Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
13. sayfa BirinciBirinci ... 3111213

240km ile yaptığım kaza. (ilk motorunu alacaklar için yazıyorum)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Cbr500R (2015)
    Çok geçmiş olsun, Allah sabır ve şifa versin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    montanaturne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB250R
    Ne yazacağımı inanın bilemedim. Çok büyük geçmiş olsun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:27 ----------

Alıntı snemej adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çerçeveletip duvara asılacak bir yazı olmuş

Çıktı alıp, aksesuarlarımı koyduğum dolaba astım ben.

Kergit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X Max 250
    umarım sağlık durumun iyidir hemşehrim.
    bir çok insan için faydalı olmuştur bu yazı.
    Ama buna benzer olaylarda çevrenin etkiside çok
    20 yıldır motor sürerim 150 ccden yukarı çıkmadım hiç. ihtiyaç duymadım
    iki motorcu ile muhabete girdiğinde motorunu söylediğinde hemen yüz ifadelerinin değiştiğini görüyor insan.
    cc yükseltmek istiyorsun anlamsızca ihtiyaç olmasada
    montanaturne bunu beğendi.

Motosikleti
    Falcon Crown 150
    İçimizi parçaladın be kaptan , Allah sana uzun ömürler versin. Her aldığımız nefes hediyedir, her halimizin daha kötüsü , yerimizde olmak için dua eden birileri illaki vardır. Şu hayatta neyi elde etsek yetmiyor , neyi kaybetsek arıyoruz. Allah bizlere varlığımızın kıymetini bilmeyi nasip eylesin , her ne şartta olursak olalım.
    Güzel Şale bunu beğendi.

Motor almak için internette marka arayışı içindeyken tesadüfen okudum arkadaşımın yazısını. Çok üzüldüm. Yaşım 52 ve çocukluğumdan beri ötelediğim duygularımı bastıramayıp artık motor kullanayım,özgürlüğü tadayım dediğim sırada ve başka bir başlıkta paylaştığım gibi eğitim sırasında motorun üstüme düşmesi ayağımı ezmesi, bir kaç dikiş ve kırık şüphesine rağmen... hekimlik gibi bir meslek yapmama ve bir süre bu mesleği yapamayacak bir kaza geçirmeme rağmen... 52 yaşında topallayarak yürüyen şu halime rağmen bir motor arıyorum-arıyordum. Sürat ve hata bilinçsiz kullanım sadece motor değil otomobilde de felakete yol açıyor ve hatta yakın bir arkadaşım çok iyi bir motorsiklet kullanıcısı ve ilk büyük kazasını yaptı. Bir farkla ki kendi otomobilde iken ve kırmızı ışıkta beklerken son hızla gelen bir jip arkadaşımın otomobilini biçti. Kırık kaburgalar ile kurtuldu. Demem o ki kaza her zaman olabiliyor. Her araçta hatta yürürken olabiliyor. Ama arkadaşım çok güzel yazmış, “motorun kaportasının kendim olduğunu bilemedim” diyor. Bu durumda bize düşen iki şey var: birincisi arkadaşıma şifa dilemek, eski sağlığına kavuşması için Allah’a dua etmek. İkincisi bu sevdadan vazgeçmek.Allah tüm motor sevdalılarını korusun.
    sey_47, Güzel Şale ve tarpin bunu beğendiler.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Sevdadan vazgeçmek diye birşey yok. Motosikleti Bıraksan bile Bu öyle birşey ki bir kere üstüne oturup hissini tattiğin zaman 2-3 sene sonra tekrar dönüp dolaşıp kendini bir motosikletin üstünde bulursun.
    Sen arabanın içinde oturup trafikte beklerken vızır vızır geçen motorlara baka baka iç geçirirsin. Şehirler arası yolda yanından geçip giden motorların sesini dinleyip ah ulan ah dersin yani işin kısası bu işin sonu mezar başka yolu yok

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Nahre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sürat ve hata bilinçsiz kullanım sadece motor değil otomobilde de felakete yol açıyor ve hatta yakın bir arkadaşım çok iyi bir motorsiklet kullanıcısı ve ilk büyük kazasını yaptı. Bir farkla ki kendi otomobilde iken ve kırmızı ışıkta beklerken son hızla gelen bir jip arkadaşımın otomobilini biçti.
    Iyi ki arkadasiniz kaza gerceklestiginde motosiklet uzerinde degil de araba icindeymis...

REKLAM ALANI
13. sayfa BirinciBirinci ... 3111213

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)