Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

BIGBANG Motovlog arkadaşımız Yeni Aldığı MT-07 ile Kaza geçirdi . :/

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Arkadaşlar az önce youtube'da kendi kanalında gördüm . Yeni aldığı mt-07 ile virajı alamayıp BigBang arkadaşımız kaza geçirmiştir. Allah acil şifalar versin . Kanalın linki ; https://www.youtube.com/channel/UCST...Gq7RtB_MQ/feed

Bu da kaza anı ;

KABURGADA ÇATLAK 4 AYRI YERDE SURTUNMEDEN YANIK 2 DİKİŞ VE MOTORDA 7 BIN TL HASAR ...

agilty bunu beğendi.
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KURT-BOZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS APACHİ RTR 150 2014
    Kardeşim kazayı yapan kişiye çok büyük geçmiş olsun imkansız bi şekilde kaza yapmış. Viraj görüldügü gibi keskin bi virajda deyil araç felanda sıkıştırmamış olagan üstü bi olay panik yapmış sanırım neyse büyük geçmiş olsun

ellaksakir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar
    Bu kazanın sebebi nedir diye bana sorsalar direk hatalı bakış derim.Videoda da belli zaten bakışını bariyerlere kitlemiş ve bariyerlere gitmiş .
    _kaan_ bunu beğendi.

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    üzücü ve çok korkunç geçmiş olsun çok ucuz atlatmış bariyer e ve viraj yönünü gösteren demire direk çarpmamış gibi gördüm yoksa sonu felaket olurdu allah korumuş

kazanın sebepleri hakkında yorum yapmayacağım ama gece sürüşü beni hep korkutmuştur 2 yıldan biraz fazla süredir motora biniyorum gece toplam beş altı kere anca binmişimdir motora ve bende ramazanda kaza yaptım gece limitin en fazla yüzde 50 60 ı gitmek lazım bence
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Aslında viraj çok dar bir viraj değildi . Bakışını bariyerlere doğru kilitledi sanırım . 130 km hız civarlarında düştü , Allahtan o hızda bariyerlere tam girmemiş yoksa korkunç senaryo olurdu . Allah acil şifalar versin tekrar.
    KURT-BOZ bunu beğendi.
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Geçmiş olsun. Tecrübe önemli, eğitim yeterli olmuyor. Paranızın yettiği en büyük motoru almamalı, küçük cc ile başlayınca eğitime bile gerek olmuyo kişi uyanık olursa.
    KURT-BOZ ve xawa bunu beğendiler.

KURT-BOZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS APACHİ RTR 150 2014
    Şimdi fark ettim arkadaş sol şeride geçerken ayna yerine sol tarafa bakıyor saniyelik bi şey birden panik yapıp motoru sağa çekmeye çabalıyor ama iş işten geçmiş tabi her zaman viraja girerken hızın kaç olursa olsun yerini belirliyeceksin önceden viraja girerken mümkün oldukça şerit degiştirmiyeceksin ha şuda var ben şahsen çogu zaman motoru 120-130 la viraja giriyom hafif yatarak çogu zamanda iki aracın arasından sıfır geçiyorum virajda ama dikkat olacak önceden diyeceksin ben burdan geçerim aga dersen kesin geçersin geçerken gaz kesersen patates olursun neyse iyi geceler

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:24 ----------

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. Tecrübe önemli, eğitim yeterli olmuyor. Paranızın yettiği en büyük motoru almamalı, küçük cc ile başlayınca eğitime bile gerek olmuyo kişi uyanık olursa.
    Bu adamda zaten önceden cbf 150 sahibiymiş hemen girdim youtube kanalında küçük bi araştırma yapıp videolarına baktım yazık olmuş la valla daha 750 küsür km de motur la ben aldıgım sıra kimseye vermiyordum ilk ben düşüyüm sonra siz düşersiniz diye içim gitti şerefsizim 7 bin tl masraf ney la motur zaten 20 .000 küsür tl

ARçİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha crypton/Honda cbf150
    Gecmiş olsun.Biraz panikten frenliyor bariyerlere bıkıyor,kontra tekniğini tam uygulayamadığından tekrar geçmiş olsun.

idmanyurdu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache(2007),ybr 125 (2014),(cbr 250 2013)
    geçmiş olsun. cbf 150 tanıtımıyla tanıdım kanalına abone olmustum. hala ayağa kalkbiliyorsan boşver motor önemli değil yine alırsın.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı KURT-BOZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu adamda zaten önceden cbf 150 sahibiymiş hemen girdim youtube kanalında küçük bi araştırma yapıp videolarına baktım yazık olmuş la valla daha 750 küsür km de motur la ben aldıgım sıra kimseye vermiyordum ilk ben düşüyüm sonra siz düşersiniz diye içim gitti şerefsizim 7 bin tl masraf ney la motur zaten 20 .000 küsür tl
    2 sene kadar sürdüyse CBF150'yi bu motora geçmesi sorun olmamalı, ama 2 ay kullanıp değiştirdiyse az gelmiştir. Yok yere olmuş bir kaza, çok daha sıkıntılı durumlar atlatıyoruz.
    KURT-BOZ bunu beğendi.

almpoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB650F
    Geçmiş olsun biraz eleştirmek istiyorum eğitimde aldığım tecrübelere dayanarak viraja girerken fazla uç kısımda gidiyor arkadaş kontrayı veremediği için motor düz gitmeye devam etmiş gibi görünüyor.Bu tarz bir olayı bir arkadaşım yaşadı viraja girerken sol kenara aşırı yakınlaştığı için bakışını kaçırdı ve motor yatacağına düz gitti ve en sağda mıcıra girerek kaydı düştü.

Motosikleti
    TVS Apache Rrt 150
    Abi geçmiş olsun acil şifa versin deyip fazla uzatmamak lazım..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Çok geçmiş olsun motosiklet hüç önemli değil, önemli olan ölüm ve kalıcı sakatlık olmaması. Allah korumuş sevdiklerine bağışlamış.

Taziyemi yaptıktan sonra kızmaya başlayabilirim; sürücü acayip acemi neredeyse düz yol denecek yerde düşmüş, sonra çok süratli, sen acemisin, altındaki motor güvensiz MT07 ucubesi ne işin var o süratle, ailenden biri olsam iyileşince seni eşşek sudan gelinceye kadar insan içinde döver, motorunada benzin döker yakarım. Sen motosikleti bırak arkadaşım ne işin var? motosiklet acemilik kaldırmaz. Herzamanda böyle şanslı olamazsın. Yaz geliyor senin gibi birsürü zıpır türüyor etrafta yok 10 bin km yaptım büyük motor alayım hevesiyle. 10 bin km nedir? yıllarını vermen yüzbinleri devirmen lazım. Piste en azından pist günlerinde çıkman lazım motorcuyum diyebilmek için.
    Karalı, bilginozi ve xawa bunu beğendiler.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kaza yapan arkadaşa çok geçmiş olsun.Bence 120-130 km hızla bir düşüşe göre ucuz bile atlatmış durumu.Arkadaşın tecrübesini bilmiyorum ama ışıklandırmanın o kadar az olduğu,hafiften de trafik olan bir yolda gece bu hızlara çıkmak pekte güvenli değil.Kazanın tam olarak neden olduğunu anlamış değilim.Bence büyük ihtimalle karanlıktan virajın eğimini tam göremedi.Viraj beklediğinden biraz daha dar açılı çıktı,son anda fark etti,bir de üstüne yol kenarındaki mıcır-çamura kaptırınca motoru,hız da biraz yüksek olunca toparlayamadı.Tekrardan kaza yapan arkadaşımıza çok geçmiş olsun diliyorum.

2move - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    NEREYE BAKARSAN ORAYA GIDERSIN
    Cok geçmiş olsun dostum

pompei - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    APRILLA ATR-7011
    Bomboş yolda kaza dediklerinden, bundan 2-3 gün önce keşfettiğim bi motovlogtu mt07 ye baya bi aksesuar vs koymuştu çok geçmiş olsun NEREYE BAKARSAN ORAYA GİDERSİN örnek video teşkil eder.

oenaj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok üzücü bir durum. Çok şükür ki arkadaş yaşıyor. Allah acil şifalar versin. Cana gelmesin yeterki mal önemli değil...

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Viraj !!! keskin geldiği andan itibaren frenlemeye başlıyor. Freni bıraksa belki içe çekebilirdi motoru. Öyle de çekilir fakat frenle birlikte dönüş kabiliyeti azalıyor motorun.
    viraj demeye dilim varmıyor aslında. Siz daha gazı verin 500-600 al uğraşma diye. Ya bu kaza frenden sonra 80-90 ile değil de 130-140 ile yaşansaydı?3 bin 5 bin km ile motor öğrenilmiyor malesef.
    Buradan sosyal mesajı da verelim, yeni başlayanlar; gaza gelmeyin, limitlerinizin üstüne çıkmayın. Sürüşünüz sizi biraz olsun korkutuyorsa hızınızı düşürün. Eğitim alabiliyorsanız alın, boş alanlarda bıkmadan fren ve dönüş çalışın. Yolu geniş görün...

günelyildiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial xtreme max
    Çok çok geçmiş olsun arkadaşa ne olursa olsun can herşeyden önemli kazaya yorum yapmicam olan olmuş yorum yapmak faydasiz

Memory42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 , CBR 650F, Rc 390
    Büyük geçmiş olsun,hıza göre çok ucuz atlatmış şükürler olsun...

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)