Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Perte çıkan motor burnu bile kanamayan sürücü

Motovento
    REKLAM ALANI

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim arkadaşlar söylediğiniz her kelimeyi dikkate alıcam ona göre davranıcam arkadaş bazı konularda haklı çok şükür iyiyim Allah beni 15 aylık kızıma eşime aileme bağışladı tabiki cocukları sevindrcem yardıma muhtaç olana elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıcam. Şu an dünden beri Allah ıma defalarca şükrediyorum işin maddi tarafona takılmamaya çalışıyorum sadece paramı alıp motorun borcunu kapatmayı düşünüyorum tekrar motor alırmıyım onu zaman gösterecek sizce bu tutanağa göre kusur oranı ne okur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    beyler gerek yok derken anlam düşüklüğü olmuş...ne niyetle söylediğimi bildiğim için yine hatalıysam da Allaha sığınırım...Allah rızası için kılın...ama iyilik yapmayı unutmayın...kimi buna zekat der kimi iyilik...İslamı namaza indirgemeyin demek istedim..kim ne anlarsa anlasın...Allahın hoşnutluğunu sadece ibadetle kazanılmayacağına inanıyorum...hemen şer hüküm uygulanmış..dinsiz olarak ilan edilmişiz..neyse Allah inananların yanındadır...şükredenlerden olalım...Müslümanlar işte böyle İslamı sadece İbadet sandıkları için bu haldeyiz...o yüzden Müslümanlar hep fakir hep savaş içinde hep teknolojiden bilimden uzak...vs.vs.

"O gün amelleri tartacak terazi haktır. Kimin sevapları ağır gelirse, işte onlar kurtuluşa erenlerdir. Kimin de sevapları hafif gelirse, işte onlar âyetlerimizi inkâr ettiklerinden dolayı kendilerini ziyana sokanlardır."

A’râf / 8

Loba tutanak da karşı taraf aslında hatasını bir şekilde kabul ediyor gibi..inşallah senin lehine sonuç çıkacak...
    Carbondioxid, cjesus, mgora ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Alıntı vladimir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ..çünkü Cennet bence çocukların tebessümünde...

Yeni baba oldum sayılır son birkaç haftadır bunu düşünüyordum çok güzel ifade etmişsiniz. Bir çocuğun tebessümünden bu dünyada daha güzel bir şey yok.
    Tebrik ederim sizde guzel bir duyguya sahit olabildiginiz hissettiginiz icin paylasmissiniz..

İste aslinda bu olaya disardan bakmak ile icinde bulunmak arasindaki fark gibidir..

Bu nezaket ve zerafet ile nurlanmis islami bir sekilde ofke ve had bildirme araci haline getirmek oncelikle Hz.Peygamber in hicbir davranisina ve eylemine uymaz..

Gecmiste yasamis buyuk ustadlarin hicbiri İman meselesinde bir diger insani yargilama ornegini gostermedi..

Hersey mana derinligine ulastiginda asli gibi olur yoksa sadece kopyalanmis geleneklerin otesine gecemez..

Kuran in AKL etmeyi defalarca vurguladigini farkediyor isek..Bu dunyada yetim , kimsesiz cocuklar dahil hepsinin ac,susuz olmadigi ve yuzlerinin gulsufu bir yasam kurguladigimizda Dunya ninda cennete donusebilecegini hepimiz biliyoruz..

Mesele bukadar basittir..Cocuklarin ve hayvanlarin huzurlu ve mutlu oldugu bir dunyada ancak "gercek din" aslina kavusabilir..Cunku bu ancak adalet hukmunun tam manasiyla uygulamasiyla mumkun olabilir...

Cocuklar bizim sinavimiz ve ne kadar dindar olursak olalim bu sinavi gecemedik bu apacik ortada..

Bu kadar ego yukuyle kendinden baskasina din ogretme eylemi halinde olan her kisi bir cocuk sevindirseydi suanda daha buyuk bir huzur ve guzellikler icinde olurduk..

Herseyden once degerli ve guzel olani gozumuzun onundeki perdeleri kaldirarak farketmemiz AKL etmemiz lazim..

Cocuklar yeryuzundeki en temiz en guzel ,kiymetli varliklardir..Onlari huzursuz eden ve uzen bir toplumun dini kendinin olsun..
    mete_han, mgora, vladimir ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Tutanağa göre %100 haklısınız sebeplerine gelirsek karşı tarafın" sapağı son anda fark edip sağ şeride geçtim" kontrolsüz geçiğini kabul ediyor bitti olay

Evet arkadaslar tutanak sonucuna göre karşı taraf %100 kusurlu bulundu motorda 15 bin TL hasar varmıs buyuk ihtimal pert yapacaklar bakalım ne kadar teklif verecek sigorta şirketi doyamadan gitti motorum.

