Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

240km ile yaptığım kaza. (ilk motorunu alacaklar için yazıyorum)

Motovento
    REKLAM ALANI

Kardeşim çok geçmiş olsun. Şu an seni tam olmasa da anlayabiliyorum. 5 gün önce kaza yaptım pantolon hariç tüm ekipmanlar vardı tabi dizlik de yok sol diz güzelce kemiğe kadar açıldı sadece tuvalete kalkabiliyorum ızdırabla 1 aya anca iyileşir. Bazı arkadaşlar cc muhabeti yapmış yine bu muhabbet bitmiyor. Ben de 600 ile başladım 4500 km de bi kaza 5800 de bi kaza daha yaptım. İlki 70 le dümdüz yolda yağ varmış hiç suçum yokken kaydım düştüm eldiven ve kask hariç ekipman yoktu bindim devam ettim. Son kaza ise 80-90 la giderken virajı alamadım suç benim tamamen yani. Şimdi cc olayına gelelim 90 km hızı mobilet de yapıyor 600 cc 280 yapıyor diye 280 le gidersen ölürsün. Neyse benim inandığım birşey daha var ben kuşadası sahil yolunda viraj yaparken kaza yaptım. Allah herşeyi bilendir her şerde bir hayır her hayırda bir şey vardır. Hayırda şerde bendendir. Diye kuranda okudum. Eğer belki ben orda düşmesem 2 viraj sonra hatalı araç sollayan bir arabanın altında kalabilirdim herşeyde vardır bir hayır vaktimiz gelmedi ölmedik neyse iyi geceler. Kul hesap yaparken kader gülermiş. Doğduğumuz gün ile öleceğimiz günü allah biz daha dünyaya gelmeden biliyor. Bir kısmımız motorla ölecek ama inanın ölmek sakat kalmaktan çok daha kolay...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    dovahhkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    Gel abi sen mudanya ya bi cay ismarlayayim

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Belki konuyu 30. Kez bastan sona okuyusum. Her okuyusumda kelimeler bogazimda dugumleniyor. Abi umarim bir gun tanisiriz. Son derece durust, mutevazi bir insan oldugunu düşünüyorum. Buyuk ihtimal gelmen zor olur ama olur da bir gun yolun mudanyaya duserse ben de tanismayi cok isterim.

Motosikleti
    gt250r
    Alıntı denizci1988 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim çok geçmiş olsun. Şu an seni tam olmasa da anlayabiliyorum. 5 gün önce kaza yaptım pantolon hariç tüm ekipmanlar vardı tabi dizlik de yok sol diz güzelce kemiğe kadar açıldı sadece tuvalete kalkabiliyorum ızdırabla 1 aya anca iyileşir. Bazı arkadaşlar cc muhabeti yapmış yine bu muhabbet bitmiyor. Ben de 600 ile başladım 4500 km de bi kaza 5800 de bi kaza daha yaptım. İlki 70 le dümdüz yolda yağ varmış hiç suçum yokken kaydım düştüm eldiven ve kask hariç ekipman yoktu bindim devam ettim. Son kaza ise 80-90 la giderken virajı alamadım suç benim tamamen yani. Şimdi cc olayına gelelim 90 km hızı mobilet de yapıyor 600 cc 280 yapıyor diye 280 le gidersen ölürsün. Neyse benim inandığım birşey daha var ben kuşadası sahil yolunda viraj yaparken kaza yaptım. Allah herşeyi bilendir her şerde bir hayır her hayırda bir şey vardır. Hayırda şerde bendendir. Diye kuranda okudum. Eğer belki ben orda düşmesem 2 viraj sonra hatalı araç sollayan bir arabanın altında kalabilirdim herşeyde vardır bir hayır vaktimiz gelmedi ölmedik neyse iyi geceler. Kul hesap yaparken kader gülermiş. Doğduğumuz gün ile öleceğimiz günü allah biz daha dünyaya gelmeden biliyor. Bir kısmımız motorla ölecek ama inanın ölmek sakat kalmaktan çok daha kolay...
    Bismillahirrahmanirrahim
    Nerede olursanız olunuz ölüm size ulaşır; sarp ve sağlam kalelerde olsanız bile! Kendilerine bir iyilik dokunsa “bu Allah'tan” derler; başlarına bir kötülük gelince de “bu senden” derler. “Hepsi Allah'tandır” de! Bu adamlara ne oluyor ki bir türlü laf anlamıyorlar? Nisâ Suresi 78. Ayet
    Böyle bir ayet var fakat 2 tip kader vardır,takdiri kader ve tedbiri kader.. 600cc ile başlangıç ve daha 5000li km lerde viraj yapmak?? Yanlış düşünüp yanlış uyguluyorsun ve herşey Allah'tan diyerek musibetlerden ders almıyorsun,misal araç sollamak ve sollamamak gibi 2 seçenek var sollarken yaptığın kaza senin suçundur yükleyecek tek şey verdiğin karardır.Viraja 60la girmek varken 90la girmek hemde 600cc başlangıç yapıp 5000li km lerde yaptığın kaza senin ihmalkarlığındandır.Kader vardır kadere inanmak farzdır,fakat geleceği düşünmeden davranmak aklını her alanda kullanan tek canlı insana yakışmaz. Kısaca kaderimde ne varsa o olur işe gitmeyim evde yatıyım akşama kadar,kapıyı boşver bakkala giderken 3.kattan merdiveni kullanmak yerine camdan gideyim,üstüme benzin döküp çakmağı çakayım bakalım kaderimde yanmak mı varmış vb. şeyler dur şu virajda sınırları zorlayım demekle eşdeğer hareketlerdir. Ayrıca bana göre başlangıçta 600cc ile yaptığın 10bin km tecrübe,125cc deki 10bin km kadar tecrübe katmaz,her işin bi başlangıcı olur sonuçta dimi spor yaparken 50km yi pat diye koşamazsın geçen zaman ve antremanla 50km ye ulaşırsın,yada ticaret mesela bir anda milyon dolarlık iş yapılmaz ufak ufak işi büyütürsün,alkol içmemiş biri tek gecede 10 bira içemez ama zamanla içer,sigaraya başlarken bile günde 4-5ten 2pakete kadar çıkar,ilkokulda 2bilinmeyenli denklem sormazlar ileride sormak için hazırlarlar yani hayatın heryerinde başlangıçlar alt seviyeden başlarken 600cc de 90la gidiyor mobilette gidiyor demek,hala şu 600cc de başlangıç olur kafası nasıl devam ediyor anlamıyorum.
    Umarım tez zamanda sağlığına kavuşursun.
    leons ve sdt bunu beğendiler.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Bu gün yaptım bi kaza sağ şeritten sol bıraka sinyalsiz atladı araba , bende girdim şoför kapısına, tavandan kayıp arkaya düştüm, full body armor dizlik tam teçhizat gezerim her zaman Allaha şükür.
    Çiziksiz atlattım, kaza şokunu atlatır atlatmaz aklıma çok önceden okuduğum bi yazı geldi...
    Denilebilecek tek şey, Motosiklet sürerken hayatınızın bedeninizin değerini unutmayın.
    Sizin tecrübeli hatta "Profesyonel" olmanız, diğer sürücülerin de profesyonel olduğu anlamına gelmiyor.
    Salurbey, osiosborn, fedos ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Ne denir bilmiyorumda ürktüm be hocam , Allah yardımcın olsun teşekkürler.

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Kaza yapan arkadaşıma çok geçmiş olsun. Okuyunca çok üzüldüm. Ama yaşadığın için mutlu oldum. Burada arkadaşlar eğitim alınca ölümsüzlük kazandığını falan zannediyor. Ben de öyle zannediyordum. Dün ekşide bi kaza videosu ve kaza sonrası görüntüleri gördüm( 280 ile giderken kaza yapan motorcu{18+} ). Yüksek hızda önü boş olan motosiklete, 2 yan şeritteki arabaya o anda çarpmış bir motosikletli çarpıyor Bursa otobanında. Sonrası insan parçaları. Empati kuruyorsun. Dehşete düşüyorsun. Dünden beri gözümün önünden gitmiyor :(

Kazayla ilgili ek bilgi olarak bir yakının belirttiğine göre pistten dönen tayfa yapıyor kazayı. Piste girebilmek için tüm kıyafetlerinin tam olması lazım. Ama o kıyafetler bile yetmemiş. Rica ediyorum pist dışında gazlamayın. 250 - 300 kilometre hızlarının gerçek yüzünü gördüm videoda.

Ne yazık ki insan görmeden inanmıyor.

vader - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750D Integra
    Aslında yazdıklarınızı çok uzun zaman önce okudum, sonra bir daha, bir daha okudum.

Her okuyuşumda gözlerim doluyor. Bir şeyler yazayım diyorum, ama elim klavyeye gitmiyor bir türlü.

Yazının altındaki "beğen" butonuna bile basmak istemiyorum.

Olur da bir gün yolum Bursa'ya düşerse, sizinle mutlaka görüşmek, yüz yüze konuşmak isterim.

İzmir'den sevgi ve saygılarımla.
    Tecrübe, limitlerini bilmektir.

Motosikleti
    Yamaha Crypton
    Okurken tüylerim diken diken oldu. Kaza videoları izlediğimizde de içimiz burkuluyor. Benim gibi yeni başlayan arkadaşlara da yol gösterme açısından çok güzel anlatmışsın. Geçmiş olsun diliyorum. Teşekkür ediyorum sana.
    Salurbey bunu beğendi.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok geçmiş olsun. Şanslıymışsınız mı desem şanssız mı bilemedim. Yaşadıklarınızı ve durumunuzu hayal edince bile beynim patlayacak gibi oluyor.

Ekipmanlarınız neydi ? Sırtlık ve bellik var mıydı ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:29 ----------

Bu arada yazınızı başka bir yerde paylaştım. Alıntı olduğunu da belirttim. Umarım gücenmez siniz hakkınızı helal edin.

Merak ederseniz link: https://teknoseyir.com/durum/603579#comment-2369918

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Ben birşey yazamıyorum ya.

Motosikleti
    cbf150 (şimdilik)
    Bu yazinin hakkini vericem hocam hakkini vericem allahin izniyle buyuk tecrubeler vardir herkes edinemez edinsede paylasamayan bunun adina tesekkur ederim sana bu aci tecrubeni paylastigin icin dikkatli olucam.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Peki bir insanın kimsesi ve seveni yoksa...
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

AhmeT16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki bir insanın kimsesi ve seveni yoksa...
    Birkaç sene sonra kimsesi kalmıyor zaten insanın, Kalanlara sarılmak gerek. Kalanlar gerçekten tutunmaya bir sebep. Bitmek üzere olan tatlının, Son kaşığıdır kalanlar.

Senin sorun anladığım kadarıyla hiç kimse olmaması, Gazel belkide dediğim ama Yalnızdık hepimiz doğduğumuzda.

Elden ayaktan düşmek kötü birşey olsa gerek evet. İmkan var ama, Hiç kimse yoksa devlet eli de var. Hayat bir roman aslında. Kalem elinde.

Yağmurları yağdırmakta elinde, Şimşekler çaktırmakta.

Baharı müjdeleyen çiçek açmış bir ağaç yazabilirsin,Üstünde öten bülbülleride.

Kaza kötü birşey Jimi,Yapma lütfen.
    Emron ve montanaturne bunu beğendiler.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Alıntı AhmeT16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birkaç sene sonra kimsesi kalmıyor zaten insanın, Kalanlara sarılmak gerek. Kalanlar gerçekten tutunmaya bir sebep. Bitmek üzere olan tatlının, Son kaşığıdır kalanlar.

Senin sorun anladığım kadarıyla hiç kimse olmaması, Gazel belkide dediğim ama Yalnızdık hepimiz doğduğumuzda.

Elden ayaktan düşmek kötü birşey olsa gerek evet. İmkan var ama, Hiç kimse yoksa devlet eli de var. Hayat bir roman aslında. Kalem elinde.

Yağmurları yağdırmakta elinde, Şimşekler çaktırmakta.

Baharı müjdeleyen çiçek açmış bir ağaç yazabilirsin,Üstünde öten bülbülleride.

Kaza kötü birşey Jimi,Yapma lütfen.
    Kendine iyi bak üstad. Dün konuyu güncellemeye çalışırken gözlerim kapanmış, uyumuşum.
    Ama bunu hergün düzenli yapıcam..
    Salurbey bunu beğendi.

AhmeT16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı bilginozi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. Allah sabırlar versin.
    Nurlar içinde ol bilgin. Yastığın cennet olsun...

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:28 ----------

Alıntı Alonedark93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kendine iyi bak üstad. Dün konuyu güncellemeye çalışırken gözlerim kapanmış, uyumuşum.
    Ama bunu hergün düzenli yapıcam..
    Uğraşma be dostum,Tek isteğim sabitlenmesi idi.Kırmadılar onuda. Kazasız sürüşler dilerim Sağol

ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    müziğin dikkati dağıttığını bile bile yinede açıyo insan

sdt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    Şuraya yazdıklarımı kaç defa sildim hatırlamıyorum.
    Kelimeler kifayetsiz kalıyor gerçekten.
    Allah sana kalan ömründe hayırlı kapılar açar inşallah.
    Allah'a emanet ol, kalan zamanında yapmak istediklerini mutlaka yapmaya çalış.
    Bu görmek istediğin bir ülke olabilir veya yapmak istediğin bir spor olabilir.
    İnsanı bu tür amaçlar ayakta tutar hep.
    Umarım mutluluk peşini hiç bırakmaz.

fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    O bel altını oynatamıyorum dediğin yer varya. Gözlerim doldu kardeşim. Allah yardımcın olsun...

Ben daha 130 km gecmedim daha fakat geçmemeye özen gösterecem. 20000 km yaptım. Bir kaza yaptım 20 km hızla giderken teker kaydı bende anlamadım oldu işte.
    Hayatınızdan örnek verdiğiniz için teşekkür ederim. Bir çok kişi senin teçrübeni dikkate alacaktır

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)