Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

En Son 120 ile Gidiyordum

Motovento
    REKLAM ALANI
    gurkanerkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 07
    Yanınızda ki arkadaş nasıl kaza yaptığınızı görmedi mi acaba ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tubejh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ankara- Tekirdağ( Çerkezköy)-Çanakkale- artık nere olursa :)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 700
    Çok geçmiş olsun, Okurken kanım çekildi.

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    verilmiş sadakanız varmış, büyük geçmiş olsun. acil sifalar dilerim...

mytheron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Xtreme enduro 250
    Çok geçmiş olsun

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Geçmiş olsun. Allah şifalar versin ..
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

Motosikleti
    Dominar D400
    Çok geçmiş olsun , Allah beterinden korusun, acil şifalar versin.
    Kazanın neyden kaynaklandığını bilmiyorum ancak bir şekilde lastiklerden kaynaklı ise çok daha fazla üzüleceğim, o fabrika lastiklerinin değiştirilmesi önerisi bir çok yerde yazıldı, çizildi. Sizin de aklınızdaymış ama icraata dökememişsiniz. Ben de lastiklerimi temin ettiğim ancak değiştirmeye fırsat bulamadığımın ertesi günü arka tarafı yanımda görünce sonraki 2 gün içinde değiştirmiştim hemen.
    Ayrıca kask kamerası olayı var -tabi ki maddiyat meselesi ama- mutlaka bulundurun, alın ebay'den, aliexpress'ten vs'den bir sjcamSJ4000 vari 250tl'ye kadar bir kamera, işiniz görülsün, kanıtınız olsun. İhmal etmeyin.
    Ayrıca o kasın durumu neymiş öyle yaaa, Marka-Model ne olursa olsun işini yapmış ama. İyi ki ekipmanlıymışsınız.

Alıntı Uykusuzcorap adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun. Umarım çabucak iyileşirsiniz. Allah sevdiklerinize bağışlamış. Arkadaşınız sizi görmedi mi kazayı nasıl yapmışsınız
    Alıntı gurkanerkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanınızda ki arkadaş nasıl kaza yaptığınızı görmedi mi acaba ?
    ARkadaş zaten cevap vermiş soruya, sizden önceki mesajları okuyun bi zahmet
    gurkanerkan ve Levent bunu beğendiler.

oakley - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Geçmiş olsun

dovahhkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    Hocam geçmiş olsun. Bende mudanyadayım.Tekrar buralara gelirseniz bir özel mesaj atın bir çay ikram edeyim size.
    Bahsettiğiniz Özdilek in yanındaki Total Benzin istasyonunda çalıştım ben bu yaz 3 ay süre ile.
    Genelde geceleri çalıştım. İnanın 2 geceden 1 inde taklalar atan araçların sesiyle dışarı çıkıyorduk hep.
    Sürat yapmaya çok müsait bir yoldan gelip ani bir kavşağa giriyrosunuz orada. Ve geceleri görüyorduk hep kırmızıda geçiliyor orada.
    Kaza anından öncesini beyniniz silmiş olabilir.
    Orası sürekli yıkanan bir kavşak ve hep bu yüzden kazalar oluyor. Büyük ihtimal ıslak zeminde kaydınız.
    3 ayda 7 motor kazası oldu orada. biri ölümlü oldu. Artık psikolejim bozulacaktı o yüzden çıktım ben oradan.
    Bursanın en tehlikeli yerlerinden biri orası. Allah korumuş o kaskın içinden çıkıp buraya yazı yazabiliyorsunuz.Şanslısınız.
    Çok geçmiş olsun diyorum..

Bu arada bursa emniyet e ben 2 kez dilekçe verdim o baba için. bir halt yedikleri yok. nizami olarak akşam 11 ve sabah 02 00 de yıkanıyor o yol
    Bursanın BİTMEK BİLMEYEN MÜTHİŞ ÇİÇEK AŞKI YÜZÜNDEN KAÇ CAN GİDİYOR..

EDİT: Ayrıca çöp arabaları geceleri çok hızlı dönüyor o babada ve hep çöp suları akıyor o kavşağa. Ve çöp suyu inanılmaz kayıyor yağ gibi.
    odeniz, abeciMotoru, sagat ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

boora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    geçmiş olsun Allah korumuş. kask adi bir kask olsaydı kırılırdı esnemiş yamulmuş baya büyük darbe almışsınız kafanıza

seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Allah seni sevdiklerine bagislamis dostum. Cok gecmis olsun :(

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Çok çok geçmiş olsun, gerçekten çok üzüldüm. Bir arkadaşın dediği gibi bayılmış olabilirsin.

Alıntı odeniz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Diyeceğim o ki; kasksız, montsuz asla ama asla yola çıkmayın! Lastiklerinizi asla ama asla ihmal etmeyin! Sürat yapmayın! Benim kadar şanslı olamayabilirsiniz...
    Fakat burada çok eksiğin var, Dizlik (ya da korumalı pantolon), bot, eldiven ve de çoğumuzun göz ardı ettiği sırtlık.

Montun sırtlığı dediğin sanırım montun sırtına taktığımımz yumuşak pad. Onun korumaya ilişkin hiç bir görevi yok, tek amacı montun güzel durmasını sağlamak ve sırtı bir nebze soğuktan korumak.

Mutlaka sırtlık takmak lazım.

"normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

E.Gülbeyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun. Arkadaşınız bilmiyor mu kazanın sebebini?

Tige-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok geçmiş olsun gerçekten çok üzüldüm Allah korumuş

RiDeR_2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCX RoadraceR
    Büyük geçmiş olsun yiyecek ekmeğiniz, bu dünyada daha yapacak işleriniz varmış.
    Vur kaç ihtimali var mı? Olay yeri incelemeden gelip kazayı inceleyen olmamış mı, motorun durumundan delillerden kazanın oluşuna ulaşabilirlerdi.
    En kısa sürede iyileşmeniz dileğiyle...

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Birde o kaskın kafadayken o hale gelmesi çok zor değil mi?

Yani içinde kafatası olan kask o kadar ezilse illa ki kafaya hasar verir.

Kask ya kafanından çıktı, ya da kafanıza büyük veya bağlantısını gevşek bıraktınız.

tekrar çok geçmiş olsun

Motosikleti
    Honda CBR 500
    Çok büyük bir kaza atlatmışsınız içim gitti okurken verilmiş sadakınız varmış hocam.
    Benim asıl kafamı kurcalayan o kask kafanızdayken o şekli nasıl aldığı, kafanıza zarar vermesi gerekiyordu diğer arkadaşlarının dediği gibi ya çıktı yada gevşek filan bıraktınız heralde.
    Bir an önce eski sağlığınıa kavuşman dileğiyle.

jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondabeat > cbf150 > twsapache > cbf150 > NC700 >
    geçmiş olsun
    üç tane kaza geçirdim en güzel tedavi sizden daha kötü durumda kaza geçirmiş insanları dinlemek.
    ben ayağımdaki platine ahlayıp puflarken 15 yaşında bacağı komple kesilmiş bir kız
    çocuğunun fıkralar anlatıp hastanedi herkesi güldürdüğünü görünce kendime geldim.
    moralinizi ne kadar yüksek ve diri tutarsanız o derece hızlı iyilerşirsiniz.
    Allah yardımcınız olsun.
    sagat ve bpak bunu beğendiler.

Çok sağ olun arkadaşlar iyi dilekleriniz için teşekkür ederim.

Arkadaşım kazayı görmemiş. Benden 200 metre kadar ilerideydi son hatırladığım kadarıyla. Süratli bir şekilde devam etmiş farketmemiş. Yolculuk sırasında müzik dinler hep. Kaskın içerisinde kulaklıkla seyreder. 3-5 km gittikten sonra aynada beni göremeyince yavaşlamış ve sağa çekip beni beklemiş. O sırada bir taksici gelip yanında durmuş "arkadaki motorcu senin arkadaşın mı" diye sormuş, "evet" demiş. "Kaza geçirdi yerde yatıyor" demiş Murat'ta ters şeritten bana doğru gelmiş. Geldiğinde ambulans benim başımdaymış. Anlattığı bu.

Kaskın kafamdayken nasıl bu hale geldiğine ben de inanamadım. Kaskı ben kazadan 8-9 gün sonra gördüm. Hastanede yatarken 3 gün falan başım ağrıdı ama kaskı görmediğim için böyle bir darbe aldığımı hiç düşünmemiştim. Kafatasım neden ağrıyor diye düşünüyordum ama omurga ağrım o kadar şiddetliydi ki başka bir acı hissetmeme imkan yoktu. Kazadan 8-9 gün sonra durumun vehametini anladım. Kask deneyerek aldığım bir kask. Tam oturuyor hatta yanaklardan sıkıyor. Takıp çıkarması eziyetliydi yani sıkı bir kasktı. Pin lock'ı hiçbir zaman gevşek bırakmam seyahat ederken. Her daim sıkıdır. Çok şaşırdım kaskı görünce.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:27 ----------

Teşekkür ederim moralim her Türk insanınki gibi işte. Tek sıkıntım var şimdi pazar günü nasıl oy kullanırım diye kara kara düşünüyorum. Başka bir sıkıntım yok çok şükür.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı Levent Gocmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu kaskın sizi korumuş hali mi yani..
    Benim de tepkim aynı olmuştu, Olcay'a katılıyorum, kafatasına zarar vermeden kafanda bu hale gelmesi kafa karıştırır cinsten. Düşünün kaskın içerisinde kafanız var, ve kask 4-5 cm içeri giriyor ama kafa tasınızda sadece ağrı var. Sanırım kaza anında neler olduğuna dair kesin bir bilgi hiç bir zaman olamayacak.

Dişlerim kırıldı ama. 8-9 tane dişim kırık. Çok baskı yapmış olmalı görünüşe göre. Kafamda bir sıkıntı yok gayet iyiyim.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)