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Alıntı loba adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet arkadaslar tutanak sonucuna göre karşı taraf %100 kusurlu bulundu motorda 15 bin TL hasar varmıs buyuk ihtimal pert yapacaklar bakalım ne kadar teklif verecek sigorta şirketi doyamadan gitti motorum.
    Canın sağolsun alırsın paranı birdaha alırsın başka derdin olmasın yeter

ByYlmzZz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bir Süre Yok
    bende ağır bi kaza geçirdim ve benide Allah eşime bağışladı...şimdi şöyle bir durum var..genelde piyasa raştırması yapılır..ama siz kasko yapmasanızda sizin aracın bir kasko bedeli var.sigorta şirketi piyasa fiyatına bakar ve kasko değerinden düşük ise direk piyasa fiyatı verir..kasko fiyatı piyasadan düşükse de kasko fiyatı verilir..genelde aracınız açık arttırma usulü ile satılır ve ondan sonra ödemeniz yapılır...ilk verilen fiyatı red etmeniz faydanıza olucaktır..çünkü bende 2.red edişimden sonra yaklaşık 7.500 tl daha araç fiyatını arttırarak paramı tam fiyatında alabildim hatta 3.000 tl karda ettim..Allah istanbul'da ki sürücülere akıl ihsan eylesin gerçekten çok zor bir durum..bende içkilinin birine denk geldim ve eğer trafiği okuma becerim olmasaydı şu an bu yazıları yazmıyor olurdum..birde eğer motorunu perte çıkmaz da onarılma durumu olursa da kesinlikle motorun piyasa fiyatından aşağı satacağınız unutmayın ve bu bilinçle karşı tarafın sigortasından ne kadar değer düşüyorsa motordan bunun parasını isteyin ve kesinlikle alın..

Pisman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    geçmiş olsun, kaza sonucu hiç bir şeyiniz olmasada, suçlu değilseniz şikayetçi olunuz, sonradan ortaya çıkabiliyor. ilerde sorun çıkmazsa geri çekebilirsiniz şikayetinizi.

Allah hepimizi boyle trafik canavarlarndan uzak tutsun inşallah. Bakalım bu hafta içinde belli olur ilk teklif ona göre yol çizerim ancak bu açık artırma olayı uzun sürer mi paramı ne kadar sürede alırım onu da merak ettim şimdi.

Şikayet konusuna gelince daha ifade vermem gerektiğini bile yeni öğrendim ifade vermezsem sigortalı olsam bile trafik kazalarını sigorta karşılamıyormuş onun için karakola gidicem dediğiniz gibi şikayetçi de olurum ancak polis sorarsa neden şikayetçisin en geçerli sebep neyi gösterebilirim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    KawasakiZ50SL
    Geçmiş olsun inşallah zararınız karşılanır sizde bişey olmadığına sevindim.

"O gün amelleri tartacak terazi haktır. Kimin sevapları ağır gelirse, işte onlar kurtuluşa erenlerdir. Kimin de sevapları hafif gelirse, işte onlar âyetlerimizi inkâr ettiklerinden dolayı kendilerini ziyana sokanlardır

Metehan bey bu ayetten ne anlıyorsunuz bilmem fakat namaz kılmamak inkardır kibirdir.Namaz kılmayan insanların yaptığı sevaplar cehennem azabını hafifletir.Namaz kılmadan yapılan sevapların cennet mertebesine bir katkısı olmaz fakat yinede kimin nereye gideceğini Allah bilir. Yardım sever hayır sever binlerce yahudi hristiyan var bunlarda namazdan yoksun ve Allah'ın emrine itaat etmiyorlar. Kur'an-ı Kerim tüm insanlık içindir bu ayeti sizin gibi yorumlarsak bu insanlarda sevapları ağır gelirse bunlarda kurtuluşa erenlerdir dersek dinden çıkar cennete uzak kalırız.5 vakit namazı kılmıyorsak hiç bir sevabımıza güvenmemeliyiz.Allah katında öncelik gösteriş yapmadan gerçekten inanıp doğru bir şekilde secde etmektir diğer ameller namazdan sonra gelir. Namaz kılmıyorsanız yaptığınız sevaplar ile kurtuluşa ereceğinizi zannetmeyin doğru şekilde 5 vakit namazını kılana cennet müjdesi vardır lakin namazsız sevapkar kullara hiç bir müjde yoktur .

ByYlmzZz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bir Süre Yok
    Alıntı loba adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah hepimizi boyle trafik canavarlarndan uzak tutsun inşallah. Bakalım bu hafta içinde belli olur ilk teklif ona göre yol çizerim ancak bu açık artırma olayı uzun sürer mi paramı ne kadar sürede alırım onu da merak ettim şimdi.

Şikayet konusuna gelince daha ifade vermem gerektiğini bile yeni öğrendim ifade vermezsem sigortalı olsam bile trafik kazalarını sigorta karşılamıyormuş onun için karakola gidicem dediğiniz gibi şikayetçi de olurum ancak polis sorarsa neden şikayetçisin en geçerli sebep neyi gösterebilirim.
    ben paramı 2 ay 17 gün sonra aldım..ama ben teklifleri ret edince uzadı..inadım biraz da ben açık arttırma en fazla 1 ay içerisinde halloluyor ve sonra ki aşama fazla gecikmeden paranızın ödenmesi..ama dediğim gibi itiraz edin ya da bilgili mercilere danışın(ilgili merci demiyorum bilgili merci.çünkü başınızdan savan çok oluyor).size yararlı bilgiler çıkacağına eminim.bir de sizden istenen belgeleri iki eliniz kanda olsa da hemen götürün yoksa öyle çirkinliklerle karşılaşıyorsunuz ki anlatamam.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Ilerde gizli bir hastalik veya rahatsizlik basgosterebilir ayrica

Ben bu kazada olebilirdim manevi anlamda sikayetciyim en az 2000 tl alirsin cocugum esim var diyorsun cocugunun yetim esinin dul kalmasi ?

Brn bekar oldugum halde halk otobus soforu onume kirdi 30 cm kaldi kazaya parcalayacaktim adami sirf belaya bulasmamam gereken birkac surece tabi oldugum icin saldirmadim yoksa gozunu hastanede acardi keko 2 vites kucultmicek diye ben sakat kalicam, bu bile yeterli sebep..... Bence hayatinizdaki sakat veya olum kalma durumunda ki yasayacaklarinizi ayrica arkanizda avukat vs vs olmasaydi "abi motor hizliydi diye" seni cokta guzel magdur edeceginide asla unutma

slayer2694 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 zx636r
    Arkadaşım içini karartmak istemem ancak bu tip kaza durumlarında yüzüne gülenler arkandan bir oyunlar çeviriyor ki aklın almaz.sene 2010 da izmirde bi kaza yapmıştım,arkadaş kesinlikle durulmaz levhasının altında durmuş (otoyolda levhaya da gerek yok zaten durulmaz) aracın tüm ışıklarını kapatmış bi de viraj arkası olduğu için görünmüyordu,sol tarafımda koca otobüs olunca kaçamadım arabanın sağına girdim ancak o karanlıkta park ettiği yetmezmiş gibi bi de aracın sağ kapısı açıldı dolayısıyla kapıdan çıkan şahsa çarptım.Yerler ıslak olduğu için durma imkanım da yoktu ki zaten durmaya çalışırken kontrolü de hafiften kaybeder gibi olmuştum.Hastaneye gittik benim sağ baldır mosmor ama sıkıntı yok yürüyorum çarptığım arkadaşta da doku zedelenmesi varmış bişeyim yok dedi çıktık hastaneden,ordan karakola gittik şikayetçimisin dediler yok değilim kaza nihayetinde dedim isteyerek yapmaz kimse.Çarptığım şahıs da şikayetçi olmadı çıktık karakoldan,aradan bir ay geçmedi evime mahkeme kağıdı geldi.Motosikletleri çok seven biri akıl vermiş olacak ki arkadaş aynı gün ifadesini değiştirmiş şikayetçi olmuş hatta araya birileri girmiş olacak ki polislerin kesinlikle durulmaz levhasının altında çektiği fotoğraflar falan tutanağa girmemiş,ben sağ kapıya değil de arkadan çarpmışım gibi gösterilmiş velhasıl dışarıdan bir el yordamıyla suçlu ilan edildim.Ne mahkemede derdimi anlatabildim ne karakolda.Kamera kayıtlarını istedim ayda bir siliniyor dediler (bunun bile bilinçli olarak yapıldığını düşünüyorum).Bu kadar olayın üstüne bi de 3 ay iş göremez raporu almış arkadaş (nasıl bir doku zedelenmesiyse artık!) beni resmen yalvarttı tazminat davası açma diye..Tabi bu arada mahkemenin taksirle adam yaralama suçundan kendimi kurtaramadığım için 2142 lira para cezası ödedim.Kesinlikle ve kesinlikle şikayetçi olmalısın çünkü o şahıs şikayetçi olduktan sonra senin ifadeni değiştirmen şikayetçi olman hiçbir anlam ifade etmiyor.

Motosikleti
    Alıntı slayer2694 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım içini karartmak istemem ancak bu tip kaza durumlarında yüzüne gülenler arkandan bir oyunlar çeviriyor ki aklın almaz.sene 2010 da izmirde bi kaza yapmıştım,arkadaş kesinlikle durulmaz levhasının altında durmuş (otoyolda levhaya da gerek yok zaten durulmaz) aracın tüm ışıklarını kapatmış bi de viraj arkası olduğu için görünmüyordu,sol tarafımda koca otobüs olunca kaçamadım arabanın sağına girdim ancak o karanlıkta park ettiği yetmezmiş gibi bi de aracın sağ kapısı açıldı dolayısıyla kapıdan çıkan şahsa çarptım.Yerler ıslak olduğu için durma imkanım da yoktu ki zaten durmaya çalışırken kontrolü de hafiften kaybeder gibi olmuştum.Hastaneye gittik benim sağ baldır mosmor ama sıkıntı yok yürüyorum çarptığım arkadaşta da doku zedelenmesi varmış bişeyim yok dedi çıktık hastaneden,ordan karakola gittik şikayetçimisin dediler yok değilim kaza nihayetinde dedim isteyerek yapmaz kimse.Çarptığım şahıs da şikayetçi olmadı çıktık karakoldan,aradan bir ay geçmedi evime mahkeme kağıdı geldi.Motosikletleri çok seven biri akıl vermiş olacak ki arkadaş aynı gün ifadesini değiştirmiş şikayetçi olmuş hatta araya birileri girmiş olacak ki polislerin kesinlikle durulmaz levhasının altında çektiği fotoğraflar falan tutanağa girmemiş,ben sağ kapıya değil de arkadan çarpmışım gibi gösterilmiş velhasıl dışarıdan bir el yordamıyla suçlu ilan edildim.Ne mahkemede derdimi anlatabildim ne karakolda.Kamera kayıtlarını istedim ayda bir siliniyor dediler (bunun bile bilinçli olarak yapıldığını düşünüyorum).Bu kadar olayın üstüne bi de 3 ay iş göremez raporu almış arkadaş (nasıl bir doku zedelenmesiyse artık!) beni resmen yalvarttı tazminat davası açma diye..Tabi bu arada mahkemenin taksirle adam yaralama suçundan kendimi kurtaramadığım için 2142 lira para cezası ödedim.Kesinlikle ve kesinlikle şikayetçi olmalısın çünkü o şahıs şikayetçi olduktan sonra senin ifadeni değiştirmen şikayetçi olman hiçbir anlam ifade etmiyor.
    Not beynime çaktım elim çizilmese bile şikayetçi olucam bundan sonra

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    kuzenimin kazada parmağı ezildi kırıldı diyebilrisin , sadec aramızda tutanak tutuk adamı aradık altı üstü parmağın kırıldı motoruda kendin yaptır dediler bunuda yaz aklına polis çağırsak hiçbirşey olmayacaktı...

Motosikleti
    Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kuzenimin kazada parmağı ezildi kırıldı diyebilrisin , sadec aramızda tutanak tutuk adamı aradık altı üstü parmağın kırıldı motoruda kendin yaptır dediler bunuda yaz aklına polis çağırsak hiçbirşey olmayacaktı...
    Tutanakla sgorta firmasına başvurulmuyormu ve orda parmak ilgili not düşülmemişmi ilaki karşı taraf süçlüysa omu tutanağı sgorta acentesine vermesi gerekiyor olmadı polis çağırır 80 tl cezamızı öder kafamız rahatlar

D. D. Dars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun, araca gelen hasarlarda sigorta şirketinden ne şekilde para talep edileceğini tam bilmesem de, kaza sebebiyle bedensel zararlar devamlılık arz ederse (bu durum her zaman dışarıdan fark edilmez belirli sağlık kontrollerinde ortaya çıkar) (Sürekli İş Gücü Kaybı) sigorta şirketinden belirli oranda tazminat isteyebilirsiniz bunun için de Genel adli muayene raporu ile kaza tespit tutanağını saklarsanız iyi olur. Yeniden geçmiş olsun.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)