Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Kawasaki kaza..

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Ninja 300 KRT ABS
    Arkadaşlar gözüm gibi baktığım motorumla geçen hafta kaza yaptım. önümdeki araç ışık yeşilden sarıya döner dönmez ani fren yaptı. Sabah 7:30 yol bomboş bu arada. Aklı düzgün çalışan biri geçeceği için fren yaptığını görünce şok oldum. Rosso2 ve abs ye rağmen arabaya sol arkadan çarptım. Kaskım ve montum vardı ama dizlik ve ayakkabı günlük kıyafetlerdi. Ayağımda 2 tane kırık var. Dizimde büyük şans sonucu sadece ezilme. Motora da yetkili servis 5 bin TL hasar çıkardı. Arkadan vurduğum için suç bende tabi. Kaza sonrası fotoğrafları yüklüyorum. Aman dikkat edin gözünüzü seveyim. Acemi ve aklı normal çalışmayan çok insan var..

Motorda far, kafa ve sağ grenaj, sağ arka fren pedalı koptu (ayak o an kırıldı sanırım), sağ sinyal kırık vs. bunlar değişecek. Ama arabanın görüntüsü daha vahimdi motorun yanında. Arabaya ve motora bakanlar bu kawasaki neymiş yahu arabayı dağıtmış vb şeyler dediler ama tabi bana giren girdi orası ayrı konu

Benim hatalarıma gelince. Her gün kullandığım yol olduğu için oluşan özgüven, dalgınlık ve biraz hız. Daha yavaş gidebilirdim.

Bu arada tecrübeli arkadaşlarıma bir sorum olacak. Bu tip durumlarda fren değilde gazı kapatıp kontra vermeye çalışmak daha güvenli olmaz mı ? Yani önünüzdeki araç ani fren yaptığında ve sağ veya sol şerit boşsa. Ne dersiniz ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Geçmiş olsun... Sorduğun soruyu cevaplamaya bile gerek yok yüz kere yazdık olası kaza durumunda fren yerine kaçmayı düşünün diye hatta mumkunse hem frenaj hem kaçış manevrası... Motosikletin en buyuk avantajı bu, boyutlarindan dolayı kaçmak çok kolay.
    Depape bunu beğendi.

Motosikleti
    Ninja 300 KRT ABS
    Haklısın. Henüz 2 yıllık motorcuyum ve sanırım acemilikten oldu bu iş. 10 yıla yakın araba kullandım tehlike durumunda fren yapma olayı yerleşmiş sanırım bir an önce kurtulmam lazım bu refleksten. Bir eğitim daha almam lazım gibi görünüyor.

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Geçmiş olsun işini şansa bırakma kaçış bile yapsan yandan gelen araba altına alabilir Allah korusun.
    Depape bunu beğendi.

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Geçmiş olsun
    Abs kurtarmadıysa baya hızlı olduğunuzu düşündüm
    Size kalıcı bir şey olmaması önemli olan.
    Depape bunu beğendi.

Motosikleti
    Ninja 300 KRT ABS
    Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun
    Abs kurtarmadıysa baya hızlı olduğunuzu düşündüm
    Size kalıcı bir şey olmaması önemli olan.
    Olayın şokundan dolayı tam hatırlamıyorum fakat hızım 100 civarı vardı sanırım. Kurallara uyup 70 civarında kalsaydım çok büyük ihtimal durmuştum çünkü motor cidden iyi fren yaptı. Allah'a şükür kalıcı bir şey yok.

Hondolog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun dostum. Canın sağolsun.
    Depape bunu beğendi.

mithrelios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mts 950
    Çok geçmiş olsun, umarım kısa zamanda sorunsuzca iyileşirsiniz.

Bi noktayı merak ettim, ayağınızda normal ayakkabı veya kısa motosiklet ayakkabısı mı vardı yoksa motosiklet botu mu?

Motosikleti
    Ninja 300 KRT ABS
    Alıntı mithrelios adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun, umarım kısa zamanda sorunsuzca iyileşirsiniz.

Bi noktayı merak ettim, ayağınızda normal ayakkabı veya kısa motosiklet ayakkabısı mı vardı yoksa motosiklet botu mu?
    Teşekkür ederim. Ayağımda boğazlı converse vardı. Dizim ve ayaklarım korunmasızdi yani. 10 dk'lik yol nasıl olsa diye takmamaya başlamıştım yaz sıcakları bastırınca.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Gördüğünüz gibi Abs de kurtarmıyo mesele trafikte doğru konumlanma ve kaçış manevrası yapabilmek.

KYorulmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250r 2014(satıldı)
    Hock geçmiş olsun. Motorumuzun donanımı ne olursa olsun kurallara uymadığımızda başımıza bu gibi durumların gelmesi içten bile değildir.
    Kullandığımız aletler gerçekten tehlikeli. Siz bunu tecrübe ederek öğrenmişsiniz. Umarım en kısa zamanda iyileşirsiniz. Motor içinde sıkmayın canınızı toparlanır. Önce siz iyi olmaya bakın. Tekrardan çok geçmiş olsun.
    Depape bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    geçmiş olsun hocam krt yede yazık olmuş rengine bayılıyorum ama sanırım pekte bir şey yok makinanın grenaj dışında.abs falan durmayı zaten uzatan bir olay ona pek güvenmeyin tek amaç abs ye abanıp olayın yerinden kaçmaya çalışmak.tekrar geçmiş olsun belliki göze gelmişsin haberin olsun.
    Depape bunu beğendi.

