Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Hacı Gene Motoru Devirdim

Motovento
    REKLAM ALANI
    EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    Bismillahirrahmanirrahim
    Selamun Aleykum,

Bir vakit abdestimi aldım camiye motorla gitmek için yola koyuldum.Yolun başlarında Arka frene bastığımda cırrrrrrrrrr diye kaydığına şahit oldum. Yerler ıslak, hava soğuk...
    Neyse çıktım yola, 300 metre kadar sonra bir U dönüşü yaptım cami girişine 50-100 metre var
    her zaman döndüğüm hafif bir viraj.Motoru bir kaptırdım hafif viraja geldiğimde bir sürprizle karşılaştım yolun dışa doğru olan sağ şeridi ÇAMUR KAPLI ön frene basmaya cesaret ister o esnada.Arka frene bastım cırrr ediyor,arka freni bıraktım geri bastım bu sefer motor baktım yan yatacak "İnna Lillahi Ve İnne İleyhi Raciun" dedim ve motorla birlikte yerdeyiz.
    Kalktim. ee ne de olsa 27 kat faziletli.

ÇIKARDIĞIM SONUÇLAR

Yağmurlu havada mecbur kalmadıkça motora binmemeliyim binersem de ultra sakin sürmeliyim
    Virajlara her zaman yavaş ve kontrollü girmeliyim
    Motor değiştirmek gibi bir fikre kapılırsam eğer ABS olan modellere göz gezdirsem iyi olur
    Lastiklerin iyice ısınması için bir müddet ektım palto ayakkabı üst baş çamur.2 kişi koştu yardıma hemen "Nasıl düştün" diye bir soru geldi Bismillah bir kendime geleyim dedim.Daha ne olduğunu anlamaya çalışıyorum, olayın sersemliğindeyim.
    Kafada kask var her zamanki gibi ls2 ff351-1, korumalı eldiven var. Dizlik dirseklik namına birşey yoktu. Kalktım motoru kenara aldım kısa bir ön hasar tespiti yapayım dedim. Koruma demiri çizilmiş gene, başka da kayda değer birşey yok motorda. Siyah sprey boyayla iki fıs fıs mis gibi olur o da
    Girdim camiye millet namaza durmuş. Paltoyu çıkardım çamurlu kıyafetleri astım hemen.ayağımda da eşofman vardı altta onunla namaza durdum bari cemaat sevabını kaçırmayalım dedra sakin sürmeliyim motoru
    freni de eş zamanlı sıkmak lazım ön +arka fren şeklinde birlikte

motoru çarpmaktansa devirmek daha iyi derler
    her iki durumla da karşılaşmamak için yola göre sürün
    ıslak yolda dikkat

o çamurun oraya sıvanmasına sebep olan, arsaya girip çıkan araç sürücüleri gene ufo gören masum köylü misali yolda elini kolunu sallaya sallaya dolaşıyor Fatura gene vatandaşa kesiliyor.

lastikler daha kaliteli olsa da sonuç pek değişmezdi sanırım

Hepinize Kazasız Belasız Bir Ömür Dilerim
    ALLAH'a emanet olun
    end2end ve mehmetenis bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    öncelikle A.s ve geçmiş olsun kaskınızın olması iyi olmuş fazla hasar almada kurtulmuşsunuz

almpoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB650F
    sizin motorunuzun kaymasının sebebi lastikleri arkadaşım o üstünde olan lastikleri değiştirin geçmiş olsun

Merhaba. Keske imaniniz gibi tekerleklerinizde saglam olsaydi.
    Gecmis olsun, Allah tekrarini yasatmasin.
    gursus bunu beğendi.

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    Alıntı Mexico adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    imanla sağlam lastiğin kimde olduğu belli olmaz

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Sanırım şeytan sen namazı kaçır diye düzen kurmuş, ama senin sağlam imanın karşısında emeline ulaşamamış. Sen öyle çamurlu ıslak yollarda sür bir şey olmaz. Dizlik falan takmamışsın idare eder ama eldiven ve kaskıda takma bu şekilde tedbir almak Allah'a güveni sarsabilir. Geçmiş olsun.
    leventgocukl, umuttuna ve Sinan Aksu bunu beğendiler.

eraksoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz yok.
    Birçok genç kardeşimiz de hergün kamyon deviriyor. Onlar da korumasız yatmasınlar bence, Allah başka kaza göstermesin

rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    Düşe kalka öğreneceksin;
    Önemli olan suremediginin farkına varmak, gaza gelmemek. En büyük eksikliğimiz. Tamam oldu artik dediğim zaman kaza yaparim. O yüzden herzaman acemi acemi surerim
    Motosiklet ruhlu araba - QQ - kullanıcısı.

Motosikleti
    jin lun 150 cbf150
    Böyle bir durumda Camiye girdiğimizde ibadet ederken hasarın ne kadar az ya da çok olduğunu düşünmemiz ile Allah ın bize ne kadar lütufkar olduğunu düşünmemiz arasında neredeyiz acaba?

Geçmişler olsun... 27 derece sevap kazandığını umarım....

