Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kaza Raporum Geldi Kusur Oranı Yazmıyor.Kim suçlu ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kuba Strike 150

Evet abilerim,arkadaşlarım.Kaza raporunu bugün aldım fakat üstünde kusur oranı yazmıyor.2 taraftada kurar ihlali söz konusu.Tabi ki taksici yalan ifade verip aracın yerini değiştirmeseydi %100 kusursuz taraf olacaktım.Bundan sonra işlemler nasıl yürür ? Kim asli kusurlu ? Kusur yüzdeleri kaç ? Ne yapmam gerekir bilgilendirirseniz sevinirim

Not:Benim K.Y.T.K ya göre 52/16 kanununu ihlal ettiğim,taksicinin ise 67.kanunu ihlal ettiği görülmüş.

Önceki konum:http://www.motosiklet.net/forum/kaza-raporu/160398-kaza-yaptim-suclu-olmadigim-halde-suclu-cikacagim-yardim.html

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    metinkilic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Bandit 650 S ABS
    Olay yerinde taksinin yerinin değiştirildiğini söyleyecek kimse yokmuş demek. Sen ifadende belirtseydin bunları. Haklı çıkabilirdin.
    Kaza raporunda kimin suçlu olduğu yazmaz. Bu tutanaklar tramer denilen merkeze gidiyor, kimin haklı kimin haksız olduğuna orası karar veriyor ve sonuç size bildiriliyor. Çok geçmiş olsun. Kamera şart.

52 . maddenin 16. fıkrasımı o?

sen kavşaha yaklaşırken hız kurallarına uymamışsın,
    oda dönüş kurallarına uymamış gibi duruyor.

eğer derdin maddeler ise, yani burada sen %100 haklı çıkabilme durumun yok malesef.

Motosikleti
    Kuba Strike 150
    Ben olay yerinde değildim.Tutanağıda görmedim.Kameram var ne kısmetki 2 gün önce banttan düştü.Taksici geriye doğru manevra yapıyormuş bu yalan ifadesinde.Rapor sonucunada öyle yazmışlar

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kavşaklarda kaza yaparsan polisler hemen suçu kavşaklara yaklaşırken hızı azaltmamak ve dönüş kurallarına uymamak olarak yazar geçer.

Aynısı basıma geldı, %50 verdiler, hem kasko hem sigorta tam 3 katına cıktı bu sene. Geçmiş olsun. Kamera ŞART. Kameran olsaydı dava açardın. Bu durumda polsin kafasına göre yazdığı şeye göre karar verir tramer.

Tramer sonucuna itiraz süresi var, istersen kullan, sen itiraz etmezsin, taksici eder. Tüm suç sana kalır haberin olsun. Bilen birisine danış.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    cico06 çok haklısın demek isterdim ama burası ankara, malesef berbat sürücülerle ve saygısız insanlarla dolu bir şehir. Motora binerken her zaman etrafı dört gözle takip etmek ve yol benim geçerim demeden tehlikelerden sakınmak gerekiyor. Senin bu yaptığın kaza pozisyonundan onlarcasını geçirdim bir kere bile düşmedim. Fren yapınca motoru devirmemeyi öğrenmek gerekiyor öncelikle.

geçmiş olsun... Asli kusur Taksici de tali kusur sizde... tali kusur asli kusurdan %25 çalar.. yani %75 taksici %25 siz kusurlusunuz...

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:52 ----------

Alıntı metinkilic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olay yerinde taksinin yerinin değiştirildiğini söyleyecek kimse yokmuş demek. Sen ifadende belirtseydin bunları. Haklı çıkabilirdin.
    Kaza raporunda kimin suçlu olduğu yazmaz. Bu tutanaklar tramer denilen merkeze gidiyor, kimin haklı kimin haksız olduğuna orası karar veriyor ve sonuç size bildiriliyor. Çok geçmiş olsun. Kamera şart.
    kendi aramızda tuttuğumuz tespit tutanakları tramere gider. kolluk kuvvetlerinin tutanakları gitmez üzerinde kusur durumu yazar..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)