Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sıfır tecrübe ile kaza

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Cbr 250r
    İyi geceler sevgili abiler arkadaşlar izmirde yaşıyorum 6 ay önce a2 ehliyetimi aldım fakat hala motosiklet sahibi olamadım. :( 18 yasında öğrenciyim.Sizlere başımdan geçen bir olayı anlatmak istiyorum.
    Sınıf arkadaşım bugün a2 ehliyet sahibi oldu ve babasına ait olan motosikletiyle benim yanıma geldı artcısı oldum fakat hiçbir ekipmana sahip değilim onunda sadece vasat bir kaskı var.Trafik tecrübesi olmadığını bile bile artçısı olmuştum ama artık çok geçti İlk bindiğimde biraz korkuttu güven vermedi ve 50 100 metre ilerledikten sonra yokuşa doğru döndük,arkadaşım 50 60 metre gittikten sonra vitesi değiştirirken motorun dengesini bozdu ve sağa sola doğru sendeledik ardından sola doğru düşmüştük bile :/ Hızımızın yüksek olmamasına rağmen benım dizim açılmış avcumun içi kanıyordu,arkadaşımda motorun altında kalmış onunda sıyrıkları vardı :/ Bu olaydan sonra eğitimin ve ekipmanın önemini daha iyi anlıyorum. :(yakında ekipmanlarımı alacağım ve bir motosiklet sahibi olacağım. Ayrıca eğitimimi de alacağım. Ve hala dizimdeki sancı geçmiş değil ve olay üzerinden yaklaşık 3 saat geçti :( Ben bir hata yapmış bulundum ve ucuz atlattım diyebilirim siz tecrübeli ve yıllarını motosiklete adamış abilerim ve aynı zamanda benım gıbı yenı baslayacak arkadaslarımla da paylaşmak istedim Teşekkür ederim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Geçmiş olsun. Bin nasihat bir musibete bedeldir sen anlamışsın anlayacağını

Motosikleti
    Cbr 250r
    Çok teşekkür ederim.. Fazlasıyla hemde

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Geçmiş olsun
    Bi daha tecrübesi olmayan birine artçı da olmazsın

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Kendi kullanmadığım her sürüşte tırsarım Yapacak bişi yok... Ders aldıysan ne mutlu.. O sürat ile düşüp kafanı vurup ölebilirdin de... Kötüden örnek olmaz ama böyle örnekler var. O yüzden bir daha asla kasksız binme.
    biosferist bunu beğendi.

mytheron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Xtreme enduro 250
    İstanbul da kullandığım için bura için söyliyim,İstanbul içi kullanımda kendim bile riskliyken asla artçı alıpta vebaline giremem.Ama şehirlerarası bir uzunyolculukta belki.
    Ekipmansız pimi çekilmiş bomba gibidir bence motosikleti sürmek.Patlıyacağın kesinde,Nerde patlıyacağın belli değil.
    Aman ha diyim en kısa mesafelerde bile ekipmansız dolaşmayın.
    Bende acemiyim çok bildiğimden değil fakat ekipmanın önemini yaşamış ve farkında olan biri olarak belirtmek isterim.
    Eğitim şart..

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Geçmiş olsun . Bir musibet bin nasihatten iyidir . Bir daha da kasksız ve acemi arkadaşlarının arkasına binme ne olursa olsun .
    ömerky bunu beğendi.
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

Motosikleti
    TVS Apache Rrt 150
    Bence böyle şeylerin hiç eğitimle ehliyetle falan alakası yok.. Kafa yapısı ve tamamen bilinçli olmakta bitiyor mesele. Eğitim alınca bundan sonra ekipmansız binmicem diye yemin ettirip kuran a el bastırmıyorlar veya yazılı kağıt almıyorlar ki.. Sağa sola çöp atmak neyse ekipmansız motora binmek de aynı şey bence veya arabada emniyet kemeri takmamak. Tamamen bilinçli bir birey olmak, o zaman her şey çözülür bence..

Motosikleti
    Cbr 250r
    Tesekkur ediyorum hepinize ben dersimi aldım 😊

mozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 / CRF 250 L
    Alıntı Canyassts adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi geceler sevgili abiler arkadaşlar izmirde yaşıyorum 6 ay önce a2 ehliyetimi aldım fakat hala motosiklet sahibi olamadım. :( 18 yasında öğrenciyim.Sizlere başımdan geçen bir olayı anlatmak istiyorum.
    Sınıf arkadaşım bugün a2 ehliyet sahibi oldu ve babasına ait olan motosikletiyle benim yanıma geldı artcısı oldum fakat hiçbir ekipmana sahip değilim onunda sadece vasat bir kaskı var.Trafik tecrübesi olmadığını bile bile artçısı olmuştum ama artık çok geçti İlk bindiğimde biraz korkuttu güven vermedi ve 50 100 metre ilerledikten sonra yokuşa doğru döndük,arkadaşım 50 60 metre gittikten sonra vitesi değiştirirken motorun dengesini bozdu ve sağa sola doğru sendeledik ardından sola doğru düşmüştük bile :/ Hızımızın yüksek olmamasına rağmen benım dizim açılmış avcumun içi kanıyordu,arkadaşımda motorun altında kalmış onunda sıyrıkları vardı :/ Bu olaydan sonra eğitimin ve ekipmanın önemini daha iyi anlıyorum. :(yakında ekipmanlarımı alacağım ve bir motosiklet sahibi olacağım. Ayrıca eğitimimi de alacağım. Ve hala dizimdeki sancı geçmiş değil ve olay üzerinden yaklaşık 3 saat geçti :( Ben bir hata yapmış bulundum ve ucuz atlattım diyebilirim siz tecrübeli ve yıllarını motosiklete adamış abilerim ve aynı zamanda benım gıbı yenı baslayacak arkadaslarımla da paylaşmak istedim Teşekkür ederim
    Buca da mı oldu bu?
    Cellat uyandı yatağında bir gece || "Tanrım" dedi "Bu ne zor bilmece :
    Öldürdükçe çoğalıyor adamlar || Ben tükenmekteyim öldürdükçe..."
    Ataol Behramoğlu

mytheron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Xtreme enduro 250
    Eğitim motosiklet kullanmayı öğrenmek içindir.Nerde neyapılır nasıl yapılır vs.Adam trafik tecrübesi yoktu diyor..
    Zorla ekipman giymeyi öğrenmek için değil.
    Eğitimde ekipmanın önemi anlatılır.Kullanıp kullanmamak sürücüye kalmış birşey.Bilinçli bir sürücüyse zaten farkındadır bunların.
    Alıntı ömerky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence böyle şeylerin hiç eğitimle ehliyetle falan alakası yok.. Kafa yapısı ve tamamen bilinçli olmakta bitiyor mesele. Eğitim alınca bundan sonra ekipmansız binmicem diye yemin ettirip kuran a el bastırmıyorlar veya yazılı kağıt almıyorlar ki.. Sağa sola çöp atmak neyse ekipmansız motora binmek de aynı şey bence veya arabada emniyet kemeri takmamak. Tamamen bilinçli bir birey olmak, o zaman her şey çözülür bence..
    zaten bende şans olsa..

vsvr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 650 MT
    Böyle küçük kazalar, ileride olacak büyük kazaları engeller. Tabi ders alırsan. Tecrübe bu oluyor işte. Yine de geçmiş olsun.

Motosikleti
    Cbr 250r
    Hayır. Bornova Atatürk Mahallesinde oldu. Arkadaşıma da ders oldu en yakın zamanda iyi ekipmanlar edineceğiz 😊

Motosikleti
    TVS Apache Rrt 150
    Alıntı mytheron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğitim motosiklet kullanmayı öğrenmek içindir.Nerde neyapılır nasıl yapılır vs.Adam trafik tecrübesi yoktu diyor..
    Zorla ekipman giymeyi öğrenmek için değil.
    Eğitimde ekipmanın önemi anlatılır.Kullanıp kullanmamak sürücüye kalmış birşey.Bilinçli bir sürücüyse zaten farkındadır bunların.
    Ben de aynısını söyledim zaten, bilinçli olmalı herkes.. Ayrıca tecrübesiz adam kaza yapabilir tabiiki, ama kasksız ekipmansız binemez..

OwnRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM RC390
    Geçmiş olsun, ekipman şart .

Geçmiş olsun.

keremkrmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    05 Ninja 636 - 15 Xmax
    Bundan sonraki motosiklet hayatında çok daha dikkatli olman gerektiğini anlamışşsındır umarım, bu seferlik ufak sıyrıklarla atlatmış olabilirsin ama daima ekipmana full özen göstermelisin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler