Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

09.06.2016 e5 kozyatağı kaza

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    bildiğiniz size çarpmış ,arabaya çarpmaktan korkan demek direk motora çarpacak

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    kardeş çok geçmiş olsun. daha dikkatli kullanın. buarada görüntüyü izlerlerse suçun büyüğü size çıkacaktır. umarım arabanın hasarını size ödetmezler.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı Tefoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş çok geçmiş olsun. daha dikkatli kullanın. buarada görüntüyü izlerlerse suçun büyüğü size çıkacaktır. umarım arabanın hasarını size ödetmezler.
    böyle birşey yok arkadaşlar bu araç sol sol şeritte diye üstüne kıran aracı kusursuz göstermezler şerit ihlali yapan diğer araç bunu düşündünmü ?
    TOTEMONS bunu beğendi.

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    araç sürücüleri genelde sıkışık trafikte yanlardan geçen motosikletlere gıcık kaparak üstlerine kasten kırıyprlar. Mahkemede bunu ifade edin, bilerek isteyerek kırdığını söyleyin. Zaten orada kaçabileceği bir boşluk da yok.

Kamera görüntüleri olmasa, sen hastahanede iken adam kafasına göre tutanak tutturmuş zaten, sen de bu saatten sonra iyi niyetli olma.

Maddi hasarını kaza kusuru oranınca alabilirsin ancak manevi tazminat davası açabilirsin.

şerit dışına çıkmak, o kısmı kullanmak suç mu bilmiyorum, ancak suç ise araç sürücüsü de suçlu.
    istanbu_gezg bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı Zuzuuw adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    araç sürücüleri genelde sıkışık trafikte yanlardan geçen motosikletlere gıcık kaparak üstlerine kasten kırıyprlar. Mahkemede bunu ifade edin, bilerek isteyerek kırdığını söyleyin. Zaten orada kaçabileceği bir boşluk da yok.

Kamera görüntüleri olmasa, sen hastahanede iken adam kafasına göre tutanak tutturmuş zaten, sen de bu saatten sonra iyi niyetli olma.

Maddi hasarını kaza kusuru oranınca alabilirsin ancak manevi tazminat davası açabilirsin.

şerit dışına çıkmak, o kısmı kullanmak suç mu bilmiyorum, ancak suç ise araç sürücüsü de suçlu.
    size hak verdim yazdıklarınızı okuyunca ..... bu motorcu arkadaşımız hakkın rahmetine kavuşşa (allah geç versin inşallah)

sizde adamın iyi niyetini beklemeyin sonuçta bedeni hasarınızda var manevi tavzimatıda bence vazeçmeyim

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    sol emniyet şeridinde giderek zaten suçun büyüğü bende demiş oluyorsunuz. araba sürücüsü bilerek yapıyorsa olay zaten trafik kazasından çıkıyor ve cinayet oluyor. bilmeden yapıyor ise sizinde sol emniyet şeridinden sollama hakkınız olmadığı için asli kusur sizde olur. kaza yapan arkadaştan sonuçlandığı zaman en son durumunu bize iletmesini rica ediyorum. biz de bilgilenmiş oluruz bu konuda.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

sonalp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha tracer
    videoyu izleyince tek şey geldi aklıma, araba şöförü %99,9 değil %100 telefonda mesaj vs yazıyor veya okuyordu zira diğer araba ile arasında bi arabalık boşluk bile var, birden önüne bakınca trafiğin durduğunu görüp sola kırdı.
    computeus ve OğuzÖztürk bunu beğendiler.

vsvr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 650 MT
    https://www.youtube.com/watch?v=P5fHmwACma0
    Linki düzelteyim, izlemek isteyenlere kolaylık olsun.
    Öncelikle çok geçmiş olsun.
    Açıkçası bende, araçların arasından gitmekle, emniyet şeridinden, yada sizin gittiğiniz alandan gitmek arasında kalmış durumdayım. Emniyet şeridi yasal değil, araçların aralarıda güvenli değil. O yolda sizin gittiğiniz yerden gitmek mantıklı gibi görünüyor. Arada bende gidiyorum. Ancak sizin durumunuzda oraya girmeyi gerektirecek bir trafik yok gibi görünüyor. Araç sürücüsü çok gereksiz bir hareket yapmış. Arkadaşların dediği gibi kesin telefonla uğraşıyordu. Bende suç oranını açıkçası merak ediyorum.

Motosikleti
    nc750x
    O hızla arabaya çarpsa zaten maddi hasar dışında bir şey olmazdı muhtemelen. Ayrıca adam zaten yavaş gidiyor o kadar yavaşken fren yapsa bile durabilirdi bence. Belki de o anda başka bir şeylerle ilgileniyordu son anda yola bakınca ani bir refleksle kontrol etmeden sola kırdı. Kasıtlı yaptığına ihtimal vemek istemiyorum açıkçası bir anlık dalgınlıkla olmuştur. Muhtemelen korktuğu içinde ifadesini değiştirmiştir. Ama sonuçta kayıtta net görünüyor olay.

