Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

İlk kaza +18 grafik + (gif)

Motovento
    REKLAM ALANI
    toprakg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Herkese değerli yorumları için teşekkür ederim, şuan tır çarpmış gibiyim her bir yerim ayrı ağrıyor... umarım bunlarda geçer...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kanji - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 CBR 600RR
    Kardeşim geçmiş olsun.En kötü kazan bu olur umarım, her kaza ayrı bir tecrübedir.

Çizmiş olduğun gifte ben seninde en az araç sürücüsü kadar hatalı olduğunu düşünüyorum, çünkü sen canını trafikteki diğer araçlardan kollamak durumundasın. En sağdan gidiyor ve sapaklara yakın gidiyorsan, gözün hep soldan önüne atlayanlar da, solunda düz giden araçların ön aksında olacak, bu davarlar akıllarına birşey gelir bir anda kırarlar, bu bizler için mazeret değil, böyle bir durumda araçla birlikte sende hemen dönücen, fren yapıp uğraşma. Ben daha dün gece Fsm gişelere geliyorum sağ emniyetten, tam köprüye giricem, belediye otobüsü zart Etilere girmeye karar verdi, durmam mümkün değil, benide görmüyor zaten hemen bende girdim sağa, ilerden dnüp dolaşıp tekrar bağlandım. Sürücüler bizi görmüyor, bunu bilelim.

Tekrar geçimş olsun, kısa zamanda sağlıına ve motoruna kavuşman dileğiyle...
    "Strive for perfection in everything we do. Take the best that exists and make it better. When it does not exist, design it. Accept nothing nearly right or good enough."
    Henry Royce

Motosikleti
    Honda cg125 titan- Ktm 390 Duke
    Çok geçmiş olsun, Allah beterinden korusun.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    geçmiş olsun kardeşim...

Hubalahubhub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caponord 1200 adv
    Gecmis olsun arkadasim, suc sende degil, o arac surucusu o noktaya gelene kadar sinyal verdi mi hizini dusurdu mu ya da ne bilim oraya girecegine dair bir isaret emare bisey verdi mi ki sen bile bile aha araba carpcaaam carpcaaam diye diye mi surdun ki suc sende de oluyormus.. suc yok sende arkadasim sana suc atanlara kulak asma. Tum suc o dallama da.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    mumkun olduğu sürece karsındakinin hatalarını örtmek zorundasın malesef. araba sürenlerin çoğu motorluyu öldürebileceğinin bilincinde değil.

kafa 4 teker hesaplar 4teker

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Geçmiş olsun. Kazanın sırrı "Tam emniyet şeridine girecektim" cümlesinde saklı. Otomobil sürücüsü öküz mü oküz, hatalı mı hatalı, kafasız mı kafasız ancak sen kendini o yolun emniyet şeridine değil de normal şeridine girmek için pozisyonlamış olsaydın, o da senin arkana geçip şeridini o şekilde değiştirecekti. Şimdi buna itiraz edenler çıkacaktır, çıkabilirler ama bu böyledir. Siz hareketlerinizle trafikteki araçlara mesaj verebilir, onları yönlendirebilirsiniz. 10 yıldır motor sürüyorum daha kimse üzerime kırmadı.

toprakg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. Kazanın sırrı "Tam emniyet şeridine girecektim" cümlesinde saklı. Otomobil sürücüsü öküz mü oküz, hatalı mı hatalı, kafasız mı kafasız ancak sen kendini o yolun emniyet şeridine değil de normal şeridine girmek için pozisyonlamış olsaydın, o da senin arkana geçip şeridini o şekilde değiştirecekti. Şimdi buna itiraz edenler çıkacaktır, çıkabilirler ama bu böyledir. Siz hareketlerinizle trafikteki araçlara mesaj verebilir, onları yönlendirebilirsiniz. 10 yıldır motor sürüyorum daha kimse üzerime kırmadı.
    Arkadaşım bir şeyleri yanlış anlamayın diye gif çizmeye çalıştık halen anlamamakta ısrar ediyorsunuz çok ilginç :d, adam hatalı, adam öküz ben adamın arkasındayım dediğim gibi emniyet şeridine girmek için sağa yanaşıyordum yani en sağ şeridin en sağına yanaşıyordum zaten arabanın arkasındaydım kaza olduğunda da olduktan sonra da benim anlamadığım zaten adamın arkasında iken adam nasıl benim arkama geçicek? adam frene asıldığı an frene basıp sağa kırdım oda sağa kırınca onun arabasının arkası benim motorun önüne çarptı bu arada eğer merak eden arkadaşlar varsa pazartesi günü bütün kas ağrılarım geçti şuanda hiç bir yara yok raporda %100 karşı taraf suçlu çıktı.
    The PAIN you feel today will be the STRENGTH you feel tomorrow...

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    sağ şerit pişmanlıktır. kullanmayın.

Bulent78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    Gecmis olsun, yol ayrimlari trafigin en sakat yerlerinin basinda geliyor, ister arabayla gidin ister motorla ister bisikletle. Zaten dikkat etmen gereken bir yerken dalginligina gelmis sanirim.

Neyse bu kadarina da sukur, boyle ufak tefek kazalar aslinda insanin tetikte kalmasini, daha uyanik olmasini saglamasi acisindan, tamamen kotu olaylar degil. Her kaza birsey ogretir insana, biz sana bin kere de yol ayriminda dikkat et desek, onundeki okuz olabilir desek bu kazanin uzerinde yarattigi etkiyi yaratamayiz, bundan sonra oyle bir yol ayrimindan gecerken 50 kat daha dikkatli olursun diye umuyorum

Yanlis anlasilmasin, sana hatalisin demek icin soylemedim ama trafik hatayi %100 karsiya verse de, bu senin kazaya karistigin gercegini degistirmiyor, araba kullaniyo olsan hicbisey demezdim ufak kaza sonucta ama motorla olmek cok kolay biliyorsun ki. Oldukten sonra ama hata %100 karsi tarafindi demek cok anlamli olmazdi.

Tekrar gecmis olsun, en kotu kazan bu olsun.

S6453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    Çok çok geçmiş olsun dostum

Murat Ustaoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    Gecmis olsun. Maddi hasar tamir edilir boyle seylere uzulmeyin. Cana birsey olmasin. Bu sayfaday ne yazik ki daha kotu haberleri okuyoruz. Motosiklet de tamir edilir, yenisi bir sure sonra alinir ama canin telafisi yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:50 ----------

Bir de bu tip yol ayirimlari ve sapaklarda kör noktada kalmamak gerekiyor. Emniyet seridi yerine serit icinde veya orta seritte kalinmali.

drsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    geçmiş olsun.
    istanbul da motor-trafik ve sapak üçlemesinde hiç bir suretle en sağda olma arkadaşım. O şehir trafikten kaçmak için 10 takla atanların mekanı. hayatında böyle yüzlerce son dakika dönenleri göreceksin. senin kendi önlemini alman gerek. ben en sol şeritden en sağa önümü keserek dönen gördüm.
    3 haftadır almanya dayım. burada trafik kurallarından önce insana, karşıdan gelene saygıyı öğretiyorlar. minumum ışık var. kavşaklarda dönel kavşak uygulaması var. bir sapağa gelirken yolda şeritlere çizmişler sağa dönecekler sağ şeride geçmesi için. o şeride girmezsen sağa dönemiyorsun. dönersen arkadan ceza yolluyorlarmış. trafikte hiç korna sesi yok. herkes birbirine saygılı. burada bisiklet sürmek de çok zevkli. Önceliğin var. trafik de öncelik senin.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)