Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Sıkıştırıldım Arabanın Aynasına Çarptım ve O panikle Kaçtım Ehliyetim Yok..

Motovento
    REKLAM ALANI
    telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı Murat.K. adlı üyeden alıntı Mesajı göster

şimdi diğer açıdan bakalım. önüme bir çocuk atladı bende arabayı sağ yada sola kırdım. o da ne senin motorun park halinde... ohhh mis gibi hafifçe dokundum motorun devrildi, grenaj çizildi, sinyalin kırıldı veya aynan gitti... 2 haftalık daha motorun. nasıl bir duygu?

bu duyguyu çok iyi biliyorum. üstelik sizinki gibi değil anlattığım gibi durup geri geri gelip bilerek çarptılar bana..
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    CBR 250R 2014 HRC
    Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu duyguyu çok iyi biliyorum. üstelik sizinki gibi değil anlattığım gibi durup geri geri gelip bilerek çarptılar bana..
    Geçmiş olsun sanada. EVLAT ACISI GİBİDİR ..
    telike bunu beğendi.

Alıntı can498 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence en doğrusunu yapmışsın. burası türkiye hiçbirşey olmaz. aynen devam.
    aynı adam görürse ve "çarptın kardeşim" derse sonuna kadar inkar.
    senin motorunun aynasına çarpıp kaçsalar kim bile naparsın bu dediğinin çok mantıklı buluyo musun ?
    Allahtan bu ülkede herkes senin zihniyetne sahip değil yoksa iyice yaşanılamaz bi hal alırdı

CT.ATC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Mr Vulture(30k) > X-Treme Max 150
    Herkes adamı goy goylamış, aynı şeyi tekrar tekrar yazmaktan ne anlıyor bizim millet anlamadım egomu tatmin ediyorsunuz. Adam bilerek çarpmamış sıkıştırılmış, e o anın paniğiyle kaçmış polisi falan görünce hiç yere 1500 lira ceza yemesi mi iyiydi? hatunun yanında da abi yazma öğreniciyim diye yalvarmakta olmaz tabi..

Burdaki ehliyetsiz gezme diyenlerinden %90ı yıllarca ehliyetsiz sürmüş adamlar, dinime söven müslüman olsa yani. Apaçi bir kardeş değilmiş ki buraya konuyu açmış, ki bu saatten sonra yapabileceği en iyi şey. Şansın varsa hatta, o araba sahibi az çok internetten anlıyorsa arama yaparak "arabanın camını kırdım" falan gibi bu siteye girer bir ihtimal, belki de ulaşabilir sana.

Geri kalanını söylemeye gerek yok 30 post söylenmiş zaten. Geçmiş olsun Allah beterinden saklasın motorcu kardeşim.

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    O sendin demek. yedim ola seni

Motorunu örtbas ettikten sonra neden dönmedin?

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Ehliyetsiz kullanmanın başta sana psikolojik olarak zararı var.

Nerede trafik polisi görsen,nerede bu olay gibi bir olay yaşasan, ilk tepkin panik yapmak olacak ve kaçmaya çalışacaksın.

Motosiklette en tehlikeli durumlardan biridir panik yapmak.

Panik anında motosikleti kontrol edemezsin,ani tepkiler verirsin. Bu da Allah esirgesin çok tatsız sonuçlara yol açabilir.

Bu yaşadığın olayı bir uyarı olarak düşünmelisin. Ve ehliyetini alana dek sürmemeye özen göstermelisin.

Şayet ehliyetsiz kullanmaya devam edipte,sorun yaşarsan kanun önünde haklı olsan dahi hakkını arayamazsın. Başın çok ağrır.

Maddi/manevi zarar görürsün.

Çarptığın aracın sahibini bulamazsan da,hasar miktarı ne kadarsa,o şahıs adına bir fakir-fukaraya sadaka verirsen hoş olur.

Geçmiş olsun...
    telike ve TarkanHappy bunu beğendiler.

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Ehliyetsiz kullan.aynayı kır, kaç. Sonra da araba suruculerinin taaaaa
    ....
    ne ala memleket

Motosikleti
    CBR 250R 2014 HRC
    Araç sahibini aramalarıma rağmen bulamadım.. Cuma Gününe kadar bi kaç kez daha gideceğim olay yerine eğer çıkmazsa bir fakire maddi yardımda bulunacağım.
    Murat.K. bunu beğendi.

