Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kadıköyde kavşak ihlali sebebiyle kaza ve çarpan sürücünün kaçması

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mt25
    Merhaba dostlarım dün, 26 Mart Cumartesi günü çevreyolu bağlantısından söğütlüçeşme caddesine doğru anayolda seyrederken, itfaiyenin önündeki kavşaktan çıkan araç sürücüsünün beni farketmeyip hızlanması üzerine ön sol tampondan çarptım ve fırladım, kavşakta görüş kısıtlıydı ve kazaya doğru giderken frene basmama rağmen abs devreye girdi buna rağmen duramadım. Şehiriçi olduğu için yavaşladığımdan çarpışma yüksek bir hızda gerçekleşmedi. Önce aracın kaportasına, ardından yere düştüm, korumalarım tamdı ve tek çizik-çatlak almadan kurtuldum. Fakat motosikletim biraz haşat oldu. Sağ-sol karenajlar ve ön çamurluk kırıldı, sol ayak pedalı ve debriyaj maneti devrilmeden yamuldu, abs çalışmaz hale geldi.

Şoför araçtan indiğinde ona kavşakta durup yolu kontrol etmiş olması gerektiğini, kural ihlali yaptığını belirttim fakat suçu bana atmaya çalıştı. Çevredekilerin ifadesine göre kişi sarhoş olduğu için içki kokuyormuş ve ayakta tam duramıyormuş. Ben polisi ararken arabasına bindi dörtlüleri yakıp otoparka girecekmiş gibi yapıp çevreyoluna doğru yapıştırdı. Polis 3 aramadan sonra ancak 30 dakika içerisinde gelebildi. Adamın alkollü olduğunu kanıtlayamayacağımızı söylediler, fakat kazanın olduğu kavşaktaki restoranda yemek yemekte olan avukat bir hanımefendi ve eşi benim için şahitlik edebileceklerini söylediler. Ayrıca mekandaki garsonlar da olaya tanıklık ettiler. Sağolsun adamın arkasındaki arabada olan motorcu bir dostumuz da araç kamerasından kayıt almaktaymış ve bana kaza yerinin birkaç fotoğrafını gönderdi. Bugün trafik bölge amirliğinden kaza raporunu aldım, mesajıma ekliyorum.

Bu noktada bana sigortama gitmemi söyleyen oldu, karakola gitmemi söyleyen oldu, servise gitmemi söyleyen oldu, böyle bir olay daha önce başına gelen ya da bu tür durumlarda ne yapılması gerektiğini bilenler varsa yardımlarına açığım. Herkese iyi sürüşler diliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mustafa42121 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gecmis olsun abi :( simdi abs ye giydiren bile olur.

Motosikleti
    mt25
    ABS olmasa teker kitlenecek, devrileceğim muhtemelen, daha sağlıklı olmazdı yani.

Hubalahubhub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caponord 1200 adv
    Gecmis olsun en kotusu bu olsun.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    ambulans çağırsaydın keşke ağrılarım var ayakta muayene istiyorum diye, adli rapor tutulurdu

Motosikleti
    nc750x
    Trafikte motosiklet sürerken karşımıza çıkabilecek ve sınırlı sayıda seçeneğimiz olan bir durumdan en az ve akıllıca biçimde kurtarmışsınız. Allah beterinden korusun. Geçmiş olsun.

Motosikleti
    mt25
    Sağolun, hepinize teşekkür ederim. Bugün emniyetteki bir kaynaktan aracın sigortasına, oradan da aracın kiralık olduğu bilgisine ulaştık. Kiralayan firmaya ulaşıp kaza tutanağımızı ilettik ve onlar da bize e-mail üzerinden sürücünün ehliyetinin, ruhsatın ve sigorta poliçesinin fotoğraflarını göndereceklerini söylediler. Yani işimizi büyük ihtimalle sigorta ile çözüp masrafımızı karşılayacağız ancak sürücünün alkol aldığını hiçbir zaman kanıtlayamayacağız, hatta muhtemelen çarpıp kaçmadan bile ceza almayacak. Mahkeme yolunu seçip seçmemekte kararsızım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Alıntı kazma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağolun, hepinize teşekkür ederim. Bugün emniyetteki bir kaynaktan aracın sigortasına, oradan da aracın kiralık olduğu bilgisine ulaştık. Kiralayan firmaya ulaşıp kaza tutanağımızı ilettik ve onlar da bize e-mail üzerinden sürücünün ehliyetinin, ruhsatın ve sigorta poliçesinin fotoğraflarını göndereceklerini söylediler. Yani işimizi büyük ihtimalle sigorta ile çözüp masrafımızı karşılayacağız ancak sürücünün alkol aldığını hiçbir zaman kanıtlayamayacağız, hatta muhtemelen çarpıp kaçmadan bile ceza almayacak. Mahkeme yolunu seçip seçmemekte kararsızım.
    maddi olarak problemi çözdüyseniz sizdede bir rahatsızlık yok ise bence en akıllıca yol uzatmamakktır diye düşünüyorum,

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kazma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mahkemeye ver. Sürünsün itin oğlu....
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

Memleket Çorum, ikametgah; Gediz /Kütahya
    Motosikleti
    YAMAHA SUPER TENERE
    Geçmiş olsun. Allah bir daha yaşatmasın.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler