Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

09.06.2016 e5 kozyatağı kaza

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Chopper
    Herkese selam arkadaşlar,

dün akşam 18:00 sularında kartal istikametine giderken kozyatağı mevkinde sol şerit ile beton bariyerlerin arasından giderken sağ şeritten bir araç sol şerite geçiyor ve sanırım hızlı giderken öndeki araça vurmamak için -ben o sırada halen yola devam ediyorum- direksiyonu tam sol yapıyor bende kaçmaya açılırken arabanın sol ön benim arka fren kısmında çarpıyor ve beni beton bariyerlerin üstüne fırlatıyor. sanırım 5-6 metre bariyerler üzerinde sürüklendikten sonra arada kalan çimli kısma düştüm. ambulans ile hastaneye gittim daha sonrasında polis motoru otoparka çekmiş, kaza raporu tutulmuş falan.

çok şükür pek bişeyim yok, elimin iç kısmında 4-5 cm lik yarık oluştu 3 dikiş atıldı, sağ ayakta yüzeysel yarıklar mevcut, 1 hafta rapor verdiler falan neyse çok ağrımdan başka bişiyim yok.

şimdi bana vuran yada çarpıştığımız şahıs ben oradayken "seni görmedim öndeki araca vurmamak için kırdım" dedi, ama karakola gidip "o geldi bana çarptı" diye ifade vermiş.

benim motor muhtemelen pert, dava açılacak, bu arada benim kask kameramda şahsın sinyal vereden sol şerite geçtiği ve benim üstüme direksiyonu kırıdıgı görülüyor.
    du durumda ne yapmam lazım....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Alıntı ObsesifInsan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selam arkadaşlar,

dün akşam 18:00 sularında kartal istikametine giderken kozyatağı mevkinde sol şerit ile beton bariyerlerin arasından giderken sağ şeritten bir araç sol şerite geçiyor ve sanırım hızlı giderken öndeki araça vurmamak için -ben o sırada halen yola devam ediyorum- direksiyonu tam sol yapıyor bende kaçmaya açılırken arabanın sol ön benim arka fren kısmında çarpıyor ve beni beton bariyerlerin üstüne fırlatıyor. sanırım 5-6 metre bariyerler üzerinde sürüklendikten sonra arada kalan çimli kısma düştüm. ambulans ile hastaneye gittim daha sonrasında polis motoru otoparka çekmiş, kaza raporu tutulmuş falan.

çok şükür pek bişeyim yok, elimin iç kısmında 4-5 cm lik yarık oluştu 3 dikiş atıldı, sağ ayakta yüzeysel yarıklar mevcut, 1 hafta rapor verdiler falan neyse çok ağrımdan başka bişiyim yok.

şimdi bana vuran yada çarpıştığımız şahıs ben oradayken "seni görmedim öndeki araca vurmamak için kırdım" dedi, ama karakola gidip "o geldi bana çarptı" diye ifade vermiş.

benim motor muhtemelen pert, dava açılacak, bu arada benim kask kameramda şahsın sinyal vereden sol şerite geçtiği ve benim üstüme direksiyonu kırıdıgı görülüyor.
    du durumda ne yapmam lazım....
    Çok geçmiş olsun dün oradan geçerken ardımda bir gürültü patırtı duydum demek sizdiniz. Hemen kendi ifadenizi, şikayet dilekçenizi ve kamera görüntülerini polise ulaştırın ve bilinçli olarak mala ve cana kasıttan dava açın. İfadesini değiştirip yalan söylediğini de belirtin. Büyük ihtimalle aylar sonra size ciddi bir tazminat ödemek zorunda kalır. Ancak uygun olmayan bölgeden şerit ihlali yaparak gittiğiniz için işler tersine de dönebilir. Buradan önce bir avukata danışmanızda faydalı olurdu. Tekrar geçmiş olsun.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

Çok geçmiş olsun
    Kamera kaydını kesin verin 😀😀

macremmm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    öncelikle geçmiş olsun ama şunu sormak istiyorum en başta sol şerit ile beton bariyer arasında ne işiniz var motorun buradaki konumundan dolayı zaten davaya direk 1-0 yenik başladınız

Motosikleti
    Chopper
    polis kamera kaydını mahkemede ver dedi, yarın karakola gidecem şahsın telefonu almaya o zaman cd ye yazıp vereyim,
    gidilmesi yasak olan yerden gittiğim için işin tazminat kısmında diilim mtorumun parası verilsin yeterlidir.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    geçmiş olsun.
    benim de kullandığım bir bölümdür.
    ne işin vardı diyenlere aldırmayın.

kesinlikle bir avukata danışın.

buradaki yorumlar genellikle bilgiden ziyade fikirden çıkıyor.
    bir iki gün önce alkollü ve plakası olmayan motora vurarak sürücünün bir kolunun işlevini yitirmesine sebep olan kişinin yazısını okumuştum.
    mahkeme kusur oranına bakmadan karşı tarafa verilen zarar bakıyor.

kaza raporunu da paylaşırsan bilgi sahibi olanlar yardımcı olabilir,
    muhakkak bu konularda bilgisi olan bir avukat ile görüş.

kesinlikle hukuki haklarınızı net öğrenin.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

S6453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    Çok çok geçmiş olsun dostum

Motosikleti
    Chopper
    kaza raporu ben yokken tutulmuş, muhtemelen şahıs onuda kendi bildiği gibi tutturmuştur.

emreengin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr 250r
    Geçmiş kardeşim allah acil şifa versin biran önce ağrıların geçer inşallah. Sağlam bir sigortacıya danış malum polislerden daha iyi biliyorlar.

vaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xv535Dx
    Solun solun da haksiz cikiyoruz arkadaslar orda olma hakkimiz yok bunu goze alarak kullanmamiz gerekiyor

Motosikleti
    gt250r
    Sol şeritle bariyer arasında ne işin var, bulunmaman gereken yerde bulunduğun için kaza olmuş bu kadar basit,araç sürücüsü haklı,sol şeritteki aracı sollarken kaza olmuş eğer aracin sol önü senin arka fren kısmına carptiysa.Dikkatsiz araç sürücülerine söverken kurallari hiçe sayan motosiklet sürücüsüne geçmiş olsun diyemiyorum.

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Alıntı kahraman1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sol şeritle bariyer arasında ne işin var, bulunmaman gereken yerde bulunduğun için kaza olmuş bu kadar basit,araç sürücüsü haklı,sol şeritteki aracı sollarken kaza olmuş eğer aracin sol önü senin arka fren kısmına carptiysa.Dikkatsiz araç sürücülerine söverken kurallari hiçe sayan motosiklet sürücüsüne geçmiş olsun diyemiyorum.
    Kuralcı olabilirsin ama yazıyı yazan adam kaza geçirmiş ve yaralı. Üslubuna dikkat etmelisin.

Geçmiş olsun hocam. Dava açtığında yüksek ihtimalle lehine sonuçlanacaktır. Peşini bırakma asla.
    onurkcbs bunu beğendi.
    Motosikletli Kaplumbağa...

Kuralcı olabilirsin
    Olmama şansımız varmı hocam? Babamızın tapulu malımıdır bu yollar komple?
    .............................
    Kaza yapan arkadaşım çok büyük geçmiş olsun..
    Osm@n bunu beğendi.

Motosikleti
    R25
    Gecmis olsun hocam kesinlikle dava acin ve gelismeleri buraya yazmaya calisin konu hortlayacak olsa bile

yzk2001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRAG200
    Sizin olayda iki islem yapilir trafik kazasi idari islemdir kaza raporuna gore kusur oranina gore zararlar karsilanir
    Yaralanma olayiniz ise adli islemdir burada siz magdur size carpan supheli olur alacaginiz kati rapordaki yaralanma derecenize gore karsi taraf ceza alir bu sucun adida taksirle yaralamadir
    Kaza raporunda kusur sizdeyse motorunuzu kendiniz yaptirirsiniz gecmis olsun

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    çok geçmiş olsun sürücüyede birşey diyemiyorum size arabadan kaçtım sana çarptım polise o bana çarptı ha

sonalp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha tracer
    Öncelikle büyük geçmiş olsun, Allah şifa versin.

Hocam mahkemede sizde, ben solladığını gördüm bana vurmasın diye o bölgeye girip gaz açıp kaçmaya çalıştım ama kurtaramadım geldi çarptı diye ifade verin. Nizami sollama yapmadığı kamera kayıtlarında varsa sonuç sizin lehinize sonuçlanır. Hatta geldiğimi göre göre aniden kasıtlı olarak çıktı, korna , selektör ile uyardım ama oralı olmadı diye abartılabilir. Netice de öyle döte böyle yaprak ...
    weirdo1 bunu beğendi.

Emreerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GSA
    Alıntı sonalp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle büyük geçmiş olsun, Allah şifa versin.

Hocam mahkemede sizde, ben solladığını gördüm bana vurmasın diye o bölgeye girip gaz açıp kaçmaya çalıştım ama kurtaramadım geldi çarptı diye ifade verin. Nizami sollama yapmadığı kamera kayıtlarında varsa sonuç sizin lehinize sonuçlanır. Hatta geldiğimi göre göre aniden kasıtlı olarak çıktı, korna , selektör ile uyardım ama oralı olmadı diye abartılabilir. Netice de öyle döte böyle yaprak ...
    Kamera kayıtları var dediğiniz gibi. Bu yüzden onu gördüm o vurmasın diye o bölgeye girdim diyemez. Öncesinde de o bölgede olduğunun kanıtı kendisinde zaten arkadaşın.

Çok büyük geçmiş olsun. Hergün oradan, aynı yerden geçiyorum. Kurala uyun diyen arkadaşlar, o saatlerde orada olsalar eminim hepsi de girecekler. Ambulansın dahi gidebileceği yer yok o bölgede. 2 araç arasında sıkışmaktansa, Belediye otobüsüne girmektense, o en sol bölgede gitmek yasak dahi olsa daha güvenli.
    Yarın olmayacak gibi kullanırsan yarın olmaz.

Motosikleti
    Chopper
    kaza anının ufak görüntüsü, kask kameram

https://www.youtube.com/watch?v=P5fHmwACma0

tcourb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    f700 gs
    Alıntı ObsesifInsan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaza anının ufak görüntüsü, kask kameram

https://www.youtube.com/watch?v=P5fHmwACma0
    bu nedir ya, adam canınıza kastetmiş gibi gözüküyor. arabanın da geçebileceği kadar bi boşluk yok sanki orada ne demeye öyle bir hareket yapmış hiç anlamadım. büyük geçmiş olsun. motorun hasarını kendin karşılamak zorunda olsan bile diğer araç sürücüsünün ceza alacağını düşünüyorum ben.
    istanbu_gezg bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)