Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bursa kaza. şans ve video

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım aşağıdaki linkten tanışma bölümündeki konuma bakabilirsiniz..
    http://www.motosiklet.net/forum/tanisma/168163-merhaba-sevgili-aile.html#post3974937

Baştan şunu dile getirmek istiyorum başımdan büyük bir kaza geçti, gencim kanım kaynıyor ve ehliyetim yok belirtirim ki ben burada kendi aldığım dersi
    paylaşmak istedim seviyeli yorumlar almak istiyorum.

Olay tarihi 14.12.2015 Yeri Yunuseli mahalle

O gün her zaman ki gibi işten geldim duşumu aldım yatıp uyuyacaktım takii telefonum çalana kadar arayan arkadaşım idi açtım beni eve bırakabilir misin dedi olur
    bırakırım dedim .Yola çıktık bırakacağım yer 10dakikaydı nerden bilebilirdim 10 gün yoğun bakımda olacağımı.. Yolumuzun çoğu düzdü akşam saati olduğu için 9dan sonra
    pek trafik olmaz biraz da acele var yarın iş olduğu için 3. viteste gidiyorum önüme bi araba fırladı zor frenledim ve yanından hızlıca küfür ederek geçtim kaza
    yerine varmadan 30saniyesi aklımda kaza kesinlikle aklımda değil şuan bile gece gidiyorum acaba nasıl oldu diye bakıyorum ama yok hatırlamıyorum devam ediyorum kaza
    yapılmış görüntüler pek net değil kesik kesik görüyorum kaza yaptığımın farkında değilim şoktayım bağırıyormuşum bırakın diye gözüme birşeyler gözüküyor kırmızı bir
    motosiklet ve 97 terminal otobüsü ön tarafı paramparça bir otobüs ve artık motosiklet denmeyecek bir motor çok zor ve içinden çıkılmayacak bir durum yaşamdan kimse
    anlamayaz.. bir ara gözlerimi açtım yine aynı şekilde kesik görüntü ve sesler ambulans sesi beynimi yiyor heryerim kan içinde paramparça olmuşum bu ben olamam dedim
    iyice kastım kendimi hemşireler kerem sakin ol sakin uyuma konuş bizimle diyor birisi diyor inşallah ölmez çok genç bu cümle beni iyice korkuttu sonra yine birşeyler
    duyuyorum kesik kesik görüntüler haslisilasyon derecesinde sedyed gidiyorum bi sürü insan bağırıyor Allah ım sen onu bize bağışla kardeşim neden böyle oldu lütfen ölme
    gibi cümleler ben hala farkında değilim motosiklet ile kaza yaptığımın inanamıyorum doktor sesleri geliyor kulağıma çok ağır motosiklet kazası var hemen makineye felan
    soktular ben hala tedirginim bir ara iç kanma duydum ameliyat kelimeleri hayati tehlike kelimeleri devam ediyordu terminal kelimesi duydum neden bahsettiklerini anlamadım
    fakat artık emindim motorsikletle kaza yaptığıma düşünüyorum felçli biri gibiyim konuşamıyorum hareket edemiyorum ameliyata girerken doktorlar bir iki kelime konuştum
    nereye götürüyorsunuz beni (burdan doktoruma çok teşekkür ediyorum beni korkutmadı) çok ufak bi kaza geçirdin 10dakika sürecek dikiş atıp hemen ailene götüreceğiz seni
    dedi için de olduğum durumu anlamış olmalı ki korkma dedi sana ağrı kesici verdim ondan kendini garip hissediyorsun dedi kollarım ayaklarım bağlı dedim ki ufak birşeyse
    neden bağlıyorsunuz diyemeden ertesi sabah gözlerimi açtım yoğun bakımdayım heryerim yara içinde biraz acı var ameliyat olduğumu unutmuştum doğrulmak istedim bir de ne
    göreyim kalbimin hizasından göbek bağımın 2cm altına kadar ortadan bir bant hemşilere bana noldu dedim hemen yanımda bittiler kerem uyandı hemen doktora ve ailesine haber verin
    dediler doktorum geldi hoşgeldin kerem dedi ne oldu bana dedim motosiklet kazası geçirdin bizi korkuttun dedi bu bant nedi dedim bu alçılar ne kırıkların var dedi iç kanama
    geçirdin dalağın patladı onu aldık dedi bi kaç gün daha burada kalıcaksın iç kanaman tekrarlayabilir dedipeki dedim konuşamıyorum olan olmuş artık evet ve peki kelimesi çıkıyo ağzımdan
    çok canım sıkılmıştı ailemi ve arkadaşlarımı görmek istiyordum 2dakika gösterdiler ailemin ve arkadaşlarımın o anki durumlarını anlatamam tahmin edebiliyorsunuzdur.