RunemagicK; ehliyetsiz araç kullanmanın da, başka bir araca zarar verip olay yerini terk etmeninde hiç bir savunulacak yeri yok. Yalnız hatalar insanlar içindir. En büyük dersler hatalardan alınır.

Gün içinde bir çok kez denk geldim, arabayı çizip, aynasını kırıp arkasına bile bakmadan gideni. Burada arkadaşın yaptığı iş yanlıştır tamam, ama gelip buraya konu açıp vicdanının sızlaması bile ders almışlığa bir işarettir.

Belki ehliyetsiz ben kullansam, bende zarar versem o anlık panikle bende kaçardım. Ama kesinlikle telafisi için çabalardım. Çünkü insanlık bunu gerektirir.

İnanıyorum ki arkadaş hatasını telafi edecektir ve bu konu ona ders olmuştur. Bir daha böyle bir şey yapmaz.

Zorda kalan insana vurmak kolay, önemli olan elinden tutmaktır. Bardağa dolu tarafından bakmaktır.

İyi günler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:14 ----------

Şunu da unutma, ehliyetsiz araç kullandığın zaman her zaman tehlikedesin. Senin suçun olmasa birisi sana vursa bile ehliyetsiz olduğun için suçlu sensin. Havaların soğumasını, başına gelen olayı bahane edip lütfen a2 ehliyetine başvur. Ben kardeşim için başvurdum geçen hafta. Aralıkta sınava girecek ve aralığın sonunda alacakmış. Yani toplam 600 lira ve 1 aylık süre için riske atmaya değmez.
    TarkanHappy bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı tanertc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sabah diğer bir konuda bahsettikleri çarpıp kaçan motorlu sensin galiba. Araç sahibi seni bulmuş sanırım. Muhtemelen 2-3 yıl yer çıkarsın fazla bir ceza gelmez. Ehliyeti alana kadar brandayı çıkarma motordan. Belki unuturlar.

Yok müebbet yer . En iyisini yapmıssın kardesım , sonuna kadar da inkar et
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

Motosikleti
    Mondial, M 150 Vulture
    İyi yapmış kaçmışsın. Senin motoruna da park halindeyken çarpıp kaçtıklarında, Grenajların ya da aynan kırıldığında araç sahibine yaptığının nasıl olduğunu anlayacaksın. Bu seferde tekrar forumda başlık açıp koro halinde küfür ederek rahatlayacaksınız. Senin paran ve hayatın ne kadar kıymetli ise, ddiğer insanların da aynı şekilde kıymetlidir.

Motosikleti
    CBR 250R 2014 HRC
    Alıntı Uğur Ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ehliyetsiz kullanmanın başta sana psikolojik olarak zararı var.

Nerede trafik polisi görsen,nerede bu olay gibi bir olay yaşasan, ilk tepkin panik yapmak olacak ve kaçmaya çalışacaksın.

Motosiklette en tehlikeli durumlardan biridir panik yapmak.

Panik anında motosikleti kontrol edemezsin,ani tepkiler verirsin. Bu da Allah esirgesin çok tatsız sonuçlara yol açabilir.

Bu yaşadığın olayı bir uyarı olarak düşünmelisin. Ve ehliyetini alana dek sürmemeye özen göstermelisin.

Şayet ehliyetsiz kullanmaya devam edipte,sorun yaşarsan kanun önünde haklı olsan dahi hakkını arayamazsın. Başın çok ağrır.

Maddi/manevi zarar görürsün.

Çarptığın aracın sahibini bulamazsan da,hasar miktarı ne kadarsa,o şahıs adına bir fakir-fukaraya sadaka verirsen hoş olur.

Geçmiş olsun...

Teşekkür ederim. Haklısınız öyle oluyor hep içimde bir tedirginlik var yani az kaldı ehliyeti bir alsam da rahat rahat sürsem. Cuma gününe kadar bulmaya çalışıcam olmazsa cumartesi günü bir fakire maddi yardım yapıcam olması gerekenin bu olduğunu düşünüyorum.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler