Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

BMW K1300R Kazam. Serefsiz Ambulans icerir. Okuyun.

Motovento
    REKLAM ALANI
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    kardeşim geçmiş olsun sana birşey olmaması çok büyük şans
    ama böyle bi motora biniyorsak kılık kıyafet ve ekipman tam olmalı
    ve kesinlikle kasko olmalı
    şimdi senin kaskon olsaydı kasko şirketi bu kaza da suçlu olan taraftan parayı çatır çatır alır ama almadan önce senin bütün mağduruyetini giderir di yani sen kimse ile görüşmeden kendi kasko firmandan çok kısa bi zaman da paranı alır keyfine bakardın kasko şirketi bunların ciğerini sökerdi
    neyse olan olmuş bi kere
    mete_han bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim geçmiş olsun sana birşey olmaması çok büyük şans
    ama böyle bi motora biniyorsak kılık kıyafet ve ekipman tam olmalı
    ve kesinlikle kasko olmalı
    şimdi senin kaskon olsaydı kasko şirketi bu kaza da suçlu olan taraftan parayı çatır çatır alır ama almadan önce senin bütün mağduruyetini giderir di yani sen kimse ile görüşmeden kendi kasko firmandan çok kısa bi zaman da paranı alır keyfine bakardın kasko şirketi bunların ciğerini sökerdi
    neyse olan olmuş bi kere
    Kasko icin 6000 lira istemislerdi vazgecip yaptirmamistim bileydim yaptirirdim.
    mete_han ve F54 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Artık Yok...
    bana hep diyorlar niye gidip sıfır motor almıyorsun türkiyede bu yüzden sıfır motor almıyorum.sigorta şirketleri portföylerinde motorsiklet görmek istemiyor.

geçen gün elimde ihaleden hobi olarak toplamalık aldığım bir R1100 var.. trafik sigortası yaptırıcam bir rakamlar çıkardılar 8-9 bin tl leri gördüm..

Çalınsa yada Kaza yapsamda bana bir şey olmasında gözden çıkartabiliceğim yani paramı çöpe atabiliceğim motor alıyorum o yüzden yüksek rakamlarada çıkmıyorum motorda..

Motosikleti
    honda pcx
    Cok gecmis olsun. Allah tekrarindan korusun. Karsi sirketten her hakkinizi lutfen talep edin ve insan canina kastetdigi icin de manevi tazminat davasi acin. O sofor de surum surum surunsun ve diger suruculere de bu durum ornek olsun ki , motosikletlerinde onlarla ayni hakka sahip olduklarini anlasinlar.

Kartal23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motorumu Sattım
    büyük geçmiş olsun

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı Sj's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet masraf akillara zarar. Su an belirsiz ama ya yalnizca motorun pert karsiligi masrafi seklinde nakit olarak alacagiz firmadan ya da hukuki yontemlerle(is o noktaya gelirse maddi manevi tazminat isleri de olacagindan fazlasiyla)

Tutanaklar ve mobese zaten beni 100% hakli buluyor.
    Geçmiş olsun. o motordan sağ çıkman bile mucize. Derhal "garanti sigorta fonu" na başvurup hasarınızı tazmin edin. Araç sahibi firmadan alır onlar. Ödemez o adamlar, seni oyalayacaklardır. Mahkemeye gitmeye gerek yok. Garanti sigorta fonu sigortasız araçların verdiği hasarları ödeyip sigortasız araç sahibinden de icra yolu ile alıyor.
    Sj's ve fazil bunu beğendiler.

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. o motordan sağ çıkman bile mucize. Derhal "garanti sigorta fonu" na başvurup hasarınızı tazmin edin. Araç sahibi firmadan alır onlar. Ödemez o adamlar, seni oyalayacaklardır. Mahkemeye gitmeye gerek yok. Garanti sigorta fonu sigortasız araçların verdiği hasarları ödeyip sigortasız araç sahibinden de icra yolu ile alıyor.
    O da opsiyonlarimiz arasinda evet

Motosikleti
    4. motor Honda
    Çok geçmiş olsun cidden çok ucuz atlatmışssın...

Trafikte ilerlerken zaten görünmez olarak gidiyoruz ama birde tabi trafiğin olduğu yerde trafik kurallarına harfiyen uymalıyız

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun, acil şifalar.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Jrspawn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Calibre 250rr - CRF250L - Duke 390
    Çok geçmiş olsun ilk fotoğraflara baktığımda kırmızı sıvıyı kan sandım tüylerim diken diken oldu İyi olmanız sevindirici sağlıcakla kalın

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    O da opsiyonlarimiz arasinda evet
    Böyle bir kazayı hafif yaralanma ile atlattığın için şanslısın. geçmiş olsun.

Yeri değil ama aklıma takılan bir soruyu sormak istiyorum. Ambulans sürücüsü kırmızıda geçtiğini inkar etseydi, yada sen ifade veremeyecek kadar kötü olsaydın, hastahanede olsaydın, ambulans sürücüsü yalan ifade verseydi ne olacaktı ? Adam inkar etse, dese ki ben yeşilde geçtim, bu durumda kendimizi nasıl savunmamız gerekmekte? Gördüğüm kadarıyla polis olay yerinde tutanak tutmuş, kimin sözüne itibar edecek bu tutanağı tutarken ?
    You start the game with a full pot of luck and an empty pot of experience. The objective is to fill the pot of experience before you empty the pot of luck.
    The older I get, the faster I was.

heia2654 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Daha evvel hukuki surecin selameti acisindan gonderiyi silmistim, ama biraz duzenleyip tekrar paylasiyorum:
    3 Mart 2016 tarihinde isik bana yesil yanmisken ilerledigim esnada arkamda mt-07li bir arkadasim takip ederken kirmizi isik ihlali yaparak motorun onunden bana patlayan, sireni calmayan, hastasiz ve hastaya gitme durumunda olmayan trafik sigortasiz ozel sirkete ait bir ambulans beni bicmistir (ilk paylasilan fotograflarda gorulen kirmizi sivi kanim degil motorda Levent usta ile denedigimiz ozel Evans radyator sivisidir, korkmayin).

Benim durumum mucizevi bir sekilde yalnizca doku zedelenmesinden ibaret, bugun itibariyle de %80 iyilestim. Surec esnasinda sagligimi sihhatimi soran eden iyi dileklerde bulunan herkese ne kadar minnet duysam az.
    Burada ekipmanin onemini tekrar dile getirmek gerek. Montum dainese avro c2 pelle, eldivenler alpinestars sp2 ve kaskim da shoei nxr, botum da bmw motorrad botu idi. Pantalon yoktu (bir onceki gunku yagmurdan dolayi kurumadigindan giymemistim) ve bacaklarimda sadece doku zedelenmesi bence buyuk bir sansti. Cunku baska turlu ucup dusmus olsaydim(ki kaza esnasinda once ambulansin camina kafami, kaportasina bel ve bacaklarimi carptiktan sonra kaldirim yakinindaki asfalta uctum) sonuc bel altimda farkli olabilirdi, hala da pismanim islak da olsa motor pantalonunu giymedigime.

Cok az da olsa konunun elestirileri bir iki kere dile geldi. Ben sunu soyleyeyim:
    Bu kaza engellenebilir miydi? EVET. Eger isiklarda daha sakin ve birinin bir takim ihlal ya da eksin yapabilecegini goz onunde bulundurarak ilerlemis olsaydim kusursuz kurtulabilirdim. Motosiklet kullanmak beraberinde serefsiz ve dengesiz algilamasi da gerektirir, bunu unutmayin. Hakli olup olu olmaktansa haksiz olup canli olmayi tercih etmek gerek her zaman.
    Kanuni ve hukuki tum yonlerden su an 100% hakli gorunuyor olsam da ben sucu kendimde buluyorum, bunun sebebini kendi basiniza gelirse lutfen aklinizda bulundurun.

Tekrar cok tesekkur ederim iyi dilekler icin.

Onur

http://i.hizliresim.com/v58M4z.jpg
    http://i.hizliresim.com/LAg93o.jpg
    http://i.hizliresim.com/rM8P9m.jpg
    http://i.hizliresim.com/7gXRvY.jpg
    http://i.hizliresim.com/Pk6XM5.jpg
    http://i.hizliresim.com/9oqkL5.jpg
    http://i.hizliresim.com/MpgqJg.jpg
    http://i.hizliresim.com/bDMNbb.jpg
    http://i.hizliresim.com/d3ZYbX.jpg
    http://i.hizliresim.com/z5ld4j.jpg
    http://i.hizliresim.com/GR2LzZ.jpg
    http://i.hizliresim.com/6Pq3nv.jpg
    http://i.hizliresim.com/3LjyoM.jpg
    Hocam şimdi motorun masrafı karşılandı perte çıktı adam suçlu bulundu felan falan tamam da...

Kırmızı ışığı göre göre geçip size fiziken ve ruhen hasar veren bu karaktersizin başına ne gelecek ondan haber verin.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Allah Tekrarından korusun...

Alıntı Zuzuuw adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Böyle bir kazayı hafif yaralanma ile atlattığın için şanslısın. geçmiş olsun.

Yeri değil ama aklıma takılan bir soruyu sormak istiyorum. Ambulans sürücüsü kırmızıda geçtiğini inkar etseydi, yada sen ifade veremeyecek kadar kötü olsaydın, hastahanede olsaydın, ambulans sürücüsü yalan ifade verseydi ne olacaktı ? Adam inkar etse, dese ki ben yeşilde geçtim, bu durumda kendimizi nasıl savunmamız gerekmekte? Gördüğüm kadarıyla polis olay yerinde tutanak tutmuş, kimin sözüne itibar edecek bu tutanağı tutarken ?
    Öncelikle konuyu açan arkadaşa geçmiş olsun.
    Komalık olsan zaten savunamazsın ama soruşturma devam eder. Kendine geldiğin zaman savunmanı, itirazını yaparsın.
    Mesaj sahibi arkadaşın yanında arkadaşı varmış ve mobese kayıtları mevcutmuş.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:31 ----------

Alıntı cemalkd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam şimdi motorun masrafı karşılandı perte çıktı adam suçlu bulundu felan falan tamam da...

Kırmızı ışığı göre göre geçip size fiziken ve ruhen hasar veren bu karaktersizin başına ne gelecek ondan haber verin.
    Çalıştığı firma basitçe geçiştirmez hele ki böyle % 100 suçluyken.
    İşini bile kaybedebilir.

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı dejavoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle konuyu açan arkadaşa geçmiş olsun.
    Komalık olsan zaten savunamazsın ama soruşturma devam eder. Kendine geldiğin zaman savunmanı, itirazını yaparsın.
    Mesaj sahibi arkadaşın yanında arkadaşı varmış ve mobese kayıtları mevcutmuş.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:31 ----------

Çalıştığı firma basitçe geçiştirmez hele ki böyle % 100 suçluyken.
    İşini bile kaybedebilir.
    Cevap için teşekkürler.

Şahsi tecrübelerim doğrultusunda bu durumda olsam kesinlikle firma yetkilileri ile görüşmem. Sigortasız ambulans gezdiren adam her türlü üçkağıdı dener. Sağlığınız sıhhatiniz yerine gelince avukata devredip geçin.
    You start the game with a full pot of luck and an empty pot of experience. The objective is to fill the pot of experience before you empty the pot of luck.
    The older I get, the faster I was.

FatalRhytm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 600
    geçmiş olsun ucuz atlatmışsın dediğin gibi trafik dikkatsiz sürücü dolu

Motosikleti
    Yamaha R25
    Geçmiş olsun birşey sormak istiyorum ekipmandan bahsediyorsunuz Peki motoru devamlı mı kullanıyorsunuz yani her binişte ekipmanla uğraşmak zor olmuyor mu?

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Geçmiş olsun Allah korumuş

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Alıntı Ebu Tarık adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun birşey sormak istiyorum ekipmandan bahsediyorsunuz Peki motoru devamlı mı kullanıyorsunuz yani her binişte ekipmanla uğraşmak zor olmuyor mu?
    Çok geçmiş olsun. Bende her motora binerken, giydiğim ekipmanları size göstereyim, resimde olmayan dainese torque cizmeler ve tech 90 kevlarda var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:52 ----------

Bana bakıp uzayli gibi görenler veya bu kadarda koruma olur mu yaw diyenler veya giymeye üşenenleri gerçekten anlayamıyorum. Asıl onlar nasıl bu kadar cesur ve kaygısız oluyorlar. Buyrun işte arkadaşımiz hiç suçu yokken cok ciddi bir kaza geçirmiş. Ekipmanlari olmasa şimdi çok daha ciddi yaralanmalar almış olabilirdi. Yani balik adamin tüplü dalış yapicagi bir günde ona yaw sen neden wet suit tüp mup takıyorsun zor olmuyor mu demekten hicbir farkı yok.
    zekeriyaimam bunu beğendi.

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    Geçmiş olsun, sonuç nedir ? Bir gelişme oldu mu ?

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)