Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Virajda düştük

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Dominar 400 - V15
    Merhaba,

Bursa - eşkel sahiline kamp yapmaya giderken viraj içinde düştük. Hızımız yaklaşık 70-80 civarındaydı. Yoldan çıktıktan sonra düşüp yolun kenarındaki toprak araziye uçtuk. Kazadan sonra sırt üstü yol kenarında uzanır halde buldum kendimi, sıcak vücuduma nüfuz ediyordu ve ben o saniye kendimi sorgulamaya başlamıştım. İlk düşündüğüm şey arkadaşımın sağlık durumunun nasıl olduğuydu. Korkudan ölüyordum ona bişey oldu diye... İlk yaptığım şey sağ parmaklarımı hareket ettirmek oldu daha sonra dirsekten kolumu ve sağ omzumu hareket ettirdiğim an kask vizörünü açıp etrafımda insan seslerini duymaya başladım. "- Beni bırakın arkadaşıma bakın" diye bağırdım ve arkadaşım "-ben iyiyim sen ne durumdasın?" dediğinde benim içime öyle bir rahatlama hissi doğdu ki anlatamam. O saatten sonra ne olduğu pek önemli değildi. sorusuna "- Bilmiyorum" diye cevap verdim.

Bu sırada yolda duran arabadan çıkan bir kadın " - Kaskı çıkartalım hava alsın" demesinin üzerine "-Boynum kırıldıysa beni öldürmek için çok güzel bir yöntem." diye bağırdım. Kadın sustu. Başka bir adam gelip "-Kaskın altına yastık koyalım" diyince de. "- Abla beni öldürmekten vazgeçti sen neden ısrarcısın" diye seslendim. Bunun üzerine arkadaşım "-Hiçbiyerine dokunmayın!" diye bağırdı. Bu arada ben motorsikletin kırmızı düğmesine basmaları, ateşlemeyi kapatmaları için yoldaki adamlardan ricada bulundum. (Patlamayalım diye)

Bundan sonra uzuvlarımın işlevlerini kontrol etmeye başladım. Heryerimi hareket ettirebildiğimi farkedince " - Galiba iyiyim" diyip oturur pozisyona kendimi kaldırdım. Fakat bunu yaparken sol omzumda bir uyuşukluk hissettim belli ki orada bişeyler olmuştu. Ceketimin önünü açıp vücudumdaki kan mı yoksa ter mi bakmak için sağ elimi içeri soktum. Kan görmeyince sevindim. Bu sırada arkadaşım yanıma geldi. Yolda duran HAYIRSEVER insanlardan su istedim ve suyu içtikten sonra başım dönmeye başladı ( Kazadan sonra su içmeyin şok etkisi yaratıyor, ama kafası çok güzel 70lik rakı içsen anca o kadar olur )

Velhasılkelam çok uzatmaya gerek yok. Ayağa kalktığım sırada jandarma ve ambulans gelmişti. Hastane muhabbetlerini paylaşmaya gerek yok.

Hasar;

1)Benim sol köprücük kemiğim kırıldı, sol topuğum morardı.
    2)Arkadaşımın dizleri yaralandı, sağ dizinde 5 dikiş var.

Ekipman ;

1) revit ignition 2 yazlık deri mont (impatech level 2 sırtlık koruması), bel ve diz korumalı kevlar kot, scorpion exo-500 kask, scoyco yazlık eldiven
    2) venom yazlık mont (knox level 2 sırtlık koruması, nitro aikido kask, bering yazlık eldivenler

Kendimi sorguladığımda hatalarım;

1) Viraja hızlı girmem
    2) Bakışımın kaçması
    3) Lastiklerime güvenmem (Pirelli diablo rosso 2)
    4) Artçının tecrübeli bir artçı olmasına güvenmem
    5) Aynı virajı daha önce 10 kere almış olmam
    6) Evde ekipman bırakmam (Deri motosiklet botumu giymediğim için topuğum hasar aldı, Dizlik giymesi için arkadaşıma öneride bulundum fakat giymek istemedi. GİYMEZSEN BİNEMEZSİN demeliydim bu yüzden dizleri hasar aldı)

Okuduğunuz için teşekkür eder, güvenli sürüşler dilerim.

