Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Atlattığım kaza ve kasko

Motovento
    REKLAM ALANI
    turkmath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 - Kawasaki z250sl
    Arkadaşlar bugün belediye otobüsünden inip soluna bakmadan önüme atlayan bir kızın yüzünden küçük bir kaza atlattım.
    Duran belediye otobüslerine yaklaşınca inen binen yolculardan kaynaklı sürprizler fazla olur diye genelde hep yavaşlarım. Bugün de otobüse yaklaşırken epey yavaşlamıştım, neredeyse yürüme hızına kadar düşmüştüm. Fakat birden önüme atlayınca malum ani ön fren, direksiyon kırma ve ne yazık ki yerdeki araç yağ kalıntıları üçlüsü yardımıyla motorum neredeyse durur pozisyonda iken sola yattı. O an grenajı düşünerek yere çarpmasın diye gidona sıkıca sarıldım, gitme dedimfakat yeri küçücük de olsa öpmesini engelleyemedim Grenajda ufak bir çizik oluştu ne yazık ki.

Kaskom var ve bir ay sonra süresi bitiyor. Fikrinizi almak istediğim konu şu;
    Bugün kasko şirketiyle görüştüm, sorumlu kişi "sizin yerinizde olsam küçük bir çizik için kasko bozdurmam, bir dahaki kaskoda iki katını ödersiniz" dedi. Ben yine de kaskodan faydalanmak istediğimi söyledim. Onlar da herhangi bir servise gidin beyan formu hazırlayın gerisini onlar biliyor dedi. Bu ne demek şimdi? Beyan formundan sonra süreç nasıl işliyor? Ödeme, parça alımı, expertiz vs. nasıl gerçekleşiyor?

Tecrübesi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gurkanerkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 07
    Ufak bir çizik için plakada çıkacak hasar kaydı ve yüksek kasko primine değer mi sizce ?

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bencede ufak bir cizik icin kaskonuzu bozmayin ilerde cok daha yuksek primler odersiniz...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    çizikten kastınız grenajda bir hasar ise eğer sigorta priminiz 150-200 lira artmasına değecek ise sorun olmaz ama 2 katını vs ödemezsiniz

Motosikleti
    ---------- Mesajlar birleştirildi - 23:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:19 ----------

[/COLOR]
    Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çizikten kastınız grenajda bir hasar ise eğer sigorta priminiz 150-200 lira artmasına değecek ise sorun olmaz ama 2 katını vs ödemezsiniz
    Evet çizik, kırılma falan değil ama dikkatli bakınca belli oluyor, ben sürekli görürüm orası da ayrı. 150-200 lira değil, biraz tehditvari bir şekilde bir dahaki yenilemede iki katı denildi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:23 ----------

Alıntı ardacik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bencede ufak bir cizik icin kaskonuzu bozmayin ilerde cok daha yuksek primler odersiniz...
    Alıntı gurkanerkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ufak bir çizik için plakada çıkacak hasar kaydı ve yüksek kasko primine değer mi sizce ?
    Ben de tam bu fikir ayrımındayım. Bilemiyorum, kaskodaki eleman iki katını ödersiniz bir dahakine deyince! Sonuçta sadece grenaj değişimi, grenaj en az 300-500 birşey vardır.
    Plakada hasar kaydı çıksa da satış aşamasında fotoları gösterdikten sonra sorun yine çıkar mı?

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Kasko yetkilisine sorsaydın ya ne Biçim kasko Firmasısınız diye mini onarım yokmuymuş
    Arabalarda olan poliçe bedeli kadar hasar da kasko poliçe si bozulmadan onarım yapılır ve tramer de göZükmez exper atanmadığından dolayı

Motosikleti
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kasko yetkilisine sorsaydın ya ne Biçim kasko Firmasısınız diye mini onarım yokmuymuş
    Arabalarda olan poliçe bedeli kadar hasar da kasko poliçe si bozulmadan onarım yapılır ve tramer de göZükmez exper atanmadığından dolayı
    Sormadım ama poliçeyi az önce bir daha inceledim mini onarım bulunmuyor ne yazık ki.

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Arabamın arka tamponu kırıldı, kasko mini onarımdan plastik kaynağı yaptı, kırılan tırnakları yeni gelen bi makinayla yeniledi ve cuk oturdu şuan çizgileri mükemmel. boyası vs de yapıldı. Dubai star sigortanın Auto King te ''elit onarım'' adında HASARSIZLIĞI BOZMAYAN bir olayı varmış ondan yaptırdım.. Tramere işledi kötü oldu (1.000TL) ama hasarsızlığım bozulmadı..

Lakin her şirkette kamsamlar farklı, motosiklet kaskolarında genellikle mini onarım olmuyor,saçma sapan kapsamlar ile müşteriyi kandırıyorlar. Benim arkadaşım sigortacı olduğu için hem arabamın kaskosunu,hem motosikletimin kaskosunu ona yaptırıyorum. Uygun fiyata rağmen koltuktaki sigara yanığını dahi kapsama sokuyor.

Eğer hasarsızlığı bozacaksa sakın yaptırma.. 150-200 tl ye grenaj boya işi yapanlar orjinali gibi yapar.. hem tramer yazdırma hem uğraşma hemde hasarsızlığı bozdurma.. Bence motosiklet kaskoları önce çalınma sonra da pert-ağır hasar durumlarında kullanılmalıdır.. Zaten 50 km ile düşse motorun turşusu çıkıyor (biryere çarpar yada takla atmaya başlarsa) hala yaşıyorsan kaskodan parayı almak çok güzel olur =)

fatih545 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '16Pulsar200-16'MT07
    Bence yarın ilk işin racing motorlar için olan koruma takozlarından araştırmak olmalı.. Eski motoruma taktırmıştım. 2 kez olduğu yerde düştü. Stop ettim kaldırdım çalıştırıp devam ettim. Sadece takoz çizilmişti

Kasko meselesindeyse sakın ufak bir çizik için uğraşmayın. 1000TL geldiyse sonraki 2500TL bile gelebilir sağı solu belli olmaz..

Daha önce motosiklet için grenaj tamiri yapan bir yer okumuştum maslak veya beşyoldaydı galiba ama emin değilim. Biraz araştırıp sağa sola sorun ucuz yollu tertemiz halledersiniz. Geçmiş olsun

Motosikleti
    Alıntı fatih545 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence yarın ilk işin racing motorlar için olan koruma takozlarından araştırmak olmalı.. Eski motoruma taktırmıştım. 2 kez olduğu yerde düştü. Stop ettim kaldırdım çalıştırıp devam ettim. Sadece takoz çizilmişti

Kasko meselesindeyse sakın ufak bir çizik için uğraşmayın. 1000TL geldiyse sonraki 2500TL bile gelebilir sağı solu belli olmaz..

Daha önce motosiklet için grenaj tamiri yapan bir yer okumuştum maslak veya beşyoldaydı galiba ama emin değilim. Biraz araştırıp sağa sola sorun ucuz yollu tertemiz halledersiniz. Geçmiş olsun
    Sağ olun. Koruma takozu ayarlamıştım bir tane ama taktırmak kısmet olmamıştı
    Ne yazık ki İstanbul'da değilim ama burada da araştıracağım. Önerileriniz için ayrıca teşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:15 ----------

Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arabamın arka tamponu kırıldı, kasko mini onarımdan plastik kaynağı yaptı, kırılan tırnakları yeni gelen bi makinayla yeniledi ve cuk oturdu şuan çizgileri mükemmel. boyası vs de yapıldı. Dubai star sigortanın Auto King te ''elit onarım'' adında HASARSIZLIĞI BOZMAYAN bir olayı varmış ondan yaptırdım.. Tramere işledi kötü oldu (1.000TL) ama hasarsızlığım bozulmadı..

Lakin her şirkette kamsamlar farklı, motosiklet kaskolarında genellikle mini onarım olmuyor,saçma sapan kapsamlar ile müşteriyi kandırıyorlar. Benim arkadaşım sigortacı olduğu için hem arabamın kaskosunu,hem motosikletimin kaskosunu ona yaptırıyorum. Uygun fiyata rağmen koltuktaki sigara yanığını dahi kapsama sokuyor.

Eğer hasarsızlığı bozacaksa sakın yaptırma.. 150-200 tl ye grenaj boya işi yapanlar orjinali gibi yapar.. hem tramer yazdırma hem uğraşma hemde hasarsızlığı bozdurma.. Bence motosiklet kaskoları önce çalınma sonra da pert-ağır hasar durumlarında kullanılmalıdır.. Zaten 50 km ile düşse motorun turşusu çıkıyor (biryere çarpar yada takla atmaya başlarsa) hala yaşıyorsan kaskodan parayı almak çok güzel olur =)
    Zaten kaskoyu asıl çalınmaya karşı yaptırmıştım. Önerileriniz için teşekkürler. Grenaj onarım şu aşamada daha mantıklı duruyor. İyi bir usta bulabilirsek tabi.

Motosikleti
    Yamaha mt 700 tracer
    Küçük bir çizikse gerek yok ya da şöyle yapın tekrar kasko sözleşmesini yenilediğinizde yaptırın aşikar bir şekilde

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:52 ----------

Küçük bir çizikse gerek yok ya da şöyle yapın tekrar kasko sözleşmesini yenilediğinizde yaptırın aşikar bir şekilde

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Yahu kaskoyu ve hasarsızlığı bozduracağına daha uygun yollu karenajı söküp tamire yollasan ya şu adamlara:

http://www.motosikletboyacisi.com/

Dipnot: Pek çok markanın boya kodlarını hazırlıyorlar. Yeniden boyatırsanız sıfırdan farksız olacaktır.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)