Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Üsküdarda yaptıgım kaza ufak ama karşı kişi için baya masraf çıktı

Motovento
    REKLAM ALANI
    KURT-BOZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS APACHİ RTR 150 2014
    Bu gece üsküdar sahildeki çeşmenin orda yaptıgım ufak kaza.
    Ben beykoz harem istikametinde giderken bir '' volkswagen transporter vip'' araç yolu ortalamış vaziyette aynı istikamete gidiyordu (saat 9:45) bende dogal olarak 2. viteste sol tarafından sollamaya geçtim,birden bire adam %80 sola kırdı belliki hem dalgın hemde beni görmedi (uzunları yaktım+sis lambaları açık)bende kaçacak yerim kalmadıgı için dengeli bi şekilde sol arka kuyruktan ön şöför kapısına kadar direksiyon topuzu (sağ taraf),ön koruma barı (sağ taraf) ile aracı çizdim ve biraz kabortada göçüklük oldu durdum.
    +Abicim senin aracına fabrika sinyal taktırmadımı dikiz aynası taktırmadımı?
    -Kardeşim kusura bakma yabancısıyım buranın.
    +Yok abi ne kusuruda bi baksan arada göreceksin şu motorcularıda ah işte bakmıyorsunuz...
    -Neyse sende bi şey varmı kardeş?
    +Yok abi bende bi şey savulasın.
    -''mırıldanıyor'' Off arabanın anası s*.... babam öldürecek.
    +Abicim yoksa bi şey ben gidiyom ALLAH beterinden sakınsın.
    -Yok kardeşim yok tekrar kusura bakma.
    +Hadi ALLAHA emanet.

Konuşma bu şekildeydi kendide suçlu oldugunu bildigi için bi tartışma yaşanmadı.
    Neyse herkeze hayırlı geceler okuyanlara teşekkür ederim...

paint terkim bu arada ---

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun.

Böyle yol ortalayan, gereksiz yavaşlayan , karasız adam gördüm mü yanına hiç girmemek lazım. Ciddi bir kaza olmamış Allah'tan.

Cana geleceğine MAL'a gelsin
    KURT-BOZ, schizo ve samet10 bunu beğendiler.

KURT-BOZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS APACHİ RTR 150 2014
    Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun.

Böyle yol ortalayan, gereksiz yavaşlayan , karasız adam gördüm mü yanına hiç girmemek lazım. Ciddi bir kaza olmamış Allah'tan.

Cana geleceğine MAL'a gelsin

Üsküdara giderkende bi kamyon en sol şeritten kaptımış gidiyor bende arkasındayım sellektör verdim saga sinyal verdi geçti orta şeride tam gazı açtım geçecem birden sola sinyal verdi bende korna aragaz asıldım aynadan adamı izliyom sövüyor ipne zaten bende sövüyom :D NEYSE EL KOL HAREKETİ YAPTIK BENDE GAZI AÇTIM GİDİYOM ODA YAPIŞTIRMIŞ GELİYOR EN SON ÜSKÜDAR GİRİŞTE GAZI KESTİ (TRAFİK BAŞLADI)
    geeklanx bunu beğendi.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    geçmiş olsun biraderim...
    KURT-BOZ bunu beğendi.

Selcuk89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 - Pulsar 200 NS - Cbf 1000 FA (2012)
    Usta öncelik ile büyük geçmiş olsun...

Malesef motosiklet sürücüleri özellik ile senin yaşadığın gibi kör noktada kalınca görünmez oluyor.

Vatandaşın ne yapacağını kestirmek çok güç sağa sola dönebilir önüne kırabilir seçenekler çok fazla.

Daha dün bir passat sürücüsü önündeki aracı sollamaya odaklı aynaya bile bakmaya gerek duymadı.Benim olayı öngörmem ve korna sesi ile adam şeridinde

kaldı ben geçince de adamı solladı devam etti.

Her şeyden önce biraz dikkat biraz da öngörü sahibi olarak motosiklet kullanmanın hepimizin yararına olduğunu düşünüyorum.

Keşke kaza yaşanmasaydı kimse mağdur olmasaydı ama bunlar malesef yaşanıyor.Trafik her zaman risktir ve en acı tecrübeleri yine malesef motorcu

karderşlerim yaşıyor.Dün yaşadığım olayın linkini aşağıya bırakırım ne demek istediğimi daha net anlarız.

Tekrar tekrar büyük geçmiş olsun dileklerimle.Sağlıcakla kal...

https://www.youtube.com/watch?v=56Ee4I4NyNM

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Motosiklet üzerinde her zaman öngörülü olunmalıdır, kararsız tiplemelerin olduğu akan trafikte konumlamanızı doğru yapmanız önemlidir, ayrıca her zaman bu gibi araçların sizin üzerinize kıracağını benimserseniz, konumlamanız düzelir, risklerden uzaklaşırsınız.
    Selcuk89 ve keremkrmn bunu beğendiler.

mozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 / CRF 250 L
    Geçmiş olsun.

İlk defa bir kazada bir arabanın motordan daha zararlı çıktığına denk geldim (:

Motosikleti
    TVS Apache Rrt 150
    Valla bence sana bişey olmadığı için çok şanslısın verilmiş sadakan varmış.. Böyle durumlarda mümkünse açıktan sollamak ya da adama kendimizi farkettirdikten sonra sollamak gerekli. Ama asıl önemli olan çok kolay kör noktada kalabileceğimizin farkında olmak..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)