Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

uşak da feci kaza

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    kuba cg-100
    Arkadaslar 2 saat once usak izmir anayolunda karsiya gecmek isteyen mazda otomobile usak yonunde ilerleyen mondial bir motosiklet surucusu ortalama 80 - 90 km hizla gozumun onunde carpti arabanin arkasinda ben vardim ki motorun geldigini cok cok rahat goruyordum ama onumdeki okuz gormedi yola cikti sag arka kapidan carpti motor surucusu gozumun onunde yaklasik 10 metre ucup yere basinin ustune dustu malesef kaski yoktu basindan agir yarali agiz ve kulakdan kan geliyordu hemen ambulansi aradim 5 dakika icinde geldi ambulans, orada suurunu acik tutmaya calisdik yardim etin diyordu kol ve bacakda kirik vardi hic hareket ettirmedik ama sorulan sorulara cevap veremiyor yardim edin diyebiliyordu sadece 30 yaslarinda bi abiydi polislere olayi en ince ayrintisina kadar anlattim ama tutanak filan tutmadilar hasta simdi usak devlet hastanesinde insallah durumu iyidir

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    insallah kurtulur hayatini kaybetmez kask takin takin bozuna demiyorlar keske taksaydida boyle olmasaydi :(

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Öncelikle duyarlı davranışınız için Allah sizden razı olsun. Şimdi bir çok arkadaş kask konusuna takılacak ama bence mesele o değil. "önünüzdeki öküz" bakalım vicdanıyla nasıl hesaplaşacak. Hala motosikletlilere karşı "binmesin kardeşim tehlikeli alet" diye kendi dikkatsizliğini, duyarsızlığını arka plana atmaya çalışan sürücüler oldukça bu kazaların sonu yok gibi.

İnş durumu iyidir.
    efendy06 ve Sepetçioğlu bunu beğendiler.

mephamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000 AfricaTwin
    Taksirle adam yaralamak veya ölüme sebebiyet vermekten yargılanacak.

Halbuki cinayetten yargılanmalı.

EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    yol kameranız olsaydı kazayı görebilirdik

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    şimdi kazaya sebeb olan aracın hatsı ayrı kazayı yapan arkadaşın ihmalkarlığı ayrı.
    diyorsunuzki 80-90 km ile motor geldi çarptı kaç metre sürüklendi ama kaskı yoktu adamda? bu kadarmı cahil cühela kaldık bu memlekette? hemde bir açık karayolda giderken? araba sürücüsünün ise ayrı bir dikkatsizliği,biz hep aynalara bir bakın öyle şerit değiştirin kör noktalara bakın edin deriz ama bu vatandaş bodoslama karayoluna çıkış yapmş,hani o otoyol ona ait ya o hesap!

kısacası kazaların bana göre %90 dikatsizlik ve eğitimsizlikden kaynaklı.Artık günümüzde merdiven altı dediğimiz sözüm ona "kasaplar" ehliyet dağıtmaya başladığı için bu tür kazalara çok denk geliriz biz.Kaza geçiren arkadaş umarım sağlığına kavuşur ancak onunda hatası belli.

Bizler motor kullanmadan önce sırf güvenlik ekipmanlarına milyarlar döküyoruz (montlar dahil) yani bize bişey olmaz dediğimiz an zaten öldüğümüz an olacak ama bu tür haberlerde ne yazıkki son bulmayacak...

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    Sabir.
    3 gun oldu gencecik cocugu hsstaneye kaldirali. :(

hsk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DAELİM S2 250 SUZUKİ AN 125 HK MONDİAL MASH
    Belki tüm ekipmanlara sahip değilim ama kasksız asla motora binmem ama gün içinde o kadar kişi geçiyor ki kasksız biri dirseğine takmış biri ayak ucuna bırakmış biri aynaya hadi kaski olmasa tamam da olup da takmayan adama akıl erdiremiyorum şahsen adam yolda düşüp başına yere vurup beyin kanamasından giderken bu şahıslar 80-90-100 km hızla gidiyor Allah akıl fikir versin ne desek boş...

Motosikleti
    kuba cg-100
    Yol kameram yoktu malesef fotolar cektim ama yuklemedim orada hiz siniri 80 km sehir ici degil cunku ama boyle tali yol girislerinde kavsaklarda yavaslamak lazim abimiz darbeyi direk kafadan aldi ben orada motosikletli bir polisle konustum kazazedenin suuru biraz yerinde dedim polis bana dediki kaza aninda ayakkabisi cikmis ise % 99 hayatini kaybeder dedi ne kadar dogru bilmiyorum, bana kaskin onemini anlatti basinda kask olsa sadece kiriklari olacakti dedi yarin hastaneye gitip durumunu ogrenecegim aielesine kaza anini anlatacagim tabi durumlari iyiyse

