Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

09.06.2016 e5 kozyatağı kaza

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Chopper
    biraz önce eksper firmasında biri aradı,
    hem karşı tarafa hem bana suç verilmiş, motorunuzun yapım masrafının birazını karşı taraftan alabilirsiniz.
    ama suç oranını söylemedi, henüz rapor yazılmadı diye sanırım. dava ile ilgili bir şeyler söyledi açtın mı falan diye henüz değil dedim tekrardan geçmiş olsun dedi kapadı telefonu.
    bende motoru verdiğim servisi aradım, henüz eksper için dosya oluşturmadık dedi? sanırım karşı tarafın eksperi beni aradı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    Alıntı ObsesifInsan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hem karşı tarafa hem bana suç verilmiş, motorunuzun yapım masrafının birazını karşı taraftan alabilirsiniz.
    ama suç oranını söylemedi, henüz rapor yazılmadı diye sanırım. dava ile ilgili bir şeyler söyledi açtın mı falan diye henüz değil dedim tekrardan geçmiş olsun dedi kapadı telefonu.
    bende motoru verdiğim servisi aradım, henüz eksper için dosya oluşturmadık dedi? sanırım karşı tarafın eksperi beni aradı?
    tekrardan geçmiş olsun. sanırım karşı tarafın masraflarının bir kısmı da sizin sigortanızdan karşılanacak. dava konusunu da iyice araştırın ve lehinize görünmesi durumunda bence açın dava.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

DarkWheel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (SATILDI)Yamaha XVS 1300 Midnightstar
    Çok geçmiş olsun.

Motosikleti
    Chopper

bu arada arayan kişi fotograf çekildi mi diye sordu,(dava açtın mı cümlesinden sonra) yok ama kask kameramdaki kaydı polise verdim deyince "hmm" yapıp kapattı telefonu
    biraz kafam karıştı bilgili olan arkadaşlar bilgilendirirse sevinirim.

Motosikleti
    BMW R1200CL
    Çok geçmiş olsun, Allah korumuş. Karşı şeride bile düşebilirdiniz ki çok kötü olurdu.
    Şahsi görüşümdür, kusura bakmayın ve bu kaza için değil genel olarak söylüyorum; hata büyük ölçüde sizde bence. Kullandığınız yolun bir parçası ancak şerit değil. En sol şeritte seyir ederken kimse sol aynaya pek bakmaz çünkü oradan araba gelemez diye düşünür. Eğer sizi daha önce dikiz aynasında fark etmediyse tehlike anında kendini korumak için sola kırması refleks ve normal bir davranıştır çünkü oradan araba gelemez.
    Bir risk alıyorsanız tedbirini de almanız gerekir. Trafiğin durduğu/yavaşladığı yerlere yaklaşırken hızınızı mümkün mertebe düşürün. Bunun gibi durumlar çok sık oluyor, duran bir trafikte motoru hararet yada arıza yapan bir sürücü en sol şeritte sol kapıyı düşünmeden açacaktır. Aynı şey servis şeridi içinde geçerli ancak sürücüler oradan araç gelebilme ihtimali olduğu için biraz daha temkinli davranıyor.

Tekrar çok geçmiş olsun
    SweentLy ve feti_can bunu beğendiler.

xterkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz8 +bajaj pulsar 200+ discover 125 st +
    geçen sene mahkemelik oldum farklı bir olaydan, sonuç çok adaletli olmadı, bu zamanda haklı da olsak fazla mahkemelik olmamak lazım, bunu öğrendim eski yöntemlerim daha iyiymiş, bunuda belirteyim,,,, arkadaş geçmiş olsun, sen yol çizgi şeridinden gidiyorsun, yani yolu belirleyen çizginin dışındasın, bu sana sadece para cezası getirir, bunun içinde acelem vardı veya trafikte tehlike içinde olmamak için yavaş yavaş gidiyordum gibi bir sebep öne sür,,, asıl konu araç sana bilerek çarpmış ,orada araç için kaçış alanı yok, geniş bir emniyet şeridi olsa anlarım ama dar yer senin canına kast etmiş ,mahkemeye buradan dava aç, avukat tutarsan biraz pahalı olur ben tuttum bir işede yaramadı, bence sen aracından çok senin canına kasıt olduğu için dava aç ve işi takip et, bazı böyle tipler var ,küfür etmek istemiyorum burada, bilinçli bir şekilde bizleri hedef alıyorlar gene geçmiş olsun

Motosikleti
    pulsar ns200
    çok geçmiş olsun

iskender123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150c
    Geçmiş olsun ...

Motosikleti
    Chopper
    sonunda eksper bugun beni aradı.
    %75 karşı tarafa, %25 bana kusur bulunmuş.
    motor yapıldıktan sonra karşı tarafdan masrafın %75'ini geri alacağım oda yaklaşık 1.200,00 TL civarı. -motor masrafları 1.500,00 TL-
    benim kask, mont kullanılmaz halde, telefon camı kırıldı, pantalon ve ayakkabı yırtıldı ve 1 hafta iş görmezlik raporum vardı.
    şimdi kamu davası henüz açılmadı, ben onu beklemeden direk dava açsam en azından ekipmanlarımın da %75 de olsa -güzel para- geri alma ihtimalin nedir?

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    geçmiş olsun, %75 kusurun karşı tarafa çıkması iyi olmuş, ucuz yırtmışsın. umarım bi daha kaza bela başına gelmez.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

berkay3212 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 RR 2015
    motor yapıldıktan sonra karşı tarafdan masrafın %75'ini geri alacağım oda yaklaşık 1.200,00 TL civarı. -motor masrafları 1.500,00 TL-
    benim kask, mont kullanılmaz halde, telefon camı kırıldı, pantalon ve ayakkabı yırtıldı ve 1 hafta iş görmezlik raporum vardı.
    şimdi kamu davası henüz açılmadı, ben onu beklemeden direk dava açsam en azından ekipmanlarımın da %75 de olsa -güzel para- geri alma ihtimalin nedir?
    Artık her konuda muhattabın trafik sigortası, ekipman hasarınıda karşılamaları lazım bunları servise gelen ekspere gösterecektin. Önce sigorta şirketine başvur, red edilirse tahkim komisyonuna başvurmayı araştırabilirsin. Bu dava işleri pek kolay değil, Kaybedersen avukat vekalet masrafları vs. sıkıntı ve çok uzun sürüyor. önce tahkim komisyonunu araştır.
    https://www.youtube.com/channel/UCG8V2OFsRDyxuCrAklq8aBg

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    z1000e kesik.
    Bir yanlışlık var. Kusur %0, %50, %100 şeklinde verilir. %75-%25 gibi bir kusur oranı kanuna aykırı.

Aşağıda vereceğim bağlantıya gir, kusur oranlarını kendin gör.

http://www.sbm.org.tr/tr/OnlineIslem...giSorgula.aspx

Not: Dönen bi alavere dalavere tespit edersen şikayet etmekten çekinmemelisin.
    Tüm mesajlar içkili olarak yazılmaktadır. Hoşunuza gitmediyse göz ardı edin.

Bu olay ne oldu en son ? Kaza yapan arkadaş bilgi verebilir mi ?

dtvolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    nc 750x dct
    Bende şöyle biliyorum ki benim kazamda 8/8 karşıya verildi yani böyle bir oran olması lazım. 1/8 7/8 gibi oranlar olmalıydı. geçmiş olsun

Motosikleti
    Chopper
    eksperin bana demesine göre, masrafın %75'ini geri alacağım yönünde, motoru teslim aldım 1400 masraf çıktı.
    resimleri, faturayı, banka bilgileri mi mail attım.
    şuan için bekliyoruz.

schism - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250
    Alıntı 000000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir yanlışlık var. Kusur %0, %50, %100 şeklinde verilir. %75-%25 gibi bir kusur oranı kanuna aykırı.

