Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Spacy motosiklet kazası

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar, ben 1-2 günlüğüne bir restoranda paket servise çıkıyordum fakat ehliyetim yok işe bi kaydım da yok evrak vs. yani restoran beni ehliyetsiz çalıştırıyor bugün yolda seyir halindeyken bir araca arkadan çarptım polisi çağıracaklardı fakat çağırmama konusunda karşı tarafı ikna ettim rehin olarak hatsız bir telefon verdim (S3 Mini model) arka bagaj kapısı ezildi ve tamponu çizildi bana 1 saat içinde 5.000 lira getirmemi söylediler bende o an orayı hemen terketmek için kabul ettim getirmedim ve tabiki getirmiycem iş yerimin adresini söyledim beni orda bulabilirsiniz dedim ordan da çıktım gittim iş yerinde adıma ait hiç bir kimlik bilgisi adres ikametgah vs. hiç birşey yok bu olaydan başım ağrır mıı başıma ne veya neler gelebilir?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Geçmiş olsun.
    ||| 500Px.com/Arranger ||| Flickr.com/photos/132925453@N03 ||| Youtube.com/channel/UCpMYGwzlf5cTevF5uVbXWeg |||

Motosikleti
    gt250r
    İşyeri ehliyetsiz olmana rağmen çalışmana müsade ediyorsa hasarı karşılamak zorunda.Senlik bi durum yok telefonun gitmiş boşuna.
    ibo8316 bunu beğendi.

supersamo48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Pcx 150
    en kötü döverler oda bulurlarsa. onun dışında kaza anında tutanak yok sorun olmaz siye düşünüyorum. ama yaptığınız çok etik değil açıkcası, arabanın bagajını göçertip kaçıp gitmek

Alıntı kahraman1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşyeri ehliyetsiz olmana rağmen çalışmana müsade ediyorsa hasarı karşılamak zorunda.Senlik bi durum yok telefonun gitmiş boşuna.
    iş yeri bu olaydan başımı ağrıtamaz öyle değil mi? Aracına çaprtığım kişiyle bi sorun yaşar mıyım? hatsız bir telefon verdim telefon üstüme değil annemin üstüne bundan bulabilirler mi?

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Sana bir şey olmaz merak etme. Bu mevzu artık annen ve babanın problemi.
    Yazdıklarına bakıncada hak etmiş gibi duruyorlar.
    Kısaca canını sıkma eğlenmene bak.
    Bırak ebeveynlerin düşünsün.

coldboy35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Değişik bi durum...

"Arayan belasını da bulur mevlasını da" diyelim..

bu mevzunun anneme babama gitmesini istemiyorum temiz bir şekilde olaydan sıyrılmam lazım

berkay3212 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 RR 2015
    Motosikletin trafik sigortası yokmu? Ehliyeti olan biri ile kaza yapmış gibi tutanak tutun adamda gitsin yaptırsın. Konu kapansın.
    Cebınden 5 kuruş para çıkmaz.

SAZMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial cub 100. Modelsiz
    Abicim nick seçimin bile yanlış. Olay tümden yanlış. Senin buraya yazıp yardım istemen de yanlış. Burada sana yardım edecek kişiler olduğunu sanmiyorum Nightmare.

Pangea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha WR 125 X
    Adamlar iş yerine gider seni de bulurlar.Büyük ihtimalle ailene söyler parayı da alırlar.Üstüne babandan da dayak yiyebilirsin.İşte bunların hepsi ehliyetsiz olman yüzünden başına geliyor.

berkay3212 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 RR 2015
    Ehliyetin trafik sigortan olsa, orada tutanak tutuyorsun en fazla 10 dakika, sonra bir daha adamı görmüyorsun. İster dava açsın, yasal olarak her türlü sorumlu trafik sigortan oluyor.

cagiran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1. Honda NSS 300 FORZA / 2. Suzuki GW250 INAZUMA
    1-Motor kimin? Adam plakayı almıştır
    2-5.000 TL yi kim uydurdu? Neye göre?
    3-İşyerini bulurlarsa seni de bulurlar.
    4-Biri seni dövecek. Ya baban ya patron ya araba sahibi
    5- Babana anlat mutlaka
    6- Hem ölü hem haksız olabilirdin sonra ailene maddi manevi çok zarar verirdin bence bidaha yapma

Alıntı cagiran adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1-Motor kimin? Adam plakayı almıştır
    2-5.000 TL yi kim uydurdu? Neye göre?
    3-İşyerini bulurlarsa seni de bulurlar.
    4-Biri seni dövecek. Ya baban ya patron ya araba sahibi
    5- Babana anlat mutlaka
    6- Hem ölü hem haksız olabilirdin sonra ailene maddi manevi çok zarar verirdin bence bidaha yapma
    Motor şirketin
    5000 tl yi adam uydurdu 5000 tl aliyim yoluma bakiyim kafasında
    iş yerini bulsalar bir şey değişmez çünkü iş yerinde 2 günlüğüne motorculuk yapıyodum ne evrak var ne kimlik her hangi bir belge yok

ibo8316 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 125e
    En bastan başlayalım;
    -ehliyetini yoksa bile is yerini arayıp ehliyeti kaskı olan biri gelir tutanak tutulurdu adam için farketmez zararı karşılanır..
    -sen kaçtım diyorsun is yerinin adını da verdim diyorsun
    Adam işyerine gider onlardan para ister onlar seni bulur babanın bulur annenin de bulur merak etme kaçacak yol yok...

Tek yapacağın işyerinden kacmamak gerekirse yalvarıp ehliyetli bir eleman+tutanak hazırlayıp adamı beklemek o işyerine mutlaka gelecek..

İşyeri ne ehliyete yazildim aldım alacağım demissindir adam salak'mi ehliyetsiz eleman alacak polis durdursa 1000-1500tl ceza+kask yoksa extra ceza motoru bağlar ehliyetli biri gelsin alsın der..kaza daha riskli adamda suç olabilir ama siz banane ehliyetim yoktu aldılar carptim param yoktu kaçtım is ten de çıktım ne olacak diye dalga geçer gibi sorman yazman yalniz git dükkâna konuş anlat olayı gerekirse 2-3ay sadece harçlık sigorta parasına çalış elektrikli bisiklet kullan

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:02 ----------

işyeri sizin mahalle sokakta değilmiş?
    Adam neye göre seni ise aldı?
    Çoğu yerde Honda spacy var 6000tl lık motor..

Diyorsun adam kimlik almadı peki sen motorunda calip kaçabilir plakayı sokebikir hatta internet ten satabilirdin adam niye risk alsın seni tanıyan eleman çalışan illa vardır

Motosikleti
    Piaggio x7
    akıl yok fikir yok seni çaıştıran da hiç yok 3 kuruş için kendini de senide zordurum da bırakmış ahmak işveren yaptıgın araba kazası ya Allah göstermesin bi çocuk'a çarpsaydın sakat bıraksaydın hangi vijdanla yaşayacaktın ?

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Senin gibi gereksiz mahlukatlar yüzünden tirafikte bizi insan yerine arac yerine koyan yok her araç sahibi motorlu araçlara senin gibiler yüzünden aşalık muamelesi yapıyor temenim iş yerinden adını soy adını alıp adresine ailene ulaşırlar sanada o 5 bin tl kitlerler hatta birde 3 bin tl ehliyetsizlikten ceza alırsın adam olursun terbiyesiz utanmadanda buraya konu açmış sıyrılmam lazım senin için 5 bin tl büyük parada miletin aracına verdiği para sgorta kasko için verdiği para pulmu vurdğun arac model markasına göre adam değiştirmek isterse 5 bin tl normal şahin vurmuş gibi 5 bin tl alıp yolunu bulmaya çalışmış demişsin senin gibi sorumsuz adamın vebalini miletin çekmesimi lazım

Ben olsam direk polisi çağırı senin orda bi şekilde esir alırdım polise teslim ederdim ehliyetsizlikten ekipmansızlıkta cezayı kitler araç masrafınıda sana kitletir ve davacı olurdum kerkenez adam iyi niyetli çıkmış aynı adam birdahakine benim düşündüğümü yapıcaktır senin gibi cebimden çıkmadan cebim dolsun gibi zihniyetli insanlara ders olsun
    ibo8316 bunu beğendi.
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    bizim arabaya motosiklet vursa ilk bu foruma bakıcam garanti gelip konu açar
    senol2985, ibo8316, Mengu16 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

bikerboi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    23' Piaggio Beverly S 400
    Böyle adamlar ölmez kazalarda, iyi niyetli motorcu kardeşlerimizi kaybederiz...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)