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kaza yapan motosiklet beyaz mondial drift ise birkac saat once otobusle giderken cekicide gordum o motoru. Ayrica ayni yolda dacia duster ve vw caddy kaza yapmis. Iki arac da pert haldeydi

Motosikleti
    kuba cg-100
    Alıntı -ZERO- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaza yapan motosiklet beyaz mondial drift ise birkac saat once otobusle giderken cekicide gordum o motoru. Ayrica ayni yolda dacia duster ve vw caddy kaza yapmis. Iki arac da pert haldeydi
    Evet o motosiklet digerleri 2km ilerisinde zincirleme kaza yapmis onlarin durumu iyi şukur

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hala motosikletlilere karşı "binmesin kardeşim tehlikeli alet" diye kendi dikkatsizliğini, duyarsızlığını arka plana atmaya çalışan sürücüler oldukça bu kazaların sonu yok gibi.

motosiklette kask otomobilde emniyet kemeri, ikisini de takmassan ölürsün..

otomobilde motosiklet kadar tehlikelidir biz kafayı asfalta vuruyoruz ya onlar ?

ön cam asfalttan dahamı yumuşak ?

otomobil sürücüleri yola baksalar dahi motorları görmüyorlar farkedemiyorlar..

en küçük kazada büyük zarar gören biz olduğumuz için kavşaklarda,katılımlarda otomobil sürücülerine güvenmememiz gerekir..

bizi görmediklerini varsayıp emniyetli hızda olmamız gerekiyor..başka türlü hayatta kalmamızın imkanı yok,

işte acı örnek, kask takarsak bir kaç kırıkla atlatabiliriz belki,Allah bekleyenlerine sabır versin...

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    geçmiş olsun acil şifalar dileriz herkese. son zamanlarda kaza olayları biraz arttı buu çok üzücü

Alıntı EKONOMİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    koyun can derdinda kasap et derdinde
    abeciMotoru bunu beğendi.
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

Scarty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Öncelikle Allah şifa versin en kısa zamanda iyileşmesi nasip olsun.

Bu olayda sadece kaskın önemi değil bence boyunluğunda önemi var çünkü abimiz motordan kafa üstü çakışmış kask olsaydı kafası o kadar darbe almayacaktı ama boynu , omurilik soğanı zarar görebilirdi.İlk yardım hocamız omurilik soğanıda çok önemlidir demişti refleksleri o kontrol eder diye baya bir söylenmişti.

Ayrıca o kaskı koluna , dirseğine takanlar , altın gününe mi gidiyorsunuz abi?

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Alıntı EKONOMİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ciddi misin! görürdük yani, teknoloji işte.

Kaza yapan arkadaşa acil şifalar dilerim. Ehliyet alırken herkesin 30-40 km hızlarda kaza testlerine sokmak lazım galiba.
    Düşmek asfaltta sürüklenmek nedir ufak bi ders niteliğinde idrak edilmeli, başa gelmedikçe akıllanacağımız yok çünkü.
    yanakadam bunu beğendi.

serkancvs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hayallere kelepçe vurulmaz. S1000RR
    Alıntı abeciMotoru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ciddi misin! görürdük yani, teknoloji işte.

Kaza yapan arkadaşa acil şifalar dilerim. Ehliyet alırken herkesin 30-40 km hızlarda kaza testlerine sokmak lazım galiba.
    Düşmek asfaltta sürüklenmek nedir ufak bi ders niteliğinde idrak edilmeli, başa gelmedikçe akıllanacağımız yok çünkü.
    geçmiş olsun acil şifalar dilerim. abi senin dediğin testi bi çoğumuz bisiklette giderken yaptık. ben kendi adıma söylüyorum en az 50 veya 40 km hızla bisikletle arabaya çarptım yandan tabi araba suçlu arabanın üstüne çıktım o anki halimle bileklerimdeki çatlakları hiç hissetmedim.. tekrar acil şifalar kimseye yaşatmasın. . .

Motosikleti
    Ducati streetfighter 848
    Alıntı serkancvs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun acil şifalar dilerim. abi senin dediğin testi bi çoğumuz bisiklette giderken yaptık. ben kendi adıma söylüyorum en az 50 veya 40 km hızla bisikletle arabaya çarptım yandan tabi araba suçlu arabanın üstüne çıktım o anki halimle bileklerimdeki çatlakları hiç hissetmedim.. tekrar acil şifalar kimseye yaşatmasın. . .
    Aslında ben çok küçük yaştan beri bisiklet ve motosiklet kullanıyorum ama hiç öyle bir kaza yaşamadım gerçekten 30-40 km gibi hızlarda kaza testleri olmalı

serkancvs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hayallere kelepçe vurulmaz. S1000RR
    aslında yanlara koruma demirleri falan taktırılsa sonra kendi kendine bilerek küçük bi arazide kötü bi motorla yapsa iyi olur . yavaş yavaş ama

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)