Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Basit kazalardan korunmak mümkün mü? - örnek kaza içerir -

Motovento
    REKLAM ALANI
    SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Arkadaşlar merhaba,

Az önce internette haberlere göz atarken bir kaza videosuyla karşılaştım.

Kaza yaşadığım şehir olan Bursanın İnegöl ilçesinde gerçekleşmiş. Öncelikle kaza yapan kardeşimize acil şifalar diliyorum ve lafı uzatmadan videoyu paylaşayım :

Videonun bulunduğu adres:

http://www.bursadabugun.com/video/bu...aza-40571.html

Şimdi traktör hatalı diye sabaha kadar söyleyebiliriz fakat haklı olmak arkadaşımızı kazadan kurtarmamış. Şuanda haklı ve yaralı.

Kendi yorumuma gelecek olursam; sağ tarafında büyük bir boşluk var, fren yapmak yarine sert bir kontra ile kurtulabilirdi gibi, yada daha etkin fren yapsa durabileceği meseafe de vardı gibi görünüyor. Ayrıca bakışını yakına değil uzağa odaklayabilse traktörü çok önceden farkedip yine durabilirdi diye düşünüyorum.

Birkez daha hayat kurtaran panik fren ve kaçış manevrası çalışmanın önemini vurgulamak istedim.

Kazasız günler dilerim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    The-Rock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS 200
    Dediklerinize harfiyen katılıyorum, kaçabilirmiş ama kaçamamış. Umarım çok büyük bir sorunu yoktur arkadaşın ve umarım o traktörü kullanan ayıdan yüklü miktarda tazminat alır. Maddi durumu beni hiç ilgilendirmez, trafik kuralları varsa u-ya-cak. Hafif bir şey değil de ölümlede sonuçlanabilirdi. Trafikten bu ve bunun gibi andavalların tez zamanda temizlenmesi dileğiyle. Tekrardan arkadaşa geçmiş olsun.

Motosikleti
    Benelli Tnt 250
    Arkadaşa Acil şifalar dilerim Arkadaş fren ve kaçış manevralarına çalışmanın önemine değinmiş tesekkur ederiz

keremkrmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    05 Ninja 636 - 15 Xmax
    Öncelikle acil şifalar diliyorum ama bu kazayı yapan arkadaş motor kullanmasın bence, hızı hiç de yüksek değil çok rahat durabilirmiş yada konuyu açan arkadaşın dediği gibi sağda tır geçecek mesafe var. Dikkatsiz insanlar bence motora binip kendi can sağlıklarını tehlikeye atmamalılar.

enable - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS, cbf150,xmax250ABS
    Yorumlara aynen katılıyorum, ilave etmek istediğim tek husus arka fren kullandığı için motorun arkası kayıyor, birazda ön frene basabilseydi çok rahat durabilirdi diye düşünüyorum.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    bir çok senaryo hazırlamış sınız arkadaşı kurtarmak için

sadece biraz yavaş gitseydi hiçbirine gerek kalmayacak..
    kazalardan korunma yavaslayarak yani hız limitlerine uyarak gayet güzel olur...arkadaşa geçmiş olsun biz izleyenlerede ders olsun

ccc67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 125 (2014 kirmizi) /Artik Cbr 250 (2016 siyah)
    Geçmiş olsun.Yorumları okudum ve haklisiniz fakat insanlık hali kafası dalgın olabilir ,tek yön diye beklemeyebilir(gerçi bu bahane olamamalı).Bazı ustalar motora binmesin falan demiş ama dediğim gibi insanlık hali olabilir peşin hüküm vermemek lazım.İnşallah bir şeyi yoktur. Allah kimseye yasatmasın.Tekerimiz düz bassın

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Traktör şöyle böyle falan filan cart curtta, motosiklet sürücüsü ne ayak? Lan adama gülerler be..

4Vaqrant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 300
    o ne yahu orda yol yok mu benim gözüm mü kör ordan harbi tır geçer tır motosikletsin sen maneti itmemiş bile arkadaş...

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Şu kaskı cene altından bağlayın ilk darbede uçtu gitti kafadan kazaya gelince arkadaş acemi tehlikeye odaklandı ve oraya gittş bir iki saniyeliğine kaçış manevrası için baksaydı muhtemel kaza yapmazdı

pompei - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    APRILLA ATR-7011
    Motorcuda bir hinlik var sanki lan traktör lan bu aha ters yönde 8 de 8 hatalı, motor dökülüyor yaptırmak istiyordum dur arka teker bir gömeyim şılllaaaakkkkkkk gelsin sigortadan paracıklar.(mesela yani)

Erdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    Motosiklet çok rahat durabileceği bir hızda seyrediyor, ve kaçabileceği boşluk ta var.Ya bilerek girdi, ya fren yok, yada panikle kitlendi.

Motosikleti
    Yamaha R25
    Dün minibüs şoförü gözüme baka baka önüme kırdı dolmuş değil ha normal minibüstü, yani durup muhatap olsam kavga edeceğiz, yani motora yol hakkı diye birşey bizim toplumda oturmamış )

macremmm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motorcu arkadasta gordugunde hemen duruyor karsi seritte yardima kosuyor iste bende bu olayi seviyorum ayrica burada tamam traktor surucusu hatali ama bence motorcudada enteresan bi durum var ya kafasi dalgindi yada baska bi yere odaklanmisti yoksa traktoru gorup hamle yapacak zamani varmis anladigim kadariyla neyse gecmis olsun diyelim Allah daha beterlerinden korusun.
    Panashira bunu beğendi.

buraxdj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800 / Honda Msx 125
    Yardıma koşan motosiklet sürücüsünde sıfır ekipman var,karşıdan karşıya geçerken elindeki telefonun videosunu ayarlıyor.

Kaza yapan sürücü büyük ihtimalle çok acemi,kontra tekniğinin ve kavşaklara gelirken hız düşürmenin bariz bir örneği daha.

Umarım tez zamanda iyileşir ve kalıcı bir hasarı olmaz.
    Panashira bunu beğendi.
    Youtube : Burax Yolda
    Mototaş Aş. çalışanı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)