Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

240km ile yaptığım kaza. (ilk motorunu alacaklar için yazıyorum)

Motovento
    REKLAM ALANI
    aonal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 esd idi
    Ne zamandır girmiyordum nete yazının hepsini okudum ve bittikten sonra bakakaldım ekrana insan ne yazacağını bilemiyor gerçekten allah ailene

sevdiklerine bağışlamış geçmiş olsun..

Nedense yazı bitince aklıma ilkokul 3-4 te yaptığım kaza sonrası annemin hali geldi gözümün önüne :( Çocukluk işte bisiklet yarışı

yaparken otomobile çarpmıştım arkadaşlarım havada takla attığımı görünce anneme koşup araba çarptı hastaneye kaldırdılar çok kötü demişler annem

ağlayarak hastane yoluna düşmüş o yolda yakın değil 10 km uzakta en az, biz dönerken yolda karşılaştık o görüntüyü hiç unutamadım annem çaresiz

ağlar vaziyette ayağına bi terlik geçirmiş çıkmış sokaklara beni görünce bi sarıldıki... ne zaman bi kaza olsa veya kendim atlatsam aklıma o

görüntü gelir.. Motosiklet olsun otomobil olsun ailenizi ve kendinizi bu duruma sokmayın dikkatli kullanın allah hepimizi kazadan beladan korusun.
    Onur Avcı, pulsar_42 ve tinerci bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ufuk ARSLAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ah be güzel kardeşim kaç tanede mesaj yazmışsın şu başlığa..

mesajlarını görünce çok üzüldüm,nur içinde yat..

Ahmet biraderim sanada çok büyük geçmiş olsun..

konu başlıgının eski oldugunu bildigim için girdim kim ne yazmış diye ve benimde ilk bilginin mesajı gözüme carptı. topragı bol mekanı cennet olsun.

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    geçmiş olsun, bir umut bir mucize gerçekleşirde inşallah yürürsün kardeşim

üstte kalmalı!

Motosikleti
    KZGN
    Yazabilmek için kaç defa imleci geri aldım.
    Ama... tecrübe ettiklerize olmadı.
    "Gelecekten bana mesaj gönderen, benim dedim" kendi kendime, aslında size.
    Aktardıklarınız önemli olmanın da ötesinde..
    Taşıyorum paylaştıklarınızı.
    Bilmenizi istedim.
    скиталец

Motosikleti
    mondial mct 250 2006 mondial mc honda 125 titan
    kardeşim duadan başka aklıma bir şey gelmiyor ALLAH sana şifa versin iyileşmeni nasib etsin inşallah en kısa zamanda yürümeni ayağa kalkmanı nasib etsin inşallah.RABBİME emanet ol inşallah.

Adaşım bende bursadanım ve yazını okuduktan sonra 150 likten 700 lüğe geçesim vardı ama kesinlikle vazgeçtim. Allah razı olsun. Kendi adıma ......

DamienRice - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha TDM 900 A
    Alıntı AhmeT16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi günler motosiklet.net

Bilgi almak için arada baktığım,Üye olmaya gerek duymadığım motosiklet.net,Merhaba. Biraz konuşup birkaç cevap verip gitmeyi düşünerek yazıyorum.

Adım ahmet. Bursadanım. yaşım 25. Gençliğin baharı derlerya. öyle değil işte.Onu ben kendimden aldım.

acıtasyon olsun,geçmiş olsun denilsin diye yazmıyorum. Bakmak istedim foruma kaza bölümünde Bursa özdileğin orada kaza yapmış bir arkadaş.

2012 den beri geçmesine hala ilk motor SuperSport 600lük alayımmı muhabbetleri bitmemiş.

Yazmak istiyorum. Bilinçlenin diye yazıyorum.Kendime kızarak yazıyorum.Belki birine derdimi anlatabilirim diye yazıyorum.

2012 de Temmuzda bir motosiklet aldım ben. 2008 Model Yzf R1 aldım. daha öncesi sanıyorum 5 bin km kadar motosiklet kullandım ufak tekek şeyler buna scooterlerde dahil.

2012 ekimde o karanlık gecede. Bursa Özdilek geçiti hemen geçince Bir kavşak var. Total benzin istasonuda var orada.

Motosikleti sürme konusunda bir sıkıntım yoktu şehir içi normal şekilde kullanıyordum.Benim etrafımda motosiklet kullananda pek yoktur.
    Gittim beğendim aldım.Kimsede napıyorsun demedi. (ben kendimi bilmedikten sonra biri birşeyler desede ne kadar önemli ki? işte tam da bunun için yazıyorum bunları.

Bir an geliyor ki hayatta. İşte o an. Keşke dediğin an oluyor. Ben bursa tarafından gelip Görükle otobanına girecektim.Bursalılar bilir.Vazgeçip mudanya tepedevrentten dön ahmet dedim kendi kendime. Ben bunları düşünürken otoban sapağını geçtim.

Şunu belirtmek istiyorum. R1 Suçlu değil. Motosiklet asla suçlu değil.Gaz verdiğinizde giden.Frene bastığınızda duran bir makine yanlızca.
    yani güçlü motor öldürür demiyorum.Bilinçsizlik öldürür.

Sohbet gibi olsun istiyorum.İki dost konuşuyor gibi olsun. Öyle yazacağım.

Bak dostum. Görükleye gidiyordum ben,Okuldan sevdiğim bir kız umut verdi bana.Oldu gibiydi ya iş telefonda.Birlikte olacaktık onunla.
    Seviyordum,Çok..
    Neler diyeceğimi düşünürek gidiyordum ben. Aklım ne yoldaydı nede ibrede.
    Sen aklın başka bişeylerle çok meşgulken motosiklet sürüyormusun?
    Ben sürüyordum.

Sen motosiklet sürerken kulaklıkla yüksek sesle müzik dinleyip,bunun dikkatini dağıttığını bilip dinlemeye devam ediyormuydun?
    Ben ediyordum.

Sen güçlü bir motosikletin suya girdiğinde ne yapacağını biliyormusun?
    Ben bilmiyordum.

...........

Ekim'de. aklımda O'na neler diyeceğimi kurarken biraz daha vaktim olsun diye 15km öteden otobana girmek istedim,yolumu uzattım.
    Ben yazın aldığım. Ve gerçekten çok güçlü bir motosikleti ister inanın ister inanmayın daha hiç suya sokmamıştım.

Bak dostum Saat sanırım gece 2,3 arası. Olay nasıl oldu anlatayım
    Ben ne kadar hızlı gittiğimin hiç farkında değilim.
    Kulağımda da Muse-New Born bağırıyor.

bir an geldi. öyle bir kaydıki motosikletim. Beklemiyordum,Bilmiyordum,Ne yapacağımı hiç bilmiyordum.

o anlık savrulmadan sonra yüzüm ibreye yaklaştı o an ben Kadranda 240ı gördüm.

Nerdeydim biliyormusun? kavşağa sanırım 50 metre uzaktaydım ben.

Hafızam o anı çok net hatırlıyor.Belkide Allah özellikle hatırlamamı istemişti.Belkide bu yazdıklarım birine yol göstericek.
    Kader böyledir çünkü.

Nasıl motosikletin altımdan kaydığını hatırlıyorum. Kaskın yerle buluştuğu anda Gök yırtılırmışcasına çıkan sesi hatırlıyorum.

Sonra ne mi oldu dostum?

4 ay sonra uludağ universitesinde açtım gözlerimi ben. Gerçekten çok şanslıydım ben.

ne oluyor? diye ayağa kalkmak istiyor insan dostum.
    Sonra farkediyorsun ki bel altını oynatamıyorsun sen...

Hıçkırarak ağlayan bir ailen oluyor etrafında dostum.
    Arkadaşların çok üzgün bakıyor sana biliyormusun.

Sonra bir şekilde öğreniyorsun ömür boyu o sandalyede kalacağını dostum.Bil bak bu güzel bir duygu değil.

Ufak bir dalgınlığın mükafatını ilk sandalyeye oturduğunda iyice anlıyorsun dostum.

Kötü dostum,Gerçekten kötü.

Rüyanda koştuğunu görmek,top oynadığını görmek kötü dostum.

Sosyal yaşamı dert etme. Sevdiklerin değerli dostların varsa mutlu olabiliyorsun bazı bazı.

Bak dostum;

Motosiklet ile olan kısa maceramda beni çok mutlu etti. Seninde çok mutlu olmanı diliyorum.

Ama youtubeden izleyerek mutlu olma olur mu?

Doğduğumuz anda konuşamıyor koşamıyorsak.

Tecrübe etmeden Güçlü bir motosiklete binmek

Doğru değil dostum..

Yazdıklarım benim Kişisel görüşlerimdir.Hatada bendedir.

Ekipman konusuna girersekte. Orta segment tam kıyafetim vardı. Mont Motosiklet pantalonu eldiven kask.

Sağlıcakla Kalın. Dalmayın.
    Vakit buldukça sürün
    Motosiklet Bir tutkudur.
    Ömür boyu bu keyifi yaşayabilmek adına.Dikkatli sürün.
    Peki dostum o kız arkadaşın ile görüştün mü durumu biliyor mu

Motosikleti
    yamaha ybr125
    insanın tüyleri diken diken oluyor allah acil şifalar versin yazdıklarının hepsinden senin kadar olmasada ders aldık geçmiş olsun

Ne diyelim son pişmanlık maalesef fayda vermiyor bu olay sizin başınızamı geldi bu yazının aynısı bi sitede vardı Ne kadar dikkatli olursan ol illa illa bi öküz çıkıyor karşına

dovahhkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    Alıntı duadır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne diyelim son pişmanlık maalesef fayda vermiyor bu olay sizin başınızamı geldi bu yazının aynısı bi sitede vardı Ne kadar dikkatli olursan ol illa illa bi öküz çıkıyor karşına

Burda paylaşıldı ama heryere yayıldı bu konu
    Suzuki AN125 47000Km,Sym Gts 250ievo 4000km,CBR 125 6500Km, ,Kawasaki Ninja 250R 14000km
    Yamaha Xmax250 ABS 7000km, KTM Duke 200 ABS 3100km Yamaha Xmax250 8000km, Xj6n 18000km Xmax 250 Yollarda..

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Cok gecmis olsun yuce allah(cc) acil sifalar versin kardesim.

dovahhkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    Alıntı DamienRice adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam tahminimiz gibi olmamıştır yoksa yazardı diye düşündüm, ahmet bey bursadayım bende isterseniz görüşebiliriz özel mesaj atın yeter
    linkinpark20 bunu beğendi.

Gorkem.IX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    okurken çok değişik oldum, geçmiş olsun. İlla motorların her zaman sınırlarını zorlamayalım zorlanacaksa o yerler pistlerdir veya boş ve kuru yollardır.

KIDI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250
    Çok geçmiş olsun, ben chopper tarzı alacağım çok hız yapmayan bir motor ve bende hız seven biri değilim ama 20-30 la gitsem bile sizin anlattıklarınız hep aklımda olacak. Hayatta inşallah bundan sonra yüzünüz hep güler hep istediğiniz şeylere sahip olursunuz sizin gibi iyi insanlar olunca insan hayata bir daha sıkıca sarılabiliyor. Teşekkürler.
    'Saygı göster, saygı gör.'

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    yüksek cc ile başlamak isteyen genç kardeşlerimize yol göstermesi açısından güncel

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS
    Geçmiş olsun,konunun üstünde kalması hepimiz için iyi olur,600lukle 1000likle başlayacağım diyenler için çok daha iyi olur,belki ders çıkarırlar.

Ne desem bilemedim allah herseyin hayirlisini versin

Motosikleti
    nc750x
    Bu başlık ve içindekiler o kadar anlamlı ki ben olsam bu konuyu en üstte sabitlerdim. Allah yardımcınız olsun. Geçmiş olsun. İnşallah iyi olmuşsunuzdur.
    SweentLy bunu beğendi.

Aquaium - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT07 MOTOCAGE
    Çok geçmiş olsun müdür, harbiden okurken acayip kederlendim

AhmeT16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı DamienRice adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilmez olur mu

Bir süre görüştük konuştuk tabiki beklenildiği gibi olmadı kendimde istemedim.

Hayat anlık tamamiyle kıymetini iyi bilin arkadaşlarım

Gönlünüz kadar güzel mesajlarınız için teşekkür ederim

Sırtlık giymeyi ihmal etmeyin

Hepinize saygı ve sevgilerimle
    DamienRice ve montanaturne bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)