Motosikleti
    Pcx 125
    Alıntı Mexico adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vallah nedensizce guldum :D

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    YA HAK....

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:53 ----------

çıkacak sonuç: eğer gerçekten düşmek üzereyken İnna Lillahi Ve İnne İleyhi Raciun dediysen bi dahaki sefere başka bişe söyle felak oku bence :D
    -ekonomi nasıl düştün?
    -ya düşmemem lazımdı mübarekler.. halbuki İnna Lillahi Ve İnne İleyhi Raciun demiştim. nasıl düşerim. başka bi iş var. acaba lillahi yerine lilahi mi dedim

islam dini temizlik dini. sürekli abdest almanın mantığı temiz olmak. sen çamurlu çamurlu camiyi mahfettin. işte büyük mümin. kazanacağı sevap için tertemiz ibadet yuvasını çamur yapıyor :D ne reklam adamsın ya :D yok 27 bilmemneymiş. saydın mı?
    Mengu16, MotorKafa, leventgocukl ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

end2end - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kewaay Superlight150
    Aleyküm selam,

Tespitler mukemmel olaya bakış acın hepsinden güzel
    Tekerin düz bassın.

Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    ayrıca eklemek istiyorum sevgili ekonomi dostum. gerçekten kaliteli lastik kullanmadan, lastik kaliteli olsa da bişey değişmezdi demeyin allahınızı severseniz. bilgi sahibi olmadığınız şeyde fikir sahibi olma huyu bu kadar mı eğlenceli bişey bu kadar mı şişiriyor. ayrıca erişemediğin ciğere mundar deme rica edicem. evde lastik yapamadın diye tüm bunlar farkındayım.

neyse kendimi izmir marşıyla uğurluyorum
    mehmetenis bunu beğendi.

BerKToprak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HİLTİ
    1.Boy abdesti
    2.iyi yol tutuşu için lastik
    3.seni yukaridan uyarmislar
    geçmiş olsun

07mehmet07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw s1000rr
    Adamın biri kalkmış, camiye gitmek üzere temizce giyinmiş yola çıkmış, giderken yolda düşmüş, kalkıp üstünü sirkeleyip evine dönmüş, elbisesini değistirip temiz kıyafetlerle tekrar yola çıkmış,fakat yine düşmüş.Yeniden eve gidip üstünü değiştirmiş, yola çıkmış ve yolda elinde lamba ile onun yolunu aydınlatan bir adam görmüş.Beraber mescide dogru ilerlemisler yolda düşen adam lambayı tutana namazı kendisinin kıldırmasını söylemiş lambayı tutan adam ise kabul etmemiş:
    Düşen adam ısrarla tekrar teklif etmiş tekrar red cevabını alınca merak edip sormuş neden kıldırmıyorsun?
    Lamba tutan adam kendisinin şeytan olduğunu söylemiş:
    Düşen adam şok olmuş ve neden kendine ışık tutup yolunu aydınlattığını sormuş;
    Şeytan demiş ki:

Seni düşüren bendim mescide gitmemen için ve sen birinci defa düştüğünde eve gidip elbiseni değisip tekrar mescide doğru çıkınca Allah senin tüm günahlarını affetti.Ben seni ikinci defa düşürdüm sen tekrar üşenmedin eve gidip elbiseni değiştin tekrar yola çıktın, bu defa Allah senin ehli beytinin günahlarını bağışladı ben korktum ki üçüncü düşmende Allah tüm ülkenin günahlarını bağışlayacak o sebeble senin güvenli bir şekilde mescide ulaşman için lambayla senin yolunu aydınlattım.

Bir iyilik yapacaksan zorluklarından dolayı o işi yapmaktan asla vazgeçme, bunun karşılığında ne kadar mükafaat kazanacağını tahmin bile edemezsin... Bu hikaye aklıma geldi yazdıklarını okuyunca
    Karalı, mehmetenis, EKONOMİ ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    YA HAK....

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:53 ----------

çıkacak sonuç: eğer gerçekten düşmek üzereyken İnna Lillahi Ve İnne İleyhi Raciun dediysen bi dahaki sefere başka bişe söyle felak oku bence :D
    -ekonomi nasıl düştün?
    -ya düşmemem lazımdı mübarekler.. halbuki İnna Lillahi Ve İnne İleyhi Raciun demiştim. nasıl düşerim. başka bi iş var. acaba lillahi yerine lilahi mi dedim

islam dini temizlik dini. sürekli abdest almanın mantığı temiz olmak. sen çamurlu çamurlu camiyi mahfettin. işte büyük mümin. kazanacağı sevap için tertemiz ibadet yuvasını çamur yapıyor :D ne reklam adamsın ya :D yok 27 bilmemneymiş. saydın mı?
    ya HADi

"Onlar başlarına bir musibet geldiği zaman: «Biz Allah'a aidiz ve sonunda O'na döneceğiz.» derler."
    Kuranı kerim bakara suresi 156. ayeti

http://www.kuranmeali.org/2/bakara_s..._mealleri.aspx

"Kim iyilik getirirse, ona o (getirdiği)nin on katı vardır. Kim kötülük getirirse, sadece onun dengiyle cezalandırılır; onlar haksızlığa uğratılmazlar."
    http://www.kuranmeali.org/6/enam_sur..._mealleri.aspx