Motosikleti
    Husqvarna Nuda 900 / BMW R1200RS / R1200GSA
    Geçmiş olsun acil şifalar dilerim
    Depape bunu beğendi.

Motosikleti
    Ninja 300 KRT ABS
    Alıntı KYorulmaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hock geçmiş olsun. Motorumuzun donanımı ne olursa olsun kurallara uymadığımızda başımıza bu gibi durumların gelmesi içten bile değildir.
    Kullandığımız aletler gerçekten tehlikeli. Siz bunu tecrübe ederek öğrenmişsiniz. Umarım en kısa zamanda iyileşirsiniz. Motor içinde sıkmayın canınızı toparlanır. Önce siz iyi olmaya bakın. Tekrardan çok geçmiş olsun.
    Teşekkür ederim. Kesinlikle hatanın büyüğü bende. Özellikle belirttim ki belki bir kardeşimin kulağına küpe olur çünkü insan başına gelmedigi sürece hep bana bir şey olmaz diyor ve o duygu günden güne beslenip büyüyor. Belli bir yaşta olmama rağmen bende kendimi kaptırdım ve çok şükür ucuz atlattım. Belki birine faydam dokunur diye açtım bu konuyu yoksa motor illaki yaptırılır kırık illaki kaynar. Saygılar..

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:24 ----------

Alıntı burak burk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun hocam krt yede yazık olmuş rengine bayılıyorum ama sanırım pekte bir şey yok makinanın grenaj dışında.abs falan durmayı zaten uzatan bir olay ona pek güvenmeyin tek amaç abs ye abanıp olayın yerinden kaçmaya çalışmak.tekrar geçmiş olsun belliki göze gelmişsin haberin olsun.
    Teşekkür ederim. Aslında abs çarpma anına kadar motorun üstünde kalmamı sağladı ve manevra vererek sol köşeden çarpmayı başardım yoksa direk bagajdan girecektim arabaya. Ama abs siz olsa belki de durabilirdim yol kuruydu. Fren mesafesini ne kadar uzatıyor o konuda bilgi sahibi değilim. Tabii hiçbir zaman öğrenemicez olan oldu.

SessizGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki address
    Çok geçmis olsun. Hocam
    Depape bunu beğendi.

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Hocam cok gecmis olsun.

Olsun, olacagi bu kadar olsun.
    Tesekkurler paylasiminiz icin.

Edit: arkadaslarin dedigi gibi de. Fren yapmak yerine siyrilmak bayagi kurtarabiliyor. Motosiklette degil ama araba kullanirken coktur benim, frenin islevini yerine getirmeyip, freni birakip yon degistirdigim. Frenlemeye devam etsem kesin arkadan bindirecegim adamlar.
    Malum bizim ulkenin asfalti kaymak gibi. Kay kay, durama. En kral lastik bile bocaliyor su sehir ici yollarinda.
    Depape bunu beğendi.

Motosikleti
    Ninja 300 KRT ABS
    Alıntı sey_47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam cok gecmis olsun.

Surekli adamin aklindan bahsetmissiniz. Neden. Suc sizde, kendiniz de diyorsunuz ama. Kirmizi yandi diye duran adam var bir yanda, diger yanda takip mesafesini korumayan siz varsiniz.

Çok teşekkür ederim. Adam kırmızıda değil yesilden sonra sarı yandığı an frene asıldı. Yol da bomboştu. Zaten kenara geçmeye yardımcı olurken neden anı fren yaptın sarida daha yeni yanmıştı dedim bilmiyorum abi telaş yaptım birden dedi. Normal bir davranışı değildi yani. O yüzden hazırlıksız yakalandım ve olanlar oldu tabi

Ros1n2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superduke
    Alıntı sey_47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam cok gecmis olsun.

Edit: arkadaslarin dedigi gibi de. Fren yapmak yerine siyrilmak bayagi kurtarabiliyor. Motosiklette degil ama araba kullanirken coktur benim, frenin islevini yerine getirmeyip, freni birakip yon degistirdigim. Frenlemeye devam etsem kesin arkadan bindirecegim adamlar.
    Malum bizim ulkenin asfalti kaymak gibi. Kay kay, durama. En kral lastik bile bocaliyor su sehir ici yollarinda.
    G.Antepte 24hp Pulsar ile ani kalkışta 3.vitese kadar istemli 2.vitese kadar istemsiz yanlıyor varın siz düşünün asfaltın hâlini :/

Motosikleti
    honda cb500f
    Giderken onddki araca biraz uzak gidebilirsin bu sana hem fren mesafesi kazandirir hemde aynaya bakacak vaktin olur .ondeki sacma bisey yapsa yada aniden durursa hemen ayna ya bakarsin bossa gecersin yan seride uzarsin.ben arabayla bile cok yapiyrm. Dip dibe gidince kendini de yoruyorsun hem surekli tetikte olman lazim ondeki frene basinca sende hemen basacaksin.bide gecen de bi kaza oldu onumde taksi biraz sert durdu motor da durdu arkadaki duramadi motora carpti.mesafe biraksa sert fren yapmiycakti hem yavas bir frenle durma sansi olacak hem kacma manevrasi olacakti ve arkadan gelen de cafpmiycakti.gecmis olsun umarim bi daha yasamazsin boyle bisy

hattoi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok geçmiş olsun.
    Bu arada tecrübe yaşadıkça öğrenilir. 10 yıl boş yolda kullanan motorcudan, 6 ay istanbulda kullanan motorcu daha tecrübelidir. Neyseki daha beteri olmamış. Umarım bir an önce iyileşir dönersin.
    Depape bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)