Yani otomobili süren kişi o anda orada bir motosiklet olduğunu düşünememiştir. Neyseki size ciddi bir şey olmamış. Allah beterinden saklasın çok büyük geçmiş olsun. Yolun o kısmı emniyet şeridinden daha emniyetli değil ki ben akan trafikte emniyet şerit arası veya sol boşluk vs tercih etmemek gerektiğini düşünüyorum. Zaten o sol boşluk çok dar. En azından emniyette kaçabileceğiniz muhtemelen daha geniş bir alan, kapı boşluğu bırakacak balon bölgesi vs var. Zaten trafik çok sıkışıksa bir anda emniyete dönmeleri zor oluyor buda motora kaçış şansı sunuyor. Ancak her ne olursa olsun genede tehlikeli.

Ama o sol kısımda 40-60 km/h hızla giderken basit bir hata böyle istenmeyen sonuçlara neden olabilir. Bu arada ifadesini değiştirmiş olması sizin lehinize bir durum diye düşünüyorum. Tabi son karar mahkemenindir.

Bu arada tekrar izlediğimde araç sola kırdığı anda sizinde fren yapmadığınızı düşündüm. Olduğunuz hızı koruyarak çarpışmışsınız. Geçerim diye mi düşündünüz?

Tekrar geçmiş olsun.

Motosikleti
    Bajaj Avenger 150 Street
    Alıntı ObsesifInsan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaza anının ufak görüntüsü, kask kameram

https://www.youtube.com/watch?v=P5fHmwACma0
    Sollama falan hikaye, ya telefona bakıyormuş ya da teyple falan uğraşıyormuş, yola bir bakıyor önündeki durmuş, tabi ayna kontrolü falan yapmadan sola kırıyor. Bence yani.

Motosikleti
    MT-25 ABS
    Geçmiş olsun hocam Allah beterinden saklasın.Bu arada ekipmanların fotosunu atabilir misiniz?

Motosikleti
    Chopper
    aynen fireni gördükten sonra sola kıracagını düşünemedim o yüzde fren yapmadan devam ettim, kendimi biraz sola atmaya çalıştım ama olmadı...

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:28 ----------

Motosikleti
    nc750x
    Yok zaten videoyu kare kare oynatınca belli oluyor, son anda oraya kadar kıracağını tahmin etmek mümkün değil. Sizi olduğun kısma son anda girmiş. Şaşırtmacalı olmuş biraz.

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    öncelikle büyük geçmiş olsun.
    sonra tamam sende şerit ihlai var ancak o da şerit ihlali yapmış yani eşitsiniz!
    senden şikayetçi olmuş. hem suçlu hem güçlü. o yüzden sen de ondan şikayetçi ol.
    kaydın birkaç kopyasını çıkart yedekte tut.
    polise ver. seni çağıracak savcıya ver. mahkemeye sun.
    ama varsa tanıdık avukat hemen görüş, kaydı izlet, üzerinde konuşun ne olur ne olmaz.
    polis ya da savcı çağırırsa avukatla git.
    yoksa avukat bul.
    tekrar geçmiş olsun Allah beterinden saklasın.

metecel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS
    Avukat tut

Motosikleti
    inşallah discoery 150s
    Annem adliyeden emekli kendisine sordum. Dedi ki mahkemede mağdur sanık olarak dava açılır. Bunun sebebi kanunen olmamanız gereken ben yerde olduğunuz için. Ama her asamada şikayetçi olsun diyor. Kamera kaydı onu haklı çıkarır. Eger tutulan kaza tutanağını begenmese itiraz edip adlı tip tan biilişkisi isteyebilir diyor. Sen en iyisi avukat bul kesin maddi manevi tazminat alırsın.

Motosikleti
    Chopper
    kaza tutanagı suan elime geçti,
    54/1-A maddesini bana yazmış, karşı tarafa da 84/1-J diye bir madde yazmış.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:30 ----------

Emreköktürk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 X
    Çok geçmiş olsun bende tam olarak anlamadım neden kaçmak için hamle yapmış şerefsiz

Kanji - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 CBR 600RR
    Mevlam bizi böyle mallar ile karşı karşıya getirmesin inşallah, bu şerefsizin ağzı burnu kırılacak cinstenmiş... kasti olarak direksiyonu kırsa anca bunu yapabilirmiş, birde üstüne üstlük şikayetçi olmak ha??? Sonuna kadar şikayetçi olunuz, iyi bir avukatla mücadelenizi veriniz, sizin canınız yanmış, karşı tarafında canı maddi olarak yansın, adam olsunlar... karşılarında insan evladı var, utanmamışmı şikayetçi olurken....

schumacher__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık 4 teker..
    Alıntı ObsesifInsan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaza tutanagı suan elime geçti,
    54/1-A maddesini bana yazmış, karşı tarafa da 84/1-J diye bir madde yazmış.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:30 ----------

http://i966.photobucket.com/albums/a...psupxaccvu.jpg

http://i966.photobucket.com/albums/a...psiwyvsio8.jpg
    Polise laf söylemişsiniz ama gayet güzel, olayı tam olarak anlatan objektif bir rapor tutmuş polis neye kızdınız anlamadım? Yazdığı maddeler de doğru siz yol dışından gidiyorsunuz, araç gerekli kontrolleri yapmadan manevra yaparak kazaya sebebiyet veriyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)