Aşağıda vereceğim bağlantıya gir, kusur oranlarını kendin gör.

http://www.sbm.org.tr/tr/OnlineIslem...giSorgula.aspx

Not: Dönen bi alavere dalavere tespit edersen şikayet etmekten çekinmemelisin.
    Asli-tali ayrımı yapılmış. Yani 2/8 bir tarafta 6/8 diğer tarafta. Kanuna aykırı oluşuyla ilgili detaylı bilgi verebilir misin? Mesela mahkemelerde kusur raporları %62.5 e %37.5 olarak da çıkabiliyor.

Motosikleti
    Chopper
    Alıntı schism adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Asli-tali ayrımı yapılmış. Yani 2/8 bir tarafta 6/8 diğer tarafta. Kanuna aykırı oluşuyla ilgili detaylı bilgi verebilir misin? Mesela mahkemelerde kusur raporları %62.5 e %37.5 olarak da çıkabiliyor.
    benim kazada asli suç karşı tarafa verilmiş. tali suç bana verilmiş. kamu davası açıldı ama henüz görülmedi.

Motosikleti
    Chopper
    evet arkadaşlar
    bugun sigorta şirketi tarafından
    hesabıma 1.055,97 TL gönderildi. -1.400,00 TL toplam masraftı-

feti_can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Arkadaşım öncelikle geçmiş olsun. Sana önemli bir şey olmamış olması en mühimi. Yoksa %25 falan hiç önemli değil.

Yalnız yorumlarda çokça "bilerek vurmuş" yorumu gördüm. Adam niye bilerek vursun, nasıl bir mantık yürütmek. Yapmayın arkadaşlar.

Bir de soldan geçecek yer yok niye sola kırıyor sorusuna rast geldim.
    Tahminimce öndeki aracın durduğunu/yavaşladığını geç fark etti ve sert fren yapma gereği duydu.
    Ben de çoğu zaman bu freni yaparken yolun bir tarafına kaçarım ki arkadaki bana çarpacak gibi olursa ona kaçış yolu açayım.
    Yani arkadaki duracak zamanı bulamazsa sağıma geçsin diye refkleks olarak yapmış olabilir.
    Bunlar tabi adamı haklı çıkarmaz oraya geçmeden önce kontrol etmesi lazım vs.

Ama motosiklet kullanıyorsak suç karşıdakinde de olsa, öngöremediysek ve kazadan kaçınamadıysak mutlaka biz de suçluyuz.
    Sonuçlarına biz katalanıyoruz.

Tekrar çok geçmiş olsun.

Nathan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT07
    Öncelikle çok geçmiş olsun, ucuz atlatılan bir kaza olmuş.

Bence bu olaydan hepimizin iyi bir ders çıkarması gerek. Evet motosikletlerle trafikte her yere giriyoruz, girmeye devam da edeceğiz. Ama şartları değerlendirmemiz gerekiyor arkadaşlar.

Yavaş akan ya da duran trafik akıcı trafikten çok daha tehlikeli. Bu şartlarda aralardan, sağdan, soldan giderken paranoyak gibi her an bir şey olabilirmişçesine gitmek lazım bence. Her an her şeyin olabildiğini daha kaç kere göreceğiz? Fakat maalesef birçok sürücü değil yavaş gitmek, bir de öndeki diğer motosikletçiyi sıkıştırıyor hızlansın diye... Umarım ders alırız.

Bu olayda araç sürücüsü dediğiniz gibi kesin telefonla filan bir şeyler yapıyor, son anda fark ediyor, burada bir hata var. Ama sol şeritteki bir aracın ani bir şekilde sola kırarken soldan biri geçiyor mu diye kontrol etme gibi bir sorumluluğu olduğunu sanmıyorum.

Tekrar geçmişler olsun

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)