Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ehliyet aldığım ilk gün 2 kaza tehlikesi gecirdim

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    kuba cg-100
    Merhaba arkdaslar foruma 3 gun once uye oldum cok faydali bir forum, bugun basimdan gecenleri anlatmak istiyorum ehliyetimi kazanali 3 ay oldu bugun sabahda gitip elime aldim daha sonra uşak-afyon turu yapip stres attim motosikletim kuba cg 100 geri donusde uşak a girisde yani 2 saat once 60 yaslarinda bi amca okadar korna calmama ragmen anayola daldi sagdan bana hafif vurdu sukur bi sikinti yok amca nasil bukadar dikkatsizdi anlayamadim birde gulusu yokmu neyse akabinde eve giderken olayin sokunu yeni atlatmis ben bir teyzenin kaldirimdan yola atlamasiyla bir sok daha yasadim 10 metre vardi aramizda ve karsidan araba geliyordu sola kacamadim ani bir on frenle motor kaydi ve teyzenin dibinde durdum nasil dusmedim hayret ediyorum 7000 kmlik tecrubem var 5 aydir motosiklet kullaniyorum be bunlar ehliyeti aldigim gun oldu mt-07 alacakdim mart gibi ama acikcasi tetirgin oldum
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tuna_tour - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MZ ETZ 301- YAMAHA YBR 125- YAMAHA XTZ 660 TENERE
    mt 07 frenleri dengesi ve kalitesi sayesinde bu yaşadığın stressleri yaşatmaz kardeşim alacaksan al korkma
    mehmetenis ve Ahmet Abi bunu beğendiler.

pnongrata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Adventure 390
    Motorcular altın kural :

GÖR ve GÖRÜN
    mustang53 ve alijian bunu beğendiler.

Motosikleti
    kuba cg-100
    Farlar acik kornada yaptim ama nafile

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    geçmiş olsun dostum
    bencil yaklaşma. o araba/teyze yola fırlayacakmış gibi git ki yaşlılar saygısızlığın dibidir. yani korna çaldım durmak zorunda diye düşüme. kornana yine bas dikkatli git. çok hız yapabilen bir motosikletin yok fakat mt aldığında şimdi gittiğin yolda daha hızlı olacaksın. eğitime katılma imkanın varsa katıl. yoksa videolarını bol bol izle her tekniği tek tek izleyip boş bir alanda denemeler yap. yoksa mt canına kastedebilir. bunu istemeyiz. 7000 km mt07 için çok az bir km.. kolay satabileceğin 250 300 lük bir makine al ya da tek silindir 600 cc 40 50 beygir arası bir enduro motosiklet al biraz daha öğren naçizane tavsiyemdir. saygılar.
    harung, alijian ve abaf11 bunu beğendiler.

hsk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DAELİM S2 250 SUZUKİ AN 125 HK MONDİAL MASH
    Amcamın yola atlaması normal olmuş yaş atmış belkide kulagı bile duymuyor o amca mın onları durdurmak yerine kendine duracak mesafe ayırmanı öneririm görsede görmemezlik den gelenler var çünkü.
    34 HSK 57
    ASYA AS125 T21 - DAELIM S2 250 - SUZUKI AN 125HK
    MONDİAL MASH

Motosikleti
    kuba cg-100
    Sagol kardesim yaşlılarda dikkat ve konsantrasyon az oluyor onlarda haklı bizim komsu 70 kusur yasinda gozluklu taksicilik yapiyo yuruyen bomba gibi, benim motor max 120 yapiyor zaten ama uzun yolda 80 km yi kesinlikle gecmem sehirici 40 km max, mt 07 alsamda en fazla 90 yaparim hiz tutkunu degilim 150 180 km hizlar benim icin hayal gibi bisey mt07 yi de ayni bu motor gibi sakin kullanacagim ama dediklerinide uzun uzun dusunuyorum cok sagol

Hocam hız yapmadığınız için 2 kazayı da ucuz atlatmışsınız. Hızınız bir 10km/saat fazla olsaydı belkide teyze yaşamıyor olacaktı. Tekrar geçmiş olsun.

Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı tamerozkul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sagol kardesim yaşlılarda dikkat ve konsantrasyon az oluyor onlarda haklı bizim komsu 70 kusur yasinda gozluklu taksicilik yapiyo yuruyen bomba gibi, benim motor max 120 yapiyor zaten ama uzun yolda 80 km yi kesinlikle gecmem sehirici 40 km max, mt 07 alsamda en fazla 90 yaparim hiz tutkunu degilim 150 180 km hizlar benim icin hayal gibi bisey mt07 yi de ayni bu motor gibi sakin kullanacagim ama dediklerinide uzun uzun dusunuyorum cok sagol
    söyleyeceklerim nesilden nesile aktarılmış ve benim de kazandığım tecrübe ile sabittir:

altında güç varsa kullanmaya çalışırsın
    ben basmam diyen ne arkadaşlar gördüm.. gördük.. basarsın. güçlü ağır bir motoru zaptetmeyi öğrenmen için söylüyorum. yavaş yavaş.. bi anda geçilmez çünkü.. işte bi kaç gün önce ilk motoru cbr600 olan bi arkadaşımızın bile dümdüz yolda kayıp düştüğüne şahit olduk.. ona da tekrardan geçmiş olsun diyoruz. saygılar.
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

ibooo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Bence mt-07 kullanıpta en fazla 90 KM hız yapman hayal gibi gibi bişey.

Malesef yayalar özellikle biz motosiklet sürücülerine karşı çok saygısız. O yüzden yayaları da iyi gözlemlemek gerekiyor. Yola çıkmaya niyeti olan bir yaya farkedersen, 'Nasılsa beni görür, yola çıkmaz' diye düşünmek yerine 'Bu şimdi kesin önüme atlar, yavaşlamalıyım' diye düşünmelisin.

* Yayalar motosikletin gösterişine göre de hareket ediyorlar. Ben daha önce scooter kullanıyordum. Scooter kullanırken beni gördüğü halde, her gün önüme bir çok kişi atlıyordu. Sonra supersport motora geçince ilk farkettiğim, bir ayağı yolda olan yaya 100 metreden beni görünce kaldırıma geri çıkıyor. Hız motoru olduğu için dur(a)mayacağımı düşünüp, daha temkinli yaklaşıyorlar sanırım. Şimdi onlar düşünsün!

koetsuji - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 (2011)
    geçmiş olsun. sen kurallara ne kadar uyarsan uy, ne kadar iyi sürersen sür hep başkalarının hataları yüzünden başımıza kötü şeyler gelebiliyor. o yüzden her zaman başkalarının yapabilecekleri her yanlış ihtimali düşünerek sürmek gerekiyor. bu da çok odak gerektiriyor ve insanı çok yoruyor ama maalesef türkiye'de bu şart.

Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı ibooo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence mt-07 kullanıpta en fazla 90 KM hız yapman hayal gibi gibi bişey.

Malesef yayalar özellikle biz motosiklet sürücülerine karşı çok saygısız. O yüzden yayaları da iyi gözlemlemek gerekiyor. Yola çıkmaya niyeti olan bir yaya farkedersen, 'Nasılsa beni görür, yola çıkmaz' diye düşünmek yerine 'Bu şimdi kesin önüme atlar, yavaşlamalıyım' diye düşünmelisin.

* Yayalar motosikletin gösterişine göre de hareket ediyorlar. Ben daha önce scooter kullanıyordum. Scooter kullanırken beni gördüğü halde, her gün önüme bir çok kişi atlıyordu. Sonra supersport motora geçince ilk farkettiğim, bir ayağı yolda olan yaya 100 metreden beni görünce kaldırıma geri çıkıyor. Hız motoru olduğu için dur(a)mayacağımı düşünüp, daha temkinli yaklaşıyorlar sanırım. Şimdi onlar düşünsün!
    gürültülü motor hayat kurtarır (mı) diye bi video vardı "motorcu muhabbeti" moto vlog unda
    Yiğit Can

Motosikleti
    KTM Duke 390
    Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kolay satabileceğin 250 300 lük bir makine al ya da tek silindir 600 cc 40 50 beygir arası bir enduro motosiklet al biraz daha öğren naçizane tavsiyemdir. saygılar.

burada nasıl bir mantık var?

atilla_hakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2009 honda cbr 600rr limidet edition
    100 cc ye hakim olamıyorsun suan 700 cc ye daha mı çok hakim olacaksin
    ArdaAras bunu beğendi.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı pnongrata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorcular altın kural :

GÖR ve GÖRÜN
    uzerine led döşe üstüne soba borusu egzoz tak yine de görmüyorlar

Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı ArdaAras adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    burada nasıl bir mantık var?
    700cc 75ps çift silindir bir motosiklettense yine nispeten güçlü fakat bu kadar ani hzlanma ve yüksek hızlara çıkmayacak bir motosikletle tecrübe kazanması mantığı var. napsın hep 100cc mi kullansın ya da 100lük 9 beygir motosikletten direk 100 beygir motosiklete mi geçsin? ayrıca enduro motosikletler gerek oturuş pozisyonu gerek trafiği süzmek açısından diğerlerine nazaran daha avantajlıdır. böyle bir mantık var. daha detaylandırabilirim istersen
    Yiğit Can

Motosikleti
    kuba cg-100
    Arkadaslar benim amacim spor Touring yada naket bi motor almak uzun yolda kullancagim 100 luk motorumla ise gitip gelecegim gercekcekden bu motor tutkusu cok guzel birsey ramazan bayraminda bi arkadasimin titanic ile 2 gun gezi yapinca gitip direk kendime motor aldim onceden hic boyle bi dusuncem yoktu alacagim motorla geziye cikmak uzun kmler yapmak istiyorum

Motosikleti
    KTM Duke 390
    Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    700cc 75ps çift silindir bir motosiklettense yine nispeten güçlü fakat bu kadar ani hzlanma ve yüksek hızlara çıkmayacak bir motosikletle tecrübe kazanması mantığı var. napsın hep 100cc mi kullansın ya da 100lük 9 beygir motosikletten direk 100 beygir motosiklete mi geçsin? ayrıca enduro motosikletler gerek oturuş pozisyonu gerek trafiği süzmek açısından diğerlerine nazaran daha avantajlıdır. böyle bir mantık var. daha detaylandırabilirim istersen
    daha detaylandırabilirsin istersen ama verdiğin örnekte ki mantık genel hayattaki bakış açınsa tek silindir 600 cc makineleri küçümsüyorsun yada yanlış değerlendiriyorsun. Hayır o bahsettiğin hiçbirine geçmesin. 100 ccden bir 125-150 cc ondan da sonra 200-250 cc segmentte birşeylere binsin. Ben 250 segmentinde 2 senedir motor kullanıyorum tek silindir bir 690 smt ye yemiyor binmesi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:39 ----------

Arkadaslar benim amacim spor Touring yada naket bi motor almak uzun yolda kullancagim 100 luk motorumla ise gitip gelecegim gercekcekden bu motor tutkusu cok guzel birsey ramazan bayraminda bi arkadasimin titanic ile 2 gun gezi yapinca gitip direk kendime motor aldim onceden hic boyle bi dusuncem yoktu alacagim motorla geziye cikmak uzun kmler yapmak istiyorum

hocam bence 250 cc inazuma alın. mercedes gibi bir motor. kullanın uzun gezilere vurun kendinizi. 2 sezon kullandıktan sonra büyütürsünüz mt 07 ya da 600 700 cc motorlara yönelin..

carsi139 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSX-R 600
    Hocam çok geçmiş olsun ucuz atlatmışssınız. Ama unutmayın bir gün düşeceksiniz =) umudumuz düşük hızlarda olması.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)