Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

pert için yardim

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    1 ay öncesi otomobil sürücüsünün bi anda önüme kirmasi sonucu yaralanmali ve maddi hasarli kaza yaptim raporlar polis tarafindan tutuldu karsi taraf asli kusurlu cikti ybr 125 motorumu yetkili servise bıraktım 3500 lira hasar cikardilar eksper aradi 2500 lira nakit verelim 1500e musteri bulduk araci alacak var dedi toplamda 4000 bin elime geçecekti 4250 alti olmaz deyince yeni müşteri bulalim o zaman dedi bende ekspere yardım olsun diye motoru kazali olarak nete koydum bi vatandaş alacak istediğim fiyata simdi sorum eksper dosyayı kapatirim 2500 lira hesabina yatar diyo onda sorun yok peki ben bu anlastigim vatandaşa normal olarak satış verebilirmiyim kazali motoru alip toplayacakmis???
    Ve Motorun sicili hangi duruma gelir??pert mi oluyor??şirket 2500 lirayi neden veriyor?? Bilgisi olan yardimcisi olursa memnun olurum.
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Evet motorunuz PERT oluyor. Şirket 3.500 lira ödemek yerine 2.500 lira ödeyecek yani 1000 TL tasarruf etmiş olacak.. Pert olan motorunuzda 1.500 TL sovtaj bedeli ile 3. bir kişiye satılacak. Bence kabul edin. Bu motoru yaptırmak doğru olmaz..

ben olsam 4bine bile verirdim, kaldıki o motor giderken sağa sola çeker şimdi ) muhtemelen yapıp
    köyde birine elden verecekler..

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    Ben şuan normal satış yapamiyorum yani öyle mi??

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:30 ----------

Motoru yaptirmayacam zaten kazali haliyle satacam benim derdim sigortadan 2500 alip normal bi satış yapabilirmiyim tam olarak sikintim bu

Alıntı özgür 16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben şuan normal satış yapamiyorum yani öyle mi??

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:30 ----------

Motoru yaptirmayacam zaten kazali haliyle satacam benim derdim sigortadan 2500 alip normal bi satış yapabilirmiyim tam olarak sikintim bu
    Evet aracın satışını normal verebilirsiniz. Çekme belgeli olarak PERT olarak değerlendirilip satış yapılacak. Siz Sovtaj bedelini sigorta şirketinin tercihine göre ya direkt alıcıdan yada alıcıdan aldıktan sonra sigorta şirketinden 1.500 TL olarak alacaksınız. Şirkette kalanını yani 2.500 TL yi size ödemiş olacak..

Bir sıkıntı yok. Noterden satış verilecek.

yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    Pert olacak diye bir şey yok.

2013 dü galiba. Bir arkadaşım intruder M800 ile kaza yaptı. Şükür bişiyi yoktu. Triple'lar, amortisörler, ön jant yani ön tarafa dair ne varsa kırıldı diyeibliriz. Elektronik aksam, far vs. duruyordu. aslında karşısına yandan çıkan bir aracın kaputuna dik bir şekilde gömülmüştü. Düşmedi bile motor. Ben o zaman custom yapayım diye almak istedim motoru. Sigorta - Eksper - alıcı üçlüsü tam bir kumpas kurmuşlar. Bu işlere girince anlıyorsunuz. Servis 20 bin falan gibi bi rakam çıkardı. Komik tabi. Motorun o zamanki ederi 13-14 falan. Biz almak istediğimizi söylediğimizde perte çıkacağını, sonra bir ihale ile satılacağını, sigortanın anlaşmalı alıcılarının alacağını bizim de onlardan alacağımızı falan anlattılar. Bi eleman aradı sonra arkadaşımı. Birlikteydik. Ben aldım telefonu. Dan dun konuşan, o motoru ben satın aldım arkadaş benden alacaksın işine geliyosa falan diye konuşan bi denyo. Biraz tesrledim telefonda, açtım sigortaya hemen bu tipi, eksperin bizim motoru işlemler daha başlamadan satma girişimini falan anlattım. Adamlar bu işin içinde gayri resmi bir şekilde olsa bile kurumsal olmanın verdiği sıkıntıyla işi takip ettiğimize uyanıp geri adım attılar. O artis daha sonra direk benim numaramı arayıp ben vazgeçtim almıyorum motoru gibi abidik gubidik bişiler söyledi kapattı. O ara sigortadaki ihale ile satılma işlerinden yırtmanın bi yolu olduğunu öğrendik ve motoru perte çıkarmadan sigorta ile anlaştık. arkadaşıma motor bizde kalmak şartı ile 8-9 bin lira önerdiler. Kabul ettik. Kalan 5 lirasını ben verdim ve elaman zararsız kurtuldu işten. O ara motoru alıp topladım. Malesef custom yapamadım. M800 ün rake açısı vs. yatık bir amortisör dizaynını kurtarmadı. Yapacağımız müdahale güvenlikden ödün verecekti. Orjinal olarak topladım ve bindim.

Velhasılı, pert işleri biraz değişik. Sigortayı ara. Bu işlerin işleyişini anlat. Perte çıkarmadan bana zararım için 2,5 lira ödeyin anlaşalım de.Alan arkadaşın da ruhsat kaydında pert yazmaz hiç yokdan. 2.500 TL lik hasar görünür.

KArdeşim YBR 125 te 3.500 TL hasar çıkıyorsa o motor bırakta pert olsun. YBR nin parçaları ucuz 3.500 TL hasar çıkan motor zaten teknik olarak sorunlu bir hale gelmiştir. Bu M800 e benzemez. Motor sonuçta ybr 125.

yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    Alıntı newmoto76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    KArdeşim YBR 125 te 3.500 TL hasar çıkıyorsa o motor bırakta pert olsun. YBR nin parçaları ucuz 3.500 TL hasar çıkan motor zaten teknik olarak sorunlu bir hale gelmiştir. Bu M800 e benzemez. Motor sonuçta ybr 125.
    Tabi işin bi de o tarafı var. Bizim motorun şasi ve hemen hemen ön taraf dışında hiç bir hasarı yoktu. Bi de toplamaya değerdi. YBR yi o halden toplatmak akıl işi olmayabilir.

Benim fotoğraflardan ;

ellaksakir bunu beğendi.
    Gökhan YAŞDAL

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    Motorumda çok büyük hasar yok 2013 model 2 bin kmde idi full aksesuarli nerdeyse ciziksiz bi makinaydi ben servise en ufak çizik yirtik ne varsa yazin dedim tamir gerektirmeden kullanılacak malzemeler vardı değişim istedim o yuzden fiyat yüksek çıktı elinden iş gelen tamirci ufak bi rakama yapip kullanabilir ki 2 günde 60 dan fazla mesaj aldim ilk ciddi aliciya verdim sigorta şirketi 2500 tl hasarla motory bana birakti yani satış yapmamda sorun yokmuş pert olmadi nasipse yarin birine vercem yardim için teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:11 ----------

Keşke kaza yapmasaydimda motora binme devam etseydim ama yiprandim 40 gündür raporluyum lutfen herkes ekipmanini tam kullansin kazanin ne zaman olacağı belli değil herkese kazasiz sürüşler dilerim.

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    Yamaha'da sanıyorum sadece far 400,,,500 arası,
    YAMAHA PARÇALARI PİYASANIN EN PAHALISIDIR,,,

tozluklu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar ns 200
    Bahse konu sigorta trafik sigortası mı?

imza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 ybr 125 & 2014 ybr 125
    Sorununu tam çözemedim ama bana da ybr 125'in sadece motor kısmı lazım. satabiliyorsan ciddi alırım.

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    Soruma çözümü yaziyorum aracim 2013 model 2 bin kmde idi kaza yaptim motoru yetkili servise bıraktım suçlu karşı taraf cikti tramerde motora serviste 3500 lira hasar cikardilar karşı tarafin eksperi piyasa araştırmasi yapti 2500 nakit ve 1500e musteri bulduğunu belirtip elime 4000 geçecekti kabul etmedim 2500 nakit tamam dedim ve yeni müşteri aradik ben 1800e buldum eksper benim imzamla mutabakatname ile dosyayi 2500 lira hasarla kapatti motorda bende kaldı bugünde anlastigim arkadaşa 1800 e verdim yani toplamda 4300 lira elime geçecek oluyor.motorun siciline 2500 lira hasar kaydi gözükecek durum bundan ibaret..

yaralanmalı derken sizde ne gibi bir yaralanma oldu?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)