Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

maddi hasarlı kaza yaptım

Motovento
    REKLAM ALANI
    Farukxtm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R
    Çok saolun arkadaşlar kaza yeri arnavutköy hükümet konagının oldugu cadde yıldırım beyazıt caddesi transporterden inip yanıma gelen adam artist artist konuştu araç geçmiş ben arkadan çapmışım sözde gordugunuz gibi suçlular bide uste çıkmaya çalışıyorlar kartalın on koltukta iki kişi vardı beni gorduler ama durmadılar goruntuyu dikkatlı incelerseniz kim suçlu anlaşılıyor ben frene bastım dedim yol vereyim 3 sanıye bekleseydi gaza yuklenmeseydi kaza olmayacaktı kameramın kayıtta olduğundan haberleri bile yok rahat rahat artistlik yaptılar o an deli oldum kendimi zor tuttum ordaki karakola gittim adamların umrunda değil bakırkoy trafik mahkemesine git dediler karşı aracın sıgortası bile yok dedim mahkemeye git dediler herhangi bir işlem yapmadılar demekki adelet anlayışı böyle karakolun

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    thebalatt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık bir motorum yok
    Adam haklı burada kanun bilmeden konuşmak nasıl kolay. Sen haklısın. Adam o trafik boş olana kadar beklemek zorunda. Kontrolsüz kavşakta geçiş üstünlüğü her aracın sağındakindedir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:46 ----------

Üste çıkmalarıysa ayrı bir olay. Her yerde ara hakkını. Olmadı bimer'e başvur. Git karakola, kaza raporu tuttur. Şikayetçi olduğunu söyle. Yani ikamet adresinin bağlı olduğu karakola git

Motosikleti
    CBR 250 R
    OLAY YERİ

[IMG][/IMG]

overspeed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kardeşim çok geçmiş olsun, sen bu durumda haklı gözüküyosun, yok hatalısın bilmem böyle yapsaymışın vah tüh diyenlere kulak asma her türlü hakkını ara, tek ders çıkarmak gereken nokta da arkadaşların da dediği gibi 112 ve polisi aramak olsun. Ama bu tarz öküzlerin de yaptığı yanına kalmasın diye hakkımızı aramamız lazım, ne güzel elinde görüntü de var.

natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    arkadaşlar trafik sigortasız trafiğe çıkmak zaten suç değilmidir başlı başına?

harung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Geçmiş olsun kazaların büyük oranı kavşak ve virajlarda gerçekleşiyor keşke defansif surseydin bu vatandaşlar de için söyleyecek söz bulamıyorum ..

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    böyle tiplerden pazarda bile alışveriş etmeyin. gebersinler açlıktan

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    hiç boşa uğraşma bundan bişey çıkmaz. Sen daha çok yıpranır üzülürsün, motorunda da ciddi bir hasar olduğunu sanmıyorum. Hakkını ara falan diyemeyeceğim burası Türkiye. Kaza için tutanak tutulsaydı bence de %50-50 verirlerdi. video görüntülerinin delil olabilmesi için dava açman falan lazım öyle herkesin hak hukuk diye konuştuğuna bakma bu ülkede olmayan şeyin nesini arayacaksın. motosiklet sürücüsü asla yol benim geçiş üstünlüğü falan gibi iddialara girmeyecek, kazanın olmaması sizin elinizde bu örnekte. Görünmez olduğunuzu unutmayın.

Motosikleti
    CBR 250 R
    saolun arkadaşlar az önce gaziosmanpaşadaki adliyede idim.savcı ile görüştüm.yaralama varmı raporun varmı,dedim yok ama muaneye raporum vardır sadece yumuşak doku zedelenmesi yazmakta dedim onu getir seni tekrardan hasteneye göndeririz dedim karşı aracın sigortası yok ve araçta 7 kişi vardı dedim dedigi tek şey bizi ilgilendirmez trafik sigortası var yok araçta 7 kişi olması dedi raporun varsa işlem yaparım dedi bende yarın sabah tekrardan gidecegim.

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Alıntı Farukxtm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    saolun arkadaşlar az önce gaziosmanpaşadaki adliyede idim.savcı ile görüştüm.yaralama varmı raporun varmı,dedim yok ama muaneye raporum vardır sadece yumuşak doku zedelenmesi yazmakta dedim onu getir seni tekrardan hasteneye göndeririz dedim karşı aracın sigortası yok ve araçta 7 kişi vardı dedim dedigi tek şey bizi ilgilendirmez trafik sigortası var yok araçta 7 kişi olması dedi raporun varsa işlem yaparım dedi bende yarın sabah tekrardan gidecegim.
    Öncelikle geçmiş olsun. Yazdıklarınızı okudukça halimize acıyorum ve de tiksiniyorum. Karakola gidiyorsunuz aracın sigortası yok diyorsunuz bir şey yapmıyorlar, savcılığa gidiyorsunuz raporun var mı yaralanman var mı ? Ulan illa başımıza bir şey geldikten sonramı her şeyin gereğini yapacaksınız ? Olmasını engellemek yerine bu nasıl bir zihniyettir arkadaş

Bunda cezaların caydırıcı olmamasının da etkisi var tabi. Sigortasız araç mı yakaladın , ya da fazla adam mı doldurmuşlar araca? sadece bağlamakla kalmıcaklar sürücünün ehliyetine de el koyacaklar. 2. tekrarda bir daha ehliyet vermeyeceksin. Bak nasıl eşşek gibi kurallara uyuyorlar gör o zaman
    Önemli olan nereye gittiğin değil, seni bekleyenlere sağ sağlim dönmektir.

darknife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Atala Bike
    Geçmiş olsun.

Motosikleti
    CBR 250 R
    Saolun arkadaşlar bu sabah tekrar gittim. Gaziosmanpaşa adliyesine geçen cuma günü olan savcı yoktu savcı osman bey vardı durumu anlattım bütün delilleri ve muaneye raporumu ibraz ettim adli tıp'a gönderdi ve dava dilekçemi işleme koydu.
    ------------------------------------------------------------------------------CBR 250R (HRC)------------------------------------------------------------------------------

Freye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Fazer8
    Saolun arkadaşlar bu sabah tekrar gittim. Gaziosmanpaşa adliyesine geçen cuma günü olan savcı yoktu savcı osman bey vardı durumu anlattım bütün delilleri ve muaneye raporumu ibraz ettim adli tıp'a gönderdi ve dava dilekçemi işleme koydu.
    Sonuna kadar devam et hocam şunlara bak yav 10 saniyede kaç kişi oldular
    Köpeklerin neden camdan dışarı baktığını ancak motosiklet sürücüleri anlar

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Geçmiş olsun,ortalama maddi hasarınız ne kadar,işin idari yollarla, uğraşması uzun ve bıktırıcı hakkını arama demiyorum lakin lanet olsun dedikten sonra,insanı çileden çıkartıyorlar,plakayı almışsın,aracın yerini tespit et,asıl güzelliği sen yap.

Motosikleti
    CBR 250 R
    Dilekçem işleme konuldu duruşma yaparlarmı bilmiyorum yapsalar güzel olur

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dilekçem işleme konuldu duruşma yaparlarmı bilmiyorum yapsalar güzel olur
    görüntüleri kanıt olarak sayacaklar mı? İbraz ettin mi? Motorundaki maddi hasarı tesbit ettirdin mi? Eğer savcının tepesine çökmez isen 3 hafta sonra takipsizlik kararı verilir geçer gider.

İnşallah dava açılır diye bişey yok, açılacak. Mahkemeler cübbeli ibineler ekmek sahibi olsun diye yok, savcı kamu davası açmazsa, tut bir avukat, bas parasını sen aç. Eğer zamanın varsa bu ...... soyları ile sonuna kadar uğraş. Ben şubat ayında bir dava ile ilgili dilekçe yazdım, daha dilekçeye cevap yeni geldi şimdi ikinci postaları yazıyoruz. Önümğüzdeki yıla kadar devlet baba hakkımı verecek inşallah

Motosikleti
    CBR 250 R
    Alıntı Zuzuuw adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    görüntüleri kanıt olarak sayacaklar mı? İbraz ettin mi? Motorundaki maddi hasarı tesbit ettirdin mi? Eğer savcının tepesine çökmez isen 3 hafta sonra takipsizlik kararı verilir geçer gider.

İnşallah dava açılır diye bişey yok, açılacak. Mahkemeler cübbeli ibineler ekmek sahibi olsun diye yok, savcı kamu davası açmazsa, tut bir avukat, bas parasını sen aç. Eğer zamanın varsa bu ...... soyları ile sonuna kadar uğraş. Ben şubat ayında bir dava ile ilgili dilekçe yazdım, daha dilekçeye cevap yeni geldi şimdi ikinci postaları yazıyoruz. Önümğüzdeki yıla kadar devlet baba hakkımı verecek inşallah
    GAZİOSMANPAŞA CUMHURİYET SAVCILIĞINA

Sanık: 34 JVE 43 Plakalı araç ve sürücüsü

Suç Tarihi: 02.05.2015

Olaylar:

1. 02.05.2015’tarihinde 34 JM 3365’Plakalı motosikletim ile ben ve arkadaşım saat 19:03’te İslambey mah. Yıldırım Beyazıt cd. Arnavutköy’de çift yönlü cadde’de anayolda seyir halinde iken; 34 VJE 43’Plakalı fiat-tofaş marka, 1998 model, mavi renk, ac steyşın araç; Akşemsettin cd.’sinden kontrolsüz olarak çıkıp karşısı olan sokak 81.Sk’ğına kontrolsüz geçmek istemiştir. Trafik kurallarına göre geçiş önceliği olmamasına rağmen geçiş yapmamı beklemeyip hızla karşı sokağa girmeye çalışırken kazaya sebep olmuştur. 34 JVE 43’plakalı araç sahibi kendisinin geçtikten sonra arkasından çarptığımı idda etmekte idi ben aracın sağ orta kısmına çarptım ve geçme hakkının kendisinde olduğu’nu söylemekte idi ve kaza tespit tutanağı doldurmak istemedi ve saldırmaya çalıştılar. Malıma ve canıma kast etmiştir.

2. 34 VJE 43’Plakalı araçta koltuk sayısından fazla yolcu bulunmakta idi ve sürücünün yan koltuğunda 2 kişi arka koltuk’ta ise 4 kişi bulunmakta idi. Olay yerinde benimle tartıştı ben aracımda hasar kontrolü yaparken kaçarak ayrılmıştır.Görüntülerde açıkça görünmektedir.Zorunlu Mali Trafik Sigortası’nın olmadığını düşünmekteyim.

3. Sanığın eylemi suç teşkil ettiğinden gerekli kovuşturmanın yapılarak sanığın cezalandırılması için Savcılığınıza müracaat zorunluluğu doğmuştur.

Deliller: Aracın plaka bilgisi,olay yeri krokisi ve kaza anı görüntü detayları

Sonuç ve İstem: Sanık hakkında gerekli kovuşturmanın yapılarak cezalandırılması için kamu davası açılmasına karar verilmesini arz ve talep ederim.

Tarih: 25/05/2015

FARUK YILMAZ
    agrasiwe bunu beğendi.
    ------------------------------------------------------------------------------CBR 250R (HRC)------------------------------------------------------------------------------

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    GAZİOSMANPAŞA CUMHURİYET SAVCILIĞINA

Sanık: 34 JVE 43 Plakalı araç ve sürücüsü

Suç Tarihi: 02.05.2015

Olaylar:

1. 02.05.2015’tarihinde 34 JM 3365’Plakalı motosikletim ile ben ve arkadaşım saat 19:03’te İslambey mah. Yıldırım Beyazıt cd. Arnavutköy’de çift yönlü cadde’de anayolda seyir halinde iken; 34 VJE 43’Plakalı fiat-tofaş marka, 1998 model, mavi renk, ac steyşın araç; Akşemsettin cd.’sinden kontrolsüz olarak çıkıp karşısı olan sokak 81.Sk’ğına kontrolsüz geçmek istemiştir. Trafik kurallarına göre geçiş önceliği olmamasına rağmen geçiş yapmamı beklemeyip hızla karşı sokağa girmeye çalışırken kazaya sebep olmuştur. 34 JVE 43’plakalı araç sahibi kendisinin geçtikten sonra arkasından çarptığımı idda etmekte idi ben aracın sağ orta kısmına çarptım ve geçme hakkının kendisinde olduğu’nu söylemekte idi ve kaza tespit tutanağı doldurmak istemedi ve saldırmaya çalıştılar. Malıma ve canıma kast etmiştir.

2. 34 VJE 43’Plakalı araçta koltuk sayısından fazla yolcu bulunmakta idi ve sürücünün yan koltuğunda 2 kişi arka koltuk’ta ise 4 kişi bulunmakta idi. Olay yerinde benimle tartıştı ben aracımda hasar kontrolü yaparken kaçarak ayrılmıştır.Görüntülerde açıkça görünmektedir.Zorunlu Mali Trafik Sigortası’nın olmadığını düşünmekteyim.

3. Sanığın eylemi suç teşkil ettiğinden gerekli kovuşturmanın yapılarak sanığın cezalandırılması için Savcılığınıza müracaat zorunluluğu doğmuştur.

Deliller: Aracın plaka bilgisi,olay yeri krokisi ve kaza anı görüntü detayları

Sonuç ve İstem: Sanık hakkında gerekli kovuşturmanın yapılarak cezalandırılması için kamu davası açılmasına karar verilmesini arz ve talep ederim.

Tarih: 25/05/2015

FARUK YILMAZ
    savcı kamu davası açarsa bu davaya katılmak için muhtemelen sulh ceza mahkemesıne dılekce vereceksın. Hem devlet davacı olacak hem de sen yanı

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    faruk kardeşim eğer davada açmak istersen yine bana ulaşabilirsin, sanada bahsettiğim gibi örnek dilekçe verebilirim. 0507 525 1047

adonis84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    lintex mach, kanuni tiger 250
    kardeşim kimin haklı olup olmadığı o kadar önemli değil, senin önce sürüşünü düzeltmen gerekir, bu maddi hasarlı değilde vucuduna zarar veren bi kaza olabilirdi, o aracı ben ekrandan gördüm 30 mt kala ben olduğum yerde fren yaptım. Yol benim geçerim durumu var bence ortada, göz göre göre kaza yapmışsın, beni yanlış anlama, hata bizde de olsa karşı tarafta da olsa biz hasar alıyoruz bence daha dikkatli olmalısın kendini koruyarak motor sürmelisin .

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)