Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

En Son 120 ile Gidiyordum

Motovento
    REKLAM ALANI

çok geçmiş olsun kardeşim rabbim herkezi kazadan beladan korusun insallah, ambulanstaki seni bulanlara sordun mu yanımda baska birisi varmıydı diye ,birde kask kafandan onlar mı çıkarmış yoksa kaza anında kendisi mi çıkmış

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Geçmis olsun.
    Her kaza motosiklet sürücüleri için alinmasi gereken dersler içerir.
    Fakat nedense basimiza gelmeden ders almayi bilmiyoruz.
    Siz mesela ekipman konusunda gayet akillica davranmissiniz.
    Belli ki bu konuda yazilip çizilen ya da söylenen sözleri dikkate almis ve geregini yapmissiniz.
    Fakat ayni dikkati gece motosiklete binme ve hiz yapma konusunda göstermemissiniz.

Yazdiklarinizi okuyan ve ders çikaran bir çok kisi de isin ekipman kismina dikkat edecek ama motosikletini gece kullanmaya ve ortamin müsait oldugunu zannettigi anlarda hiz yapmaya devam edecek.
    Bu hep böyle oluyor çünkü ve hemen her sene saglam bir kaza topigi okuyup geçmis olsun dileklerinde bulunuyoruz.
    Bir de akibetini bilmediklerimiz var.

Tekrar geçmis olsun.
    Ailene de kolayliklar dilerim.
    Üzüntü bir yandan, yatan bir hastanin bakim problemleri bir yandan kimbilir ne kadar yiprandilar.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Çok büyük bir badire atlatmışsınız. Çok geçmiş olsun. 2008 yılında kafatasımın çatlayıp omzumun çıktığı, tendonlarımdaki esnemeden dolayı bacaklarımın 6 ay kadar tutmadığı berbat bir kaza da ben yaşamıştım. Kaskın bende görüntüsü yok ama sol taraftan sürtüne sürtüne erimişti. Şu resimdekinden daha fazlaydı. Köpükleri filan da fırlayıp iç astarı dışarıdan gözükür durumdaydı. Kaskı görünce şok geçirmiştim resmen. Hislerinizi anlayabiliyorum.

Merak ettiğim bir şey var. Acaba kaskın iç kısmının fotoğrafını çekme şansınız var mıdır zahmet olmazsa ? İçeriden nereye kadar esnediğini gerçekten merak ettim. Kafanıza hasar almamanız ile ilgili bir teorim var da. Kaskın kayışı takılıyken bu darbe ile kask çıkmayıp kafanızı aşağı bastırmış ve bu arada çenenizin altındaki kayış ağzınızı sıkıştırarak dişlerinizi kırmış olabilir. O darbeden bu şekilde kafatasınıza hasar almadan kurtulmuş olabileceğinizi düşünüyorum.

Her koruma bu kadar fayda etmeyebilir, gerçekten çok şanslısınız. Ama bu darbeleri kasksız veya montsuz aldığınızı hayal bile edemiyorum. Kimsenin de yaşamasını istemem. Tekrar çok geçmiş olsun.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Çok geçmiş olsun gerçekten Allah korumuş ...

Motosikleti
    4. motor Honda
    çok büyük geçmiş olsun...

Banada yaşadğınız olay ya kavşaktan geçerken birisi dokundu ya da anlık bir baygınlık geçirdiniz gibi geldi.

Ama en önemlisi şu an iyileşecek olmanız hatta daha da güzeli 35 günde bu hale gelmişsiniz yani bir kaç ay sonra normal yaşamınıza geri dönüceksiniz.

Bende geçtiğimiz günlerde bir kaza atlattım çok şükür bişey olmadı ama motor kazasının motordan düşmenin hatta motoru son derece dikkatli sürmek şakası olmadığını gördüm birde tabi kesinlikle korumasız çıkılmaması lazım bende de bellik vardı ve son hatırladığım yere belimin üstüne düşerek ayağa kalkmam. belkide 60 liralık bellik olmasaydı şimdi bende de kırıklar vardı.

Bu yüzden korumaları 2 dakikacık bir yol olsa bile giymek gerekli başkası da bize gelip çarpabilir, bizim hatamız olsada olmasada motosiklet çok korunaksız. Haklı ve ölü olmak var haksız ve ölü olmakta var hadi ölüm demiyelimde aylar sürücek olan sakatlanma riski var. Bütün bunlar için koruma ve koruma.

Tekrar geçmiş olsun, dişleride bir kaç ay sonra yaptırırsın o zaman bir sorunun kalmaz neyseki T4 ve T5 halen iyiler

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Çok geçmiş olsun ls2 kask ama bu çok sağlam diyenelre göstermelik bir foto

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    LS2 kask şaşılacak derece iyi çıktı bravo.
    Vücudun bir kaç yerinde kırık oluşmasına neden olan bir kazada beynin hiç hasar almamış olması bu kaskın koruma görevini başarıyla yerine getirdiğinin bir göstergesidir.
    Üstelik kaskın halinden şiddetli bir çarpışmaya maruz kaldığı anlaşılıyor.
    Doğrusu bu markaya karşı bir takım ön yargılarım vardı.
    Ama bu kaza sonucuna bakarak bundan sonraki değerlendirmelerimde güvenlik konusunu düşünmeden konfor konusundaki kriterlerime bakabilirim.
    Demek ki her ucuz mal kötü olacak diye bir kural yok.
    Ben kask konusunu anlatırken kaskınız sertifikalı bir kasksa güvenebilirsiniz ilk bakacağınız yer bu olsun diye yazmıştım.
    Doğru bir tespit olduğunu bir kez daha görmüş olduk.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

