Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kazadan Kıl Payı Kurtulmak ! (Video)

Motovento
    REKLAM ALANI
    buraxdj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800 / Honda Msx 125

Sıradan bir motosiklet gezintisi esnasında , hızımız yasal limitler çerçevesindeyken ; yaya geçidi olmadığı halde,sağdan akan trafiğin aktığı yöne hiç bakmadan önümüze atlayan sazan ve üç kişi hastanelik olmaktan son anda kurtuluşumuz.
    Sonrasında halen yolun ortasında duran yaya zincirleme olarak arkamızdan gelen arabanında önüne atlıyor ve pişmiş kelle gibi sırıtarak yoluna devam ediyor.
    Motosikleti süren arkadaşım Emre 'yi ekstradan tebrik ediyorum.Güzel kaçıştı.

Sürücü ve yaya iken 'Motosikletleri Farkedin' çünkü biz sizi farkediyoruz...

** Our near miss from an accident when we are in usual speed limits.
    Youtube : Burax Yolda
    Mototaş Aş. çalışanı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KYorulmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250r 2014(satıldı)
    Dostum çok geçmiş olsun.
    Saniye ile ciddi bir kazadan kıl payı kurtulmuşsunuz.
    buraxdj bunu beğendi.

Phoenixs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S1000RR
    Çok geçmiş olsun hocam gerçekten kadın sizden özür dilese belki konuyu kapatacaksınız ama sırıtması beni bile uyuz etti
    buraxdj bunu beğendi.

Motosikleti
    Çok teşekkürler arkadaşlar,farkettiniz mi bilmiyorum ama arkamızdan gelen arabanında önüne atlıyor. Bugün garip bir hava vardı resmen bu atlattığımız 2. kazaydı , diğerinde de bir araç önümüze 90 derece kırdı , yine şehir içi limitlere uyduğumuz için kurtardık.

Artık alıştım demek istemiyorum ama hergün ortalama 2 kaza atlatıyoruz.Sürekli çekip koyucam artık bu tarz videoları.

Evet 1 sn farkla 3 kişi hastanedeydik büyük şans.

mozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 / CRF 250 L
    Geçmiş olsun dostum.

İki şey var. Birincisi adı üzerinde yaya bu. Bizim kadar dikkatli olmuyorlar. Dalgın olur , kızgın olur, farketmemiş olur, bilemezsin. Dalgın adama madem dalgınsın binme o zaman arabaya dersin ama sokağa çıkma diyemezsin.

İkincisi ise o gülmeye pek takılmayın. Muhtemelen kadın da farkında ucuz sıyırdığının. Onun şokuyla sırıtıyordur..

Üçüncüsü ise şehir içi ama sizin hızınız da muhtemelen 50 km/h nin altında değil. Çocuk ta çıkabilirdi.

Olay pek haklı haksız mevzusu değil. Üçünüzü de Allah korumuş. Ucuz sıyırmışsınız.
    Çok geçmiş olsun tekrardan. Dikkatli olmak lazım.
    buraxdj bunu beğendi.

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    geçmiş olsun. yayaların beni gördükleri halde yola atladıkları çok oluyor. motorum ufak veya sessiz de değil. önceleri yavaşlıyordum ama artık yavaşlamıyorum çarparsam çarpıyım diyorum bıktım.

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Bir de çığlık atmıştır bir tanesi 'ayyyyyyyyykkkk' diye..
    İşitme ve görme özürlülere, telefona bakarak karşıdan karşıya geçenlere hep dikkat ediyoruz.

Our near miss from an accident when we are in usual speed limits.

Cümlesi hiç ama hiç olmamış, nerde hata var diye sormayın ingilizce kursuna çevirmeyelim; çok hata var, hatalardan oluşuyor..

How we escaped an accident risk while we driving speed limits..

buraxdj bunu beğendi.

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı mozgur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun dostum.

İki şey var. Birincisi adı üzerinde yaya bu. Bizim kadar dikkatli olmuyorlar. Dalgın olur , kızgın olur, farketmemiş olur, bilemezsin. Dalgın adama madem dalgınsın binme o zaman arabaya dersin ama sokağa çıkma diyemezsin.

.......

Üçüncüsü ise şehir içi ama sizin hızınız da muhtemelen 50 km/h nin altında değil. Çocuk ta çıkabilirdi.

......
    Yaya bizim kadar dikkatli değil, araç sürücüsü dalgın, kamyon sürücüsü yorgun, diğer motor sürücüleri apaçi... bahaneler böyle gider. Olan her zaman daha küçük olana olur. Yaya dikkat edecek, araç sürücüsü dalgın olmayacak, kamyon sürücüsü de yorgun yola çıkmayacak, motosikletliler herkese dikkat edicek, trafikte apaçilik yapmayacak. Yoksa bahaneler hiçbirşeyi çözmüyor. Bir tek çocuk konusunda haklısınız, ne yapacağı belli olmaz ve ona suç bulamazsınız, çocuktur çünkü o.

Alıntı ilkerabi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...

İşitme ve görme özürlülere, telefona bakarak karşıdan karşıya geçenlere hep dikkat ediyoruz.

Our near miss from an accident when we are in usual speed limits.

Cümlesi hiç ama hiç olmamış, nerde hata var diye sormayın ingilizce kursuna çevirmeyelim; çok hata var, hatalardan oluşuyor..

How we escaped an accident risk while we driving speed limits..

Hız limitlerini("limitlerinde" değil yani !?) sürerken kaza riskinden ("kazadan" değil yani?!?) mi kurtuldunuz. Biraz daha modifiye gerek bu yazıya:D
    buraxdj bunu beğendi.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    bilginozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    Kadın geldiğiniz tarafa hiç bakmadığı için sizi farketmemiş. Ben genellikle yayaların uzağından geçmeye çalışıyorum. Ne yapacakları belli olmuyor.
    maktama bunu beğendi.

Motosikleti
    Düzeltiyorum derhal , teşekkürler
    Youtube : Burax Yolda
    Mototaş Aş. çalışanı

Memory42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 , CBR 650F, Rc 390
    Geçmiş olsun son anda durmuş nasıl olduysa.Artık kamera farz oldu bu tür durumları nasıl açıklarız yoksa...
    buraxdj bunu beğendi.

Motosikleti
    Düzeltiyorum derhal , teşekkürler ingilizce yardımı için , gramerim çok özürlüdür evet

Şimdi şöyle bi açıklama yapıyım dedim ; yorumlarınız çok güzel,her sürücünün güvenlik açısından farklı perspektifleri paylaşması bence çok yararlı bu gibi forum ortamlarında,böylece bir sonraki olası kazaların önüne geçmiş oluyoruz.
    Video kaydının çok ufak bir kısmını paylaştım doğal olarak. Uzun versiyonda hadise şöyle gelişiyor.
    Kolay kolay artçı olarak binmediğim halde sürüşüne güvendiğim eski bir dostumun arkasına binip kendi motorumu evde bırakıyorum.Tekirdağ istikametinden yola çıkıp Kumbağ istikametine doğru yola gidiyoruz.
    Hadise tam Altınova caddesinde oluyor ; Uçmakdere ye daha önce gitmiş olanlar bilirler , Yolun Altınova ve Barbaros kısmı yerleşim birimidir,sol taraf denizdir,bilinçsizce kavşağa çıkan arabalar,bisikletliler,çocuklar,yaşlılar bol olur.
    Bu hadise olmadan hemen önce arkadan süren arkadaşıma diyorum ki ; bu cadde boyunca olabildiğince yavaş git , kamikaze gibi dalarlar üstümüze doğru. O da tamam abi diyip hızını 40-50 arası bi yerlerde tutuyor.(video 30 fps , direkler arası mesafe 30m,2 direk arası yol 1sn , merak eden hesaplasın) Neyse... Sonra bu ablamız trafiğin aktığı yöne dahi hiç bakmadan önümüze zıplıyor.Video da belli olmuyor fakat kadına resmen omuz attım arkada.
    Ablanın zıpladığı yer bir kavşak , karşıya geçmesi gereken bir sürü yaya geçidi olduğu halde en işlek yerlerden birini seçiyor , ilkokulda öğretilen önce sağa sonra sola sonra tekrar sağa bak pratiğini bile uygulamıyor , bizde çift şeritli yolun ortasında duran bi insanın gördüğünü düşünerek kornaya basmıyoruz.
    Olayda bizim suçumuz daha da yavaş gitmemek , evet neden, çünkü denize girmek için çok acil yetişmesi gereken arabalar arkadan sıkıştırıyor,minibüsler ekmek parası peşinde ve sinyalsiz bir şekilde sol şeridin yarısını kapatırken sağdan kontrolsüz bir şekilde çıkan araçlardan kaçmakla meşgulüz.

Bu gibi tatil bölgeleri sadece burada değil her yerde sıkıntılı arkadaşlar , sağ şerit işgal edilmiş , park halinde bi sürü araç var.

Ben çocukluğumdan beri gider gelirim bu yolda . Çok kaza oldu çok can gitti , kendi motorumda en yavaş gittiğim bölgelerden biri burası , yavaş olduğum halde kamera yokken yaşadım bu tarz saçmalıkları.

Neyse toparlarsam , ben daima motorcuları savunuyorum , yeri geldiğinde de yeriyorum ; fakat bildiğim bişey var , bir motorcu en az bir pilot kadar dikkatli oluyor,bu dikkatin 5 te biri trafikteki diğer insanlarda yok. Mevzu zaten haklı/haksız mevzusu değil. Umarım bu tarz şeylerin en kötüsü bu video gibi sıyrılmacalı kaçmacalı olur tek temennim bu,kazasız belasız günler dilerim

Videonun uzun versiyonundan bir screenshot koyuyorum :

Fazer 600 ün frenlemesi ve motor freni hadisesi güzel bu arada,torkun faydası sadece giderken değil,yavaşlarken de çok önemliymiş onu anlıyorum.
    ilkerabi bunu beğendi.

mozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 / CRF 250 L
    Alıntı buraxdj adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Neyse toparlarsam , ben daima motorcuları savunuyorum , yeri geldiğinde de yeriyorum ; fakat bildiğim bişey var , bir motorcu en az bir pilot kadar dikkatli oluyor,bu dikkatin 5 te biri trafikteki diğer insanlarda yok.
    Kesinlikle haklısın. Özellikle İstanbul berbat bu konuda.
    Cellat uyandı yatağında bir gece || "Tanrım" dedi "Bu ne zor bilmece :
    Öldürdükçe çoğalıyor adamlar || Ben tükenmekteyim öldürdükçe..."
    Ataol Behramoğlu

Motosikleti
    ybr125
    Kadın arkası dönük ben bunları görüyorum ve kornaya asılıyorum

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    şöyle bi havalı korna gerekli böyle durumlarda .. uyanırlar belki..
    buraxdj bunu beğendi.

Geçmiş olsun

Motosikleti
    Honda Forza 250
    kontrayla mı kaçıyor? (cahilliğime verin)
    buraxdj bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)