" Mallarını, servetlerini Allah yolunda, İslâm uğrunda karşılık beklemeden, gönüllü harcayanların durumu, bir taneden yedi başak bitiren, her başakta yüz tane ürün veren, bire yediyüz verimli bir taneye benzer. Allah sünnetine, düzeninin yasalarına uygun olarak, iradesinin tecellisine tâbi, akıllı ve sorumlu kimselere kat kat fazlasını verir. Allah'ın lütfu, rahmeti geniştir, her şeyi bilir."
    kuranmeali.com/ayetkarsilastirma.asp?sure=2&ayet=261

Namaz cemaatle kılınırsa 27 derece daha faziletli olduğu için daha çok sevap kazanılır. Zira Hz. Peygamber cemaatle namazı teşvik sadedinde cemaatle kılınan namazın, tek başına kılınan namazdan yirmi yedi veya yirmi beş derece daha faziletli olduğunu belirtmiştir (Buhari, "Ezan", 30; Müslim, "Mesacid", 42).
    m.sorularlaislamiyet.com/index.php?oku=212845

Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı EKONOMİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya HADi

"Onlar başlarına bir musibet geldiği zaman: «Biz Allah'a aidiz ve sonunda O'na döneceğiz.» derler."
    Kuranı kerim bakara suresi 156. ayeti

http://www.kuranmeali.org/2/bakara_s..._mealleri.aspx

"Kim iyilik getirirse, ona o (getirdiği)nin on katı vardır. Kim kötülük getirirse, sadece onun dengiyle cezalandırılır; onlar haksızlığa uğratılmazlar."
    http://www.kuranmeali.org/6/enam_sur..._mealleri.aspx

" Mallarını, servetlerini Allah yolunda, İslâm uğrunda karşılık beklemeden, gönüllü harcayanların durumu, bir taneden yedi başak bitiren, her başakta yüz tane ürün veren, bire yediyüz verimli bir taneye benzer. Allah sünnetine, düzeninin yasalarına uygun olarak, iradesinin tecellisine tâbi, akıllı ve sorumlu kimselere kat kat fazlasını verir. Allah'ın lütfu, rahmeti geniştir, her şeyi bilir."
    kuranmeali.com/ayetkarsilastirma.asp?sure=2&ayet=261

Namaz cemaatle kılınırsa 27 derece daha faziletli olduğu için daha çok sevap kazanılır. Zira Hz. Peygamber cemaatle namazı teşvik sadedinde cemaatle kılınan namazın, tek başına kılınan namazdan yirmi yedi veya yirmi beş derece daha faziletli olduğunu belirtmiştir (Buhari, "Ezan", 30; Müslim, "Mesacid", 42).
    m.sorularlaislamiyet.com/index.php?oku=212845
    sevap kazanmak için başkalarının temizlediği yerlere çamurlu girdiniz, ibadet haneye pis girdiniz, aa pardon abdestiniz kaçmadı ama üsütnüz başınız leş gibiydi. ama abdest var. yani 27 kata kadar daha fazla sevap için kul hakkı yediniz? helal olsun işte gerçek mümin. işte gerçek müslüman. şaka mısın ekonomi dostum. herşeyi islamiyete bağlıyosun ya :D anladık über müminsin de nedir bu reklam? bunu islam düşmanlığı olarak algılayacaksınız şimdi. hayır islamiyet için değil bu düşüncem. malını mülkünü motorunu reklam edip kendini üstün gören adama da laf söylerim ben.
    cennete reklam veren girmeyecek içten olan girecek.
    abeciMotoru bunu beğendi.
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    YA HAK....

sen çamurlu çamurlu camiyi mahfettin. işte büyük mümin. kazanacağı sevap için tertemiz ibadet yuvasını çamur yapıyor
    camurlu kiyafetlerimi cikarip astım yazmıştım tekrar okursanız..
    camiye ayakkabıyla girilmiyor ayakkabıyı girişte çıkarıyoruz
    paltoyu ve alt kiyafeti de çıkarınca çamur nerede kalıyor?
    kış mevsimi nedeniyle kat kat giyiniyoruz zaten

Yahu adamın üstüne neden gidiyorsun Telike, kendi inandığı şekilde anlatmış, 27 kat 30 kat bunlar hadisdir zaten, kaynağını da yazmış,güvenilir kabul edilir Buhari hadisleri.

Adam namaz kılmayanı eleştirmemiş ki, kötü bir laf etmemiş, haksızlık ediyorsun.

Geçmiş olsun Ekonomi, bu arada düşük hızda ön fren kullanırsanız düşersiniz, frenleme tekniklerini incelemeni öneririm.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    hocam geçmiş olsun..

lakin 300 metre yolu yürüyerek neden gitmediniz..

keyif benim sanane kardeşim diyebilirsin ama müsriflik bu senin yaptığın..
    Mengu16 ve telike bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler