Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Ankara incek kaza

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Ramzey Qm 250
    İyi geceler, daha yeni hastahaneden taburcu olup emniyetten ifade verip geldim Bugün yani pazartesi günü saat 16.45 sularında okuldan dönerken fatih sultan mehmet bulvarında incek göbeğinde orta şeritte hareket halindeydim. Sonrasında yokuş başlangıcına gelince önce yolu kontrol ettim, sonrasında önümde sağ şeritte hareket etmekte olan araç her hangi bir sinyal vermeyince bende yoluma devam ettim, taa ki o araba önüme kırana kadar. Sol tarafa kırdım motoru kornaya delicesine abandım ama adam umursamazca ilerledi ve sol kapısında motoru vurdum. Yaklaşık 5-10 saniye bayılmışım kafamdaki nitro kask kırılmış, çantam paramparça, eldivenler sürtünmeden paramparça en önemlisi ceketim bile parçalanmış. Kendime geldiğimde olduğum yerden hareket edemiyodum, arabanın sahibi yanıma geldi sağolsun çok yardımcı oldu fakat ısrarla sinyal verdiğini dile getirdi görmedim sinyal felan dedim korna çaldım dedim duymadım dedi. Emniyetteki ifademde şikayet hakkımı saklı tuttum ve olayın hatırlamadığım/emin olamadığım kısımları olduğu için çok açık anlatamadım. İki gün içerisinde bilirkişi raporu ve varsa da kamera kayıtlarını alacağım. Sizce kamera kayıdı yoksa suçlu bulunma durumum nedir? Merak ediyorum hatırlamadığım bölümler olduğu için belki hatalıyımdır ama şu güne kadar her zaman kontrollü ve orta hızda sürmüşümdür motorumu. Ek olarakta motosiklet kullanırken koruma ekipmanlarının ne kadar önemli olduğunu bugün öğrenmiş oldum, yanıma gelen olayı gören herkes yaşadığıma şaşırdı açıkcası. Her neyse lafı fazla uzattım birazda yaşadığım stres ve şoku atmış oldum. Okuduğunuz için teşekkür ederim herkese iyi forumlar dilerim.
    mehmetenis ve AKIN17 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oguzhan6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kardeşim çok geçmiş olsun Allah korumuş ucuz atlatmışsın. Sonucu çok kötü olabilirdi... Prosedür nedir ne değildir bilmiyorum mutlaka birileri yardımcı olacaktır. Bir yandan üzüldüm bayıldım falan yazmışsın ya hani düşününce içim sızladı .s Allah korumuş çok geçmiş olsun.

Motosikleti
    Honda Cbr 125 R Repsol
    çok geçmiş olsun

Motosikleti
    TVS Apache Rrt 150
    Geçmiş olsun kardeşim.. Sağlığında bişey yokmuş çok şükür..

Kazaya gelince de bence sinyal vermiş olsa bile aynayı kontrol etmeden dönmek gibi bi hakkı yok. 4 lüleri yakıp yolun ortasına park etmek gibi bişey bu. Tekrardan çok geçmiş olsun, motorun durumu nedir peki?

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Geçmiş olsun. Ben de ankaralıyım, motoru deli gibi sürerim bu yüzden de önüme kıran kimse olmuyo tehlike yaratacak pozisyonlarda. Ankara trafiği aşırı değişken bir akışa sahip dar şeritli yollarda deli gibi hız yapıyor herkes. Reflekslerinin aşırı hızlı olması lazım, tehlikeli durumları da önceden fark edip önlemini alman lazım.

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. Ben de ankaralıyım, motoru deli gibi sürerim bu yüzden de önüme kıran kimse olmuyo tehlike yaratacak pozisyonlarda. Ankara trafiği aşırı değişken bir akışa sahip dar şeritli yollarda deli gibi hız yapıyor herkes. Reflekslerinin aşırı hızlı olması lazım, tehlikeli durumları da önceden fark edip önlemini alman lazım.
    Ankara trafiğinde hayatta kalmanın tek yolu, o yoldaki en hızlı kişi sen olacaksın.

Kimsenin yanına veya arkana gelip seni sıkıştırmasına izin vermeyeceksin, asla tarfik ile aynı hızda akıp gitmeyeceksin.

5 şeritli gonya yolunda sarı kafalı öküz bir apla yandan gelip seni biçer. Amartisörleri kesilmiş bir BMW yada beyaz şahin arkadan gelip seni refüje yaslayabilir.

The best or nothing diyorum ankara'da. Ya en hızlısı olacaksın yada hiç olmayacaksın o yolda.
    TEKNECI bunu beğendi.

Motosikleti
    Ramzey Qm 250
    Çok teşekkür ederim öncelikle, motor pert durumda şuan önü dümdüz olmuş maalesef. Ankara trafiği ile ilgili söylediklerinizdede sonuna kadar haklısınız günde en az 5-6 kaza atlatıyoruz motor sürücüleri olarak ama bu kez kurtaramadım işte yaşadığıma şükrediyorum. Bi kaç tane motorcu arkadaşda durmuş yardımcı olmuşlar onlarda bu forumdaysa çok teşekkür ederim onlarada.

çok geçmiş olsun

Cavalry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LandCruiser
    Çok geçmiş olsun.. Yazdıklarına göre (o senin şeridine giriyor) ister sinyal versin, ister 4lü yaksın, ister amuda kalksın..
    Güzel günler göreceğiz çocuklar, güneşli günler göreceğiz... Motorları maviliklere süreceğiz çocuklar, ışıklı maviliklere süreceğiz... Açtık mıydı hele bir son vitesi, adedi devir. Motorun sesi.

Motosikleti
    MT07ABS / FZ09
    cok gecmis olsun.
    ankarada maldan bol bi sey yok.
    istanbuldaki arac sayisi ankarada olsun hergun 5 kati adam olur bu sehirde.

Motosikleti
    Ramzey Qm 250
    Çok teşekkür ederim herkese, evet dediğim gibi önüme kırıyor bi anda olayları az çok yavaş yavaş hatırlıyorum adam yanıma geldiği zaman yolun boş olduğundan emindim ama ya tarzı şeyler diyordu ki bu onun önüme nasıl fırladığını gayet açık gösteriyor. Keşke ifade verirken aklıma gelseydi, maalesef orada kamera da yokmuş bilirkişi raporu bekleyeceğim mecburen.

gokberk6426 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    cok gecmis olsun . aslinda su araba suruculerini bilinclendirmek lazim motorun ustundekide can diye hic umursamiyolar

Motosikleti
    Ramzey Qm 250
    Teşekkür ederim, maalesef öyle ama bilinçlendirmekte bi yere kadar eşşeğe altın semer misali.

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Çok geçmiş olsun..
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

Motosikleti
    Honda NC750D Integra 2016 Majestik Gri
    Çok geçmiş olsun. Gerçekten ucuz atlatmışsın. Şikayetçi olup olmamak vicdan meselesi. ne denir ki? en iyi sen bilirsin hatırladığın kadarıyla. Ekipmanın önemi tartışılmaz. Seleye oturuyorsan giyeceksin. Bu arada ben solumda sağımda benimle aynı hızda giden veya önüme atlayabilecek bir araç olduğunda anlık da olsa kafamı çevirip göz teması kuruyorum. çünkü nasıl bir yerde birine baktığınızda o kişi de dönüp içgüdüsel olarak size bakıyorsa trafikte de bu durum oluyor çoğu zaman ve fark edilmemizi sağlıyor.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Geçmiş olsun. Hayatını o kaska borçlusun. Diğer korumalar işe yaramış gibi. Şimdi baktım bazı modelleri sharptan 5 yıldızlıymış. Kaskın olmasaydı şimdi cenaze namazın kılınıyoru. Büyük geçmiş olsun.

Motosikleti
    Ramzey Qm 250
    Teşekkür ederim ve de koruma konusunda sonuna kadar da haklısınız, şikayet etme konusunda da bir başka motorcunun veya her hangi masum bir insanın daha başına böyle bir olay getirmemesi için biraz süründürme taraftarıyım pişman olmasını istiyorum açıkcası.

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı Doğanmtl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim ve de koruma konusunda sonuna kadar da haklısınız, şikayet etme konusunda da bir başka motorcunun veya her hangi masum bir insanın daha başına böyle bir olay getirmemesi için biraz süründürme taraftarıyım pişman olmasını istiyorum açıkcası.
    Hocam, olay anlattığınız gibiyse şikayetçi de olun,süründürün de... Diğer bir arkadaşın bahsettiği gibi " Sinyal verdim, öyleyse yol benim, hop geçerim." diye bir mantık yok. Aynaları kullanacak, uygunsa geçiş yapacak, yoksa yapMAYACAK. Şimdi siz "görece" ucuz atlatmışsınız. Bundan ders çıkartacak kadar süründürmezseniz yarın birgün başkasını ÖLDÜRECEKTİR. Bunun illa motorsiklet kullanıcısı olmasına gerek yok, bir arabayı da sıkıştırabilir, yayayı da ezebilir.

Çok büyük geçmiş olsun.

Motosikleti
    Ramzey Qm 250
    Alıntı maktama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam, olay anlattığınız gibiyse şikayetçi de olun,süründürün de... Diğer bir arkadaşın bahsettiği gibi " Sinyal verdim, öyleyse yol benim, hop geçerim." diye bir mantık yok. Aynaları kullanacak, uygunsa geçiş yapacak, yoksa yapMAYACAK. Şimdi siz "görece" ucuz atlatmışsınız. Bundan ders çıkartacak kadar süründürmezseniz yarın birgün başkasını ÖLDÜRECEKTİR. Bunun illa motorsiklet kullanıcısı olmasına gerek yok, bir arabayı da sıkıştırabilir, yayayı da ezebilir.

Çok büyük geçmiş olsun.
    Öncelikle teşekkür ederim, olayın olduğu yerde kamera olmaması başta strese soktu beni haklıyken haksız durumuna düşmek istemedim adam uyanık olmaya çalışıyo biraz çünkü ama bugün öğrendim ki kazada suçlu olarak belirlenen taraf o adam, bilirkişi raporu geldikten sonra aynı söylediğiniz gibi süründürmeyi düşünüyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Alıntı Doğanmtl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi geceler, daha yeni hastahaneden taburcu olup emniyetten ifade verip geldim Bugün yani pazartesi günü saat 16.45 sularında okuldan dönerken fatih sultan mehmet bulvarında incek göbeğinde orta şeritte hareket halindeydim. Sonrasında yokuş başlangıcına gelince önce yolu kontrol ettim, sonrasında önümde sağ şeritte hareket etmekte olan araç her hangi bir sinyal vermeyince bende yoluma devam ettim, taa ki o araba önüme kırana kadar. Sol tarafa kırdım motoru kornaya delicesine abandım ama adam umursamazca ilerledi ve sol kapısında motoru vurdum. Yaklaşık 5-10 saniye bayılmışım kafamdaki nitro kask kırılmış, çantam paramparça, eldivenler sürtünmeden paramparça en önemlisi ceketim bile parçalanmış. Kendime geldiğimde olduğum yerden hareket edemiyodum, arabanın sahibi yanıma geldi sağolsun çok yardımcı oldu fakat ısrarla sinyal verdiğini dile getirdi görmedim sinyal felan dedim korna çaldım dedim duymadım dedi. Emniyetteki ifademde şikayet hakkımı saklı tuttum ve olayın hatırlamadığım/emin olamadığım kısımları olduğu için çok açık anlatamadım. İki gün içerisinde bilirkişi raporu ve varsa da kamera kayıtlarını alacağım. Sizce kamera kayıdı yoksa suçlu bulunma durumum nedir? Merak ediyorum hatırlamadığım bölümler olduğu için belki hatalıyımdır ama şu güne kadar her zaman kontrollü ve orta hızda sürmüşümdür motorumu. Ek olarakta motosiklet kullanırken koruma ekipmanlarının ne kadar önemli olduğunu bugün öğrenmiş oldum, yanıma gelen olayı gören herkes yaşadığıma şaşırdı açıkcası. Her neyse lafı fazla uzattım birazda yaşadığım stres ve şoku atmış oldum. Okuduğunuz için teşekkür ederim herkese iyi forumlar dilerim.
    Merhaba kişinn ben sinyal verdim demesi yola girme hakkını direk vermez sinyal vermesi akabinde aynadan yolu kontrol etmesi gerekir ama önce yola girip sonra sinyal veren millet olduğu için şaşırmam

Bu gibi durumlar için kask kamerası edinin bu durumda adamın kıvırmaları kurtarmaz malesef yeterli kanıt olmadığı için motor kazalarında hep biz suçlu çıkıyoruz araç sürücleride kansızlar denk gelince mağdur ediliyoruz

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)