zorunlu sigortalarıni zamanında yaptırmalarini tavsiye ederim. Bunun mantigi altındaki demir parcasi ( araba, motorsiklet, kamyon vs) insan içine çıktığı için tehlike arz etmesi ve ilerde bir kaza olursa (risk gerçeklesirse) bundan doğan hasarı ödemek bakımından kendini, üçüncü kişileri garanti altına almaktır. Hukukta bu bir kusursuz sorumluluk halidir. Madem bir demir yigini kullaniyirsan (sahsi olarak kast etmiyorum trafikteki tum araclari kast ediyorum) meydana gelen hukuka aykiri fiilden kusurun olmasa da sorumlusun. Olayın basit şekilde özeti bu.
    Bu yazdıklarımi tamamen senin olayı anlatmana göre bir avukat gozuyle irdeleyip yazdım. Esasında tutanak ve ifadeler incelenerek hukuki tavsiye verilir. Onun icin burda yazdıklarım kesinlikle ama kesinlikle tavsiye değildir sadece merakini gidermek adına ilerdeki risklerini motorsikleti cok seven bir avukat olarak özetlemeye çalıştım.
    Fikir danışan adamı yermek, mevzuyu bilmeden atıp tutmak yerine yardımcı olma adına okuduğum en güzel cevaplar. Teşekkürler.

Motosikleti
    KAWASAKİ NİNJA 300
    Sigorta yoksa trafikte bulunmaman gerekiyordu , suçlusun çok geçmiş olsun , bende yayaya çarptım 4 ay önce adam arabaların arasından çıktı , ben ne kadar haklıda olsam şerit ihlali 3. şeriti oluşturmaktan suçlu bulundum , ama dava ve şikayet olmadı 2 taraftanda , adamın bacağında çatlak vardı bende epey hasar aldım hem fiziken hem motor olarak , ders oldu artık aralara pek sokulmuyorum . evrak eksik ile binmemek lazım .

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı OZ@N-GT250R adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sigorta yoksa trafikte bulunmaman gerekiyordu , suçlusun çok geçmiş olsun
    Alıntı okan kömür adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Muayeniz ve sigortanız yoksa iki tarafın hasarınıda karsılarsınız ve %100 hatalı sayılırsınız
    Yok öyle birşey. Uydurmayın. Ehliyetsiz bile olsan suçsuz olduğun yerde evrakın eksik diye suçlu kabul edilmezsin. Sadece sigorta olmadığı için karşı tarafın hasarının %25 ini ( kusur oranı) cebinden ödersin. Sigartasız ve muayenesiz kullandığın için ayrıca para cezası ödeyeceksin ve aracın bağlanacak ancak kazadaki kusuruna bunların etkisi yoktur.
    jimi_hendrix ve polo34 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Hyosung RT 125
    Yardımcı olmaya çalışan herkesten Allah razı olsun çok ama çok teşekkür ederim.

Otopark mevzusu ile ilgili şunu aktarayım. Babam otoparka gittiğinde plakayı söylemiş böyle bir motor yok demişler. Meğersem kaza esnasında plaka düşmüş ve bir yerde kalmış. Bu yüzden de babama plakasız vir motor geldi ona bir bak demişler oda benim motormuş. Babam bunu nasıl alacaz diyince ruhsatı getirmen lazım demişler.

Şimdi benim plaka girilmedigi için oradan çıkara bilmem mümkün olur mu? Ya da ruhsatı götürdüğümde otomatikman plaka gozukecek ve sigortasız olmadığı anlaşılıp benim motoru orada tutmaya devam mi edecekler?

Ben oraya gittiğimde napıyım? Abi sigorta yok giriş yapmasan sisteme olmaz mı desem adam ne der bana ? Bilgisi olan varsa az anlatırsa sevinirim.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı zago06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yardımcı olmaya çalışan herkesten Allah razı olsun çok ama çok teşekkür ederim.

Otopark mevzusu ile ilgili şunu aktarayım. Babam otoparka gittiğinde plakayı söylemiş böyle bir motor yok demişler. Meğersem kaza esnasında plaka düşmüş ve bir yerde kalmış. Bu yüzden de babama plakasız vir motor geldi ona bir bak demişler oda benim motormuş. Babam bunu nasıl alacaz diyince ruhsatı getirmen lazım demişler.

Şimdi benim plaka girilmedigi için oradan çıkara bilmem mümkün olur mu? Ya da ruhsatı götürdüğümde otomatikman plaka gozukecek ve sigortasız olmadığı anlaşılıp benim motoru orada tutmaya devam mi edecekler?

Ben oraya gittiğimde napıyım? Abi sigorta yok giriş yapmasan sisteme olmaz mı desem adam ne der bana ? Bilgisi olan varsa az anlatırsa sevinirim.
    Biraz takıntılısın galiba !!! .. Ruhsat ile motoru almaya gitsin baban . Otoparkçı motoru verecekse verir, vermezse niye vermediğini ve ne yapman gerektiğini söyler. Şimdiden yapacağın hiçbir kuruntu da olacakları değiştirmez.

Motosikleti
    Hyosung RT 125
    Aynen biraz öyleyim galiba :( prosedür nasıl işliyor bilmediğim için biraz da mwrak ediyorum diyebiliriz. Neyse akışına bırakmak en iyisi mi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Alıntı cıbırlover1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadasa katiliyorum sigorta denilen sey siz eger hataliysaniz karsi tarafin masraflarini ödeyen bir olgu. Eģer ki hatanız yoksa sigortasızlık ve muayenesizlikten araciniza ceza yazıp ilk cezanız degilse motorunuzu baglarlar. Yoksa karsi tarafinkini sizin ödeyeceginizi zannetmiyorum .Ama burası türkiye belli de olmaz.

Ancak ehliyetsizlikte ben haklı olsaniz dahi karsi tarafin %100 hakli olacagini dusunuyorum. Cunku kullanma yetkisi yok ancak sizde öyle bir durum yok gibi. Sadece benim yorumumdur
    ehliyet yok diye kusur dağılımı değişmez sürücü ehliyet yoksa ceza alır ama kusur dağımını etkilemez....

evilded - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Delight
    Muayeniz ve sigortanız yoksa iki tarafın hasarınıda karsılarsınız ve %100 hatalı sayılırsınız

Az mantık beyler böyle bir şey söz konusu değil, sigortan ve muayen yoksa idari para cezası alırsın, kusura etkisi olmaz.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı cıbırlover1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

işte öyle değil abi... Hata karşıdaysa karşıdadır. Siz sadece kendi kusurunuzu ödersiniz. Öyle olması da gerekir. Yine bir arkadaş Babasının arabasını evin önüne park ederken, geriden hız denemesi yapan bir şerefsiz(sürücü) çocuğa çarpıyor, ve çocuğa baskı kuruyor "sen ehliyetsizsin net hatalısın babana söyle arabamın masrafını ödesin, yoksa polise veririm" diye... E tabi arkadaş da durumu bilmediği için kabul ediyor. Sadece 1684 tl ehliyetsizlik cezasından başka hiçbir kusuru olmadığını öğrenince arkadaşın babası adamı dövmeye gitmişti...
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

alasehirli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ARORA AR-125/43
    Geçmiş olsun öncelikle yukarıda bi abimin de dediği gibi (babam avukat sormuştum önceden) senin konu biraz farkli ama karsi taraf hatali olunca ve sen ehliyetsizsen sadece ehliyetsiz surme cezası olarak para cezası yersin. Yine öyle bi durum olur sanırım araba söforunun masraflarini odersin ve sana sigorta ve muayene için bi para cezasi verebilirler. En mantiklisi araba soforu ile ikinizin de cok zarara girmeyecek sekilde uzlaşmanız. ( Mesela o kendi araba masraflarini sende motorun masraflarini ödersin veya motorunu beraber odersen ve sikayetci olmazsan ikiniz içinde iyi olur). Manevi hasardan dolayı tazminat davası açabilirsin yürüyemiyorum ailem bir daha motor surmeme izin vermiyor yıkıldı herkes falan gibi . Tekrardan geçmiş olsun

Motosikleti
    Hyosung RT 125
    Bugün kaza raporunu aldım. Kazaya sebebiyet verdiği belirlenen K.T.Kanunu maddesi bölümüne karşı tarafa 57/1A (kavşakta geçiş önceliği), banada 52/1A (yaya geçidine yaklaşırken yavaslamama) yazmışlar. Bundan sonra nasıl olacak diye polislere sordum. Mahkemede hakim karar vericek dedi. Bugun adamın numarasını da buldum arayacağım bakalım ne diyecek.

Motosikleti
    Hyosung RT 125
    Adamı arıyorum teline ulaşılamıyor hangi numarayı verdiyse artık... Şimdi ben adamdan şikayetçi oldum, adam benden olmamış. Bu iş mahkemeye gidecek orada hakim kim haklı kim haksız karar verecekmiş. Kaza raporunda şu yukarda yazdıklarım dışında benim sigorta ve muayene olmadığı için trafikten men edilmiştir yazıyor. Bu hakimin karar vermesine etki yapar mı sizce? Sizce napıyım? Kazaya sebebiyet veren araç şoförü ama bu sebeblerden dolayı hakim suçu bana verip bir de adamın aracının masrafını da öder miyim? Şikayeti mi alıyım mı almayım mı bilemedim

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Bunu hangi bilgiye ya da tecrübeye göre yazdınız merak ettim, çok kesin yazmışsınız...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)