Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache Rtr 150 Ağva yollarındaki kazam, (Videolu, YBR125 ve ayrıca viraj içerir)

Motovento
    REKLAM ALANI
    xnad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR150 2012 & Suzuki Inazuma Gw250 2014
    Spor yaparken çatlayıp kırılan bileğimin Toplamda bir buçuk ay alçısız geçen yaklaşık 25 günü sonrası iyice iyileştiğini hissederek arkadaşımla Şile istikametine biraz gazlamaya karar verdik. Motorla olan görece uzun ayrılığımın biraz dinmesi umuduyla, Biraz da alışıp üzerimdeki ölü toprağını atma ve biraz da güzel virajların hasretimle şileye ulaştık.

Sonrasında Ağva yollarında tuzlu virajları alırken yine gaza gelip yaldır yaldır giden (kendi çapımızca) Yamaha YBR'li arkadaşıma yetişmeye çalışırken, sola dönen keskin bir virajda Hızımı alamayıp bakışımı kaçırıp, açılmam sonucu, ufak bir frenleme ve yavaşlama sonrası, toz toprak içinde yalpalayarak viraj çıkışında bariyerle buluştuk. Motorun amortisoru bariyerin yerden yukselen barında kaldı, Hemen refleksle motoru kaldırdım. Sol kolda sürtünmeden dolayı iki üç yerde deri kalkması, sol baldırda Yine sürtünme ve hafif ezikler oluştu. (morardık sonrasında) Bileklikli uzun yol eldivenleri hasar aldırtmadı, Parmaklarda vs bayağı sürtünme olmuş ve toz toprak kaplandık eldiven boyu. Dikişlerde açılma olmadı. Motora gelirsek Maşalarda eğilme olmadı sadece sağ taraftakinde belli belirsiz çizilme var. (Tamirci sorun olmayacağını söyledi.) Daha önceki düşmelerimden kırılan ve yenisini taktığım Sol ön sinyal tekrar kırıldı, arka sinyal kırıktı değiştirmemiştim henüz, daha önceki düşmelerimde hasar almayan Sol gidon eğildi, motora Depoya paralel yaklaştı. Gidonu 22.05.2014 tarihinde mahallemizde bir motosiklet tamircisi söküp oksijen kaynağıyla düzeltebildikleri kadar hallettiler. Şimdilik idare ediyor . Öndeki çamurluk amortisörlerden itibaren Kırılıp parçalara ayrıldı. Kırık olan ve idareten yapıştırdığım kafa karenajı fırladı gitti. Koruma demiri her zamanki vazifesinde.. Daha önceki kırıktan dolayı yapılan kaynak yerinde (Koruma demiri) bir sıkıntı yok. Herşey yerli yerinde sayılır yani. Dönüş yoldunda da (şile de dinlendikten ve sakinleştikten sonra) kameralı arkadaşın Ağva parkurunu tamamlamasını bekleyip, İstanbul yolunda tekrar gazladım yamuk gidonla, yürüyen aksamda bir sıkıntı olmadığından sağ salim eve ulaşabildim.

Videonun Linki:
    https://youtu.be/hO2BMNOxVxc

Kaza virajı Videonun 14.45 dakikası civarı Arkadaşımın kaza yerine dönüş anı 16.20 civarı..

Kayıt Cihazı SJ400 (SJC400 Aksiyon Kamerası) Kask Monte Aparatı, Su geçirmez Kutusu

Motorlar Ekipmanlar ve Korumaların ilgili dipnotları:

Yamaha YBR 125 (I Hun)(kameraya alan)
    https://www.youtube.com/user/djihun

TVS Apache RTR 150 (TheUniqueFlavour)

Yarış Çizmesi : TCX S-race (beyaz)(Mükemmel koruma sağladı, sol çizmenin iç arka kısmı simsiyah olmuş motorun nerelerine sürtündüyse)
    Kask: MT Helmets Revenge Beyaz (Çok Çok küçük bir sürtünme olmuş sol arkada boyası kalkmamış)
    Mont: Prohel Yazlık Kışlık (Başlangıç seviye mont sol kolumda ciddi sürtünme oldu ama korumayı iyi sağlayamadı çünkü dirsek koruması tam olması gereken yerde değildi benim düzeltip yola çıkmam gerekirdi. )
    Dizlik : Venom Mafsallı (Dizde hasar olmadı iyi korudu)
    http://www.motoplus.com.tr/urun/9905...VN-07-MAVSALLI
    Eldiven : Deri Su geçirmez Bileklikli (Ellerde ve parmaklarda iyi koruma sağladı)
    http://www.hudsonderi.com/?urun-1050...cirmez-eldiven
    Böbrek Kemeri/Sırt koruması : Standart 4 baklalı (Belde alakalı bir düşme yok)

Teşekkürler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    dadaş-bb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    Gecmis olsun. Fakat dikkatimi ceken sey 16.07 dk da baska motorsikletli birisi geciyor sanirim godoman enduro tarzi takildigi icin durupta sormamis bise var mi yok mu diye yazik..
    xnad ve Mamba09 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Evet biz o arkadaşı geçmiştik tın tın gidiyordu, ben kza yaptığımda motoru kaldırırken, ne olup bittiğini anlamaya çalışırken geçtiğini hatırlıyorum. Malesef ne korna ne bir yavaşlama. Sanırım çok kasılmış gidiyordu arkadaş.

Motosikleti
    Honda Cbr125R
    gereksizce heryerde oynuyorsun be kardeşim. geçmiş olsun.
    xnad bunu beğendi.

hayko5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Twin Café racer
    Çok geçmiş olsun dostum.
    xnad bunu beğendi.

Motosikleti
    Teşekkürler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler