Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

izmir-yeni foca yolu..

Motovento
    REKLAM ALANI
    anilozerr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr 125
    Az önce mavişehir den yeni focaya geldim.
    Canakkale asfaltindan yeni focaya dondugunuz de yol tek seride duser bilen bilir ve demir celik fabrikalari oldugu icin biraz tehlikeli. 70km/s ile ilerlerken karsi seritten bir aracin sollama icin cikacagini farkettim ve selektor yaparak hizimi dusurdum ve tahmin ettigim gibi adam sollamaya cikti ben hafif hafif saga dogru cekip frenleme yaptim fakat bey amca hala ustume geldi. Bende freni fazla sıktım, arka tekerlegim kaydi fakat hizim iyice azaldigindan dusmedim ve toparladim.
    Sonra dedim geri doneyim uyarayim. Dondum yetistim amcaya durdurdum. Tüm aileai arabad oldugu icin kotu bir sey soylemedim ama. Motosikletleri farketmesini ve onca selektorume ragmen neden sollamaya ciktigini sordum.
    ben seni gördüm ama kenara kacarsin diye tahmin ettim dedi. Size iyi yolculuklar dedim. Dikkat edin bir daha sollarken az klsin dusuyordum dedim. Amcanın esi de cok ozur dileriz diyince olayi buyutmenin bir anlami olmadigini dusundum.
    Bu yolu her gün kullanıyorum ve bu tarz olaylari yasiyorum. Bu yolu kullanacak arkadaslar en azindan canakkale asfaltindan dondukten sonra fabrikalar bitene kadar dikkatli olsunlar.

Herkese iyi yolculuklar..kazasiz surusler
    eroceto bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    En nefret ettiğim yoldur orası.Bi dönem ordaki fabrikada çalıştım.Kamyon kazaları çok oluyor orda.Personel servisi kaza yapmıştı.Bi kerede belediye otobüsü büyük bi kazaya karışmıştı..Yani kısacası çok vukuatlı bi yer orası .Şahsen yeni foçaya gidecek olursam girerim eski foçadan virajların keyfini çıkarak giderim .

Geçmiş olsun.

Motosikleti
    Yamaha Ybr 125
    Eski foca yolundan girince bide kozbeyli koy yolu var oda gencelli nin oraya cikariyor da.Aslinda haklisiniz alternatif yollari kullanmak lazim. Ama aliskanlik iste senelerdir otomobille de o yolu kullandigimdan olsa gerek.

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    aynen eski foçadan yeni foçaya giderken sağa bi yol var yeşilliklerin arasından orasını diyorsunuz sanırım başka bi alternatif..

mozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 / CRF 250 L
    Berbat bir yol orası. Motorları geçtim arabalar için bile uygun değil. Yol demir moloz kaynıyor.

dundanbiri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS 200
    Geçmiş olsun, şimdi yenişakrandan döndüm bende, trafik yoğun, görülmek için kaska ikaz lambası bağlayacaz bu gidişle.

Selcuk89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 - Pulsar 200 NS - Cbf 1000 FA (2012)
    Alıntı anilozerr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Canakkale asfaltindan yeni focaya dondugunuz de yol tek seride duser bilen bilir ve demir celik fabrikalari oldugu icin biraz tehlikeli. 70km/s ile ilerlerken karsi seritten bir aracin sollama icin cikacagini farkettim ve selektor yaparak hizimi dusurdum ve tahmin ettigim gibi adam sollamaya cikti ben hafif hafif saga dogru cekip frenleme yaptim fakat bey amca hala ustume geldi. Bende freni fazla sıktım, arka tekerlegim kaydi fakat hizim iyice azaldigindan dusmedim ve toparladim.
    Sonra dedim geri doneyim uyarayim. Dondum yetistim amcaya durdurdum. Tüm aileai arabad oldugu icin kotu bir sey soylemedim ama. Motosikletleri farketmesini ve onca selektorume ragmen neden sollamaya ciktigini sordum.
    ben seni gördüm ama kenara kacarsin diye tahmin ettim dedi. Size iyi yolculuklar dedim. Dikkat edin bir daha sollarken az klsin dusuyordum dedim. Amcanın esi de cok ozur dileriz diyince olayi buyutmenin bir anlami olmadigini dusundum.
    Bu yolu her gün kullanıyorum ve bu tarz olaylari yasiyorum. Bu yolu kullanacak arkadaslar en azindan canakkale asfaltindan dondukten sonra fabrikalar bitene kadar dikkatli olsunlar.