07DFB18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GRAND DİNK 150 ,tvs pep,TVS APACHİ 150
    -cok büyük gecmiş olsun kardeşim
    rabbim hem sana hem de ailene sabır ve şifa versin.
    motorun Pulsar 200 NS olması ve kazayı hatırlayamıyor olman ben de şüphe uyandırdı acıkcası.
    Benim varsayımım şöyle biliyorsun Pulsar 200 NS lerde kronık sayılacak bir durum söz konusu seyir halinde stop durumunda motor kitliyor diye biliyorum.hat da ismini hatırlayamadığım formda ki bir kişinin başına gelmişti ama maalesef sen onun kadar şanslı deyildin o ufak tefek sıyrıklarla atlatmıştı olayı ve Ekrem ata bey ona bu yüzden sıfır Pulsar 200 NS verdi.
    t.madde, jimi_hendrix ve EmreKocyigit bunu beğendiler.

Erdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    Çok geçmiş olsun, inanılmaz olmalı.

Lütfen arkadaşlar, o gazi açmayın.90 km hız üstüne çıkmayın.Motorunuz ne olursa olsun ne kadar süre gidersek gidelim riskten kaçınmak için yapacağımız ilk şey yavaş gitmek.Yavaş gitmek bize panik anında çok fazla zaman kazandırırken olasılıklarida kat ve kat azaltıyor.80 ve 100 km arasında dağlar kadar tepki ve fren mesafesi oynuyor.Ekipman tam olsun, hızımız az olsun, gözümüz radar gibi etraf taraması yaparken bizde motorun keyfine varalım.

Lütfen gideceğimiz yere motosikletin verdiği huzurla gidelim, geç kaldın desinler ama geçmiş olsun demesinler..

Selametle..
    nazar48 bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Geçmiş olsun Allah beterinden korusun

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Geçmiş olsun. Daha acılarınla uğraşırken bu paylaşımı yapman çok değerli. Okuyan herkes bir anlığına olsa da kendisini gözden geçirmiştir. Okuyan birçok kişiyi etkileyecektir senin yaşadıkların. Gözünü acılar içinde hastahane de açmak, ne olduğunu bilmemek korkutucu. En kısa zamanda sıkıntıları atlatıp normal yaşantına dönmeni temenni ederim.

Motosikleti
    Olucak İnşallah .
    Cok gecmis olsun abi
    En yakin zamanda sadaka vermeyi unutma derim.

osmanico - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    Hocam çok geçmiş olsun. Allah yardımcın olsun Allah korumuş. Ailene, sevdiğine Allah sabır versin. Ben 21 yaşındayım son 5 senede 2 arkadaşım vefat etti, 3 arkadaşım sakat kaldı. Verilmiş sadakan varmış Kask'ın hali çok kötüydü.
    Geçen sene bende çok sevdiğim bir abimin Kawasaki kle 500 motoruyla 160 km hızla giderken otobana yan yoldan bir tır daldı ama bütün yolu kapatarak daldı yola. Ben sol şeritten giderken o da soldan soktu kafayı o hızla hem fren yaparak Hemde sağa geçerek kurtarmaya çalıştığımı hatırlıyorum. 45 gün yattım. Hiçbirşey hatırlamıyorum o Zaman'lara dair. Allahım bir daha yaşatmasın tırı gördüğümü hatırlıyorum sadece.
    EmreKocyigit bunu beğendi.

t.madde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 rs gitti tvs apache rtr 150 geldi =)
    çok geçmiş olsun geçenlerde yine bi pulsar kazası olmuştu giderken istop etmiş sizde hiç bişey hatırlamıyorsunuz ve benım bıldıgım kadarıyla bu stop etme olayı bı kac kısının basına gelmıs bu yuzden pulsar 200 ns almaktan vazgecen ınsanlar var sızınkıde belkı stop etmıstır allahtan korumalarınız varmıs bole kazayı bu sekılde atlatmıssınız tekerınız duz bassın

4Vale - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nk250
    Çok geçmiş olsun..

erreguay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    geçmiş olsun. kaskın durumunu görünce kazanın ne kadar ciddi olduğunu tekrar anladım.
    gece vakti çiçekleri sulamak istemiş olabilirler veya bi araçtan yağ akmış olabilir. tekrar geçmiş olsun

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Çok geçmiş olsun, Allah korumuş, en kısa zamanda sağlığınıza kavuşursunuz inşallah.

Motosikleti
    Ramzey Qm 250
    Çok geçmiş olsun, umarım en kısa zamanda sağlığına kavuşursun.

E-TEKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke200
    Geçmiş olsun Allah korumuş. Özdilek lambaları ndan Bademli kavşağına kadar 70 in üzerine çıkmakla hata yapmışsıniz çünkü yol orada 2 şerit ve sağda bir sürü dukkan market çiçekçi peyzaj ci falan filan var. Bu dunkanlara gelen araçlar umarsizca birden en sol serite gecebiliyorlar. Oranın asvalt kalitesi de çok dusuk. Sen Lambalardan kalktin 120 ulaştın ve sağdan biri aniden sol seride atlamasiyla kaza gerçekleşmiş diye düşünüyorum. Bununla büyük geçmiş olsun

sagat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs rtr 150 apache
    geçmiş olsun hocam, inşallah kısa zamanda iyileşir ve sıhhatinize kavuşursunuz.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)