Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motosiklet kazası ve trafik polislerinin garip tutumu

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 (2014)
    Tarih: 18 Ekim 2015
    Saat : 20:00 civarı
    Kaza oluş şekli : Akıcı trafikte motosiklet yanından geçmeye çalıştığı otomobile çok yakın olduğu için yandan dokunuyor, denge kaybı yaşayarak düşüyor.

Not: Motorcunun yandan dokunduğu araç kaza mahallinde yoktu. Muhtemelen motorcunun ona dokunarak düştüğünü ya hiç farketmedi ya da kaçtı.

Kazazedeye yardım etmek için motordan indim. Kazazede yerde yatıyordu ve inlemelerinden ve feryatlarında kol veya omuz bölgesinde kırıkları olduğu anlaşılıyordu. Birkaç tane daha motorcu vardı. Ben kaza yerine vardığımda ambulans bekleniyordu.

Ambulanstan önce polis geldi.

Ancak ilk yaptığı yerde kıpırdamadan durmaya çalışan kazazedenin kimliğini istemek oldu. Kazazede muhtemelen kırılmış kolunu rağmen kolunu hareket ettirerek kimliğini çıkarmak zorunda kaldı. Bunun üzerine polisle tartıştım, şimdi kimlik tespiti yapmanın sırası olmadığını, gerekirse hastanede yapması gerektiğini, önce yol emniyeti alması gerektiğini, hala araçların kazazedenin ayak ucunundan geçtiğini söyledim. Polisler yol emniyeti aldı ama birazdan alkolmetre cihazını yerde yatan çocuğun ağzına sokarak alkol ölçümü yaptı !

Forumda trafik polisi arkadaşlar varsa bizi aydınlatırsa sevinirim. Bu uygulama doğru mudur? Kaza sonrası polisin yapacağı ilk aksiyon yaralının kimliğini alarak ağzına alkolmetre mi dayamaktır? Yoksa oradaki memurun kendisine sonradan iş çıkmasın diye yaptığı münferit bir olay mıdır?

Umarım kazazede iyidir.

Kaza sonrası Fotoğraflar: (Plaka ve kazazedenin yüzünü gizledim)

mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Fatiiiik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Rx3i Evo 2016
    polisin yerde yatan adamdan kimlik istemesi tamamen mantıga ters, ayrıca alkolmetre falan ne bileyim resmen işinin uzamaması için yapılmış gibi, alkolmetre için kesin bir şey söyleyemem ama kimlik istemesi bariz belli işi uzayacak abimizin

karşıyaka57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha yzf r25
    Bu kknuda bilgisi olan varsa yazar.Çocuğa üzüldüm İnşallah birşeyi yoktur.Motosiklette birşey yok gibi yavaş düşmüş olabilir mi?

seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Motoru apaci motoru diye gorup ugrasmak istememistir, gecmis olsun

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    motoru biraz sıkıntıların olduğu motor, yaralının durumunun ağırlığına bakarlar, eğer durumu ağırsa bunu zaten hasta kendine gelene kadar yapmıyorlar.
    çocuktan şüphelendiyseler eğer, alkol testi yapmaları da gayet normal

selselas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 250
    Senin soyledigin gibi once yol emniyeti almasi gerekiyirdu.kimlik tespiti ve alkolmetre olayina gelince başinda komiser baskisi ve ustune birde uzun mesainin son saatleri trafigin yogun zamanlari ise size anormal hareketlermis gibi geliyor ama yaomak zorunda kaliyorsunuz malesef yaraliya dokunum yardimci olsaniz bu sefer saglik açisindan bir skinti cikinca sizden şikayetçi olma durumu söz konusu ki kesin oluyorlar para koparmak için ya da olayin günah keçisi olmanizi sağliyor siz yapmişsiniz gibi onun için sadece kendi işinizi yapiyorsunuz

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı atillatopal9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoru biraz sıkıntıların olduğu motor, yaralının durumunun ağırlığına bakarlar, eğer durumu ağırsa bunu zaten hasta kendine gelene kadar yapmıyorlar.
    çocuktan şüphelendiyseler eğer, alkol testi yapmaları da gayet normal
    Gayet normal değil,
    Yaralı yerde yatıyor. Belli ki kımıldayamıyor. İstese de kaçamaz! Hastaneye gittiğinde kandan bakılsın alkolüne. O anda bu işlem gerçekten gereksiz olmuş. İnsan hayatını hiçe sayıyorsunuz...
    bulut59, eroceto ve MotorKafa bunu beğendiler.
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gayet normal değil,
    Yaralı yerde yatıyor. Belli ki kımıldayamıyor. İstese de kaçamaz! Hastaneye gittiğinde kandan bakılsın alkolüne. O anda bu işlem gerçekten gereksiz olmuş. İnsan hayatını hiçe sayıyorsunuz...
    Yanlış anladınız,
    yaralının durumu ağır değilse kendindeyse; ve ciddi birşeyi yoksa normal dedim. çünkü olay yerinde tespit koymak hastahanede sorgulamaktan çok daha önemli. hastanın durumu ağır değilken yapılmış olan bir alkol testi ile, hastahaneye gitmiş norkoz etkisinde 24 saat sonra alkol testi yapılması çok ayrı bir şey
    bahsetmiş olduğum şey bu,
    ama tabi ki de öncelikle yol güvenliği alınmalıydı. şimdi aktarımda önemli. belki alınmıştır da, dikkat edilmemiştir.
    yada olayla ilgilenen normal polis memuru da olabilir. eğer trafik olsaydı, daha tecrübeli davranırdı.
    bir motor kazasında; polislerimizin motor başında beklediğini ( sırf çalınmasın diye ) hepimiz çok iyi biliyoruz.

tekrarlıyorum, yatan insanın durumu ağır değilse, ve şüpheli ile yapılması normaldir.
    alkol içip motora/araca binan birisine "insan" kelimesi yakıştırılmaz.
    bunu anca, alkolli bir şahıt ailemizden birisine çarptığında anlarız.