KAZA ÖZETİ. 3.VİTESTE GİDİYORUM 50 60 CİVARI BEN DÜZ GİDİYORUM VE ANİDEN BENİM ŞERİDİMEN SOLA DÖNMEYE ÇALIŞAN 97 TERMİNAL OTOBÜSÜ EHLİYETİM YOK İDİ KAZA RAPORUNDA
    YARI YARIYA SUÇLAR BÖLÜNDÜ
    OTOBÜS ŞÖFÖRÜ HATASI :KONTURÖLSÜZ ŞERİT DEĞİŞTİRME CANA KASTEDME
    BENİM SUÇUM : DÖRT YOL AĞZINA HIZ SINIRINI AŞMAK
    HAKLIYIM VEYA HAKSIZIM ŞİKAYETÇİ OLDUM ORGAN KAYBIM OLDUĞUNDAN DOLAYI VE ADLİ RAPORLARIMIN TAMAMI MAHKEMEYE GELMEDİĞİNDEN DOLAYI SAVCI ŞÖFÖRE UZLAŞMAK SENİN İÇİN EN İYİSİ
    DEDİ EĞER SENDE ŞİKAYETÇİ OLURSAN BU SÜRÜCÜNÜN ADLİ RAPORLARININ TAMAMI GELİRSE İŞİN İÇİNDEN ÇIKAMAZSIN DEDİ UZLAŞTIK VE 6BİN LİRA ALDIM UZLAŞMA SONUCU .
    KAZADA ORTAYA ÇIKAN SAĞLIK PROBLEMLERİ: DALAĞIM PATLADI AKCİĞER DE %30 ZEDELENME KABURGALARDA KIRIKLAR SOL AYAĞIM VE SOL KOLUM KIRILDI .

EVE GELDİĞİM SÜREÇ
    ARTIK EVE VARDIK 2AY KADAR KAMBUR YÜRÜDÜM SOKAĞA 10DAKİKA ÇIKABİLDİM HAFTADA 2 KEZ FELAN BURADAN BÜTÜN DOSTLARIMA VE AKRABALARIMA ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM HER GÜN BENİ EĞLENDİRDİLER
    O PSİKOLEJİDEN ÇIKARMAK İÇİN UĞRAŞTILAR MOREL VERDİLER ARTIK BEN KAMBUR KALICAM SIRT VE BOYUN AĞRISINDAN KURTULAMAYACAĞIM SANMAYA BAŞLADIM AMA SÖYLEMEYE KORKUYORUM EVET ARTIK SEN BÖYLE
    KALICAKSIN KELİMESİNİ DUYMAKTAN. KAFE YE ÇIKARDILAR 1SAAT FELAN İNSANLAR GELİYOR HOŞGELDİN NASILSIN FELAN HEPSİNİ TANIYORUM AMA O ZAMAN TANIYAMADIM NE İSİM NE YÜZ
    OLARAK ÇIKARAMADIM ARTIK 1AYIN SONUNDA MOTORUMU GÖRMEK İSTİYORDUM KAZA VİDEOSUNU GÖRMEK İSTİYORDUM MOTORUMU GÖRDÜM DURUP BAKAKALDIM FOTOĞRAFLARI GÖRDÜM HATIRLAMAK İSTEDİM AMA
    YOK OLMADI UMARIM ALLAH KİMSENİN BAŞINA EN UFAK DAHİ KAZA VERMEZ...

ALDIĞIM DERS: GENCİM LİFAN TAY 100 VAR EGZOZUMDA VAR EGZOZA BAKARAK ARAGAZ ATMAMAK.

ALAMADIĞIM DERS: HALA CADDELER DE MOTORUMU ZORLUYORUM MAKASLARA GİRİYORUM KAZA YAPTIĞIM YERDEN HALA HIZLI GEÇİYORUM KENDİME HAKİM OLAMIYORUM HİÇ BİR KORUMAM HALA YOK
    HALA VAZGEÇEMİYORUM AİLEMLE HERGÜN TARTIŞIYORUM.

VİDEO...

Pisman bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Geçmiş olsun.

Halen devam ettiğin kusurların için, ailende akrabalarında ağzını burnunu dümdüz edecek büyüğün/lerin yokmu be kardeşim , umarım ters etki yapmaz yazdıklarım ama, inan okuduğumuz cümle üzücü haberlerde saçlarımız dahada beyazlaşıyor, üzülüyoruz, neyse tekrar geçmiş olsun.

vsvr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 650 MT
    Ders almak istemeyene, kimse ders veremez. Siz önce o son yazdıklarınızı bir daha değerlendirin. Ne kadar akıllıca davranıyorsunuz.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Hiçbir imla kuralına uyulmadan yazılmış, insanın okumaya üşendiği berbat bir yazı ve sonunda ders almayıp aynı şekilde sürmeye devam ettiğini söyleyen, yollarda görmekten bıktığım, nefret ettiğim bir Bursa apaçisi...

Aynen böyle devam et. Ölmeyip kolunu bacağını kaybedersen anlayacaksın.

SessizGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki address
    Çok geçmiş olsun. Kendinize caniniza kastinizmi var.

Taner YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sırasıyla: Hyo GT250R, YAMAHA R1, HONDA 1000 RR,
    Ders almamışsın aferin sana ama sen benim umurumda bile değilsin.

Tek endişem sen öyle sürerken, hiçbir suçu olmayan bir yaşlıya yada çocuğa çarpman
    Carbondioxid bunu beğendi.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Geçmiş olsun.
    Maalesef sizin anne ve babanız gibi tipler toplumumuzda hala bir hayli fazla.
    Bu sorumsuzluk ve sevgisizliğin bedelini de sizin gibi çocuklar çekiyor.
    Eğer büyüyebilir ve çoluk çocuğa karışırsanız siz onların hatalarından ders alın ve çocuklarınızı öyle yetiştirmeyin.
    Gerçi 19 yaşınıza gelmişsiniz ve hala kendi güvenliğinizi sağlamaktan acizsiniz.
    Bu nedenle nasihatların fayda edeceğini pek sanmıyorum ama işte bir umut.
    Tekrar geçmiş olsun.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Coach_k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xciting R
    Kafadan girmişsin otobüse.. geçmiş olsun Allah beterinden korusun
    Straights are for Fast Bikes, CORNERS are for FAST RIDERS !

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Adam bodoz otobüse girmiş.Eğitim şart

Motosikleti
    Alıntı Macit250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam bodoz otobüse girmiş.Eğitim şart
    Eğitimden kastın motosiklet eğitimi değil dimi
    Korkarak yaşıyorsan eğer sende hayatı seyredenlerdensin..

Motosikleti
    Hornet 650
    Geçmiş olsun, Allah beterinden saklasın.

BlackNaked - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Dostum bende çok büyük bir kaza geçirdim hatta belki hatırlayan arkadaslar vardır ama sadece bilegimde kırık ile atlattim oda ayagimda sadece botum yoktu o yüzden en önemlisi full koruma , ehliyet de ayrı bir fiyasko olmuş senin için. Yaptığın kazada çok basit bir hata sonucu bence bu kafayla tekrar motor kullanma eğer bu sevdadan vazgeçemiyorsanda düzgün bir ekipman , ehliyet al tabi en önemlisi önce aklını başına al bencil olma , evet bütün fiziksel acıyı sen çektin fakat psikolojik acıyı ailen ve seni sevenler çekti..

Motosikleti
    Ninja 300 KRT ABS
    hatalarını kabullenip ders çıkarmaktan aciz bir apaçi olduğun için ne kazana üzüldüm ne de ölürsen üzülürüm. Arkadaşın dediği gibi umarım masum birinin canına kıymadan ne edersen kendine edersin. Geçmiş olsun.

Hepinize tek tek teşekkür ederim şunuda belirtmek isterim gidipte kaza yaptığım yerden insan pazarı varken hızlı geçmiyorum zaten. Lakin istemsizce gazı açıyorum orada biliyorum iyiliğim için ve ya yolda seyir halinde olan vatandaşların iyiliği için söylüyorsunuz sonsuz haklısınız .
    Carbondioxid bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı cicicgci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hepinize tek tek teşekkür ederim şunuda belirtmek isterim gidipte kaza yaptığım yerden insan pazarı varken hızlı geçmiyorum zaten. Lakin istemsizce gazı açıyorum orada biliyorum iyiliğim için ve ya yolda seyir halinde olan vatandaşların iyiliği için söylüyorsunuz sonsuz haklısınız .
    Sana çok kızmıştım ama bu cevabından sonra yumuşadım. Çok geçmiş olsun.
    Korkarak yaşıyorsan eğer sende hayatı seyredenlerdensin..

Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun.

Halen devam ettiğin kusurların için, ailende akrabalarında ağzını burnunu dümdüz edecek büyüğün/lerin yokmu be kardeşim , umarım ters etki yapmaz yazdıklarım ama, inan okuduğumuz cümle üzücü haberlerde saçlarımız dahada beyazlaşıyor, üzülüyoruz, neyse tekrar geçmiş olsun.
    Çok teşşekür ederim haklısınız sonsuz

yazının sonuna geldiğim ve şunu düşündüm,bir gün bu sorumsuzlukla 8 yaşında okuluna giden bir çocuğu, 60 yaşında camiye giden bir amcayı, pazardan dönen bir teyzeyi ezdiğinde dalağın değil vicdanın öyle bir patlar ki hastahanede konuşamadığın bir kaç saati değil hapishanede gardiyanlarla konuştuğun yılları sayarken hep o günü düşünürsün.

Motosikleti
    Honda CB500F
    motosikleti hava atma aracı olarak görebilirsin ancak KORUMASIZ SÜRMEK HAVALI BİR ŞEY DEĞİL. bence tam korumayla motor sürmek hem motor üzerinde hemde motordan inince daha havalı. gençsin, canını düşünmüyorsun belli ki ama bir de bu açıdan bakmanı isterim.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Trafikte kimseye akıl verip nasihat etmem bilirim ki;

İyi bir yara izi, iyi bir nasihatten daha etkili ve öğreticidir.
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

Yazdıklarının içinde sorunun da var çözümün de var.Çok fazla bişey yazmaya gerek yok. Ben farklı bi açıdan özetliyeyim durumu : Sen zamanında çok şeytan kovalamışın ; şimdi de o seni kovalıyor...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler