Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kaza Yardım

Motovento
    REKLAM ALANI
    weirdo1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Herkese iyi forumlar yaklaşık 15 gün önce ufak bir kaza yaptım.
    E5 te yer yer açılan yoğun bir trafik vardı, ben en sol şeritde arabaların arkasinda duruyordum.
    Arkadaki duramayip bana vurdu bende öndekine daha sonra motor aradan firlayip biraz sürüklendi.
    Arka ve ön camurluklar kırıldi sağ tarafda suruklenmeden kaynaklı cizikler var.

Çok şükür yere bile düşmeden atlattim kazayı.

Ben tutanak tutacağız diye beklerken bu öküz arkadaş maça yetisecegim diye kartını uzatıp kaçtı plakasini bile alamadım.

Polisi aradım geldiler plaka olmadan bişey yapamayiz gibi bişeyler sacmaladilar uzatmadim.

Herneyse elimde kartvizit vardı ertesi gün gittim bu öküzün iş yerine, yaptir halledelim gibisinden yapıcı konuştu guvendim bende.

Parcalari aldım faturasini götürdüm bugün(260tl), yokuşa sürmeye başladı, 100 lira çıkardı kabul etmedim, sözde hafta içi havale yapacak.

Şimdi ben bu öküze gıcık oldum bir kere, savcılığa suç duyurusunda bulunma şansım varmıdır? Olay uzerinden 15 gün geçti olay günü ve saati belli.

Çıkarılması gereken ders; biri sizi oldurmedigi surece motorunuzu pert edip kacabilir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial Drift
    Bi fotograf delil kagit parcasi felan varmi ? Varsa soke soke alirsiniz buyuk ihtimal tanidik avukat var felan o hikayelere dusebilir olay. Gecmis olsun
    weirdo1 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda pcx125
    Olay yerinde fotoğraf var kacarken çektim plakası parlamis belli olmuyor.
    Araba müşteri arabasiydi sanırım bir daha görmedim. oto tamir servisi isletiyor.
    Teshirde edeyim;Sebat otomotiv
    Parasından ziyade ugrasmasini, huzurunun bozulmasini istiyorum.
    Bi çözüm bulacağım taktım kafayi.

Sti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gecmis olsun baskan,sanirim pcxturk sayfasinda gormustum sizi. Bu konularda,ozellikle boyle insanlari surundurmek lazim. Adam öldürmeye kasittan bile yurunebilir. Tanidik iyi bi avukat,fitil fitil getirecektir burnundan.
    weirdo1 bunu beğendi.

Motosikleti
    XL 650 TRANSALP
    öncelikle geçmiş olsun Polisi aradım geldiler plaka olmadan bişey yapamayiz gibi bişeyler sacmaladilar uzatmadim. demişsin polis saçmalamamışta sen biraz iş bilmezliğnden darbe yemişsin ne yapacak adam kayıt yok rapor kaza yapmışsın plaka almamışsın müneccim değil değil mi adamlar kaza yaptığınızda kesinlikle iyi niyetli olmayın rapor tutun sorun varsa kesinkle anlaşamam sebebiyle ekip çağırın yoksa adamla birebir iletişime geçmek zorunda kalır başınıza iş alırsınız

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sistem sıkıntılı. Polisler eğitimsiz.

Ben su an kaza yapsam birisine vursam ben de kaçarim.

Adam tutanak tutmadan olay yerinden kacmis ama polisler bişey yapmamış. Ne saçmalık. Kamu faydası için savciligin bu işi soruşturması ve olay yerini tutanaksiz veya anlasmasiz terk edenlere ciddi yaptırımlar uygulanması lazım.

Aksi taktirde ben de kacarim. Alacaklı adam ugrassin dursun.

berkay3212 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 RR 2015
    Delil olmasa bile 260 tl çıkmış az bir rakam. Adliyeye gidip suç duyurusunda bulunun. Adamı ifadeye cağırıp nedir bu olay demeleri bile o adama yeter.

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı weirdo1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Parcalari aldım faturasini götürdüm bugün(260tl), yokuşa sürmeye başladı, 100 lira çıkardı kabul etmedim, sözde hafta içi havale yapacak..
    260 TL için yaptığına bakın, Allah belasını versin mi demek lazım, onları tanıyan biri araya girerse tamamını alırsınız, Sebat Otomotiv demişsiniz, mağazanın bulunduğu yan komşulara durumu anlatın, belki kıramayacakları biri vardır, sizin için konuşur...
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 250C
    Benzer olay benimdr basima geldi gece nöbetçisiydi adam ise gec kalmisti numara plaka alip yolladim ayin 6 sinda maasim yatiyo ozaman vercem dedi iyi niyetine güvendim insallah bizde 250 lira icin insanlik olmus demeyiz ama bidahaki kazada allah korusu tabi olursa direk tutanak fotograf selfi ne varsa hepsini cekicem

feti_can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    iyilikten maraz doğar diye bi söz var ya
    Böyle durumlarda fazla iyi niyetli davranmamak lazım galiba

Motosikleti
    Activa-Pcx-cbr250r-Xj6N-BAVYERALI :) K1200R
    O adamı maça yetistirirdim benim motorum yerlerde surunecek adam maça yetişecek kardeş baya sabirliymissin nediyim.kesinlikle öyle bir durumda en az 2 3 foto plakayla beraber alınız,sonrası malesef böyle 100 lira uzatıyor adı insanlar.ikincisi savcılık sen dilekceni verirken soracak kanıt ve meblağ nedir diye kanıt yok 260 tl diyince git kardesim devleti meşgul etme muhabbeti dogacaktir diye düşünüyorum yanlişım varsa düzeltiniz.

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    tanıdığım biri gidip karşı tarafın anahtarını kaçmasın diye alıyorum diyordu, biraz psikoydu

Motosikleti
    Honda pcx125
    Aradım havale yapmamışsın dedim, artik boşluğunami denk geldi ne oldu 200 lira gönderdi.

Bu olaydan benim çıkardığım ders, 10.000tl üstü motora kesinlikle kasko yapılması gerektiği ve kameranin ne kadar gerekli olduğunu öğrendim.

Benzer olayları yaşayan motorcu çok. Suç duyurusunda da bir halt çıkmıyor kanıt istiyorlar.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Hocam 260 hasarin 200 tl gondermis 60 lirada sadakan olsun bosver cok karistirma ben bu kazayi yapmadin diyip magdur da edebilirdi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)