Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Geçenlerde Birisine Çarptım!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Dusty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda TransAlp XL650V
    İşin hukuksal boyutunu bilemem ama medikal açıdan, kaburga kırığı hayati risk içerir, ömür boyu kalıcı sakatlık oluşturmaz.

Acil raporlarında ölüm tehlikesinin olup olmadığı ve hastaya basit tıbbi müdahele dışında bir müdahele gerekip gerekmediği belirtilir. Kalıcı/kısmi engellilik ile ilgili rapor uzman tarafından verilir. Kaburga kırığı durumunda ise göğü uzmanı tarafından. Dediğim gibi, hukukta farklı mı kategorilenir bilemem ama tıbbi açıdan kaburga kırığı kalıcı engellilik bırakmaz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Hyosung GV650
    bak şöyle bir senaryo yazayım. yine ehliyetin yok (hiç almamışsın) kırmızı ışıkta duruyorsun yayalar geçiyor sonra manyağın biri senin karşında duruyor koşa koşa kendini senin motora vuruyor ve yere düşüyor bir yerini kırıyor yada kırmıyor. bu durumda yasa gereği sen suçlu olursun sebebi ise ehliyetin yok.

bu arada sağlam bir para cezası seni bekliyor haberin olsun çünkü ehliyetin olmadan kullanmışsın.

Motosikleti
    BMW F650GS - TWIN
    öncelikle geçmiş olsun, ama haksız durumdasın arkadşım mahkemede kontrolsüz yürüdüğünü kabul etttrsen bile ehliyetsiz kullandığın için ceza yersin. ve çarpığın kişinin de maddi manevi tazminatını ödemen gerekebilir.

Cuhara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Polis raporunda hakli durumda olsak da yaya ile karisilan bir kazada, mahkeme cogu zaman yayanin yaninda oluyor. Basimizdan gecen bir olayda, adam karsidan karsiya gecmek icin yola atliyor. Isik misik yok. Karsi seritten gelen arabadan kacmak icin kosturuyor ve bizim seridimize giriyor. Manevra ile adama sadece tampon degiyor. Buraya kadar bir sey yok. Sonra adam dengedini kaybedip yere dusuyor ve kafasini asfalta patlatiyor. Polis raporunda adam kusurlu. Hastane masraflari, eve erzak, ozur dileme, cicegi tatlidi falan. Adam once sikayetci olmayacagini soyledi. Sonra gidip dava etmis. Herseye gore biz hakliydik ya Bir tek adalete gore adam hakliymis 10 bin liraya yakin para odedik. Oncelikle hic sevmedigim seylerdir ancak dinsizin hakkindan imansiz gelir demisler, temiz bir sekilde dovesim gelmisti adami. O olaydan sonra gozum yayalarda. Yesil isikta gecene carpsan bile zarardasin. Herkese kazasiz belasiz surusler dilerim.

oznkrçm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RAMZEY 100-YBR 250-CBR 250-CBF 600-VFR 800
    Böyle bir durum benim de başıma geldi. Levent'te İETT garajı ile Gültepe sapagı arasında FSM Köprüsden gelen araçların bağlantı yaptığı yolda ben de yayaya çarptım. Onun ayağında kırık var. Sanırım 5. derece mi öyle bir şey. Ben de el bilek ve parmaklarda kırık. Sanırım 2. derece kırık. Haziran ayından bu yana davamız sürüyor. Bilirkişi raporunda karşı tarafa % 70 kusur bulunmuş. Karşı tarafın 3 şahidi var, benim yok. Bakalım dava devam ediyor.

vatandaşla anlaştık 18 gün yattığı günlerin parasını ödedim (ehliyetim olmadığından haberi yok) benden hiç bir şekilde hak talebinde bulunmayacağından ve dava etmiyeceğine dair bir kağıt imzalattım okudum anladım ve kabul ettim yazdı ve imzaladı, rabbim cümlemizi kazadan muhafaza buyursun.

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    ucuz atlatmışsın..
    ehliyetsiz ve eğitimsiz yola çıkmamanı tavsiye ederim..
    işte eğitime ve ekipmana para harcanmadığı zaman ya hastanelere yada şahıslara para ödemek zorunda kalınıyor..
    kaza geliyorum demez orası ayrı ama motor kullanmak öyle çocuk oyuncağı değil,yoldaki arabalarıda yayalarıda aptal göreceksin önlem alacaksın,çünkü onlar motor geliyormuş dururmuş dinlemiyorlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:58 ----------

Alıntı oznkrçm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Böyle bir durum benim de başıma geldi. Levent'te İETT garajı ile Gültepe sapagı arasında FSM Köprüsden gelen araçların bağlantı yaptığı yolda ben de yayaya çarptım. Onun ayağında kırık var. Sanırım 5. derece mi öyle bir şey. Ben de el bilek ve parmaklarda kırık. Sanırım 2. derece kırık. Haziran ayından bu yana davamız sürüyor. Bilirkişi raporunda karşı tarafa % 70 kusur bulunmuş. Karşı tarafın 3 şahidi var, benim yok. Bakalım dava devam ediyor.
    hangi dava olursa olsun,en ağırından en hafifine bir dosyada şayet şahit var ise o dosya avantajlıdır.Burda dava hakimini inandırmak önemlidir ve bu tip davalarda belgelerden daha çok şahitlerin söylemleri daha önem taşır.
    sizin davanızda şahit olan kişiler davada çelişkisiz ve aynı ağızdan ifade vermişler ise hakimin bilirkişi raporunu dikkate alması azalır dolayısı ile sizin şahidiniz olmaması büyük dezavantaj olmuş.

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    birkaç kişinin trol mesajına hak verdim ancak o kişi gene yazdığına göre doğru gibi gelmeye başladı eğer doğruysa bile bu kişi birde utanmadan burda yazıyor bunları millette geçmiş olsun diliyor

şimdi akıllara geliyor bu bir itiraf sayılır ve internet izi var yeni uygulamaya görede şikeyette bulunulabilir acaba ?????

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)