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Tamamiyle aptal polislerin önyargısı sonucu yaptıgı bişey belli, o motorun yerinde atıyorum 1200gs olsa ne biliyim z100 felan olsa böyle davranmazlar. Boş boş oturup para kazanıp helal ekmek yiyoruz lafını duyuyorum çok polislerden bu olayda onların söylemi gibi komedi filmi gibi resmen
    weirdo1 bunu beğendi.

evilded - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Delight
    hastanede kan testi yapılıyor, alkol çıkarsa kaza saatine kadar aradaki farkı hesaplıyorlar, tamamen gereksiz , boş hareketler.

Fyz.01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14 CBR 250R
    isterse motor 200 bin tl lik motor olsun polislerin yaptığı kanunda belirtilen şeyler. boş muhabbet yapmayın beyler

Ranay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr250r + Transalp
    Aynaları göremeyince böyle bir tutum oldu heralde polisler de
    geçmiş olsun ilgili arkadasa

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    hakemler bile yerde yatan atama sarı kart göstermez, ayağa kalkmasını bekler.
    mustf10 ve VESPERA bunu beğendiler.

Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE 2013
    Kaza sonrası alkol kontrolünü polisin yapması kadar saçma sapan bişey olamaz.
    Kaldıki prosedürler gereği ''trafik kazası'' sebebiyle gittiğin acil servis bunu polisler adına yapıp hastane polisine evrakları veriyo.
    Velhasıl kelam ne kadar saçma konuşuyorum di mi bu ülkede ne kural ne adalet ne de prosedüre uyan polis var. (Azınlık olan polislere sözüm yoktur. Allah hepsini korusun. Sözüm büyük çoğunluk olan maganda bozması rozetlilere :D
    MotorKafa bunu beğendi.

Merdo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    all cats are beatiful

weirdo1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Aynalar fazlalıkmış heralde.

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yerde yatan yaralıya niye kimlik tespiti yapılsın. Adam sağlam olsa polis gelmeden kaçar zaten.

Polisler uğraşmak istememiş, bir an evvel karakola gidip demli çayın yanında ot çöp muhabbeti yapmak istemişler.

Polislerin davranışlarını fazla eleştirmeyin. Hepi topu lise mezunu, 2 yıllık MYO ile üzerine üniforma verilmiş eğitim seviyesi en düşük devlet memuru. HAdeme bile KPSS'na giriyor. Sıkmayın falza adamları.
    mustf10, eroceto ve gurkanerkan bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Kaza durum larinda alkollü iseniz trafik sigortası ve kaskodan para alamamakla birlikte Direk suçlu durumdasnz alkol ölçülebilir durumda ise polisin ölcmesi kaza zedenin yararinadir yok eger olculemez durumda ise ambulansa alindigi ilk anda kaza zededen kan alinir daha sonra o kan tahlile gönderilir ve alkol testi yapilir.

papirus00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt-09 Tracer
    Ben kaza yaptığımda olay yerine polis intikal etmeden ambulans geldiği için bölgedeki polis sonradan hastaneye gelerek alkol testi sonucu vs'yi almıştı ve bana çarpan kişiyi doğrulatmak istemişti. Hastaneye gitmeden orada gerekli işlemleri yapmak adına uyanıklık yapmış olabilir polisler. Konu adli bir konu olduğu için asayiş müdahil olmak zorunda ve uygulaması gereken bir prosedürde var doğrudur, lakin bunu nasıl yaptığı insani ve vicdani bir durum sanki. insan gibi muamele görmek istemek suç değil bence. Tabi bunun haketmek için insan gibi muamele göstermek gerek. Şuraya gelmek istiyorum kısacası Son yıllarda polis teşkilatındaki bir takım aksaklıklar nedeniyle (doğruluğu/yanlışlığı tartışılır) genelleme yapılarak polislere karşı yaklaşımlarda yanlışlarda buna sebep oluyor olabilir.

Motosikleti
    Suzuki inazuma F
    Alıntı Zuzuuw adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yerde yatan yaralıya niye kimlik tespiti yapılsın. Adam sağlam olsa polis gelmeden kaçar zaten.

Polisler uğraşmak istememiş, bir an evvel karakola gidip demli çayın yanında ot çöp muhabbeti yapmak istemişler.

Polislerin davranışlarını fazla eleştirmeyin. Hepi topu lise mezunu, 2 yıllık MYO ile üzerine üniforma verilmiş eğitim seviyesi en düşük devlet memuru. HAdeme bile KPSS'na giriyor. Sıkmayın falza adamları.
    Hepsi lise mezunu değil hepsi Meslek Yüksek Okulu mezunu bu bir. OKUMAK CEHALETİ ALIR EŞEKLİK BAKİ KALIR bu iki.Adamlar hayat boyu her gün it kopuk, sarhoş ve berduş ile uğraşıyor biraz empati kurmak gerek. Senin o beğenmediğin en düşük devlet memuru dediğin polisler özellikle Özel Harekatçılar biz rahat uyuyalım diye evlatlarına hasret yaşıyorlar. Ben daha iyisini yaparım diyosan sizin gibi gençleri sokağa çıkma yasağı olan yerlerde seve seve görmek isteriz cancağızım.
    Hondolog bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)