Dostum geçmiş olsun ben orada çalıştıgım için biliyorum ama yerinde olsam geri dönup adamı uyarmazdım çunku dedigin gibi o yol çok tehlikeli zorundaysan en kısa surede MKE nin oraya varman gerekıyor ki yoldaki hurda parçalarıyla haşır neşir olmayıp kaza bela yaşamayasın...
    Birde tecruben yeterlyle tek şeritli yollarda yolun sagından ve ortasından degil yolun solundan git ki karşı taraftaki aracın algıda secicilik kavramını kullanmasına musade etme ki vatandaş ben seni yolun sagına kaçarsın sandım demesin.Bu tercrubeyle sabit ama dikkatli olmak surekli ayna kontrolu yapmak da lazım.
    Hadi selametle..
    NOT:Key Boarda su kaçtı bazı karakterler çalışmıyor.İmla yanlışlıkları için özr dileriz..

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Kamyon toz toprak çukur bol oluyor özellikle gece çok tehlikeli.

Motosikleti
    YAMAHA MT07 RACE BLUE
    Ayni duruma benzer bir durumda dun ogleden sonra benim basima geldi.izmir cikisindan focaya donus yaptim bu yoldan 10_15 km sonra hafif virajlar basliyor.viraja girdigim anda karsimda 2 araci gordum.allahtan hizim senin gibi dusuk oldugundan seridin en sagina kadar yavaslayarak attim.ama yollar micirli oldugundan dolayi kendimi.yuksek suratlerde olmus olsaydim motor altimdan kayabilirdi diye dusunuyorum.sollayan arac gecerken ben tabi surekli sellektor ve el kol hareketleri ile arkadasa bulundugum durumu ozetledim.o yol cok zevkli ama bir okadarda tehlikeli.ozellikle hafta sonlari epey bir yogun oluyor.

Motosikleti
    Yamaha Ybr 125
    Alıntı Selcuk89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum geçmiş olsun ben orada çalıştıgım için biliyorum ama yerinde olsam geri dönup adamı uyarmazdım çunku dedigin gibi o yol çok tehlikeli zorundaysan en kısa surede MKE nin oraya varman gerekıyor ki yoldaki hurda parçalarıyla haşır neşir olmayıp kaza bela yaşamayasın...
    Birde tecruben yeterlyle tek şeritli yollarda yolun sagından ve ortasından degil yolun solundan git ki karşı taraftaki aracın algıda secicilik kavramını kullanmasına musade etme ki vatandaş ben seni yolun sagına kaçarsın sandım demesin.Bu tercrubeyle sabit ama dikkatli olmak surekli ayna kontrolu yapmak da lazım.
    Hadi selametle..
    NOT:Key Boarda su kaçtı bazı karakterler çalışmıyor.İmla yanlışlıkları için özr dileriz..
    Henuz 2000 km tecrubem var fakat dediginiz gibi yapiyorum. Yolun en sagindan gittigim surece surekli sıkıştıriyorlar. Yol duzgunse ortadan biraz bozuksa sola yakin gidiyorum ve bu şerit benim mesajini vermeye calisiyorum ama adam gore gore cikinca yapicak bir seyim kalmadi..

vader - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750D Integra
    Alıntı anilozerr adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Öncelikle geçmiş olsun.

Anlattıklarınız sadece Foça yolu için değil, ülkemizin herhangi bir yerindeki tek geliş-gidiş tüm yollar için geçerli bence.

Bu tip yollar genellikle bozuk zeminli ve mıcırlı asfaltla kaplı oluyor, üstüne bir de bilinçsiz ve sabırsız sürücüler eklenince, biz motosiklet sürücüleri son derece dikkatli olmak durumundayız.

Saygılarımla.
    Tecrübe, limitlerini bilmektir.

Motosikleti
    Yamaha Ybr 125
    Alıntı kadango adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kamyon toz toprak çukur bol oluyor özellikle gece çok tehlikeli.
    İlk zamanlar sirf gece o yoldan korktugum icin eve gitmedim. 500-600 km boyunca hep sehir merkezindeki evde kaldim. Daha sonra yavaa yavasta olsa kullanmak zorunda kaldim. Insallah kazasiz belasiz devam ederim.
    Herkese kazasiz belasiz surusler dilerim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)