Koray CİVAN

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    keremkrmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    05 Ninja 636 - 15 Xmax
    Çok geçmiş olsun umarım Allah tekrarını yaşatmaz. Hatalarının ne olduğunu tespit edebilmen güzel birşey en azından bundan sonra daha temkinli olursun. En kısa sürede iyileşirsin umarım

ake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha - Xt 660 R
    bununla geçmiş olsun :(

Motosikleti
    Dominar 400 - V15
    Teşekkürler arkadaşlar, allah kimsenin başına kaza bela vermesin. Ekipman çok önemli Motorsikletimin koruma demiri işini yaptı çizik parçaları değiştirmekle hallettik.

Motosikleti
    4. motor Honda
    geçmiş olsun...

bence hatan bakışının kaçması olmuş, zaten yoldan çıktıktan sonra yapılıcak çok da bişey kalmıyor...

Yinede ucuz atlatmışssın.

Köprücük kemiği kırığın ne alemde alcı veya atel takıldı mı

Geçmiş olsun

Motosikleti
    Dominar 400 - V15
    Köprücük kemiği 3 hafta sonunda ağrı ve acı yapmayacak kadar iyileşti. 8 Bandajı takıyordum, doktora gösterip çıkartıcam.

tubejh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ankara- Tekirdağ( Çerkezköy)-Çanakkale- artık nere olursa :)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 700
    Geçmiş olsun. Allah şifa versin.

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Kazanın en güzel yanı, ondan ders çıkarılmasıdır. Geçmiş olsun.
    Çıkarılan derslerden bir başkasının aynı kazayı yaşamadan yararlanması dileğiyle...

k_ayhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 abs
    Hocam geçmiş olsun

Pisman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    bende sol köprücük kemiğini kazada kırmıştım, kırık iyileşiyor ama kireçlenme, hareket kısıtlaması kalıyor, fizik tedavi eksik etme, ben daha önce kaza yapan arkadaşımın tavsiyesiyle arada dirsekten aşağısını çalıştırdım, yapmasam orada da sorun olurdu diye düşünüyorum

Motosikleti
    Dominar D400
    KAzayı sen yapmışsın, o halinle bir de millete doğru aklı vermişsin,ayrıca ekipmanlıymışsınız(çok rastlanır bir durum değil zira). Bizim milletimize senin gibi bilinçli çok adam gerek. İyi ki "görece" hafif yapmışsın kazayı da bilincin yerine gelmiş hemen.Kaza yapanların "sözümona" bir kurtarma operasyonuyla daha kötü bir duruma sokulmaları yüzdesi azımsanacak bir durum değil.
    Büyük geçmiş olsun.

geçmiş olsun

CxAnKACx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 200 (2014)
    Cok gecmis olsun allah tekrarini erdirmesin.

Motosikleti
    Yamaha Süper Tenere XT1200ZE & SYM Joyride 300
    geçmiş olsun

stanly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    geçmiş olsun, lastiklere neden güvenmiyorsunuz acaba? ben r25 motorum için yeni diablo rosso 2 aldım, pazartesi takılacak.Aklıma soru işareti oluştu şimdi.

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    Büyük geçmiş olsun. Yaz günü diyerek korumalarınızı giymeseydiniz daha kötü sonuçlar ile karşılaşabilirmişsiniz. Verilmiş sadakanız varmış

Motosikleti
    XT 660z Tenere
    çok geçmiş olsun kardeş.Bu kazanın aynısı 10 gün önce benim başıma geldi.Benim de sağ köprücük kırık şu anda 8 sargıda.

Motosikleti
    Dominar 400 - V15
    Çok teşekkür ederim. Nasıl dışarı çıkarken ayakkabı giymek gerekiyorsa, motora binerken de ekipman giymek gerekiyor. Bu durumu alışkanlık haline getirdiğimiz zaman çile haline gelmiyor.

@Stanly, Hocam ben o lastiklerle pulsar gibi zor yatan motorla diz değdirip dönmüşlüğüm çoktur. Kesinlikle güvenilmesi gereken tek lastik fakat MOTOR KESİNLİKLE KAYMAYACAK diye düşünmem benim hatamdı. Sonuçta toz ve asfalt kalitesi de büyük etkendi benim kazamda. Benim gözümde motorcu düştüyse yine kendisi suçludur. Hiçbişeye bahane aramamak gerek, lastiği iyi olması benim ona bel bağlayabilirim anlamına gelmemeli.
    RAMİREZ bunu beğendi.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Pulsar'ın virajı gayet iyi, yatırması kolay. Sadece 130km hızdan sonra azıcık rüzgar türbülansına girse bile başlıyo hemen Tank Slapping'e. Daha kaliteli lastik kullansam bu olay biraz azalır muhtemelen.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)